Skocz do zawartości

Lata do przodu


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

LISTOPAD I GRUDZIEŃ 2035

Ekstraklasa [15-21]:

 

2.11.2035

[1] Concordia Elbląg 2:0 Cracovia [4]

 

10.11.2035

[1] Concordia Elbląg 4:0 Lech Poznań [4]

 

13.11.2035

[1] Concordia Elbląg 5:0 Wisła Kraków [10]

 

23.11.2035

[13] Miedź 0:3 Concordia Elbląg [1]

 

1.12.2035

[6] Widzew 2:3 Concordia Elbląg [1]

 

12.12.2035

[1] Concordia Elbląg 7:0 Jagiellonia [15]

 

15.12.2035

[12] Zawisza 0:5 Concordia Elbląg [1]

 

 

Faza grupowa LM [4-6]:

 

6.11.2035

[1] PSV 3:1 Concordia Elbląg [2]

 

28.11.2035

[2] Concordia Elbląg 3:1 AC Milan [4]

 

5.11.2035

[3] Manchester United 1:3 Concordia Elbląg [2]

 

 

Podsumowanie:

 

Absolutnie fantastyczna końcówka roku!

 

Z meczów ligowych warto wspomnieć jedynie o meczu z Widzewem. Meczu, w którym straciliśmy 2 bramki, czyli dokładnie tyle samo, co w ostatnich 18 ligowych meczach (!!). W lidze emocje skończyły się już dawno. Dla porównania - w poprzednim sezonie w 37 meczach zdobyliśmy 111 bramek. Teraz po 21 kolejkach mamy ich aż 89. Czekam na moment, gdy rywale zaczną strzelać z nami do swoich bramek.

 

W LM sprawialiśmy sensację za sensacją, aby sprawić końcową sensację i wyjść z grupy! W ostatnich 3 meczach z naszym udziałem padały wyniki 3:1. Na szczęście dwa razy to my zdobyliśmy 3 bramki. Zaczęliśmy jednak od porażki i PSV. Mecz zagraliśmy słabo, a może to rywale zagrali świetne zawody. PSV było teoretycznie najłatwiejszym rywalem, a zdobyliśmy z nimi tylko punkt. Z najtrudniejszym rywalem, ManU, zdobyliśmy aż 6 punktów, a w starciach z Milanem 4. Być może rywale nas zlekceważyli. No nic, o tym myśleć będą ich menedżerowie, bo my oblewamy największy sukces w historii klubu!

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.11.2035 - Treningi wznowił Davit Tughushi.
  • 6.11.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znalazł się Oriano Bardin.
  • 7.11.2035 - Concordia Elbląg II 1:2 PSV u19 (UEFA Youth League)
  • 13.11.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Oriano Bardin, Kevin Jankowski, Michael Sejud, Casimiro Soriano i Marg Gijzen.
  • 16.11.2035 - Litwa 1:4 Polska (Towarzyski)
  • 23.11.2035 - W meczu z Miedzią kontuzji doznał Welle Diop. Będzie pauzował 10 dni.
  • 27.11.2035 - AC Milan u19 3:0 Concordia Elbląg II (UEFA Youth League)
  • 1.12.2035 - Piłkarz Miesiąca Ekstraklasy: Vinko Majstorovic (Concordia Elbląg)
  • 1.12.2035 - Menedżer Miesiąca Ekstraklasy: Igor Wabik (Concordia Elbląg)
  • 6.12.2035 - Concordia Elbląg II 3:3 Manchester United u19 (UEFA Youth League)
  • 18.12.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Oriano Bardin, Piotr Basta, Maykel Gouano, Davit Tughushi, Michael Sejud, Casimiro Soriano i Marg Gijzen.
  • 21.12.2035 - Odbyło się losowanie par 1/8 LM. Zagramy z... Manchesterem City.
  • 1.1.2036 - Piłkarz Roku Ekstraklasy: Michael Sejud (Concordia Elbląg)
  • 1.1.2036 - Menedżer Roku Ekstraklasy: Igor Wabik (Concordia Elbląg)
  • 1.1.2036 - Obcokrajowiec Roku Ekstraklasy: Mark Gijzen (Concordia Elbląg)

Tabela:

oLlQVYg.jpg

 

Tabela LM:

cVa86Fh.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Debrecen i właśnie to mnie skłania do odejścia. Wygrywanie po 5:0 robi się nudniejsze z meczu na mecz i nie wiem, czy wytrzymam jeszcze jeden sezon, czy odejdę już po tym. A z tym finałem LM to grubo pojechałeś :D

