Skocz do zawartości

Cel jest jeden...


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Maj 2014

 

 

Węgierska 1 liga:

[28/30] - Ferencvarosi 4:0 Mezokovesd (37' 57' 73' Holman, 66' Pettinari)

[29/30] - Ferencvarosi 1:1 Paks (90' Nalepa - 2' Ferenczi)

[30/30] - Papa 0:3 Ferencvarosi (9' 37' Stang, 45' Lannert)

 

Puchar Węgier 1/2 & Finał:

[2/2] - Ferencvarosi 6:0 Debrecen (11' 20' Bode, 16' 45' 73' Lauth, 68' Pettinari)

Finał - Diosgyor 2:3 Ferencvarosi (8' Kostic, 45' Marjanovic - 13' Tuyp, 18' Pavlovic, 90' Holman)

 

Puchar Ligi, Finał:

[1/1] - Kapsovar 0:3 Ferencvarosi (3' Lauth, 15' Kukuruzovic, 57' Holman)

 

 

 

Dopełniliśmy formalności w lidze. Siedem punktów w trzech ostatnich meczach i oczywiście zdobyliśmy mistrzostwo (jak już wcześniej pisałem), a nad wicemistrzem uzyskaliśmy aż 11 punktów przewagi. Po fatalnej porażce na wyjeździe z Debrecenem każdy myślał, że to już koniec, a tu BANG! 6:0, najwyższy wynik w historii naszych występów w Pucharze Węgier (według FM-a :D) i awans do finału, w którym graliśmy z Diosgyorem, czyli klubem który nam kompletnie nie leży. Każde nasze poprzednie spotkanie było niesamowicie wyrównane - tak też było tym razem. Puchar dało nam dopiero trafienie w doliczonym czasie gry Holmana. Puchar Ligi wygraliśmy bez żadnego problemu, Kapsovar ograliśmy w tym sezonie już dwa razy, więc z tym trzecim - najważniejszym - nie mogło być inaczej. Potrójna korona i teraz rodzi się pytanie: zostać w Ferencvarosi i walczyć o ligę mistrzów? (Dostałem dość niespodziewanie 2 mln na transfery już teraz, a jak wiadomo w czerwcu ta kwota może się jeszcze podwyższyć) Czy odejść i szukać nowego zatrudnienia?

 

 

bOLpLn.png

 

Odnośnik do komentarza

W takim razie zostaję :) Przedłużyłem kontrakt o rok :)

 

****************

 

Podsumowanie kadry:

 

 

Bramkarze: (Mecze/Bramki stracone/Czyste konta/Średnia ocena)

 

Patrick Tischler (52/54/20/6.91)

Levente Jova (6/6/2/6.88)

Peter Kurucz (0)

 

Notes: Tischler bronił bardzo dobrze w tym sezonie. Nie popełniał głupich błędów a do tego nie raz nas ratował przed utratą punktów. Jego zmiennik Jova wystąpił tylko w 6 meczach pucharu ligi, w których zaprezentował się bardzo solidnie, ale nic więcej niż rezerwowy to z niego nie będzie. Kurucz na wylocie, niestety jego kontrakt wygasa dopiero za rok. Dibusz na wypożyczeniu w Debrecenie wystąpił w 12 spotkaniach i uzyskał średnią ocenę 6.75.

 

 

Prawa obrona: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia ocena)

 

Iban Zubiaurre (14/0/0/7.01)

Gergo Simita (19/0/1/6.91)

 

Notes: Szału nie ma. Zabiaurre miał być solidnym wzmocnieniem i faktycznie takim był, ale podczas walki o elitarną Ligę Mistrzów będę potrzebował kogoś lepszego. Simita to wciąż młody zawodnik, niestety jego atrybuty stoją w miejscu i wątpie żeby coś z niego jeszcze było. Oczywiście na tej pozycji grał u nas także Konczkowski (wrócił do Ruchu w przerwie zimowej), ale nie prezentował się zbyt dobrze.

