Skocz do zawartości

Cel jest jeden...


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę Wam powiedzieć, że w Australii jest jeszcze kilku ciekawych grajków :D Ich profile zobaczycie przy okazji następnego postu, bo co nieco zakupiłem z tamtych rejonów.

@el_eldorador - Historia

 

*****************

 

Grudzień 2017

 

 

Rosyjska Ekstraklasa:

[19/30] - CSKA Moskwa 2:1 Rubin Kazań (32' Cheryshev, 77' Stanciu - 59' Gadjibekov)

[20/30] - Mordowia 1:0 CSKA Moskwa (39' Poloz)

 

Liga Europejska, Grupa D:

[6/6] - FC Kopenhaga 3:2 CSKA Moskwa (5' 54' Adi, 45' Pourie - 4' Savitskiy, 31' Stanciu)

 

 

 

Fatalna końcówka rundy jesiennej. Co prawda udało się zdobyć trzy punkty z Rubinem, ale potem zanotowaliśmy pierwszą porażkę w tym sezonie. Mordowia to zespół który nam kompletnie nie leży, w poprzednim meczu z nimi zanotowaliśmy pierwszą stratę punktów, a teraz przegraliśmy. Niestety nie udało nam się ugrać nawet punktu z Kopenhagą, ale mimo wszystko awansowaliśmy z pierwszego miejsca i w kolejnej rundzie czeka nas dwumecz z Young Boys Berno.

Odnośnik do komentarza

Styczeń & Luty 2018

 

 

Transfery z klubu:

Raman Chibsah (13.75 mln do Napoli)

Vitinho (12 mln do Sao Paulo)

Seydou Doumbia (7.5 mln do Szachtara Donieck)

 

Transfery do klubu:

Chris Pepe (WT)

Daniell Tomich (4.7 mln z Adelaide United)

 

Sparingi:

[1/3] - Proleter 0:5 CSKA Moskwa (1' Rojo, 3' 31' Pepe, 58' Kolomeitsev, 62' Stanciu)

[2/3] - Esbjerg 2:3 CSKA Moskwa (25' Lerager, 82' Mikkelsen - 18' Silkin, 20' Musa, 51' Stanciu)

[3/3] - Colorado 3:3 CSKA Moskwa (19' Zarate, 22' Molyneux, 80' Bradley - 33' Dzagoev, 55' Cheryshev, 75' Ewandro)

 

 

Sporo zmian jak na zimowe okienko. Postanowiłem sprzedać Chibsaha oraz Vitinho którzy praktycznie nic nie grali, oraz Doumbie, gdyż nie był mi już potrzebny. Do klubu przyszło dwóch Australijczyków, jeden o którym już wspominałem czyli napastnik Pepe a także Tomich, ofensywny pomocnik wyciągnięty za grosze z Adelaide. Jego wartość już teraz podskoczyła do 15 milionów funtów. Sparingi dość przyzwoite, szkoda tylko tego ostatniego remisu z Colorado, rywale mieli niesamowite szczęście w kilku sytuacjach.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2017

 

 

Rosyjska Ekstraklasa:

[21/30] - Spartak Moskwa 2:2 CSKA Moskwa (58' O'Dea, 65' Balde - 75' 87' Cheryshev)

[22/30] - CSKA Moskwa 4:2 Krasnodar (33' Savistkiy, 38' 39' Musa, 51' Ewandro - 22' Silkin sam., 29' Wallace)

[23/30] - CSKA Moskwa 1:0 Chimki (56' Dzagoev)

 

Liga Europejska 1/16:

[1/2] - Young Boys 2:4 CSKA Moskwa (69' 73' Frey - 5' 8' 86' Pepe, 40' Bryzgalov)

[2/2] - CSKA Moskwa 2:1 Young Boys (10' Savistkiy, 83' Burki sam. - 78' Costanzo)

 

Liga Europejska 1/8:

[1/2] - Ajax Amsterdam 4:2 CSKA Moskwa (44' Hamid, 60' 65' Hemed, 81' Imbula - 15' Savistkiy, 17' Pepe)

[2/2] - CSKA Moskwa 4:0 Ajax Amsterdam (3' 55' Cheryshev, 80' 90' Ewandro)

