Skocz do zawartości

Teraz albo nigdy


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzięki. Znaczy co, taktyka do dupy, ale zawodnicy ratują sytuację?

A pokażesz mi obraz średnich pozycji zawodników z analizy pomeczowej z Sampdorią?

 

 

 

 

Messina%20v%20Sampdoria_%20Analysis%20Pe

 

 

 

Piłkarze Messiny w reprezentacjach:

13.03.17 Younés Bnou Marzouk (Maroko U20) => 2:1 z Egiptem U20 (6.4)

16.03.17 Younés Bnou Marzouk (Maroko U20) => 3:2 z Senegalem U20 (6.8)

 

Avellino jesienią ograło nas 3:0, więc musieliśmy się wystrzegać wpadki, tym bardziej że Mango znowu wybył na zgrupowanie reprezentacji i musiałem trochę improwizować w defensywie. Założenie zatem było proste — strzelić więcej niż stracić. Tym razem moi zawodnicy nie zawiedli; już w 9. minucie Capezzi pięknie przymierzył z rzutu wolnego i prowadziliśmy 1:0. Po kwadransie gry Leonardo precyzyjnie wrzucił piłkę z rzutu rożnego na krótki słupek, gdzie nabiegł na nią Galimberti i precyzyjnym strzałem zdobył swojego pierwszego gola dla Messiny. Nie minęło pięć minut, a prowadziliśmy już 3:0; tym razem dośrodkował Pavić, a naszych napastników wyręczył Aquilanti, zupełnie niepotrzebnie uniemożliwiając interwencję swojemu bramkarzowi. Na tym emocje się skończyły; w drugiej połowie szansę debiutu dostał Cais, a w drewno strzelali kolejno Capezzi, Clavería oraz Grazioso, ale wynik nie uległ już zmianie.

 

 

18.03.17 San Filippo, Mesyna: 7.004 widzów

[sB 30/42] Messina [1] — Avellino [16] 3:0 (3:0)

 

9. L.Capezzi 1:0

15. J.Galimberti 2:0

19. A.Aquilanti 3:0 og

 

Messina: L.Branescu 7.4 — R.Aya 7.6, J.Galimberti 8.2, A.Auriemma 7.0 (74. M.Seck 6.7) — E.Silvestri 7.3, J.Untersee 7.5 — L.Capezzi 8.5, L.Rizzo 7.2 (69. A.Katzetis 6.7) — N.Clavería 7.7 — F.Grazioso 6.9, A.Pavić 6.5 (60. D.Cais 6.7)

 

MVP: L.Capezzi (MC; Messina) — 8.5 (1 gol + 1 asysta)

Odnośnik do komentarza

Dużych błędów nie widzę.

Boczni zbyt wysoko. Zgaduję też że Rizzo i Capezzi wielkimi walczakami nie są (agresja, waleczność, odbiór), a i pewnie z kryciem miewają chwilowe przejściowe.

Na wszelakie Sampdorie zrezygnowałbym z wyższego tempa i piłek w pole karne, do środka pola wstawiał kogoś kto ma większe pojęcie o przeszkadzaniu w grze, a bocznym dał wsparcie.

Będziemy im trochę mniej przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza

Piłkarze Messiny w reprezentacjach:
18.03.17 Senah Mango (Togo) => 2:1 z Egiptem (6.9)
19.03.17 Younés Bnou Marzouk (Maroko U20) => 0:2 z RPA U20 (6.3)

Tegoroczne pokolenie absolwentów naszej szkółki piłkarskiej na kolana nie powalało; jeden junior miał potencjał na Serie B, kilku mogło sobie kiedyś poradzić w Serie C/D, reszta nie nadawała się do niczego. Ostatecznie piątce najlepszych zawodników z drużyny U16 zaproponowałem kontrakty juniorskie, a pozostałych kazałem zwolnić.