***********

STYCZEŃ / 1. CZĘŚĆ LUTEGO 2036

Budżet transferowy: €387,000

Budżet płacowy: €315,000

Wykorzystany budżet płacowy: €290,000

Stan konta: €24,000,000

 

 

Sparingi:

 

Concordia Elbląg 1:2 Red Bull Salzburg

Concordia Elbląg 3:1 Trnawa

Warta Poznań 0:7 Concordia Elbląg

Concordia Elbląg 1:1 Litex

 

 

Podsumowanie:

 

Transferów nie robiłem żadnych. Raz, że nie mam za co, bo prezes nie lubi się rozstawać z pieniędzmi, dwa - gramy bardzo dobrze i nie chcę tego zepsuć. Dodam, że zarząd kilkakrotnie zapraszam mnie na spotkania w sprawie nowego kontraktu, za każdym razem prosiłem o znacznie wyższe budżety i za każdym razem odmawiali, więc to może być mój ostatni sezon w Elblągu.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • ----
Odnośnik do komentarza

2. CZĘŚĆ LUTEGO 2036

Ekstraklasa [22-23]:

 

16.2.2036

[1] Concordia Elbląg 3:1 Ruch [3]

 

22.2.20336

[11] Korona Kielce 0:5 Concordia Elbląg [1]

 

 

Liga Mistrzów [1/8]:

 

27.2.2036

[POL] Concordia Elbląg 0:3 Manchester City [ENG]

 

 

Podsumowanie:

 

W lidze dobrze i bez zmian, z kolei w LM wydarzyła się jedyna słuszna rzecz, czyli porażka z Manchesterem City. Całkiem inna klasa. Rywale wygrali z nami na stojąco. Przypomina się Ross County i pamiętne 0:8, mimo fantastycznej gry w fazie grupowej. O ile w grupie mogli nas zlekceważyć, o tyle w fazie pucharowej na lekceważenie nie ma miejsca.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 19.2.2036 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się: Oriano Bardin, Michael Sejud i Mark Gijzen.
  • 26.2.2036 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się: Piotr Basta, Maykel Gouano, Michael Sejud, Casimiro Soriano, Mark Gijzen.
  • 1.3.2036 - Menedżer Miesiąca: Mateusz Burkhardt (Piast)
  • 1.3.2036 - Piłkarz Miesiąca: Claudiu Doana (Lech)

 

 

Tabela:

 

A1X8ynt.jpg

 

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2036

Ekstraklasa [24-28]:

 

1.3.2036

[1] Concordia Elbląg 2:0 Legia [7]

 

5.3.2036

[10] Śląsk Wrocław 1:3 Concordia Elbląg [1]

 

8.3.2036

[1] Concordia Elbląg 2:0 Piast [2]

 

14.3.2036

[13] Podbeskidzie 2:4 Concordia Elbląg [1]

 

22.3.2036

[1] Concordia Elbląg 3:0 GKS Katowice [7]

 

 

Puchar Polski [ćwierćfinał]:

 

27.3.2036

Polkowice 0:0 Concordia Elbląg

 

 

Liga Mistrzów [1/8]:

 

18.3.2036

[ENG] Manchester City 3:0 (6:0) Concordia Elbląg [POL]

 

Podsumowanie:

 

W lidze nie zmienia się nic. Ten stan rzeczy zaczyna mnie coraz bardziej nudzić, więc będzie to mój ostatni sezon w Elblągu i to jest już pewne.

 

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu zremisowaliśmy z Polkowicami 0:0.

 

Rewanż z Manchesterem City, choć zakończony takim samym wynikiem, zagraliśmy o wiele gorzej. Nie stworzyliśmy jednej groźnej sytuacji i odpadamy w kiepskim stylu.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 9.3.2036 - Seria 18 zwycięstw, jaką mamy na koncie, stanowi rekord Ekstraklasy.
  • 9.3.2036 - Liczba 27 asyst Casimiro Soriano stanowi nowy rekord Ekstraklasy.
  • 18.3.2036 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Casimiro Soriano i Marg Gijzen.
  • 28.3.2036 - Gruzja 1:5 Polska (Towarzyski)
  • 1.4.2036 - Piłkarz Miesiąca: Casimiro Soriano (Concordia Elbląg)
  • 1.4.2036 - Menedżer Miesiąca: Igor Wabik (Concordia Elbląg)

 

Tabela:

 

 

BvKpex7.jpg

 

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ / MAJ 2036

Ekstraklasa [29-30]:

 