 

 

Remis i dwie wygrane w lidze, całkiem niezły powrót do rozgrywek po prawie trzech miesiącach przerwy. Dzięki tym punktom osiągnęliśmy już 17 oczek przewagi nad drugim Spartakiem i już 20 nad Zenitem. W lidze europejskiej bez problemu wyeliminowaliśmy Young Boys. Szwajcarzy nie mieli większych szans, a w pierwszym meczu hattrickiem popisał się nasz nowy napastnik Pepe. W kolejnej rundzie byliśmy bardzo blisko odpadnięcia, gdyż ulegliśmy Ajaxowi 2:4. Na szczęście u siebie pokazaliśmy moc i ograliśmy Holendrów aż 4:0. Niestety losowanie ćwierćfinału było dla nas tragiczne, gdyż zagramy z FC Barceloną.

 

sHgKIz.png

Odnośnik do komentarza

3 miejsce w grupie z PSV Benficą i Elfsborgiem.

 

************

 

Kwiecień 2018

 

 

Rosyjska Ekstraklasa:

[24/30] - Rostów 1:4 CSKA Moskwa (73' Sunu - 1' Wernbloom, 39' Cheryshev, 50' Savistkiy, 90' Pepe)

[25/30] - CSKA Moskwa 3:0 Zenit St.Petersburg (7' Samper, 72' Elivelton, 84' Dzagoev)

[26/30] - CSKA Moskwa 3:1 Jenisej (1' Schennikov, 16' 48' Ewandro - 15' Sosnin)

[27/30] - Anży 0:3 CSKA Moskwa (33' 38' Cheryshev, 39' Pepe)

 

Liga Europejska 1/4:

[1/2] - CSKA Moskwa 1:1 FC Barcelona (25' Savistkiy - 42' Messi)

[2/2] - FC Barcelona 5:2 CSKA Moskwa (18' 32' 59' Messi, 57' Jona, 74' Song - 14' Pique sam., 65' Pepe)

 

Puchar Rosji 1/4:

[1/1] - Zenit St. Petersburg 1:2 CSKA Moskwa (60' Criscito - 50' Savistkiy, 74' Cheryshev)

 

Mecz Towarzyski:

[1/1] - Ukraina 0:3 Polska (65' Starzyński, 80' 83' Milik)

 

 

Oj działo się w tym miesiącu. Cztery wygrane w lidze, w tym z trudnymi przeciwnikami za jakich można uznać Zenit i Anży. W lidze europejskiej musieliśmy uznać wyższość FC Barcelony. O ile na naszym stadionie wyglądało to przyzwoicie i mogliśmy się pokusić o zwycięstwo, to na wyjeździe Hiszpanie nie pozostawili złudzeń i nas rozgromili. W pucharze Rosji udało się ograć Zenit. Nie było łatwo, zawodnicy z Petersburga postawili ciężkie warunki, ale kapitalna dyspozycja Cherysheva pozwoliła nam odnieść zwycięstwo. W końcu doczekałem się też pierwszej wygranej w reprezentacji Polski. Nie daliśmy żadnych szans Ukrainie, świetny mecz w naszym wykonaniu, oby takich było więcej.

 

 

ps. Tabela po 30 kolejkach :P

Odnośnik do komentarza

Ok, przy okazji następnego meczu reprezentacji pojawi się też screen z powołaniami :)

 

***************

 

Rosyjska Ekstraklasa:

[28/30] - CSKA Moskwa 2:0 Tieriek Grozny (56' 66' Savistkiy)

[29/30] - CSKA Moskwa 1:0 Lokomotiw Moskwa (58' Guilherme sam.)