Transfery do klubu:
19.03.17 Antonino Privitera (16, SC-AMC; Włochy) [0.4/3.5; 2020] => z zespołu U16
19.03.17 Vincenzo Paviglianti (15, GK; Włochy) [0.1/1.0; 2021] => z zespołu U16
19.03.17 Lorenzo Farinelli (15, AMR-MR/AMC; Włochy) [0.15/1.0; 2021] => z zespołu U16
19.03.17 Marco Perissinotto (16, SC-AMLC; Włochy) [0.25/1.5; 2020] => z zespołu U16
20.03.17 Tommaso Cogliandro (16, MC-DM/MRL; Włochy) [0.25/1.5; 2020] => z zespołu U16

W 31. kolejce graliśmy następny mecz o sześć punktów, z trzecią w lidze Ternaną. Po raz pierwszy od jakiegoś czasu to nie my byliśmy faworytami, ale szybko zmusiliśmy bukmacherów do zmiany kursu na nasze zwycięstwo. W 2. minucie Clavería wypuścił lewym skrzydłem Silvestriego, ten dośrodkował w pole karne, a piłkę do bramki wepchnął Pavić. Dwadzieścia minut później atakowany pod własnym polem karnym Busti wybił piłkę na oślep wprost pod nogi Joela Untersee, a Szwajcar płaskim strzałem podwyższył na 2:0. Losy spotkania powinny były się rozstrzygnąć już do przerwy, lecz Grazioso dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z Nocchim. W efekcie w 84. minucie Formiconi zdołał zacentrować z lewej flanki na długi słupek, gdzie czekał Junior Tallo i strzałem głową zdobył kontaktowego gola dla Ternany. Momentalnie przeszliśmy na znacznie bardziej defensywne ustawienie i bez większych nerwów dowieźliśmy prowadzenie do końca meczu.

 

21.03.17 Libero Liberati, Terni: 7.601 widzów
[sB 31/42] Ternana [3] — Messina [1] 1:2 (0:2)

2. A.Pavić 0:1
14. J.Kosnić [T] knt
22. J.Untersee 0:2
84. Junior Tallo 1:2

Messina: L.Branescu 7.0 — R.Aya 7.1, J.Galimberti 6.9, A.Auriemma 6.7 — E.Silvestri 7.3 (62. A.Luque 6.6), J.Untersee 7.6 (62. A.Conti 6.6) — L.Capezzi 6.3 (76. A.Roussos), L.Rizzo 6.7 — N.Clavería 6.8 — F.Grazioso 6.2, A.Pavić 7.1

MVP: J.Untersee (WBR; Messina) — 7.6 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

Piłkarze Messiny w reprezentacjach:
21.03.17 Senah Mango (Togo) => 1:1 z Gwineą Równikową (7.0)
22.03.17 Younés Bnou Marzouk (Maroko U20) => 1:2 z Nigerią U20 (6.1)
23.03.17 Apostolos Katsetis (Grecja U21) => 0:1 z Anglią U21 (6.6)
23.03.17 Almpertos Roussos (Grecja U21) => 0:1 z Anglią U21 (6.5)
23.03.17 Erik Ballardini (Szwecja U21) => 3:2 z Mołdawią U21 (7.0; 1 asysta)
24.03.17 Senah Mango (Togo) => 2:0 z Kongiem (7.3)

Po meczach trudnych zaczynały się mecze na papierze łatwiejsze. Na pierwszy ogień poszedł ligowy średniak, Frosinone, ale gra co 3-4 dni zaczynała nam doskwierać. Już w 4. minucie błąd Auriemmy na skraju pola karnego wykorzystał Šumský, zaskakując bezradnego Branescu, który nie przewidział, że jego kolega z obrony tak łatwo straci piłkę. Potem... potem biliśmy głową w mur, stopniowo ustawiałem zespół bardziej ofensywnie, zdejmując najsłabszych zawodników, ale zanosiło się na to, że ciężka praca z Terni pójdzie całkowicie na marne. Ale w 86. minucie Pavić znalazł na 30. metrze rezerwowego Caisa, który niewiarygodnym strzałem z dystansu uratował nam jeden punkt; tym samym Davide zdobył swojego pierwszego gola w barwach Messiny, oby pierwszego z wielu.