5.4.2036

[15] Zagłębie Sosnowiec 0:2 Concordia Elbląg [1]

 

12.4.2036

[3] Cracovia 0:1 Concordia Elbląg [1]

 

 

Puchar Polski [półfinał, finał]:

 

8.4.2036

Piast 1:2 Concordia Elbląg

 

22.4.2036

Concordia Elbląg 1:0 (3:1) Piast

 

29.4.2036

Cracovia 1:5 Concordia Elbląg

 

 

Grupa Mistrzowska [1-7]:

 

26.4.2036

[1] Concordia Elbląg 3:0 Cracovia [3]

 

4.5.2036

[7] Legia 0:4 Concordia Elbląg [1]

 

7.5.2036

[1] Concordia Elbląg 2:2 Ruch Chorzów [5]

 

11.5.2036

[4] Lech 1:1 Concordia Elbląg [1]

 

17.5.2036

[1] Concordia Elbląg 4:0 Widzew [6]

 

21.5.2036

[2] Piast 1:3 Concordia Elbląg [1]

 

31.5.2036

[7] GKS Katowice 1:2 Concordia Elbląg [1]

 

 

Podsumowanie:

 

Dobrą formę utrzymaliśmy do samego końca rozgrywek. Pewnie obroniliśmy tytuł mistrza. Dodatkowo postanowiłem, że skoro to mój ostatni sezon w Elblągu, to nie oleje PP. Puchar ten zdobyliśmy, a więc mamy podwójną koronę. Emocji nie było. Teraz tylko podsumowanie składu i można szukać nowych wyzwań!

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.5.2036 - Menedżer Miesiąca: Igor Wabik (Concordia Elbląg)
  • 1.5.2036 - Piłkarz Miesiąca: Grant Cunnington (Ruch)
  • 1.5.2036 - Kontuzji na treningu doznał Michael Sejud. Wypada na 8-10 dni.
  • 5.5.2036 - Seria 24 zwycięstw z rzędu, jaką mamy na koncie, stanowi rekord Ekstraklasy.
  • 6.5.2036 - W Jedenastce Tygodnia znaleźli się: Welle Diop, Vinko Majstorovic, Casimiro Soriano.
  • 13.5.2036 - W Jedenastce Tygodnia znalazł się Welle Diop.
  • 18.5.2036 - Ogólna liczba 128 bramek, które zdobyliśmy, stanowi nowy rekord ligi.
  • 18.5.2036 - Ogólna liczba 15 nagród MotM, jakie otrzymał Gijzen, stanowi nowy rekord ligi.
  • 20.5.2036 - W Jedenastce Tygodnia znaleźli się: Welle Diop, Michael Sejud, Davit Tughushi, Vinko Majstorovic, Casimiro Soriano, Mark Gijzen.
  • 27.5.2036 - W Jedenastce Tygodnia znalazł się Casimiro Soriano.
  • 31.5.2036 - Polska 0:1 Anglia (Towarzyski)
  • 1.6.2036 - Piłkarz Miesiąca: Casmiro Soriano (Concordia Elbląg)
  • 1.6.2036 - Menedżer Miesiąca: Igor Wabik (Concordia Elbląg)

 

Tabela:

 

1EMepwh.jpg

77FPzqm.jpg

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU 2035/36

 

 

Anglia
Mistrz: Manchester City
Wicemistrz: Manchester United
Król Strzelców: Rob Miles (Man City) - 36 bramek


Francja
Mistrz: PSG
Wicemistrz: Lyon
Król Strzelców: Yoan Martin (Stade Brestois 29) - 24 bramki


Hiszpania
Mistrz: Real Madryt
Wicemistrz: Barcelona
Król Strzelców: Rodrigues (Atletico) - 24 bramki


Niemcy
Mistrz: FC Bayern
Wicemistrz: Mainz
Król Strzelców: James Okpala (FC Bayern) - 22 bramki


Portugalia
Mistrz: Benfica
Wicemistrz: FC Porto
Król Strzelców: Heleno Correa (FC Porto) - 21 bramek


Rosja
Mistrz: Zenit
Wicemistrz: Lokomotiw Moskwa
Król Strzelców: Loris Pasquier (Lokomotiv Moskwa) - 19 bramek


Włochy
Mistrz: Napoli
Wicemistrz: Juventus
Król Strzelców: Renato Cortese (AC Milan) - 21 bramek


Liga Mistrzów
Mistrz: Barcelona
Wicemistrz: Real Madryt
Mecz finałowy: Real Madryt 1:2d Barcelona
Król strzelców: Mark Gijzen (Concordia Elbląg) - 9 bramek (!!)


