Skocz do zawartości

Lata do przodu


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

PODSUMOWANIE SEZONU 2036/37

 

 

 

Anglia
Mistrz: Manchester United
Wicemistrz: Arsenal
Król Strzelców: Gabriel Trotta (ManU) - 27 bramek


Francja
Mistrz: PSG
Wicemistrz: AS Monaco
Król Strzelców: Raffaele Longo (PSG) - 23 bramki


Hiszpania
Mistrz: Barcelona
Wicemistrz: Real Madryt
Król Strzelców: Mario Rolo (R. Madryt) - 25 bramek


Niemcy
Mistrz: FC Bayern
Wicemistrz: Borussia Dortmund
Król Strzelców: James Okpala (FC Bayern) - 23 bramki


Portugalia
Mistrz: FC Porto
Wicemistrz: Benfica
Król Strzelców: Diego Palacios (Benfica) - 23 bramki


Rosja
Mistrz: Zenit
Wicemistrz: Lokomotiw Moskwa
Król Strzelców: Jose Manuel Olivier (Rubin) - 21 bramek


Włochy
Mistrz: Juventus
Wicemistrz: Napoli
Król Strzelców: Vincenzo Scisciola (Inter) - 24 bramki


Liga Mistrzów
Mistrz: Manchester City
Wicemistrz: PSG
Mecz finałowy: PSG 1:1k Manchester City

Król Strzelców: Adrian Almagro (Atletico) - 10 bramek


Liga Europy
Mistrz: Ajax
Wicemistrz: Borussia Dortmund
Mecz finałowy: Ajax 1:0 BvB

Król Strzelców: Mark Gijzen (BvB) - 13 bramek

 

 

 


PODSUMOWANIE WYSTĘPÓW ZAWODNIKÓW

Kadra

Bramkarze

ŻADEN z bramkarzy nie grał dobrze. Popełniali błąd za błędem, bronili niepewnie i puszczali szmaty za szmatami. Na tej pozycji nie zostanie nam po 30.6 żaden zawodnik, gdyż wszyscy opuszczą Wigan. Hutahaen wróci do Arsenalu, Crowe pójdzie w pizdu, a Fryatt ma dogadany już kontrakt z innym klubem.

 

 

Boczni obrońcy

Czwórką obrońców grałem krótko nie wspominam tego zbyt dobrze. Nie jestem pewien, jak będziemy grać w następnym sezonie, ale żaden z tych panów nie zostanie w moim klubie.

 

 

Środkowi obrońcy

Formacja = tragedia. To co się tutaj wyprawiało pod koniec sezonu wołało o pomstę do nieba. Nasi obrońcy zachowywali się jak dzieci we mgle. Biegali nie wiadomo gdzie, nie wiadomo po co. Zostanie z nami dwójka Grant - Lovatt. Critchley'a żegnam.

 

 

Środkowi pomocnicy

Jedyny piłkarz grający dobrze na tej to Wragg. O całej reszcie należy jak najszybciej zapomnieć. Tą formację również chciałbym wzmocnić.

 

 

Skrzydłowi

Nie ma co pisać. Held prezentował dobry poziom, a reszta piach. Kolejne wzmocnienia wymagane.

 

 

Napastnicy

Sprowadzony w zimę Molloy robił, co do niego należało. Zdobył 7 bramek w 11 występach, co jest niezłym wynikiem.

 

 

 

Podsumowanie:

 

Czeka nas ogromna rewolucja kadrowa. O ile finanse pozwolą. Potrzebujemy nowych bramkarzy, środkowych obrońców, bocznych obrońców (co do tego nie jestem pewien), środkowych pomocników i skrzydłowych. Słowem - cała kadra do wymiany.

