Skocz do zawartości

Lata do przodu


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

SIERPIEŃ 2033

Transfery do klubu:

  1. Ali M'Ramboini | WT => Concordia Elbląg

 

Transfery z klubu:

  1. Aaron Morgan | Concordia Elbląg => Dumbarton [€7,000]

 

Ekstraklasa [3-7]:

 

1.8.2033

[?] Concordia Elbląg 1:1 Ruch Chorzów [?]

 

7.8.2033

[?] Lech Poznań 0:1 Concordia Elbląg [?]

 

12.8.2033

[?] Concordia Elbląg 4:0 Polonia Warszawa [?]

 

21.8.2033

[?] Cracovia 2:3 Concordia Elbląg [?]

 

28.8.2033

[?] Concordia Elbląg 5:3 GKS Katowice [?]

 

 

Eliminacje LE [3. runda i Baraż]:

 

4.8.2033

[POL] Concordia Elbląg 4:0 (9:5) FK Austria Wiedeń [AUS]

 

18.8.2033

[RUS] Spartak Moskwa 1:1 Concordia Elbląg [POL]

 

25.8.2033

[POL] Concordia Elbląg 4:0 (5:1) Spartak Moskwa [RUS]

 

 

Podsumowanie:

 

ALEŻ SENSACJA!! CONCORDIA ELBLĄG W FAZIE GRUPOWEJ LIGI EUROPY!! Nie oszukujmy się, w każdym kolejnym meczu spodziewałem się pogromu. W sensie, że przegramy. Tak się nie stało ani razu. Najpierw sensacyjnie wyeliminowaliśmy Austrię Wiedeń. Sprawnie wyeliminowaliśmy najgroźniejszą broń Austriaków - rzuty rożne. Poza kilkoma groźnymi stałymi fragmentami gry, nie stworzyli nic ciekawego. Do Rosji jechaliśmy w jednym celu - przegrać jak najmniej. Zagraliśmy jednak bardzo dobrze i do Polski wróciliśmy z remisem. Z kolei rewanż był w naszym wykonaniu wybitny. Wznieśliśmy się na wyżyny naszych umiejętności. Albo, po prostu, Spartak zagrał bardzo złe spotkanie. Druga i trzecia bramka były wynikami indywidualnych błędów obrońców, a czwartą strzeliliśmy przez koszmarny błąd bramkarza. Rosjanie nie byli w stanie nic stworzyć. My z kolei murowaliśmy bramkę i staraliśmy się jak najdłużej utrzymywać piłkę. W ekipie gości frustracja rosła z sekundy na sekundę. Większość drugiej połowy grali na aferę. Byleby jak najszybciej pod nasze pole karne. Na nic im się to zdało. Wygląda to tak, jakby Spartak przegrał ze sobą, a nie z ekipą z Elbląga. W grupie zagramy z: PAOK, Zenitem oraz FC Zurych.

 

W lidze graliśmy głównie gorszymi zawodnikami. To jednak wystarczyło i wygraliśmy 4 mecze na 5. Szczególnie cieszy mnie bardzo ważne zwycięstwo z Lechem. Pod koniec miesiąca (WRESZCIE!) zaczął strzelać Ceyhun. Mam nadzieję, że tak zostanie mu już na długo.

 

Do zespołu dołączył M'Ramboini. Potrzebowałem defensywnego pomocnika na zmianę i uważam, że nada on się w sam raz. Opuścił nas również Aaron Morgan. Nie potrzebowałem go.

Odnośnik do komentarza

Debrecen, dzięki.

bacao, z tą łatwą grupą to bym nie przesadzał. Może się wydawać, że rywale łatwi, ale trzeba pamiętać, jakim składem dysponuję. Nasi najlepsi zawodnicy znaleźliby się zaledwie na ławce każdej z tych drużyn (może z wyjątkiem Ceyhuna). Na całe szczęście statystyki nie grają. Najbardziej jednak cieszę się ze znacznej poprawy finansów. Za rok kończą się umowy sponsorskie i liczę, że zgłosi się ktoś z kasą.

 

**********

WRZESIEŃ 2033

Ekstraklasa [8-11]:

 

10.9.2033

[3] Piast Gliwice 1:0 Concordia Elbląg [1]

 

18.9.2033

[3] Concordia Elbląg 5:1 Pogoń Szczecin [13]

 

21.9.2033

[12] Korona Kielce 0:5 Concordia Elbląg [2]

 

24.9.2033

[4] Widzew Łódź 2:4 Concordia Elbląg [2]

 

 

Faza grupowa LE [1-2]:

 

15.9.2033

[?] Concordia Elbląg 1:1 Zenit [?]

 

29.8.2033

[4] Zurych 1:2 Concordia Elbląg [3]

 

 

Podsumowanie:

 

Zmagania ligowe zaczęliśmy od porażki z Piastem. Szkoda, bo był to ważny mecz. Zabrakło nam skuteczności. Przez tą porażkę straciliśmy fotel lidera na rzecz Piasta właśnie. Później było już tylko lepiej. Wysokie wygrane z Pogonią czy Koroną nie powinny nikogo dziwić. Graliśmy tak, jak do tego przyzwyczailiśmy naszych kibiców. Niestety, w pierwszym z tych dwóch meczów ze składu wypadł Sejud. Polak będzie pauzował 4-5 tygodni. Z 4. Widzewem zagraliśmy bardzo dobrze, agresywnie. Pewna wygrana i miesiąc ligowy kończymy na 2. miejscu, zaraz za Piastem.