Liga Europy
Mistrz: FC Bayern
Wicemistrz: West Ham
Mecz finałowy: FC Bayern 2:0 West Ham

Król strzelców: Serdal Tekin (Koln) - 10 bramek

 

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE KADRY

Bramkarze

Fantastycznie bronił Włoch sprowadzony w lecie. Nie raz ratował nam dupsko. Zagrał najwięcej meczów z całego zespołu. Zanotował 56 występów. Noga w tym sezonie grał bardzo mało.

 

 

Obrońcy

Obrona spisywała się w tym sezonie wyśmienicie. Najwięcej meczów zagrała trójka Basta-Gouano-Perry. Spisywali się bardzo dobrze. To głównie ich zasługa, że straciliśmy tylko 13 bramek w 37 meczach. Bardzo dobrze grał też Diop. Siwek stracił na dobre miejsce w pierwszej jedenastce. Basta stał się naszym filarem defensywnym. Młody Polak zagrał aż 51 spotkań!

 

 

Pomocnicy

Nasza pomoc co roku sprawuje się bardzo dobrze i nie inaczej było w tym sezonie. Podstawowym defensywnym pomocnikiem był Christopher Eriksen, który wygryzł ze składu Powella. Obaj grali w tym sezonie dobrze, ale to Duńczyk miał moje zaufanie, mimo że w klubie jest stosunkowo nie długo. Kolejny z zawodników, którzy przekroczyli 50 spotkań to Davit Tughushi. Młody Gruzin bardzo się rozwinął i miałby miejsce w pierwszej jedenastce mocnych Europejskich klubów. Zainteresowanie nim przejawia... PSG! Jankowski i Azeez grali tyle samo, jednak to teoretycznie słabszy Austriak grał lepiej. Role ofensywnego pomocnika z powodzeniem pełnił Sejud. Polak zdobył 23 asysty. Lúðvíksson grał mało i podpisał już kontrakt z Metaluhriem Donieck.

 

 

Skrzydłowi

Soriano to nasz zdecydowanie najlepszy zawodnik. Hiszpan zaliczył aż 40 asyst, a do tego dołożył 18 bramek. Szacunek. Niestety dla przyszłego menedżera, od kolejnego sezonu będzie grał dla Recreativo. Ze mną nie chciał nawet rozpocząć negocjacji. Cóż, w Elblągu grałby w LM, a tak będzie biegał na boiskach Liga Adelante. Chorwat Majstorovic praktycznie od początku jego przygody z klubem gra na takim samym poziomie, niezależnie od rozgrywek. Enrico Cavazzi zrobił swoje. Grał dobrze, nawet bardzo dobrze.

 

 

Napastnicy

Mark Gijzen to nasza największa gwiazda. Holender został królem strzelców LM (9 trafień), królem strzelców E-klasy (48 trafień) i PP (8 trafień). Razem - 65 trafień! Dołożył też 10 asyst. Mark jest za dobry, jak na Ekstraklasę i będę starał się go pozyskać do mojego przyszłego klubu.

Odnośnik do komentarza

Dnia 1. czerwca 2036 roku wręczyłem prezesowi moją rezygnację. Uznałem, że nie ma co czekać do końca kontraktu. Nie chciałem zabierać cennego czasu mojemu następcy. W moje ślady poszło 24 członków sztabu. Nowemu trenerowi życzę powodzenia, a ja zabieram się za szukanie pracy.


13.6.2036
Dostałem zaproszenie na rozmowę od Viktorii Pilzno. Grzecznie podziękowałem.

25.9.2036

Dostałem zaproszenie na rozmowę od St. Pauli. Oferta była ciekawa, jednak stwierdziłem, że do Niemiec mnie nie ciągnie, więc zaproszenie odrzuciłem.

 

30.9.2036

Dostał zaproszenie na rozmowę od Włoskiego Grosseto. Kolejny raz odmówiłem.

 

12.11.2036

Dostał zaproszenie na rozmowę od Villarreal. To zaproszenie przyjąłem i udałem się na rozmowę.

 

16.11.2036

Villarreal odrzucił moją kandydaturę. Nowym trenerem został Kiko Casilla

 

17.12.2036

Odbyłem rozmowę kwalifikacyjną w Wigan.

 

21.12.2036

Otrzymałem ofertę kontraktu od Wigan, którą zaakceptowałem. Zostałem więc menedżerem Wigan Athletic. W kolejnym odcinku przedstawię wam kadrę zespołu.