Odnośnik do komentarza

No panie, musisz jak najszybciej awansować do premiership i wydrzeć mistrzostwo, które, jak widzę, od wielu lat nie opuszcza Manchesteru :D

Na razie to trzeba zbudować zespół. Tak btw. to mistrzostwo by się za daleko nie wybrało. Od Wigan do Manchesteru jest ok. 40 km. :D

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC / LIPIEC 2037

 

Budżet transferowy: €945,000

Budżet płacowy (tyg.): €150,000

Budżet płacowy wykorzystany (tyg.): €97,500

 

 

Transfery do klubu:

  1. Alvaro Garcia | Atletico => Wigan [€400,000]
  2. Kacper Stachowiak | WT => Wigan
  3. Jens Peter Hoj | ManU => Wigan [Loan]
  4. Mike Ringgaard | Arsenal => Wigan [Loan]
  5. Serkan Yorulmaz | Besiktas => Wigan [Loan]
  6. Colin Smit | Sparta => Wigan [€725,000]
  7. Pedro Nunes | PSG => Wigan [WT]
  8. Lukas Tuck | Peterborough => Wigan [WT]
  9. Bob Dove | Arsenal => Wigan [Loan]
  10. Nik Simpson | WT => Wigan
  11. Peter Daly | WT => Wigan
  12. Bruno Tiago Silva | WT => Wigan

Transfery z klubu:

  1. Anthony Rutherford | Wigan => WT
  2. Stefan Buxton | Wigan => WT
  3. Dennis Tait | Wigan => WT
  4. Stuart Hutton | Wigan => WT
  5. Ricardo McClymont | Wigan => WT
  6. Rob Crowe | Wigan => WT
  7. Warren Rivers | Wigan => WT
  8. Gareth Long | Wigan => WT
  9. Gerard Saunders | Wigan => WT
  10. Steven Critchley | Wigan => WT
  11. Gerard Hutahaen | Koniec wypożyczenia
  12. Tony Arnold | Koniec wypożyczenia
  13. Patrice Sanda | Koniec wypożyczenia
  14. Jeff Saunders | Koniec wypożyczenia
  15. Sean Mckay | Wigan => Dundee Utd [€625,000]
  16. Sean Kerr | Wigan=> Bradford [€0]
  17. Robbie Fryatt | Wigan => Ross County [€0]

 

Sparingi:

 

Wigan 6:1 Bury

Rotherham 1:1 Wigan

Leyton Orient 1:0 Wigan

Burton 1:2 Wigan

Wigan 0:4 Arsenal

Colwyn Bay 0:4 Wigan

 

 

Podsumowanie:

 

Oto i zapowiadana rewolucja kadrowa. Łącznie 29 transferów. Wymieniłem praktycznie całą kadrę. Alvaro Garcię wykupiłem z rezerw Atletico. Co prawda, ostanie lata w jego wykonaniu były mocno przeciętne, ale liczę, że w Wigan rozwinie skrzydła. Stachowiak będzie naszym 2. bramkarzem. Będzie grał w pucharach lub podczas gorszej dyspozycji Hoja. Duńczyk jest do nas wypożyczony na cały sezon z ManU. Będzie to jego 5. sezon z rzędu na wypożyczeniu. Ringgaard to kolejny z wypożyczonych zawodników. Z Duńczykiem sytuacja jest dziwna. W poprzednim sezonie Arsenal kupił go za €7.5 mln, a Mike nie zagrał ani spotkania w pierwszym zespole. Gdy go wypożyczałem umiejscowiony był w zespole... u18. Mimo dobrych atrybutów do tej pory grał piach w innych klubach. Oby u nas było lepiej. Potrzebowałem skrzydłowych, więc wypożyczyłem Yorulmaza i Dove'a. O tym, kto będzie grał w pierwszej jedenastce zadecyduje ich dyspozycja. Smit to mój najdroższy transfer w Wigan. Wydałem na Holendra €725 tys. Liczę, że się sprawdzi. Z pozyskania Nunesa jestem bardzo zadowolony. Wyciągnąłem go z młodzieżowej drużyny PSG. Francuzi nie chcieli przedłużyć z nim kontraktu. Przez ostatnie 4 lata grywał na wypożyczeniach i widocznie nie spełnił pokładanych w nim przez PSG nadziei. U nas powalczy o miejsce z Juniorem i uważam, że będzie to wyrównana rywalizacja. Identycznie wygląda sytuacja z Tuck'em. Przez 4 ostatnie lata był wypożyczany do drużyn ze Sky Bet League 1 i 2, ale tam grał bardzo słabo i klub nie przedłużył z nim kontraktu. Ostatni trzej zawodnicy zostali sprowadzeni na ławkę i tam pozostaną. Może z wyjątkiem Tiago Silvy, bo środek obrony to wciąż dla mnie zagadka.