 

25.03.17 San Filippo, Mesyna: 7.380 widzów
[sB 32/42] Messina [1] — Frosinone [13] 1:1 (0:1)

4. N.Šumský 0:1
86. D.Cais 1:1

Messina: L.Branescu 6.9 — R.Aya 6.9, J.Galimberti 6.7, A.Auriemma 6.8 — E.Silvestri 6.8 KNT (49. A.Luque 6.6), J.Untersee 6.8 — L.Capezzi 6.8, L.Rizzo 6.8 — N.Clavería 6.4 (62. E.Ballardini 6.6) — F.Grazioso 6.3 (62. D.Cais 8.1), A.Pavić 7.0

MVP: D.Cais (SC; Messina) — 8.1 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

Piłkarze Messiny w reprezentacjach:
25.03.17 Younés Bnou Marzouk (Maroko U20) => 0:2 z Kamerunem U20 (6.5)

Kwiecień zaczynaliśmy meczem z walczącą o utrzymanie Sieną. Do składu powrócił Mango, za to zawieszony za kartki był Aya. Jak przed tygodniem, znów fatalnie weszliśmy to spotkanie, tracąc gola już w 2. minucie po centrze Balzano i sprytnej główce Di Rocco. Jeszcze w pierwszej połowie moja cierpliwość do naszych napastników się wyczerpała, zacząłem przeprowadzać roszady, w duchu widząc już, jak przepieprzamy ciężką pracę całego sezonu i zostajemy na kolejny sezon w Serie B. W 50. minucie Rizzo podał piłkę Claveríi, ten zagrał w uliczkę do Ballardiniego, a Szwed strzałem przy słupku wyrównał na 1:1. Potem tradycyjnie tłukliśmy głową w mur i kolejne dwa punkty poszły się trzaskać za stodołę.

 

01.04.17 Artemio Franchi — Montepaschi Arena, Siena: 6.819 widzów
[sB 33/42] Siena [19] — Messina [1] 1:1 (1:0)

2. D.Di Rocco 1:0
23. C.Matheu knt
50. E.Ballardini 1:1

Messina: L.Branescu 7.1 — A.Auriemma 6.7, S.Mango 6.8 — E.Silvestri 6.9, J.Untersee 6.7 — L.Capezzi 6.6, L.Rizzo 6.8 — N.Clavería 6.7 — F.Grazioso 6.6 (37. D.Cais 6.4), A.Pavić 6.6 (45. E.Ballardini 7.1)

MVP: E.Ballardini (AMC; Messina) — 7.1 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

Skoro ze słabeuszami się nie dało, może zatem na Olimpico w Turynie? Wreszcie miałem do dyspozycji trójkę podstawowych obrońców, co od razu było widoczne na boisku, Torino się starało, ale choć chwilami zamykało nas na naszej połowie, Branescu rzadko zmuszany był do interwencji. W 28. minucie Silvestri wrzucił głęboką centrę z lewego skrzydła, niekryty Grazioso dostawił głowę i objęliśmy prowadzenie. Cztery minuty później piłka zeszła Untersee z nogi przy dośrodkowaniu, zaskakując Valentiniego i stawiając gospodarzy pod ścianą. Dobiliśmy ich w 42. minucie, kiedy to Pavić wszedł w ich obronę jak w masło, a Grazioso skierował do bramki wystawioną mu przez Słoweńca piłkę. W tej sytuacji druga połowa była formalnością.

 

08.04.17 Olimpico, Turyn: 8.618 widzów
[sB 34/42] Torino [7] — Messina [1] 0:3 (0:3)

28. F.Grazioso 0:1
32. J.Untersee 0:2
42. F.Grazioso 0:3

Messina: L.Branescu 7.6 — R.Aya 7.2, S.Mango 7.6, J.Galimberti 7.7 — E.Silvestri 7.4, J.Untersee 8.3 — L.Capezzi 6.9 (64. A.Roussos 6.7), L.Rizzo 7.1 (80. A.Katsetis) — N.Clavería 6.5 (45. E.Ballardini 6.6) — F.Grazioso 8.8, A.Pavić 7.7

MVP: F.Grazioso (SC; Messina) — 8.8 (2 gole)
Odnośnik do komentarza

Spezia nie grała już raczej o nic, bezpieczna na swoim 11. miejscu, więc, przynajmniej w teorii, była dla nas łatwą zdobyczą. Zawieszonego za kartki Rizzo zastąpił Roussos, a Capezzi przesunięty został na bardziej mu odpowiadającą pozycję wahadłowego pomocnika. Oczekiwania przedmeczowe potwierdziły się, Spezii nawet nie chciało się wysilać i po kwadransie elegancki strzał z powietrza autorstwa Untersee dał nam prowadzenie. Po przerwie przestawiłem zespół na grę z kontry, na wypadek gdyby goście chcieli powalczyć o remis. W 53. minucie znów wiatru na boisku narobił Szwajcar, a jego dośrodkowanie na gola zamienił Silvestri, wykorzystując zagapienie Alhassana. Kropkę nad "i" postawił w samej końcówce Pavić i nasza pogoń za awansem trwała dalej.