[30/30] - Kubań 0:2 CSKA Moskwa (36' Pepe, 70' Kolomeitsev)

 

Puchar Rosji 1/2:

[1/1] - CSKA Moskwa 3:1 Tieriek Grozny (6' Savistkiy, 41' 46' Ewandro - 73' Bokila)

 

Puchar Rosji Finał:

[1/1] - Anży 0:2 CSKA Moskwa (5' pepe, 39' Bryzgalov)

 

 

Kończymy ligę na pierwszym miejscu. Nad drugim Zenitem uzyskaliśmy aż 22 punkty przewagi, kompletna dominacja. Udało się też zdobyć puchar, co mnie bardzo cieszy, bo chyba sami przyznacie, że kolejny sezon w Rosji to byłaby nuda. Klub już wybrałem, czas na podbój Barclays Premier League :)

 

7reMnn.png

Odnośnik do komentarza

Jedenastka sezonu: Akinfeev - Nyom Bryzgalov Rojo Schennikov - Samper Kolomeitsev Cheryshev Stanciu Dzagoev Savistkiy

Komentarz: Pewnie zaskakuje was brak napastnika w podstawowej jedenastce. W takim ustawieniu rozegrałem tylko kilka meczów w tym sezonie, jednakże forma naszych snajperów pozostawiała wiele do życzenia. Ewandro w ciągu całego sezonu zdążył ustrzelić zaledwie 14 bramek, Pepe co prawda w 15 meczach trafił 9 razy do siatki, ale uznałem, że bardziej na miejsce w tej jedenastce zasługuje Dzagoev.

 

Największa niespodzianka: Sergey Bryzgalov

Komentarz: Sprowadzony był jako zmiennik, jednakże szybko udowodnił, że jest lepszym zawodnikiem niż Argentyńczyk Munoz. Wraz z Rojo stworzyli najlepszą parę stoperów w lidze i nie bez powodu obydwoje znaleźli się w jedenstce sezonu całej Rosyjskiej Ekstraklasy.

 

Piłkarz sezonu: Pavel Savistkiy

Komentarz: Miałbym spory dylemat kogo tutaj wybrać, gdyby nie fakt, że Stanciu nie mógł grać przez ostatnie dwa miesiące. Savistkiy w tym sezonie zaliczył 21 asyst a także 26 razy trafiał do siatki. Niestety nie udało mu się zdobyć korony króla strzelców - o jedną bramkę wyprzedził go Brazylijczyk Hulk.

 

Największe rozczarowanie: Postawa napastników

Komentarz: Ewandro - 14 bramek, Doumbia - 3 bramki, Matveev - 0 bramek. Słaby bilans. O ile temu ostatniemu można wybaczyć to, że ani razu nie trafił do siatki, gdyż zagrał tylko pięć "ogonów" o tyle jego dwaj koledzy mieli mnóstwo szans do wykazania się. Oczywiście nie wymieniłem tutaj Pepe, gdyż było to jego pierwsze pół sezonu u nas, a i tak zdążył się pokazać z lepszej strony niż inni.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ;) Savistkiy był niesamowity, mam nadzieję, że uda się go za sobą pociągnąć do Anglii ;)

 

*****************

 

Wreszcie doczekałem się klubu z którym mogę osiągnąć naprawdę dużo. Moim nowym miejscem pracy będzie Liverpool FC. Zarząd The Reds postanowił zwolnić Rafe Beniteza za bardzo słaby poprzedni sezon. Żadnych zdobytych pucharów, a do tego zaledwie 9 miejsce w lidze, co oznacza, że w tym sezonie w europejskich pucharach nie zagramy. Skład mam dość przyzwoity, ale oczywiście potrzebna jest przebudowa. Nie oczekuje zbyt wiele po pierwszym sezonie, liczę jedynie na zakwalifikowanie się do ligii mistrzów.

 

 

Bramkarze:

Simon Mignolet [bEL/30]

Mike Havekotte [NED/22]

Jose Manuel Reina [ESP/35]

 

Notes: Mam dwóch solidnych bramkarzy w postaci Mignoleta i Reiny - niestety oboje są już bardzo starzy. Jeśli mi się uda sprowadzić kogoś ciekawego na ich miesce to fajnie - jeśli nie to nie będę rozpaczał, gdyż nie jest to moim priorytetem.

 

 

Obrońcy:

Dejan Lovren [CRO/28]

Sebastien Corchia [FRA/27]

Mamadou Sakho [FRA/28]

Ryan McLaughlin [NIR/23]

Inigo Martinez [ESP/27]

Eduard Sobol [uKR/23]

Robin Knoche [GER/26]

 

Notes: Całkiem solidnie wygląda nasza defensywa, z resztą było to też widać w poprzednim sezonie. Mimo tylko dziewiątego miejsca Liverpool stracił zaledwie 39 bramek. Mniej stracił tylko Tottenham (28), Chelsea (35), Man City (36) oraz Arsenal (38). Będę chciał przeprowadzić tylko lekkie roszady. Z klubem pożegna się na pewno Sakho. Jakoś mnie on nie przekonuje. Sprowadzę także lewego obrońcę, który będzie zmiennikiem Sobola.