 

Sparingi wypadły bardzo przeciętnie. Wygraliśmy tylko to, czego przegrać nie mieliśmy prawa. Remis z Rotherhamem, ani porażka z Leyton powodów do radości nie dają. Nie daje ich również wymęczone zwycięstwo z czwartoligowym Burton, czy lanie od Arsenalu. To wszystko można wytłumaczyć brakiem zgrania i na razie tak będę to usprawiedliwiał. W końcu zmienił się cały zespół, a większość zawodników zna się miesiąc, czy dwa, a to były ich pierwsze wspólne mecze! Cel na sezon? Minimum to środek tabeli, a jak będzie dobrze szło, to pomyślimy o awansie.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 12.6.2037 - Polska 0:1 Japonia (Towarzyski)
  • 16.6.2037 - Estonia 0:4 Polska (Towarzyski)
Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2037

Championship [1-5]:

 

1.8.2037

[?] Cardiff 0:1 Wigan [?]

 

8.8.2037

[?] Wigan 1:2 Derby [?]

 

15.8.2037

[?] Sheff Wed 0:1 Wigan [?]

 

22.8.2037

[?] Coventry 0:3 Wigan [?]

 

29.8.2037

[?] Wigan 1:1 Leeds [?]

 

 

Capital One Cup [1. runda-2. runda]:

 

4.8.2037

Wigan 3:0 York

 

26.8.2037

Peterborough 4:3 Wigan

 

 

Podsumowanie:

 

Sierpień był dla nas miesiącem bardzo dobrym. Wygraliśmy 3 na 5 spotkań ligowych, co jest niezłym wynikiem. Nie jestem do końca zadowolony z naszej gry ofensywnej. Bardzo mało kreujemy, a co za tym idzie - zdobywamy mało bramek. Sezon zaczęliśmy w Walii. Mecz z Cardiff był nudny, choć początek na to nie wskazywał. W ciągu 10 minut obie drużyny stworzyły po jednej 100% sytuacji. Żadna z nich nie została wykorzystana. Bramkę w 8. minucie zdobył Nunes, który dobił piłkę po strzale z rzutu wolnego Yorulmaza. Od tego wydarzenia nie działo się już nic. Kolejny mecz przegraliśmy. Słaba inauguracja sezonu na DW. Jedyną bramkę zdobył z wolnego nasz Turecki skrzydłowy. Mecz z Sheffield nie różnił się od innych. Nudy, nudy, nudy, a bramka padła po raz kolejny po wolnym Yorulmaza. Tym razem dobijał Molloy. W meczu z Coventry wreszcie sobie postrzelaliśmy, chociaż z akcji padła tylko jedna bramka. Dwa razy fantastycznie z wolnego (cóż za niespodzianka!) przymierzył Yourlmaz (bo któż by inny?). Bramka Molloy'a na 3:0 była jedyną bramką strzeloną w lidze, przy której palców nie maczał Yourlmaz. Z Leeds po raz kolejny Molloy dobił wolnego Yourlmaza... Reasumując, w 5 meczach strzeliliśmy 7 bramek, z czego aż 6 padło po stałym fragmencie gry.

 

Z kolei Capital One Cup nie padła ani jedna bramka po stałym fragmencie gry. Jak się okazuje, nasi zmiennicy umieją lepiej strzelać, ale żeby nie było za pięknie, to gorzej bronią.

 

Na plus:

  • Wolne Serkana Yorulmaza
  • Gra defensywna

Na minus:

  • Gra ofensywna
  • Gra skrzydłowych
  • Całkowity brak kreatywności

 

Ważne wydarzenia:

  • -----
Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2037

Transfery do klubu:

  1. ​Marc Roger | Tottenham => Wigan [Loan]

 

Championship [6-10]:

 

12.9.2037

[5] Wigan 3:3 Huddersfield [6]

 

15.9.2037

[12] Northampton 2:1 Wigan [6]

 

19.9.2037

[10] Wigan 2:0 Bolton [3]

 

26.9.2037

[5] Wigan 1:1 West Brom [19]

 

29.9.2037

[2] Crystal Palace 3:4 Wigan [5]

 

 

Podsumowanie:

 

Na kilka godzin przed końcem okienka wypożyczyłem z Tottenhamu Marca Rogera. Przyznam się, że była to decyzja spontaniczna. Hiszpan prezentuje się dobrze zarówno w ofensywnie, jak i ofensywie. Przyda się.