 

14.04.17 San Filippo, Mesyna: 7.410 widzów
[sB 35/42] Messina [1] — Spezia [11] 3:0 (1:0)

18. J.Untersee 1:0
53. E.Silvestri 2:0
89. A.Pavić 3:0

Messina: L.Branescu 7.2 — R.Aya 6.8, S.Mango 7.5, J.Galimberti 7.4 — E.Silvestri 8.1, J.Untersee 8.4 (57. A.Conti 6.8) — A.Roussos 6.5 (71. A.Katsetis 6.7), L.Capezzi 8.2 — N.Clavería 6.8 — F.Grazioso 6.5 (65. D.Cais 6.6), A.Pavić 7.7

MVP: J.Untersee (WBR; Messina) — 8.4 (1 gol + 1 asysta)


A tak w Messinie wykonuje się rzuty wolne:

https://www.youtube.com/watch?v=AzJdhjHLDUg
Odnośnik do komentarza

Bohater meczu ze Spezią nabawił się w nim urazu, tak więc przeciwko Latinie szansę gry od pierwszej minuty dostał Conti; rywalizacja na prawym skrzydle wyglądała świetnie i przynosiła spore korzyści drużynie. Na Domenico Francioni po raz kolejny pokazaliśmy, że znacznie lepiej gra się nam z zespołami z czołówki (poza Sampdorią, oczywiście) i już po kilku minutach Grazioso zaskoczył bramkarza Latiny strzałem przy słupku. Moment później Zoboli zagrał piłkę ręką w polu karnym, jedenastkę pewnie wykonał Capezzi i mogliśmy zacząć grać spokojniej.

Ten spokój źle się skończył, gdyż po pół godzinie gry Pasciuti ładnie zgrał piłkę głową do Maniero, ten zaś mocnym uderzeniem zdobył kontaktowego gola dla gospodarzy. Messina odpowiedziała błyskawicznie, w 41. minucie Conti sprytnie podał piłkę Paviciowi, ten zaś uwolnił się od opieki obrońcy i podwyższył na 3:1. W drugiej połowie tradycyjnie kontrolowaliśmy przebieg gry, a w samej końcówce Latinę dobił Galimberti, zamykając centrę Capezziego z rzutu wolnego.

 

22.04.17 Domenico Francioni, Latina: 3.623 widzów
[sB 36/42] Latina [5] — Messina [1] 1:4 (1:3)

6. F.Grazioso 0:1
9. L.Capezzi 0:2 pk
33. R.Maniero 1:2
41. A.Pavić 1:3
84. J.Galimberti 1:4

Messina: L.Branescu 7.1 — R.Aya 6.8 (65. A.Auriemma 6.7), S.Mango 7.1, J.Galimberti 8.2 — E.Silvestri 7.5, A.Conti 7.4 — L.Capezzi 8.6, L.Rizzo 6.8 (74. A.Roussos 6.7) — N.Clavería 6.8 (60. E.Ballardini 6.6) — F.Grazioso 7.5, A.Pavić 7.6

MVP: L.Capezzi (MC; Messina) — 8.6 (1 gol + 1 asysta)
Odnośnik do komentarza

Kwiecień kończyliśmy spotkaniem z Crotone. Jego stawka była największa w mojej dotychczasowej karierze, gdyż zwycięstwo dawało nam awans do Serie A. Nie mogłem w nim skorzystać z zawieszonego za kartki Capezziego, którego zastąpił Roussos, ale nie uważałem, by było to dla nas osłabieniem. Mecz zaczął się dla nas doskonale, w 9. minucie Silvestri dośrodkował na głowę Grazioso, który, zamiast strzelać, strącił piłkę na nogę Claveríi, a ten posłał ją do bramki obok kompletnie zdezorientowanego golkipera; Argentyńczyk wybrał sobie doskonały moment na zdobycie debiutanckiego gola w barwach giallorossich.