 

 

 

W międzyczasie odbyły się Mistrzostwa Europy. Podsumowanie zamieszczam w spoilerze.


Faza Grupowa

Grupa A

  • Chorwacja - 7 pkt.
  • Niemcy - 4 pkt.
  • Gruzja - 3 pkt.
  • Czechy - 3 pkt.

Grupa B

  • Dania - 6 pkt.
  • Bułgaria - 4 pkt.
  • Ukraina - 4 pkt.
  • Holandia - 3 pkt.

Grupa C

  • Anglia - 7 pkt.
  • Rosja - 7 pkt.
  • Irlandia Płn - 3 pkt.
  • Belgia - 0 pkt.

Grupa D

  • Włochy - 7 pkt.
  • Hiszpania - 5 pkt.
  • Rumunia - 1 pkt.
  • Szkocja - 1 pkt.

Grupa E

  • Portugalia - 6 pkt.
  • Polska - 6 pkt.
  • Walia - 4 pkt.
  • Izrael - 1 pkt.

Grupa F

  • Grecja - 6 pkt.
  • Francja - 5 pkt.
  • Irlandia - 4 pkt.
  • Szwecja - 1 pkt.

1/8 Finału

Chorwacja 1:1k Bułgaria
Portugalia 3:2 Francja
Dania 2:0 Gruzja
Grecja 2:1 Ukraina
Niemcy 4:1 Polska
Walia d2:1 Anglia
Włochy 2:1 Irlandia
Rosja 1:2d Hiszpania


1/4 Finału

Bułgaria 1:2 Portugalia
Dania 3:1 Grecja
Walia 1:2 Niemcy
Hiszpania 1:3 Włochy


1/2 Finału

Portugalia 2:1 Włochy
Dania 1:2 Niemcy


Finał

Portugalia 3:2 Niemcy

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki :)

*********

 

Wigan zajmuje obecnie 20. miejsce w tabeli Championship. Zarząd oczekuje ode mnie miejsca w środku tabeli. Za nami jest już 24 kolejki. Na awans do najwyższej ligi The Latics czekają już 19 lat. Przez ostatnie lata było im jednak bliżej dna tabeli, niż jej szczytu.

 

 

 

KADRA

Bramkarze:

Wybierać mogę tylko między Crowem i Hutahaenem. Fryatt jest zdecydowanie za słaby. Hutahaen jest do nas wypożyczony z Arsenalu. Chłopak dysponuje sporym potencjałem. Pewniaka nie ma, choć nieco lepszym wyborem wydaje się doświadczony Crowe.

 

 

Boczni obrońcy:

Nasi boczni obrońcy do gry ofensywnej się w ogóle nie nadają. W defensywnie prezentują bardzo podobny poziom. Nie jestem pewien, na kogo będę stawiał. Zadecydują pierwsze mecze.

 

 

Środkowi obrońcy:

Za wielu graczy to ja na środek obrony nie mam. Najsłabszy z tej trójki wydaje się Stevan. Grant i Lovatt prezentują podobny poziom.

 

 

Pomocnicy:

Nominalnych defensywnych pomocników jest dwóch. Z tej dwójki lepiej prezentuje się Gordon. 25 letni Szkot może grać też na środku defensywy, ale ja go raczej widzę jako defensywnego pomocnika. Typowych środkowych pomocników mam całkiem sporo. Jedynym pewniakiem wydaje się Wragg. Anglik wraca do gry po 4 miesięcznej kontuzji. Jest naszą największą gwiazdą. Reszta prezentuje podobny poziom, ale jeżeli miałbym kogoś wytypować do pierwszej jedenastki, to byłby ktoś z dwójki Tait/Mckay. Spotkała mnie nie miła niespodzianka, gdy okazało się, że w klubie nie ma żadnego nominalnego ofensywnego pomocnika. Co za tym idzie, będę musiał pierwszy raz odkąd gram w FMy stworzyć taktykę bez OPŚ. Przynajmniej do okienka (do którego btw. zostały dwa mecze), chyba że dobrze będzie szło.

 

 

Skrzydłowi:

Biednie to wygląda. Tylko jeden zawodnik, który umie sprawnie biegać po skrzydle! Mam co prawda 2 napastników, którzy mogą w ostateczności zagrać na bokach ofensywy, ale jakoś mnie nie przekonują. Wzmocnienia, wzmocnienia, wzmocnienia potrzebne.