 

 

Lewa obrona:

 

Philipp Bonig (42/1/1/6.95)

Sandor Hidvegi (24/1/1/6.80)

 

Notes: Bonig rozegrał całkem niezły sezon. Był pewnym punktem mojej drużyny - niestety co chwile łapał kartki. 16 żółtych i 3 czerwone to sporo, nawet jak na lewego defensora. Warto też dodać, że ma już 34 lata, dlatego poważnie się zastanowie nad jego wymianą. Hidvegi grał głównie w pucharach, spisywał się przyzwoicie.

 

 

Środkowa obrona:

 

Mateo Pavlovic (42/7/0/7.18)

David Mateos (48/2/0/7.06)

Oliver Stang (7/2/0/7.01)

Michał Nalepa (35/3/1/7.13)

Mark Otten (8/1/0/6.61)

 

Notes: Coś pieknego. Każdy z zawodników ze średnią oceną powyżej 7. Szczególnie ucieszyła mnie postawa wypożyczonego z Werderu Brema Pavlovica, który strzelił aż siedem bramek. Nie wiem czy zostanie z nami na kolejny sezon - bardzo bym tego chciał, ale wszystko zależy od tego ile Niemcy będą za niego chcieli. Ottenowi kontrakt wygasa w czerwcu i nie zamierzam go przedłużać.

 

 

Defensywna pomoc:

 

Gabor Gyomber (30/1/3/6.87)

Attila Busai (27/0/1/6.80)

 

Notes: Gyomber jak tylko nie łapał kontuzji to był kapitalny. Świetny łącznik pomiędzy defensywą a ofensywą, który potrafił przecinać akcje rywali, czy też nawet wypracować kolegom sytuacje bramkowe. Jego nota tego nie ukazuje, ale to był naprawdę dobry sezon Węgra. Busai jako zmiennik jak najbardziej może być, ale nie widzę w tym chłopaku nic szczególnego.

 

 

Odnośnik do komentarza

Środkowa pomoc:

 

Stjepan Kukuruzovic (42/9/18/7.54)

Akos Buzsaky (30/7/4/7.01)

Bence Lannert (3/1/0/6.93)

 

Notes: Kukuruzovic to był nasz lider w tym sezonie. 9 bramek, 18 asyst to świetny dorobek. Dzielił i rządził w środku pola. Buzsaky grał nieźle, ale strasznie w kratkę. Dobre mecze przeplatał z beznadziejnymi. Jeśli ustabilizuje formę to będzie z niego bardzo dobry zawodnik. Lannert dużo nie pograł, ale przy tak solidnej dwójce środkowych pomocników ciężko go było wystawiać częściej.

 

 

Skrzydłowi:

 

Stefano Pettinari (20/11/6/7.56)

Arsenio Valpoort (22/2/2/6.68)

Zoltan Gera (35/8/10/6.98)

Leonardo (24/9/5/7.05)

Somalia (22/3/5/6.91)

 

Notes: Każdy z naszych skrzydłowych dołożył swoją cegiełkę do potrójnej korony. Szczególnie jestem zadowolony z formy Pettinariego, który kapitalne wkomponował się w zespół. Sprowadziliśmy go z myślą, że zostanie on naszym kluczowym zawodnikiem, ale nie spodziewałem się, że zdoła to zrobić tak szybko. Dwóch Brazylijczyków, Leonardo i Somalia opuszczą nas klub w czerwcu, ich kontrakty wygasają i nie będę ich przedłużał.

 

 

Ofensywna pomoc:

 

Daniel Bode (41/13/21/7.34)

David Holman (38/10/16/7.24)

 

Notes: Świetny sezon w wykonaniu obu naszych ofensywnych pomocników. W tym sezonie częściej w podstawowym składzie wychodził Bode i odpłacał się dobrymi występami. Holman to zawodnik który ma dopiero 21 lat, jego wartość już teraz wynosi 300 tysięcy funtów, a już kilka klubów próbowało go sprowadzić do siebie. Oferowali nawet 1 mln, ale nie mam zamiaru osłabiać zespołu przed walką o LM.