Crotone starało się doprowadzić do wyrównania, ale nieszczególnie im to wychodziło, a tuż po przerwie goście otrzymali drugi cios; Clavería dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, Mango zgrał ją przed bramkę, a Roussos mocnym wolejem umieścił ją w siatce. Również i w przypadku Greka był to jego pierwszy gol dla Messiny. Teraz odrobinę się zdekoncentrowaliśmy, czego efektem był gol Appiaha z 59. minuty, choć moim zdaniem sędzia nie zauważył przy tej akcji spalonego. Zapowiadała się nerwowa końcówka, ale zaledwie trzy minuty później napastnik Crotone, Alberto Tronco, zaatakował obunóż Mango, za co obejrzał czerwoną kartkę. Grając z przewagą jednego zawodnika bez trudu obroniliśmy prowadzenie, i gdy pan Chiffi zagwizdał po raz ostatni, w loży dla VIPów strzeliły korki od szampana — po dziesięciu latach banicji Messina wracała do Serie A.

 

29.04.17 San Filippo, Mesyna: 7.057 widzów
[sB 37/42] Messina [1] — Crotone [8] 2:1 (1:0)

9. N.Clavería 1:0
47. A.Roussos 2:0
59. S.Appiah 2:1
62. A.Tronco [C] rc

Messina: L.Branescu 6.9 — R.Aya 6.5, S.Mango 7.5, J.Galimberti 6.4 — E.Silvestri 6.8, A.Conti 7.0 (57. G.Pollace 6.6) — A.Roussos 7.4 (56. A.Katsetis 6.5), L.Rizzo 6.8 — N.Clavería 7.2 — F.Grazioso 6.8, A.Pavić 6.8 (63. D.Cais 6.7)

MVP: S.Mango (DC; Messina) — 7.5 (1 asysta)
Odnośnik do komentarza

Zarząd już z myślą o grze w Serie A poluzował ograniczenia dotyczące liczebności sztabu szkoleniowego. Niezwłocznie z tego skorzystałem zatrudniając dwóch scoutów, z których Hiszpan Fari miał po sezonie przejąć od Brunettiego funkcję szefa scoutingu.

Do sztabu szkoleniowego:
02.05.17 Giuseppe D'Aloisio (31; Włochy) => z FT jako scout [4.0; 2019]
02.05.17 Fari (37; Hiszpania) => z FT jako scout [4.5; 2019]

Od tytułu dzieliły nas cztery punkty; pierwsze z nich zamierzaliśmy zdobyć w Genoi, gdzie po raz pierwszy od jakiegoś czasu mogliśmy zagrać najmocniejszym składem. Gospodarze, przedsezonowi faworyci do awansu, wysoko zawiesili nam poprzeczkę, ale w 36. minucie patowa sytuację rozpracował Mango, strzałem głową zamykając centrę Capezziego z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą Grazioso na raty podwyższył na 2:0, wykorzystując świetne podanie w tempo od Claveríi, i wszystko wydawało się być pod naszą kontrolą. Zaraz po wznowieniu gry pięknego gola zdobył wracający po kontuzji Untersee... i wtedy przestaliśmy grać. Genoa z miejsca to wykorzystała, po dwóch rzutach wolnych dwa gole zdobył świetny tego dnia Damonte, i końcówkę spotkania musieliśmy grać bardzo uważnie i ostrożnie. Ostatecznie dowieźliśmy to 3:2 do ostatniego gwizdka sędziego, ale to zwycięstwo nie przyszło nam łatwo.

 

06.05.17 Luigi Ferraris: 16.132 widzów
[sB 38/42] Genoa [15] — Messina [1] 2:3 (0:2)

36. S.Mango 0:1
44. F.Grazioso 0:2
48. J.Untersee 0:3
51. L.Damonte 1:3
87. L.Damonte 2:3

Messina: L.Branescu 7.0 — R.Aya 6.5, S.Mango 7.2, J.Galimberti 6.5 — E.Silvestri 6.8 (55. A.Luque 6.5), J.Untersee 7.6 (61. A.Conti 6.6) — L.Capezzi 7.1, L.Rizzo 6.8 — N.Clavería 6.8 — F.Grazioso 7.1, A.Pavić 7.0 KNT (73. D.Cais 6.7)