 

 

Napastnicy

Ojej, na co mi aż 4 napastników? Fakt, kilku z nich może biegać po skrzydłach i pewnie tak skończy, ale nie jestem pewien, jak się będą tam spisywać. Nigdy nie grałem dwoma napastnikami i nie podejrzewam, aby się to zmieniło.

 

 

Podsumowanie:

 

Dysponuję szeroką, bardzo wyrównaną kadrą. Mimo 23 zawodników nie mam drugiego skrzydłowego i to będzie priorytet w okienku transferowym. Liczę na to, że uda mi się kogoś wypożyczyć z Arsenalu (nasz klub patronacki). Raczej nie będziemy grać pięknego dla oka futbolu (czyli takiego, jaki lubię). Nie wiem, co z tego wyjdzie. Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Wigan - Watford

 

Po debiucie z Watford nie spodziewam się za wiele. Rywale spisują się dobrze i zajmują 6. miejsce w tabeli. Moi zawodnicy jeszcze nie znają mojej taktyki, a ja jeszcze nie znam dobrze zespołu. Szanse na przerwanie naszej passy 8 meczów bez zwycięstwa są marne.

 

Pierwsze 40 minut meczu dłużyło się nam niemiłosiernie. Rywale atakowali, strzelali, bramka wisiała w powietrzu. Statystyka strzałów mówiła, kto może spodziewać się bramki: 0-13 dla rywali. I właśnie w tej 40. minucie piłka wybita na pałę przez naszego bramkarza przeleciała całe boisko i zmierzała ok. 10 m od bramki Watford. Bramkarzowi rywali coś strzeliło do głowy i zamiast ją zostawić, spróbował ją wybić. Spróbował, bo piłka trafiła do Saundersa, który z dwudziestu kilku metrów umieścił ją w pustej siatce! Nasza radość mogła być bardzo krótka, bowiem już 2 minuty później, po fantastycznym podaniu któregoś z rywali sam na sam z Crowem wyszedł Hunter. Obrońcy całkiem o nim zapomnieli i wynik uratował nam fantastyczną interwencją Crowe. Pierwsza połowa zakończyła się naszym niezasłużonym prowadzeniem. 20 minut po zmianie stron powinniśmy stracić kolejną bramkę, ale tym razem po główce Huntera ratowała nas poprzeczka. Piłkę wybił Lovatt, jednak ta trafiła ponownie do gracza rywali. Watford wymienili kilka podań, po czym Collins huknął z dystansu. Bramkarz był bez szans, ale na szczęście była jeszcze poprzeczka, która ratuje nas po raz drugi w przeciągu 2 minut. 5 minut później to rywali uratowało obramowanie bramki. Z wolnego dośrodkował Saunders, do wrzutki wyskoczył Hutton, jednak nasz snajper trafił w słupek. W 73. minucie rzut rożny mieli rywale. Jeden z naszym obrońców wybił głową piłkę, ta trafiła do Huttona, który umiejętnie się zastawił, a sfrustrowany gracz rywali wjechał mu od tyłu w nogi, za co obejrzał czerwony kartonik. Ostatni kwadrans graliśmy w przewadze. Bardzo szybko mogliśmy to wykorzystać. Saunders zagrał fantastyczną górną piłkę do Huttona, który znalazł się sam na sam z golkiperem gości, jednak z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz. Do końca meczu nic się nie zmieniło i wygraliśmy 1:0! Choć to rywale przeważali przez cały mecz i grali lepiej, to my zgarniamy komplet punktów. Cóż, futbol nie jest sprawiedliwy i nie zawsze wygrywa drużyna lepsza. Debiut wypadł bardzo dobrze, jeżeli spojrzymy na wynik. Ze stylu nie jestem zadowolony, ale w tej kwestii chyba za wiele do końca sezonu się nie zmieni.

 

27.12.2036

[20] Wigan 1:0 Watford [6]

 

 

Wigan - Crystal Palace

Crystal Palace jest w naszym zasięgu. Rywale są o jedną pozycję wyżej w tabeli od nas, a więc zwycięstwo bardzo by się nam przydało.