 

Wrzesień był przeciętny. Co prawda poprawiliśmy grę ofensywną, ale ucierpiała defensywa. Zaczęliśmy od strzelaniny na DW. W meczu z Huddersfield padł sprawiedliwy remis. Dwie bramki zdobył Yorulmaz (ani jedna nie padła z wolnego :o), a karnego wykorzystał Molloy. W starciu z Northampton byliśmy drużyną gorszą, choć statystyki mówią co innego. Atakowaliśmy bez pomysłu, zabrakło świeżości. Odblokował się jednak Held, który z meczu na mecz gra coraz lepiej. Po tym meczu pozmieniałem trochę taktykę i dało to efekt w postaci zwycięstwa z Boltonem. Była to nasza pierwsza wygrana na DW. Z West Bromem zagraliśmy fatalnie. Ponad godzinę graliśmy w przewadze, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Miesiąc zakończyliśmy wymianą ciosów na Selhurst Park. Dominowaliśmy w tym spotkaniu i na wygraną zasłużyliśmy. Rywale byli groźni wyłącznie ze stałych fragmentów gry i w ten właśnie sposób straciliśmy 2 bramki. W ogóle mnóstwo bramek tracimy po rożnych.

 

Na plus:

  • Poprawa gry ofensywnej
  • Skrzydłowi zaczęli grać
  • Przełamanie się na DW
  • Gdyby patrzeć tylko na grę na wyjazdach, to zajmowalibyśmy fotel lidera

Na minus:

  • Pogorszenie się gry defensywnej
  • Defensywne rzuty rożne

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.9.2037 - Menedżer Miesiąca: Nick Barmby (Derby)
  • 1.9.2037 - Zawodnik Miesiąca: Will Allen (Oldham)
  • 4.9.2037 - Serbia 1:3 Polska (El. MŚ 2038, 7. kolejka)
  • 4.9.2037 - Kontuzji na treningu doznał Stachowiak. Pauzuje 4 tyg.
  • 8.9.2037 - Francja 3:1 Polska (El. MŚ 2038, 8. kolejka - bez szans na awans)
  • 12.9.2037 - W meczu z Huddersfield kontuzji doznał Dove. Pauzuje 2 tyg.
  • 26.9.2037 - W meczu z West Bromem kontuzji doznał Wragg. Pauzuje 4-5 msc.
  • 28.9.2037 - Dove wznowił treningi.
  • 29.9.2037 - Stachowiak wznowił treningi.

 

Tabela:

QLNmMJo.jpg

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK 2037

 

Championship [11-16]:

 

3.10.2037

[21] Yeovil 1:2 Wigan [4]

 

6.10.2037

[2] Wigan 1:2 Swansea [22]

 

17.10.2037

[1] Wolves 2:0 Wigan [4]

 

24.10.2037

[7] Wigan 3:0 Sunderland [22]

 

27.10.2037

[6] Wigan 1:1 MK Dons [12]

 

31.10.2037

[5] Wigan 3:0 Oxford [19]

 

 

Podsumowanie:

 

Październik był miesiącem, w którym graliśmy głównie z ekipami z dołu tabeli. Jedynym wyjątkiem był mecz z liderem, Wolves. Można było się spodziewać, że punkty stracimy tylko w tym meczu, ale było inaczej. Zwycięstwo z Yeovil wymęczyliśmy. Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu obu ekip. Gospodarze bardzo dobrze grali skrzydłami, więc w drugiej połowie zawęziliśmy pole gry i wyeliminowaliśmy największe zagrożenie ze strony gospodarzy. Kolejne dwa mecze przegraliśmy. Porażkę z liderem przyjąłem na spokojnie, ale mecz ze Swansea? Cóż mogę powiedzieć, zagraliśmy bardzo słabo, a taka porażka nie powinna mieć miejsca, choć z drugiej strony nie jestem takim wynikiem specjalnie zaskoczony, ba, nawet spodziewałem się, że tego meczu nie wygramy. Miesiąc kończyliśmy 3 spotkaniami na własnym obiekcie. Mecz z Sunderlandem wyglądał już tak, jak powinien. Byliśmy zespołem o wiele lepszym, dominującym. Nie daliśmy gościom szans i odnieśliśmy 2. zwycięstwo na DW. Mecz z MK Dons szczęśliwie zremisowaliśmy. Uratował nas głupi błąd bramkarza gości w 91. minucie. Miesiąc zakończyliśmy udanym pojedynkiem z Oxford.