MVP: L.Damonte (AMC; Genoa) — 8.8 (2 gole)
Odnośnik do komentarza

Kontuzja Pavicia okazała się na tyle poważna, że wykluczyła go z gry na kilka tygodni. W jego miejsce na mecz z Como do składu wszedł zatem Lolli. Nawet remis w tym spotkaniu wystarczał nam do wygrania ligi i drogę po tytuł rozpoczął właśnie Lolli, sfaulowany przez Pirovano. Karnego pewnie wykonał oczywiście Capezzi, ten sam zawodnik zaliczył też asystę przy golu Galimbertiego, precyzyjnie wrzucając mu piłkę na głowę z rzutu rożnego, i w ten sposób stałe fragmenty gry zapewniły nam trzeci tytuł za mojej kadencji.

 

09.05.17 San Filippo, Mesyna: 7.026 widzów
[sB 39/42] Messina [1] — Como [22] 2:0 (2:0)

16. L.Capezzi 1:0 pk
33. J.Galimberti 2:0
60. R.Cervigni [C] knt

Messina: L.Branescu 7.2 — R.Aya 6.9, S.Mango 6.9, J.Galimberti 8.1 — E.Silvestri 6.8, J.Untersee 6.8 — L.Capezzi 7.4, L.Rizzo 6.7 (74. A.Roussos 6.7) — N.Clavería 6.6 (65. E.Ballardini 6.5) — F.Grazioso 6.6 (71. D.Cais 6.5), N.Lolli 7.2

MVP: J.Galimberti (DC; Messina) — 8.1 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

Piłkarze Messiny w reprezentacjach:
10.05.17 Andrea Bassutti (Włochy U19) => 2:0 ze Szkocją U19 (6.4)

Porażka w Mesynie przypieczętowała losy Como, które w przyszłym sezonie grać miało w Serie C. My nie graliśmy już absolutnie o nic, a tymczasem czekał nas bardzo trudny wyjazdowy mecz z Vicenzą. Gospodarze byli od nas wyraźnie lepsi, musieli się więc bardzo zdziwić, gdy w 26. minucie Lolli mocnym strzałem przełamał ręce Corradiego, dając nam prowadzenie. Utrzymało się ono przez całe siedem minut, kiedy to Sforzini pokonał Branescu przy skandalicznej bierności naszych obrońców. Przez resztę meczu Vicenza cisnęła w poszukiwaniu zwycięstwa, z kolei nasze rzadkie ataki aż dwukrotnie skończyły się strzałami w słupek, tak więc remis wydawał się jak najsprawiedliwszym wynikiem.

 

13.05.17 Romeo Menti, Vicenza: 6.597 widzów
[sB 40/42] Vicenza [6] — Messina 1:1 (1:1)

26. N.Lolli 0:1
33. F.Sforzini 1:1
56. L.Rizzo [M] knt

Messina: L.Branescu 7.0 — R.Aya 6.6, S.Mango 6.3 (72. A.Auriemma 6.7), J.Galimberti 6.9 — E.Silvestri 6.3, A.Conti 6.7 — L.Capezzi 6.7, L.Rizzo 6.1 KNT (56. A.Roussos 6.7) — N.Clavería 6.4 (73. E.Ballardini 6.6) — F.Grazioso 6.8, N.Lolli 7.1

MVP: N.Lolli (SC; Messina) — 7.1 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

Rizzo po meczu z Vicenzą wypadł z gry na dwa tygodnie, a zatem w Serie B miał już nie zagrać. Zespół najwyraźniej zrobił sobie z tej okazji jakąś tajną imprezę, bo jednego dnia straciłem też kontuzjowanych Galimbertiego, D'Aiello oraz Untersee, a jednocześnie Silvestri wyleciał na finały Mistrzostw Europy U20. Przeciwko walczącemu o utrzymanie Varese musiałem więc wystawić drugi garnitur obrońców, co było o tyle irytujące, że trener gości parokrotnie zaczepił mnie w mediach i chciałem utrzeć mu nosa.