 

Pierwsza połowa była niesamowicie porywającym widowiskiem, w którym nie padł nawet jeden celny strzał! Ciekawe ile kibiców usnęło... Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w... 75. minucie. Najpierw było przekopywanie piłki przez piłkarzy obu drużyn na połowy rywali. Gdy przyszła nasza kolej i nasz obrońca kopnął piłkę w pole karne, niespodziewanie znikąd pojawił się Saunders, który wygrał główkę i zagrał piłkę do całkowicie niepilnowanego Sandy (który zmienił kilka minut wcześniej Huttona). Ten ostatni strzelił z 7 metrów prosto w bramkarza. Sytuacja 200%. Na ostatnie 10 minut przestawiłem zespół na ofensywę. Zaowocowało to kolejną świetną sytuację Sandy. Tym razem nie strzelił prosto w bramkarza, a w kibiców... Jak to mówią: "Niewykorzystane sytuacje się mszczą". Powiedzonko sprawdziło się w 100% i w 91. minucie po rzucie rożnym tracimy bramki, a w konsekwencji punkt. Potwornie nudny mecz, który powinniśmy wygrać, a przegrywamy. Futbol nie jest sprawiedliwy. Dodatkowo kontuzji doznał Hutton. Pauzuje 3-4 tygodnie.

 

31.12.2036

[19] Wigan 0:1 Crystal Palace [18]

 

 

 

Tabela:

 

9Lq7YmL.jpg

 

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ 2037

Transfery do klubu:

  1. Matthias Held | Borussia => Wigan [€250,000]
  2. Brian Molloy | Ipswich => Wigan [€350,000]

Transfery z klubu:

  1. Callum Blackmore | Wigan => West brom [€8,750]

 

Championship [27-31]:

 

10.1.2037

[21] Swansea 1:0 Wigan [19]

 

17.1.2037

[16] Sheffield 0:2 Wigan [20]

 

24.1.2037

[19] Wigan 6:2 Reading [22]

 

27.1.2037

[17] Wigan 1:1 Huddersfield [2]

 

31.1.2037

[11] Wolves 2:1 Wigan [18]

 

 

FA Cup [3. runda]:

 

3.1.2037

Bradford 1:1 Wigan

 

14.1.2037

Wigan 1:2d Bradford

 

 

Podsumowanie:

 

Styczeń był w naszym wykonaniu przeciętny. Zaczęliśmy od porażki ze słabą Swansea. Porażki, która nie powinna mieć miejsca. Mecz był wyrównany i każda drużyna miała swoje okazje, szkoda, że tylko Swansea potrafiła je wykorzystać. Następnie przytrafiła nam się seria dwóch wygranych. Najpierw ograliśmy 2:0 Sheffield. Później rozgromiliśmy na DW Reading. Ty był Held-show. Niemiec w 35 minut zdobył 3 bramki i zaliczył 2 asysty! Niestety, nieborak zrobił sobie coś przed przerwą i musiał zejść z murawy. Kontuzji nie było, ale w meczu z Huddersfield zagrać nie mógł. W samym meczu sprawiliśmy nie lada sensację. Remis z wiceliderem to jest już coś. Miesiąc zakończyliśmy porażką na wyjeździe z Wolves. Pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze, a drugą zawaliliśmy. W FA Cup poszło nam źle. Odpadliśmy w meczu z trzecioligowym Bradford. Niepokojący jest fakt, że daliśmy się dwa razy zdominować.

 

Do zespołu dołączyło dwóch zawodników. Niemiec Held, kupiony z rezerw Borussii, zdążył nam już wygrać mecz i zdobyć 6 bramek. Jestem pewien, że stanowi jakość ofensywną, której Wigan w tym sezonie brakowało. Przed objęciem drużyny przeze mnie, The Latics mieli najmniej strzelonych bramek w całej lidze. Brian Molloy będzie naszym podstawowym napastnikiem, gdy się już zaaklimatyzuje. Na razie zagrał tylko 6 minut.

 

 

Tabela:

 

PszYZnW.jpg

 

Odnośnik do komentarza

LUTY 2037

Championship [32-35]:

 

7.2.2037

[20] Wigan 1:1 Sunderland [21]

 

14.2.2037

[19] Wigan 2:0 Bolton [9]

 

21.2.2037

[13] Northampton 5:4 Wigan [19]

 

28.2.2037

[1] Stoke 5:2 Wigan [20]

 

 

Podsumowanie:

 

Miesiąc rozpoczęliśmy dwoma meczami na DW. Mecz zakończył się niesprawiedliwym remisem. Powinniśmy wygrać i to wysoko, ale brakowało skuteczności i byliśmy bardzo blisko porażki. Uratował nas... zawodnik rywali, który wbił piłkę do swojej siatki. O ile w pierwszym meczu zasługiwaliśmy na komplet punktów, o tyle w starciu z Boltonem nie powinniśmy zdobyć ani oczka. Rywale marnowali setki za setkami, a my zdobyliśmy dwie bramki po stałych fragmentach gry. Mecz z Northampton to była pomyłka. Wygrywaliśmy po przerwie 3:0, a przegraliśmy 5:4. Jak można stracić 5 bramek w jednej połowie będąc lepszym zespołem? KATASTROFA. Wyjazd na boisko lidera nie przyniósł nic dobrego i przegraliśmy 1:5. Szkoda gadać. Mecz ze Stoke zakończył moje próby grania 4 obrońców. Wracam do 3-1-2-3-1.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.2.3037 - Menedżer Miesiąca: Shaun Hutchinson (Watford)
  • 1.2.2037 - Piłkarz Miesiąca: Will Allen (Oldham)
  • 3.2.2037 - Gareth Long wznowił treningi.

