Skocz do zawartości

Teraz albo nigdy


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Idź na rozmowę z zarządem i poproś o zwiększenie budżetu, mi w większości klubów typu Bayern, Szachtar, Chelsea, MU, PSG dawali jakieś 10 mln więcej.

 

Wysłane z mojego Nexus 5

 

Tak, Messina, to zdecydowanie klub, który ma podobne możliwości finansowe, co wymienione :keke:

Odnośnik do komentarza

Gratki za awans :jupi: Ja jak dostałem taki zastrzyk gotówki po awansie do Premier League to mi sodówka trochę strzeliła i kupiłem wagon pięciogwiazdkowych nastolatków (szczególnie polecam kierunek duński, FC Kopenhaga wypluwa pięknych chłopaków). Niestety moi seniorzy bez wzmocnienia jednak nie dawali rady i skończyłem w czerwonych dołach ligi.

 

Co do taktyki to zauważam pewną niespójność - dałeś More Direct Passing oraz jednocześnie Work Ball Into Box i Play Out Of Defence. Pierwsza instrukcja przekładając na silnik taktyczny starego FM-a oznacza przesunięcie suwaka podań w prawo dla wszystkich zawodników, druga obcina strzały z dystansu i przesuwa suwak podań w lewo dla ofensywnych piłkarzy, natomiast trzecia oznacza przesunięcie suwaka podań również w lewo oraz obcięcie prostopadłych piłek dla defensywnych piłkarzy. Czyli tak jakby trochę tak na przekór sobie robisz ;P A Shadow Striker na AMC to zajebista sprawa - szybki zawodnik z wyuczonym Moves Into Channels w PPM potrafi rozerwać w strzępy każdą defensywę.

Odnośnik do komentarza

Gratki za awans :jupi: Ja jak dostałem taki zastrzyk gotówki po awansie do Premier League to mi sodówka trochę strzeliła i kupiłem wagon pięciogwiazdkowych nastolatków (szczególnie polecam kierunek duński, FC Kopenhaga wypluwa pięknych chłopaków). Niestety moi seniorzy bez wzmocnienia jednak nie dawali rady i skończyłem w czerwonych dołach ligi.

 

Co do taktyki to zauważam pewną niespójność - dałeś More Direct Passing oraz jednocześnie Work Ball Into Box i Play Out Of Defence. Pierwsza instrukcja przekładając na silnik taktyczny starego FM-a oznacza przesunięcie suwaka podań w prawo dla wszystkich zawodników, druga obcina strzały z dystansu i przesuwa suwak podań w lewo dla ofensywnych piłkarzy, natomiast trzecia oznacza przesunięcie suwaka podań również w lewo oraz obcięcie prostopadłych piłek dla defensywnych piłkarzy. Czyli tak jakby trochę tak na przekór sobie robisz ;P A Shadow Striker na AMC to zajebista sprawa - szybki zawodnik z wyuczonym Moves Into Channels w PPM potrafi rozerwać w strzępy każdą defensywę.

 

Fajny komentarz, dzięki. Mam to wymyślone tak, żeby (1) obrońcy wyprowadzali piłkę podaniami a nie długimi bombami => działa, DC właściwie nie grają inaczej jak po ziemi do WBR/L albo MC(DLP), (2) piłka jak najszybciej trafiała do przodu, na ogół działa, (3) po dotarciu na poziom AMC zamiast wrzutek w pole karne mają szukać prostopadłych podań => działa zdecydowanie. Tak więc zobaczę w sparingach, jak sobie poradzę bez More Direct Passing, ustawiałem to w 4. lidze, gdzie dokładne podanie do nogi zostawało zagraniem kolejki, teraz mam już zawodników, którzy potrafią podawać piłkę, więc chyba rzeczywiście pora na zmianę.

Odnośnik do komentarza

Irańczyk przyjechał do Messiny bardzo zmęczony, więc dałem mu tydzień urlopu ekstra. Pierwsze sparingi i tak zapowiadały się na koszmarną kopaninę, jak zwykle podczas treningu kondycyjnego, więc bałem się, by nie złapał kontuzji. Zaczynaliśmy przygotowania meczem z trzecioligowym Trapani i w rzeczy samej była to straszliwa kopanina; było widać jak na dłoni, że zawodnicy pracują dopiero od kilku dni. W tej sytuacji dwubramkowe zwycięstwo było naprawdę dobrym wynikiem.

 

14.07.17 San Filippo, Mesyna: 6.418 widzów
[T1] Messina [sA] — Trapani [C1C] 2:0 (0:0)

78. D.Cais 1:0
81. N.Lolli 2:0
Odnośnik do komentarza

Piłkarze Messiny w reprezentacjach:
18.07.17 Andrea Bassutti (Włochy U19) => 1:1 z Danią (6.3)
18.07.17 Thomas Andersen (Dania U18) => 1:1 z Włochami (5.9)

Zastanawialiśmy się ze współpracownikami, jak głęboko sięgnąć ma przebudowa składu, mieliśmy w końcu pieniądze na kilka znaczących transferów. Ostatecznie postanowiliśmy, że interesują nas trzy kategorie piłkarzy: po pierwsze, zakupy awaryjne na słabo obsadzone pozycje, po drugie, zakupy utalentowanej młodzieży z myślą o przyszłości, po trzecie, oportunistyczne zakupy piłkarzy, którzy umiejętnościami biją o głowę obecne gwiazdy zespołu.

Grecki obrońca Genoi, Marios Oikonomou, niewątpliwie zaliczał się do pierwszej kategorii. Był mocnym punktem swojego dotychczasowego klubu, a że ten znajdował się na krawędzi bankructwa, zaś Rowley wystawił mu bardzo pozytywną laurkę, nie wahałem się złożyć dla niego oferty. Porozumienie osiągnęliśmy bardzo szybko i nasza sytuacja w defensywie zaczęła wyglądać znacznie stabilniej.

Transfery do klubu:
15.07.17 Marios Oikonomou (24, DC; Grecja U21 8/0) [4.0/4.5; 2021] => za 1.400.000€ z Genoi

W drugim sparingu podejmowaliśmy zespół Red Bull Salzburg. Wciąż pracowaliśmy nad kondycją, więc bezbramkowy remis ani trochę mnie nie zdziwił. Zirytowała mnie za to ostra gra Austriaków, która kosztowała nas utratę dwóch zawodników podstawowego składu, Rizzo i Untersee.

 

19.07.17 San Filippo, Mesyna: 6.279 widzów
[T2] Messina [sA] — FC Red Bull Salzburg [AUT] 0:0 (0:0)

21. L.Rizzo [M] knt
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...