 

 

Pomocnicy:

Harry Wilson [WAL/21]

Jordan Rossiter [ENG/21]

Denis Suarez [ESP/24]

Raheem Sterling [ENG/23]

Lucas Leiva [bRA/31]

Jordon Ibe [ENG/22]

Lewis Holtby [GER/27]

Coutinho [bRA/26]

Joe Allen [WAL/28]

Luiz Gustavo [bRA/30]

 

Notes: Tę formację przebuduję całkowicie. Pewna pozostania w klubie może być jedynie czwórka Coutinho, Suarez, Holtby, Sterling. Reszte zapewne sprzedam o ile znajdą się chętni i o ile wystarczy mi funduszy na tak wielkie zmiany.

 

 

Napastnicy:

Vaclav Kadlec [CZE/26]

Daniel Sturridge [ENG/28]

Divock Origi [bEL/23]

Nathan Hodges [ENG/18]

Taylor Woods [AUS/21]

 

Notes: Pięciu napastników na podobnym poziomie - brakuje tutaj prawdziwego lidera. Origi odejdzie na pewno, a w klubie na 100% zostaną Sturridge i Woods. Młodziutki Hodges powędruje na wypożyczenie.

Odnośnik do komentarza

Adrian - Nad Krejcim myślałem, ale on nie chce do mnie przyjść :P Obecnie gra w Bayerze Leverkusen.

Sensei - Wziąłem też pod uwagę poprzedni sezon, wtedy Sakho miał najniższą średnią ocenę ze wszystkich obrońców w klubie.

 

*****************

 

Lipiec & Sierpień 2018

 

 

Transfery z klubu:

Joen Allen (6.75 mln do Birmingham)

Jordon Ibe (3.8 mln do Birmingham)

Divock Origi (3.2 mln do Birmingham)

Mamadou Sakho (26 mln do Interu Mediolan)

Lucas Leiva (13 mln do PSG)

 

Transfery do klubu:

Giuseppe Prestia (7 mln z Parmy)

Pavel Savitskiy (18 mln z CSKA Moskwa)

Mats Moller Daehli (16.5 mln z Rubina Kazań)

Bastian Schweinsteiger (WT)

Joel Campbell (14 mln z Southampton)

Grzegorz Krychowiak (10 mln z Evertonu)

 

Sparingi:

[1/6] - New York Red Bull 0:2 Liverpool (22' 76' Woods)

[2/6] - Brighton 0:6 Liverpool (19' 21' Campbell, 45' Sturridge, 50' Kadlec, 57' Holtby)

[3/6] - Liverpool 1:1 Lorient (88' Coutinho - 90' Hermach)

[4/6] - Brisbane Roar 1:3 Liverpool (46' Launchburry - 9' Kadlec, 30' Woods, 87' Daehli)

[5/6] - Liverpool 6:1 Barrow (3' 45' 84' Kadlec, 20' 22' 32' Woods - 15' Hadland)

[6/6] - Sydney FC 0:3 Liverpool (8' Sturridge, 21' Sterling, 27' Savistkiy)

 

 

Nie jestem do końca zadowolony z tych transferów, po prostu liczyłem na więcej. Pozbyłem się kilku zawodników, Allena, Ibe, Origiego, udało się też zarobić całkiem pokaźne sumki na Sakho oraz Leivie. Do klubu przyszedł mój as z CSKA, czyli Savistkiy. Oby tutaj grał równie dobrze. Kolejny nabytek to Prestia który wzmocni rywalizację na środku defensywy. Krychowiak, Daehli i Schweinsteiger to wzmocnienia do środka pola. Pewnie dziwi was transfer Bastiana, w końcu ma już 34 lata, ale uznałem, że jeszcze ten rok, czy dwa będzie w stanie pograć na wysokim poziomie. Na koniec transfer skrzydłowego, czyli Campbella, w ostanim sezonie był wyróżniającą się postacią w Southampton, a do tego jest liderem swojej reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2018