Graliśmy bardzo spokojnie, szukając swoich okazji, sygnałem ostrzegawczym dla Varese był słupek po strzale Claveríi, a w 23. minucie Lolli pięknym lobem pokonał Bressana, który sięgnął co prawda piłki palcami, ale nie zdołał skierować jej poza światło bramki. Wydawało się, że kontrolujemy mecz, ale w 37. minucie koszmarny błąd w defensywie popełnił Luque i Improta wyrównał na 1:1; Hiszpan zupełnie nie przejmował się tym, że jego pozycja w zespole jest zagrożona, a w przerwie strzelił focha, gdy zwróciłem mu uwagę, i na drugą połowę już nie wyszedł. A w niej długo się męczyliśmy, aż na dziesięć minut przed końcem meczu Conti strzałem z dystansu zaskoczył źle ustawionego Bressana, zapewniając nam zwycięstwo.

 

20.05.17 San Filippo, Mesyna: 8.465 widzów
[sB 41/42] Messina [1] — Varese [20] 2:1 (1:1)

23. N.Lolli 1:0
37. R.Improta 1:1
79. A.Conti 2:1

Messina: L.Branescu 6.9 — R.Aya 6.8, S.Mango 7.2, A.Auriemma 6.7 — A.Luque 5.9 (45. K.Deschepper 6.8), A.Conti 7.8 — A.Roussos 6.9, L.Capezzi 6.8 — N.Clavería 6.5 (77. E.Ballardini) — F.Grazioso 6.8 (68. D.Cais 6.6), N.Lolli 7.6 KNT

MVP: A.Conti (WBR; Messina) — 7.8 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

Gdy lekarze zameldowali mi, że kontuzji na siłowni nabawił się Mango, już nawet nie miałem siły się roześmiać. Sezon kończyliśmy w rezerwowym składzie, a linia obrony na ostatni mecz Serie B wyglądała tak, jakbym kompletował ją z łapanki. Goście walczyli o baraże, my tylko o honor, nic więc dziwnego, że gra toczyła się głównie na naszej połowie. O dziwo, defensywa Messiny trzymała się dzielnie, a w razie czego świetny Branescu, który bardzo rozwinął się w tym sezonie, powstrzymywał szarżujących rywali. Atakowaliśmy jedynie z rzadka, ale wszyscy wiemy, że liczy się jakość, a nie ilość; w 44. minucie Angelini zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, źle ustawiony Liverani zrobił jeden krok za dużo w niewłaściwą stronę i zawodnik, który większość sezonu grał w rezerwach, swoim pierwszym golem dla klubu zapewnił nam zwycięstwo.

 

27.05.17 Cosimo Puttilli, Barletta: 6.766 widzów
[sB 42/42] Barletta [6] — Messina [1] 0:1 (0:1)

44. L.Angelini 0:1

Messina: L.Branescu 7.2 — M.Seck 6.8, R.Aya 6.8, A.Auriemma 7.2 — L.Angelini 7.5, G.Pollace 6.8 (55. K.Deschepper 6.7) — A.Roussos 6.6 (67. A.Katsetis 6.7), L.Capezzi 6.8 — N.Clavería 6.7 — F.Grazioso 6.8, N.Lolli 6.2 (75. Y.Bnou Marzouk 6.7)

MVP: L.Angelini (WBL; Messina) — 7.5 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

99

 

Następnego dnia po meczu w Barletcie spotkałem się z zespołem, by porozmawiać na temat tego, co może nas czekać w Serie A. Nie ukrywałem przed nimi, że celem maksimum jest utrzymanie się w ekstraklasie, a w tym celu potrzebne będą wzmocnienia. Takie postawienie sprawy spotkało się z ich aprobatą — samobójców na sali nie stwierdzono. Ucieszyłem ich też informacją, że klub kosztem 1.100.000€ rozpoczął rozbudowę obiektów treningowych, a potem życzyłem im udanych urlopów i umówiłem na pierwszy trening 10 lipca, czyli za sześć tygodni.

Sam urlopu nie planowałem; trzeba było podsumować grę zespołu w tym sezonie, ocenić każdego zawodnika z osobna i zdecydować, czy zasługuje na dalsze reprezentowanie barw Messiny. W tej branży nie było miejsca na sentymenty.