 

 

Napastnicy:

 

Benjamin Lauth (44/28/16/7.34)

Jack Tuyp (26/13/2/7.11)

 

Notes: Lauth to niesamowity piłkarz. Niestety nie zdobył korony krół strzelców - musiał uznać wyższość zawodnika Debrecenu, Volasa. Tuyp gdy grał to nie zawodził, ale i tak odejdzie gdyż jego kontrakt wygasa.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2014 cz.1

 

 

Transfery z klubu:

Denes Dibusz (60 tys. do Debrecen)

Peter Kurucz (WT)

Leonardo (WT)

Bence Lannert (WT)

Somalia (WT)

Jack Tuyp (WT)

Mark Otten (WT)

 

Transfery do klubu:

Wilde Donald Guerrier (WT z Wisły Kraków)

Gerard Badia (105 tys. z Piasta Gliwice)

Marian Pleasca (450 tys. z Pandurii)

Danijel Aleksic (375 tys. z Lechii Gdańsk)

Semir Stilic (700 tys. z Wisły Kraków)

 

Sparingi:

29.06 - Ferencvarosi 0:1 Atletico Mineiro (89' Nalepa sam.)

03.07 - CSKA Sofia 3:2 Ferencvarosi (22' Stoyanov, 26' Lova sam., 77' Faug-Porret - 18' Bode, 24' Osmar sam.)

 

Superpuchar Węgier:

09.07 - Debrecen 2:3 Ferencvarosi (42' 86' Volas - 57' Kukuruzovic, 61' Bode, 73' Lauth)

 

 

 

Z klubu nie odszedł nikt ważny, jedynie możemy w jakiś sposób odczuć stratę Leonardo, gdyż jakiegoś kozaczka w jego miejsce nie udało mi się sprowadzić. Jak widzicie zdecydowana większość zawodników którzy do nas dołączyli, to gracze którzy występowali w T-Mobile Ekstraklasie. Zdecydowałem się na takie ruchy gdyż po prostu z naszej marnej ligi można wyciągnąć bardzo dobrych zawodników za grosze. Takim sposobem dołączył do nas Guerrier (za darmo), który będzie chyba tylko zmiennikiem, może on grać na lewej obronie a także lewym skrzydle, dlatego go pozyskałem. Kolejny nowy gracz to Hiszpan, Badia który mam nadzieję zastąpi na skrzydle Leoanardo. Jego atrybuty nie powalają, jednakże w poprzednim sezonie zaliczył aż 16 asyst w barwie Piasta Gliwice. Za 375 tysięcy z Lechii przybył świetny napastnik jakim jest Aleksic. Wybrany do jedenastki sezonu ekstraklasy Serb będzie rywalizował o miejsce w składzie z Lauthem. Na prawą obronę wziąłem Rumuna, Pleascę. Ten chłopak wygląda naprawdę przyzwoicie, zobaczymy jak sobie poradzi na boisku. Na koniec prawdziwa gwiazda, Semir Stilic. Mam już dwóch porządnych ofensywnych pomocników, teraz dochodzi trzeci, ale takiej okazji nie mogłem przegapić. Będę musiał nieco zmodyfikować moją taktykę. Dołączy do nas jeszcze jeden piłkarz - prawdopodobnie będzie to Solomon Kverkvelia, który zostanie wypożyczony na rok z Rubina Kazań.

 

Sparingi tylko dwa, a to dlatego, że się troche zagapiłem :D W pierwszym przegraliśmy, ale naprawdę minimalnie po bramce samobójczej z Atletico Mineiro. Natomiast w drugim musieliśmy uznać wyższość CSKA Sofii. Tutaj przewaga Bułarów była niepodważalna i to oni zasłużyli na wygraną. Pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie i od razu pokazaliśmy Debrecenowi gdzie ich miejsce. Mamy pierwszy puchar, oby nie ostatni. W lidze mistrzów trafiliśmy bardzo pechowo, już w drugiej rundzie przyjdzie nam się zmierzyć z Maccabi Tel Awiw.