 

Transfery do klubu:

Danny Rose (3.2 mln z Tottenhamu Hotspur)

 

Barclays Premier League:

[1/38] - Hull City 3:2 Liverpool (32' Huddlestone, 78' Long, 81' Dzeko - 6' Kadlec, 56' Krychowiak)

[2/38] - Liverpool 1:0 Leeds United (12' Coutinho)

 

Capital One Cup, 2 runda:

[1/1] - Liverpool 4:0 Doncaster (36' Woods, 47' Prestia, 62' Hewitt sam., 64' Savistkiy)

 

 

Ostatni transfer w tym okienku. Danny Rose będzie zmiennikiem na lewej stronie obrony dla Sobola. Debiut w The Reds fatalny. Dwa razy prowadziliśmy w meczu z Hull tylko po to, żeby ostatecznie przegrać. Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, ale następny z Leeds wyglądał już dużo lepiej. Graliśmy dobrze, tylko brakowało tej "kropki nad i". Po szybko zdobytej bramce Coutinho mieliśmy masę okazji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W Capital One spokojnie w rezerwowym zestawieniu ograliśmy Doncaster, w następnej rundzie zmierzymy się z Tottenhamem Hotspur.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2018

 

 

Barclays Premier League:

[3/38] - Derby County 0:2 Liverpool (34' Sterling, 70' Kelly sam.)

[4/38] - Tottenham 6:5 Liverpool (19' 68' Sandro, 51' 71' 73' Lamela, 64' Rhodes - 2' 11' Suarez, 75' Sterling, 80' 87' Woods)

[5/38] - Liverpool 3:0 West Ham (19' Daehli, 45' Sterling, 88' Woods)

[6/38] - Liverpool 3:2 Chelsea Londyn (7' Daehli, 12' Suarez, 58' Sturridge - 23' Bender, 84' Indi0

 

Capital One Cup, 3 runda:

[1/1] - Liverpool 2:1 Tottenham Hotspur (11' Sturridge, 87' Sterling - 12' Rhodes)

 

Mecz Towarzyski

[1/1] - Szkocja 0:2 Polska (67' Wodzynski, 76' Wolski)

 

Eliminacje Mistrzostw Europy, Grupa D:

[1/8] - Polska 3:2 Norwegia (25' 30' Wszołek, 36' Milik - 10' Berisha, 68' Henriksen)

 

POWOŁANIA: - KLIK

 

 

 

Coraz lepiej wygląda ta nasza gra, a co za tym idzie wyniki. Na początek września ograliśmy spokojnie w meczu wyjazdowym Derby, ale następnie ulegliśmy Tottanhamowi. To był naprawdę dobry mecz, co z resztą widać po ilości bramek. Spurs prowadzili już 6:2, ale my nie odpuściliśmy, udało się wpakować trzy bramki i była realna szansa na remis, ale w ostatniej minucie Martinez po uderzeniu głową trafił w poprzeczkę. Odkuliśmy sobie to w trzech kolejnych spotkaniach, w lidze wygraliśmy z West Hamem a także Chelsea, a w Capital One Cup zrewanżowaliśmy się Tottenhamowi i wyrzuciliśmy ich za burtę. W 4 rundzie zagramy z Norwich.

 

W reprezentacji całkiem nieźle. Udało się wygrać w Szkocji 2:0, a także dobrze zainaugurować eliminacje do do mistrzostw europy ogrywając Norwegię 3:2. Przed tym meczem miałem straszne problemy z bramkarzami (co z resztą widać na screenie), z gry mi wypadł Kaminski a także Szczęsny, dlatego między słupkami musiał się pojawić młody Kuchta, na szczęście sobie poradził bardzo przyzwoicie. W drugim meczu naszej grupy Kazachstan ograł Litwę 1:0. Portugalia pauzowała. Uprzedzam pytania o naszą(byłą) trójkę z Borussi: Błaszczykowski obecnie nie ma klubu, Piszczek siedzi w rezerwach PSG a Lewandowski zrezygnował z gry w reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...