Bramkarze:
Antonio Donnarumma => 10-0-0, 6.91
Werther Carboni => 1-0-0, 6.80
Laurentiu Branescu => 32-0-0, 7.18

Obsada tej pozycji na długie lata nie stanowiła problemu, Rumun Branescu wziął ją szturmem, będąc jednym z głównych autorów tegorocznych sukcesów, i nie zamierzałem tu niczego zmieniać. Donnarumma nie do końca sprawdził się w Serie B, był użytecznym zmiennikiem i tę rolę miał pełnić do końca swojego kontraktu w Messinie. Trzecim bramkarzem w klubie był młody Carboni, choć mógł mu zagrozić wracający z wypożyczenia Macrì, który wraz z Lanziano zdobył Puchar Serie C. W drużynie U19 pętało się paru pozbawionych talentu juniorów, natomiast dwóch innych młodych golkiperów, Giovanni Ranieri oraz Anwar Bourmila, znalazło się na liście transferowej.

Środkowi obrońcy:
Rocco D'Aiello => 6-0-0, 6.75
Luigi Silvestri => 5-0-0, 6.52
Moustapha Seck => 4-0-0, 6.70
Ramzi Aya => 41-0-0, 6.85
Jacopo Galimberti => 17-3-1, 7.14
Antonio Auriemma => 13-0-1, 6.89
Senah Mango => 34-6-1, 7.14
Davide Ondei => 21-1-0, 6.83 (Sampdoria)

Na środku obrony sytuacja była całkiem jasna. Królował na tej pozycji Togijczyk Mango, który w końcu zaczął grać na miarę swoich możliwości. Jesienią wspierał go Ondei, ale po sprzedaży do Sampdorii zastąpił go Galimberti i było to świetne posunięcie, a sam Jacopo okazał się niewątpliwie najlepszym zakupem zimowego okna transferowego. Trzecim do gry na tej pozycji był Aya, zawodnik solidny, o którym było z góry wiadome, że prochu nie wymyśli. Z dublerami było znacznie gorzej. Właściwie tylko Auriemma spełnił pokładane w nim oczekiwania, D'Aiello rozczarował, a Seck, choć miał wielki potencjał, mentalnie nie nadawał się na grę we Włoszech. Pozostawali grający na wypożyczeniach Bernardi i Camigliano, którzy mogli zatem liczyć na występy w pierwszym składzie w nowym sezonie. Na listę transferową trafili zaś D'Aiello, Seck, a także Silvestri i wypożyczony do Savony młody Mannino.

Lewoskrzydłowi:
Luca Angelini => 2-1-0, 7.05
Enrico Silvestri => 26-3-4, 7.07
Kurt Deschepper => 4-0-0, 6.70
Antonio Luque => 23-2-3, 6.76

Miałem olbrzymią nadzieję, że Luque w końcu przeskoczy barierę mentalną w swej głowie i zacznie grać na miarę swojego potencjału. Tak się niestety nie stało i przestałem się łudzić, że jest to jeszcze możliwe; Hiszpan grał nierówno i łatwo było go stłamsić, więc postanowiłem, że się z nim rozstaniemy. Przeciwnie było z młodzieżowym reprezentantem Włoch, Silvestrim, którego talent eksplodował w tym sezonie i to on był teraz numerem jeden na tej pozycji. W juniorach rósł mu groźny konkurent w postaci młodego Belga Descheppera, ale póki co jego podstawowym zmiennikiem był solidny do bólu Angelini.

Prawoskrzydłowi:
Andrea Conti => 32-4-6, 6.90
Gianluca Pollace => 3-1-0, 6.93
Joel Untersee => 23-6-6, 7.09 (L)
Ivan Pedrelli => 4-0-1, 6.80 (Lecce)

Nasza gra na prawej flance opierała się na wypożyczonym z Juventusu Szwajcarze Untersee, a gdy ten był kontuzjowany, na równie utalentowanym Contim. Po odejściu Pedrelliego trzecim kandydatem do gry na prawym skrzydle został Pollace, jeszcze jeden spory talent, ale na wiosnę grywał tylko ogony. Niemniej jednak, ta pozycja obsadzona była świetnie, tym bardziej że Joel po sezonie miał przejść na stałe do Messiny. W tej sytuacji bez żalu umieściłem na liście transferowej niespełniony talent Iemmę, który kolejny sezon spędził na wypożyczeniu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...