 

Na plus:

  • Zaczynamy coś grać u siebie

Na minus:

  • W niektórych meczach nasza nieporadność w ataku razi w oczy

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.10.2037 - Menedżer Miesiąca: James Hurst (MK Dons)
  • 1.10.2037 - Piłkarz Miesiąca: Samuel Knee (Coventry)
  • 6.10.2037 - W meczu ze Swansea kontuzji doznał Roger. Będzie pauzował 3-4 tyg.
  • 9.10.2037 - Polska 3:1 Azerbejdżan (El. MŚ 2038, 9. kolejka
  • 13.10.2037 - Słowacja 0:0 Polska (El. MŚ 2038, 10. kolejka)

 

Tabela:

kDDf3vb.jpg

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2037

Championship [17-19]:

 

7.11.2037

[18] Crewe 1:2 Wigan [4]

 

21.11.2037

[1] Nottm Forest 2:0 Wigan [4]

 

28.11.2037

[5] Wigan 1:0 Blackburn [2]

 

 

Podsumowanie:

 

W listopadzie zagraliśmy zaledwie 3 mecze. Udało nam się wygrać z Crewe i Blacburn. Wygrana z Crewe była naszym obowiązkiem. Wygraliśmy, ale nasza gra była daleka od perfekcji. Mecz był nudny, biliśmy głową o mur, który pękł dopiero w 92. minucie. Nottingham Forest zdominowali nas, choć statystyki tego nie oddają. Oni atakowali, oni stwarzali sytuacje. My nie wykreowaliśmy nawet jednej groźnej okazji. Mecz z Blackburn był bardzo nudny. Kibice zobaczyli tylko jedną groźną sytuację, którą wykorzystał Yorulmaz. Zdobyliśmy ważne 3 punkty.

 

Na plus:

  • Jako taka gra obrony

Na minus:

  • Ponownie mamy problemy ze zdobywaniem bramek
  • Zanudzanie kibiców

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.11.2037 - Menedżer Miesiąca: Nick Barmby (Derby)
  • 1.11.2037 - Piłkarz Miesiąca: Alfie Hunter (West Brom)
  • 17.11.2037 - Polska 2:1 Senegal (Towarzyski)

 

Tabela:

UqfmDyv.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcecie, to mogę opisywać, powiedzmy, jeden na trzy miesiące mecz po meczu. Co wy na to?

**********

GRUDZIEŃ 2037

Championship [20-26]:

 

1.12.2037

[17] Millwall 0:2 Wigan [1]

 

5.12.2037

[2] Wigan 1:1 Aston VIlla [5]

 

12.12.2037

[21] Hartlepool 1:5 Wigan [1]

 

19.12.2037

[1] Wigan 2:4 Oldham [11]

 

26.12.2037

[2] Wigan 1:0 Cardiff [15]

 

28.12.2037

[11] Derby 1:4 Wigan [2]

 

30.12.2037

[1] Wigan 0:0 Sheff Wed [13]

 

 

Podsumowanie:

 

Rok zakończyliśmy w dobrym, choć nie idealnym stylu. Rok 2037 kończymy na fotelu lidera, choć wicelider ma tyle samo punktów, co my. Miesiąc minął pod znakiem wahań formy. Mecze dobre przeplataliśmy słabymi. Zaczęliśmy dobrze, choć bez polotu. Wygrana z Millwall na wyjeździe i remis z 5. Aston Villą u siebie. Później miejsce miał MolloyShow, czyli mecz z Hartlepool. Nasz napastnik zdobył 4 bramki i asystę. Niestety, po tym wyczynie zgasł i w kolejnych 4 meczach zdobył zaledwie 1 bramkę. Porażka z Oldham była skutkiem czerwonej kartki Bruno Silvy. W 10 nic nam nie wychodziło, próbowaliśmy murować bramkę, ale nic to nie dało i ostatecznie przegraliśmy. Zwycięstwo z Cardiff było wymęczone, mecz był potwornie nudny. Następnie wysoko pokonaliśmy Derby na wyjeździe, a potem bezbramkowo zremisowaliśmy z Sheffield. Był to nasz pierwszy bezbramkowy remis w tym sezonie.