Odnośnik do komentarza

4, ale nie wiem czy warto wierzyć mojemu scoutowi :P

 

****************

 

Lipiec 2014 cz.2

 

 

Transfery do klubu:

Solomon Kverkvelia (Wyp. z Rubina Kazań)

 

Liga Mistrzów, 2 faza kwalifikacyjna:

[1/2] - Maccabi Tel Awiw 0:0 Ferencvarosi

[2/2] - Ferencvarosi 1:0 Maccabi Tel Awiw (62' Gera)

 

Węgierska 1 liga:

[1/30] - Gyor 0:1 Ferencvarosi (80' Bode)

 

 

Tak jak zapowiadałem do zespołu dołączył Gruzin Kverkvelia. Ma on zapełnić lukę po odejściu Pavlovica. Niestety Werder nie chciał go wypożyczyć, a wydaje mi się, że nie było warto wydawać na niego 1.5 mln funtów. W lidze mistrzów nie bez problemów ale ograliśmy Maccabi. Mecz wyjadowy bardzo słaby w naszym wykonaniu, na szczęście Izraelczycy też wpadli blado. U siebie zagraliśmy o wiele lepiej. Nie stwarzaliśmy co prawda zbyt wielu sytuacji bramkowych, ale też nie dopuszczaliśmy rywali do naszego pola karnego. Awans zapewnił nam stary, ale wciąż przydatny Gera, który wykorzystał dobre dogranie Kukuruzovica. W 3 rundzie chyba spacerek. Ze względu na wysoki współczynnik zespołu z Tel Awiwu byliśmy rozstawieni i trafiliśmy na walijski TNS. Ligę zaczęliśmy od starcia z zawsze groźnym Gyorem i tradycyjnie zaczął się festiwal niewykorzystanych sytuacji. 22 strzały po naszej stronie i jedyna bramka dopiero w 80 minucie.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2014 cz.1

 

 

Transfery do klubu:

Lior Refaelov (Wyp. z Club Brugge)

 

Węgierska 1 liga:

[2/30] - Ferencvarosi 2:0 Kecskemet (42' 68' Lauth)

[3/30] - Videoton 1:1 Ferencvarosi (75' Juhasz - 30' Aleksic)

[4/30] - Ferencvarosi 5:3 Ujpest (3' 64' Badia, 4' Holman, 17' Bode, 90' Mateos - 16' Kovacs, 76' Lazar, 86' Varga)

 

Liga Mistrzów, 3 faza kwalifikacyjna:

[1/2] - TNS 1:1 Ferencvarosi (39' Mulvany - 41' Aleksic)

[2/2] - Ferencvarosi 3:0 TNS (5' Gera, 7' Badia, 55' Mateos)

 

 

Ostatni transfer w tym okienku. Postanowiłem wypożyczyć Izraelczyka Refaelova z Brugii. Powalczy on o miejsce w podstawowym składzie z Badią. W lidze jakoś to leci, wygrane z Kecskemet a także w derbowym spotkaniu z Ujpestem. Remis z Videotonem bardzo, bardzo niesprawiedliwy. Byliśmy lepszym zespołem, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji. W lidze mistrzów na wyjeździe zagraliśmy fatalnie i Walijczycy zdołali ugrać remis - na szczęście bramkowy. U siebie pokazaliśmy moc, nie daliśmy zespołowi TSN żadnych szans. W barażu zagramy ze Spartą Praga. Będzie ciężko, ale powalczymy.

Odnośnik do komentarza

Słabych raczej nie mam, ale w klubie pojawiło się dwóch nowych (Kverkvelia i ten Rumun na prawej stronie), być może potrzebują czasu żeby się zgrać.