 

Tabela:

 

jdJj4uO.jpg

 

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2037

Transfery do klubu:

  1. Junior | WT => Wigan

 

Championship [36-40]:

 

7.3.2037

[21] Wigan 3:1 Millwall [19]

 

10.3.2037

[19] Wigan 0:2 MK Dons [10]

 

14.3.2037

[10] Cardiff 1:2 Wigan [20]

 

21.3.2037

[7] Leeds 5:2 Wigan [19]

 

24.3.2037

[20] Wigan 3:1 Leicester [22]

 

 

Podsumowanie:

 

Niezły miesiąc. Udało się nam wygrać 3 mecze, z czego jeden z lepszym rywalem. Mecz z Millwall zaczęliśmy źle. W 2. minucie straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić wynik. Udało nam się to i po końcowym gwizdku świętowaliśmy zwycięstwo. Następnie przyszła zasłużona porażka z MK Dons. Rywale w pełni zasłużyli na komplet oczek, my nie stworzyliśmy nawet jednej groźnej sytuacji. Zwycięstwa z Cardiff nie spodziewał się chyba nikt. Zagraliśmy jednak bardzo dobrze w obronie, a rywale nie byli w stanie stwarzać groźnych sytuacji. My wyprowadziliśmy 2 zabójcze kontry i na tym nasze ofensywne się skończyły. miałem nadzieję, że z Leeds zagramy równie dobrze, ale się przeliczyłem. Choć 1. połowa była wyrównana, to w 2. nie istnieliśmy. Mecz z Leicester musieliśmy wygrać i obyło się bez kompromitacji. Zwycięstwo to jest o tyle ważne, że oddala nas od strefy spadkowej na 15 pkt., minimalizując tym samym szanse na spadek do praktycznie zera.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.3.2037 - Menedżer Miesiąca: Lee Johnson (Oldham)
  • 1.3.2037 - Piłkarz Miesiąca: Daniel Lyons (Coventry)
  • 27.3.2037 - Polska 2:1 Słowacja (El. MŚ 2038)

 

Tabela:

 

Zn3iXrL.jpg

 

Odnośnik do komentarza

No tośmy ustabilizowali formę...

*******

KWIECIEŃ / MAJ 2037

Championship [41-46]:

 

4.4.2037

[2] Oldham 4:2 Wigan [18]

 

7.4.2037

[4] Middlesbrough 4:2 Wigan [19]

 

11,4,2037

[20] Wigan 3:4 Derby [14]

 

18.4.2037

[7] Coventry 1:1 Wigan [20]

 

25.4.2037

[18] Crewe 2:0 Wigan [21]

 

2.5.2037

[21] Wigan 1:2 Blackburn [15]

 

 

Podsumowanie:

 

Ojej, tak źle, to jeszcze nie było. Zaledwie jeden, marny punkcik w 6 meczach. Na początku kwietnia bramki traciliśmy hurtowo. Co mecz, to 4 piłki w naszej siatce. Potem wcale nie było lepiej, choć remis z Coventry mógłby na to wskazywać. Sezon zakończyliśmy w fatalnym stylu i nie wiem, czy zarząd przez "miejsce w środku tabeli" rozumiał 21. lokatę, ale jestem pewien, że zadowoleni nie będą. Grunt, że zostajemy w Championship. Wydaje mi się, że bez rewolucji w kadrze się nie obejdzie.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.4.2037 - Menedżer Miesiąca: Adam Le Fondre (Stoke)
  • 1.4.2037 - Piłkarz Miesiąca: Will Allen (Oldham)
  • 11.4.2037 - Gareth Wragg doznał urazu. Będzie pauzował 2-3 miesiące.
  • 1.5.2037 - Menedżer Miesiąca: Mark Wilson (Middlesbrough)
  • 1.5.2037 - Piłkarz Miesiąca: Will Entwhistle (Leicester)

 

Tabela:

 

13hszSR.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...