 

Na plus:

  • Gra na wyjeździe (gdyby liczyć tylko takie mecze, to prowadzilibyśmy w tabeli z pięciopunktową przewagą)
  • Ofensywa miewa przebłyski...

Na minus:

  • ... ale zdarza się to bardzo rzadko
  • Głupia strata punktów z Oldhamem
  • Gra u siebie (gdyby liczyć tylko takie mecze, to zajmowalibyśmy 8. pozycję)

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.12.2037 - Menedżer Miesiąca: Ghassimu Sow (MK Dons)
  • 1.12.2037 - Piłkarz Miesiąca: Derek Little (Nottm Forest)
  • 1.12.2037 - W meczu z Millwall kontuzji doznał Yorulmaz. Będzie pauzował 2-3 tyg.
  • 9.12.2037 - Na treningu kontuzji doznał Gordon. Pauzuje 8-10 dni.
  • 18.12.2037 - Treningi wznowił Gordon.
  • 20.12.2037 - Treningi wznowił Yorulmaz.

 

Tabela:

cV4UZmR.jpg

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ 2038

Transfery do klubu:

  • Marcos Mauro Paladino | Estudiantes => Wigan [€2,800,000]

Transfery z klubu:

  • Matthias Held | Wigan => PSV [€5,250,000]

 

Championship [27-31]:

 

9.1.2038

[19] Leeds 1:2 Wigan [1]

 

16.1.2038

[1] Wigan 3:0 Coventry [22]

 

20.1.2038

[1] Wigan 2:1 Northampton [17]

 

26.1.2038

[19] Huddersfield 1:4 Wigan [1]

 

30.1.2038

[12] Bolton 1:0 Wigan [1]

 

 

F.A Cup [3. runda-4. runda]:

 

2.1.2038

Birmingham 0:1 Wigan

 

23.1.2038

Manchester City 1:0 Wigan

 

 

Podsumowanie:

 

Nie spodziewałem się żadnych transferów w styczniu, jednak otrzymałem ofertę nie do odrzucenia za Matthiasa Helda od PSV. Długo się nie zastanawiałem i przyjąłem ofertę. Na Niemcu zarobiliśmy €5 mln! W jego miejsce dołączył cholernie utalentowany Argentyńczyk. Paladino może być w przyszłości jednym z najlepszych graczy globu.

 

Miesiąc prawie idealny. Cały miesiąc graliśmy z outsiderami, udało nam się wygrać 4 na 5 spotkań. Przegraliśmy jednak najważniejszy ligowy mecz w tym miesiącu. Najważniejszy, bo był to mecz derbowy. Szkoda, wielka szkoda. Pozostałe 4 mecze zakończyły się jedynymi słusznymi wynikami. Umocniliśmy pozycję lidera, mamy 5 punktów przewagi nad 2. ekipą.

 

Przygodę w F.A Cup skończyliśmy na 4. rundzie. Chyba nikt nie spodziewał się, że ogramy City, uwaga, na Simeone Stadium. The Citizens przeprowadzili się na nowy stadion w 2031 roku.

 

Na plus:

  • Pierwsze 29 dni miesiąca

Na minus:

  • Mecz z Boltonem

Ważne wydarzenia:

  • 1.1.2038 - Złota Piłka: Lazaro Martinez (Real Madryt)
  • 1.1.2038 - Europejski Złoty Chłopiec: Fernando Alonso (Atletico)
  • 1.1.2038 - Piłkarz Miesiąca: Darren Kirkpatrick (Bolton)
  • 1.1.2038 - Menedżer Miesiąca: Scott Wiserman (West Brom)
  • 19.1.2038 - Wragg wznowił treningi z pełnym obciążeniem
  • 20.1.2038 - W meczu z Northampton kontuzji doznał Smit. Będzie pauzował 2 tyg.