 

*****************

 

Sierpień 2014 cz.2

 

 

Węgierska 1 liga:

[6/30] - Ferencvarosi 3:1 Haladas (12' 74' Refaleov, 86' Lauth - 50' Leandro)

[7/30] - Honved 1:0 Ferencvarosi (58' Vernes)

 

Liga Mistrzów, Baraż:

[1/2] - Ferencvarosi 3:2 Sparta Praga (55' Bode, 76' Kukuruzovic, 90' Mateos - 24' 59' Lafata)

[2/2] - Sparta Praga 1:0 Ferencvarosi (36' Lafata)

 

 

Tylko dwa mecze ligowe w tym odcinku, jeden wygrany, drugi przegrany, gdyż musiałem wystawić całkowicie rezerwowy skład, aby zawodnicy z podstawy byli gotowi na rewanż ze Spartą. W pierwszym meczu, u siebie ograliśmy Czechów 3:2. Świetny mecz w naszym, jak i w ich wykonaniu, ale Mateos w 90 minucie dał nam skromną zaliczkę przed rewanżem. Na wyjeździe mecz bardzo, bardzo równy, ale zadecydowała jedna akcja, jeden gol Lafaty, który okazał się naszym katem, strzelając w dwumeczu 3 gole i eliminując nas z Ligi Mistrzów. Czas na zmiany, nie udało się awansować, a nie chce znowu grać o te same trofea, które zdobyłem już w poprzednim sezonie. Rezygnuje z pracy w Ferencvarosi i czekam na jakieś ciekawe oferty.

Odnośnik do komentarza

Znalezienie nowego klubu zajęło mi prawie dwa miesiące. Miałem kilka ofert z Turcji, niższych lig angielskich czy nawet z ekipy z ekstraklasy, GKS-u Bełchatów - wszystkie je odrzuciłem. Zdecydowałem się na Partizan Belgrad, który wyrzucił trenera za słabe wyniki. 12 punktów po ośmiu meczach ligowych to słaby wynik. Do tego Serbski klub nie awansował do ligi europejskiej. Walka o mistrzostwo jest wciąż realna, w lidze prowadzi Vojvodina z 20 punktami. Tyle samo punktów ma wicelider, Crvena Zvezda Belgrad, z którą przyjdzie mi się zmierzyć w moim pierwszym meczu. Partizan słabo wypadł także w poprzednim sezonie, gdyż zajął dopiero trzecie miejsce. Oto kadra zespołu:

 

 

Bramkarze:

Zivko Zivkovic (SRB/25)

Milan Lukac (SRB/29)

Filip Kljajic (SRB/24)

 

Notes: W podstawowym składzie będzie grał Lukac. Bez wątpienia jest najlepszym z tej trójki. Zivkovic i Kljajic dostaną swoje szasnę pewnie w pucharze Serbii.

 

 

Prawa obrona:

Branko Pauljevic (SRB/25)

Miroslav Vulicevic (SRB/29)

 

Notes: Mamy dwoch mocnych prawych obrońców, co mnie bardzo cieszy. Pierwszym wyborem będzie oczywiście Vulicevic, który jak do tej pory ma najwyższą średnią notę w klubie. (7.10)

 

 

Lewa obrona:

Milos Radivojevic (SRB/24)

Vladimir Volkov (MNE/28)

 

Notes: Volkov będzie chyba jedynym obcokrajowcem w podstawowej jedenastce. Jest dużo lepszy od swojego konkurenta.

 

Środkowa obrona:

Nemanja Janicic (MNE/28)

Milos Ostojic (SRB/23)

Branislav Trajkovic (SRB/25)

Vojislav Stankovic (SRB/27)

 

Notes: Chyba najsłabiej obsadzona pozycja. Jedyny zawodnik który mnie przekonuje do siebie to Trajkovic. Pozostała trójka jest naprawdę przeciętna i już w zimie będę szukał wzmocnień. Dostałem 6 milionów funtów na transfery, więc fundusze na ten cel się spokojnie znajdą :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za radę. Na pewno sprawdzę Szachtar : ) Pamiętam, że tam Kryvstov czy Ischenko byli do wyciągnięcia praktycznie za darmo, a dawali radę w naprawdę mocnych klubach.

 

***************

 

Defensywni pomocnicy:

Nikola Gulan (SRB/25)

Nikola Drinic (MNE/30)

Sasa Ivkovic (SRB/21)

Sasa Markovic (SRB/23)

 

Notes: Troche za dużo tych defensywnych pomocników. Najlepszy wydaje się być Markovic, jego zmiennikiem będzie Drinic. Gulan to zawodnik bardzo uniwersalny, może zagrać także na stoperze i lewej stronie defensywy, więc pewnie swoje szanse dostanie. Ivkovic na wylocie.

 

 

Środkowi pomocnicy:

Darko Brasanac (SRB/22)

Stefan Grbovic (SRB/19)

 

Notes: Dwóch młodych i utalentowanych pomocników - lubię to. Pierwszym wyborem będzie naturalnie Brasanac, ale młodszy o trzy lata Grbovic na pewno też sporo pogra.

 

 

Skrzydłowi:

Eliomar (BRA/26)

Petar Grbic (MNE/26)

Predrag Luka (SRB/26)

Andrija Zivkovic (SRB/18)

 

Notes: Prawa strona zarezerwowana dla Zivkovica. Świetny zawodnik, do tego ma zaledwie 18 lat. Z lewym skrzydłem mam problem, tutaj będę potrzebował wzmocnienia. Eliomar jest przeciętny, ale pewnie zacznie w podstawie, bo jest jedynym nominalnym lewym pomocnikiem w klubie. Gdyby grał bardzo słabo to zastąpić go może Luka czy Grbic.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

Danilo Pantic (SRB/17)

Nikola Ninkovic (SRB/19)

 

Notes: Oj Partizan będzie miał z nich pociechę. 17-letnim Panticem już teraz jest zainteresowany Manchester United a także Valencia. Ja jednak nie mam zamiaru go sprzedawać, ba, będzie on grał w podstawie gdyż już teraz wydaje mi się lepszym zawodnikiem od Ninkovica.

 

 

Napastnicy:

Danko Lazovic (SRB/31)

Petar Skuletic (SRB/24)

 

Notes: Mam do dyspozycji dwóch przeciętnych napastników. Jeszcze nie wiem kto będzie grał w podstawie, to się okażę po pierwszych meczach, jednakże będę próbował kogoś kupić na tę pozycję.

Odnośnik do komentarza

Na Panticiu możesz zarobić, jak dadzą ofertę zapytaj o wymianę Pantic na Januzaja lub kogoś innego.

Szachtar ma lewego obrońcę ze sporym potencjałem, którego można wziąść za 3 miliony, środkowi mają 24 albo 25 i są jak na ukraińskie warunki całkiem dobrzy.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Proschwitz wygląda przeciętnie, wydaje mi się, że kupie lepszego napadziora :) O limicie wiem, dlatego postaram się wzmocnić Serbami, jeśli mi się to nie uda to oczywiście sięgnę po obcokrajowców.

 

****************

 

 

Październik 2014

 

 

Superliga:

[9/30] - Partizan Belgrad 4:1 Crvena Zvezda (42' 63' Stankovic, 69' Pantic, 90' Skuletic - 56' Milijas)

[10/30] - Partizan Belgrad 2:1 Sloboda (14' 19' Grbic - 72' Jovanovic)

 

Puchar Serbii, 2 runda:

[1/1] - Partizan Belgrad 4:2 Proleter (2' Stojanovic, 79' 88' Skuletic, 85' Eliomar - 44' Milicevic, 83' Selimovic)

 

 

Dobry start w nowym klubie. Już w moim debiucie w derbach Belgradu ograliśmy mistrza kraju, Cvene Zvezde. Bardzo pewne zwycięstwo moich podopiecznych, nie daliśmy żadnych szans rywalom. Drugi mecz ligowy wypadł już gorzej, co prawda szybko wpakowaliśmy dwie bramki Slobodzie, ale potem było już tylko gorzej. Graliśmy bez polotu, nie potrafiliśmy tworzyć sytuacji a do tego w 72 minucie straciliśmy gola i był nerwowo. Na szczęście utrzymaliśmy ten wynik. W pucharze Serbii wyeliminowaliśmy Proleter. Dałem pograć zawodnikom którzy siedzą na ławce. Z podstawy zagrał jedynie Skuletic, który zdobył w tym spotkaniu dwie bramki. Pozytywnie mnie zaskoczył Eliomar, być może dostanie też szansę w kolejnym spotkaniu w lidze.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...