 

Tabela:

ciPjR22.jpg

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za poprzedni post. Niechcący wcisnąłem "napisz".

 

********

LUTY 2038

Championship [32-35]:

 

6.2.2038

[1] Wigan 1:0 Crystal Palace [4]

 

13.2.2038

[1] Wigan 2:1 Yeovil [17]

 

20.2.2038

[2] West Brom 1:1 Wigan [1]

 

27.2.2038

[16] Swansea 1:2 Wigan [1]

 

 

Podsumowanie:

 

Luty był w naszym wykonaniu bardzo dobry. Zaczęliśmy od potwornie nudnego meczu z Crystal Palace. Bramkę udało nam się zdobyć w ostatniej sekundzie meczu i odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Mecz z Yeovil toczył się bardzo dobrze znanym nam scenariuszem - w 1. połowie strzeliliśmy 2 bramki, a w 2. części 1 straciliśmy. Następnego meczu nie mogliśmy pod żadnym pozorem przegrać i nie zrobiliśmy tego. Zremisowaliśmy z wiceliderem na jego stadionie. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale remis to też dobry wynik. Miesiąc zakończyliśmy wygraną ze Swansea, choć początek meczu był średni. Strzeliliśmy bramkę, ale od 9. minuty graliśmy w osłabieniu. Mimo to udało nam się wbić rywalom jeszcze jedną bramkę i wywieźć 3 punkty z Liberty Stadium.

 

Na plus:

  • Wszystko!

Na minus:

  • Nic.

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.2.2038 - Piłkarz Miesiąca: Will Allen (Oldham)
  • 1.2.2038 - Menedżer Miesiąca: Igor Wabik (Wigan)
  • 2.2.2038 - Treningi wznowił Smit.
  • 27.2.2038 - W meczu ze Swansea kontuzji doznał Silva. Nie zagra 5-7 dni.

 

Tabela:

BGqTTOw.jpg

Odnośnik do komentarza

Ekhem...

*********

MARZEC 2038

Transfery z klubu:

  1. Mark Grant | Wigan => WT

 

Championship [36-39]:

 

6.3.2038

[15] Sunderland 2:2 Wigan [1]

 

9.3.2038

[1] Wigan 2:2 Wolves [5]

 

13.3.2038

[7] MK Dons 3:1 Wigan [1]

 

27.3.2038

[1] Wigan 1:0 Crewe [18]

 

 

Podsumowanie:

 

Koszmarny, okropny, fatalny miesiąc. Remis z Sunderlandem nie miał prawa się wydarzyć. Graliśmy fatalnie w obronie, popełnialiśmy głupie błędy, a obrońcy sprawiali wrażenie, jakby byli pojebani. Ofensywa jako tako wyglądała. Tak samo wyglądał mecz z Wolves, z tym, że rywale prawie całą 2. połowę grali w 10, my nie potrafiliśmy nic strzelić, a nawet straciliśmy bramkę! Mecz z MK Dons był najgorszym meczem w obronie, odkąd jestem w Wigan. Obrońcy grali FATALNIE, a szczególnie źle grał Mark Grant. Skończyło się zmianą w 21. minucie i rozwiązaniem kontraktu. Może zbyt pochopna decyzja, ale żałować jej nigdy nie będę. Jeszcze słówko o ofensywie. Zmarnowaliśmy 6 setek, z czego 4 razy obijaliśmy obramowanie bramki. Bramka padła z odległości 30 m. Po meczu oczywiście ochrzaniłem zawodników, co w mediach skomentował Paladino. A że byłem wkurwiony, to go odesłałem do rezerw. Posiedzi tam 2-3 tyg za kare. Mecz z Crewe musieliśmy wygrać i wygraliśmy, choć graliśmy słabo, co potwierdza nota "piłkarza meczu" - 7,1! Mieliśmy 7 pkt. przewagi, a teraz nie mamy ani jednego. Fantastycznie!

 

Na plus:

  • Ten miesiąc się skończył

Na minus:

  • Nasza gra

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.3.2038 - Piłkarz Miesiąca: Dale Hindley (Sunderland)
  • 1.3.2038 - Menedżer Miesiąca: Igor Wabik (Wigan)
  • 23.3.2038 - Albania 0:1 Polska

 

Tabela:

9LhD9O4.png

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...