 

W Lidze Europy sensacji ciąg dalszy. Najpierw na PGE Arenie zremisowaliśmy z Zenitem (nasz stadion nie spełniał wymagań. Dzięki grze na tym obiekcie pobiliśmy rekordy związane z frekwencją oraz dochodami z biletów). Z samego meczu warto wyróżnić tylko intensywny początek spotkania, kiedy to obie ekipy zdobyły po jednej bramce. Reszta spotkania była nudna jak flaki z olejem. Pierwszym meczem wyjazdowym udowodniliśmy, że nasza reputacja (a właściwie jej brak) nie będzie miał znaczenia. Zdominowaliśmy drużynę z Zurycha na jej własnym boisku i zdobyliśmy pierwsze 3 punkty w LE! Sam mecz, tak jak i poprzedni, do najciekawszych nie należał. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej części, a w drugiej szanowaliśmy piłkę i naszym głównym celem było nie stracenie bramki.

 

 

Tabela:

kWwY580.jpg

 

Tabela grupy LE:

4o24gPe.jpg

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK 2033

Ekstraklasa [12-15]:

2,10.2033
[2] Concordia Elbląg 2:2 Śląsk Wrocław [5]

14.10.2033
[2] Concordia Elbląg 4:0 Wisła Kraków [4]

23.10.2033
[7] Legia Warszawa 0:3 Concordia Elbląg [2]

28.10.2033
[16] Górnik Zabrze 0:4 Concordia Elbląg [1]


Puchar Polski [2. runda]:

18.10.2033
Arka 1:4 Concordia Elbląg

 

31.10.2033

Wisła Puławy 2:3 Concordia Elbląg


Faza grupowa LE [3]:

20.10.2033
[1] PAOK 2:1 Concordia Elbląg [2]

 

 

Podsumowanie:

 

Miesiąc w Ekstraklasie zaczęliśmy od remisu ze Śląskiem. Mecz do najciekawszych nie należał. Goście wyszli z dwoma kontratakami i to tyle, jeżeli chodzi o ich grę do przodu. My graliśmy dobrze, aczkolwiek nie wystarczająco dobrze. Kolejne mecze to już mecze bez historii. Gra do jednej bramki. Najpierw 4:0 z Wisłą, potem 3:0 z Legią, a całą strzelaninę zakończyło 4:0 z Górnikiem. Teraz czas na złe informację. Na treningu przed meczem z Górnikiem kontuzji doznał Majstorović. Chorwat wypada na ok. 6-7 tygodni. Mam jednak nadzieję, że do zdrowia wróci szybciej, tak jak miało to miejsce z Sejudem, który do gry wrócił tydzień wcześniej, niż prognozowano. Z kolei w meczu z Zabrzanami kontuzji doznał Jankowski. Austriak wypada na 9-12 dni. Tracimy dwa ważne ogniwa zespołu przed rewanżem z PAOK w LE.

 

W PP graliśmy rezerwami. Niezbyt mi zależy na tych rozgrywkach. Do gry wypuszczałem nawet zawodników z zespołu u18. Nie wydaje mi się, żeby się to zmieniło. Za dużo mamy meczów, aby się przejmować PP.

 

W Lidze Europy przyszła pierwsza porażka. Spodziewałem się takiego wyniku. Przez cały mecz kazałem moim zawodnikom murować bramkę i jako tako się to sprawdzało. Niestety, nadszedł moment rozluźnienia i straciliśmy bramkę w 91. minucie. Sam wynik powinien być wyższy. Statystyki nie oddają tego, co działo się na boisku. Mimo porażki zachowujemy 2. miejsce w grupie.

 

 

Tabela:

 

64t5nbB.jpg

 

Tabela LE:

 

HtKezNp.jpg

 

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2033

Ekstraklasa [16-19]:

 

6.11.2033

[1] Concordia Elbląg 3:1 Miedź Legnica [7]

 

21.11.2033

[12] Ruch Chorzów 3:2 Concordia Elbląg [1]

 

27.11.2033

[2] Concordia Elbląg 4:3 Lech Poznań [6]

 

30.11.2033

[12] Polonia Warszawa 0:3 Concordia Elbląg [1]

 

 

Faza grupowa LE [4-5]:

 

3.11.2033

[2] Concordia Elbląg 3:3 PAOK [1]

 

24.11.2033

[2] Zenit 0:0 Concordia Elbląg [3]

 

 

Podsumowanie:

 

Rozgrywki Ekstraklasy zaczęliśmy dobrze. Pewnie pokonaliśmy Miedź. Później sensacyjnie przegraliśmy z Ruchem. Porażka ta była spowodowana rotacją składu. Oszczędzałem zawodników na bardzo ważny mecz z Zenitem. Później wygraliśmy mecz z Lechem. Mecz z dodatkowym smaczkiem - menedżer Poznaniaków nie przepada za mną. Mecz był bardzo ciekawy. Typowa wymiana ciosów. Z przodu zagraliśmy bardzo dobrze, ale defensywa, od golkipera zaczynając... Polonia nawet się do nas nie zbliżyła.

 

W Lidze Europy zremisowaliśmy dwa ważne spotkania. Z Grekami zagrałem na wymianę ciosów, choć zespół ustawiłem nieco bardziej defensywnie. Postanowiłem, że zagramy z kontry i oddamy rywalom piłkę. Mecz mógł się podobać. Było dużo walki, ale nie zabrakło też koronkowych akcji. Na pewno emocji było dużo. Do Rosji jechaliśmy po to, aby nie przegrać. Porażka oznaczałaby definitywny koniec przygody z LE. Wiedziałem, że z Rosjanami na wymianę ciosów pójść nie możemy. W ten sposób nie mielibyśmy cienia szans. Postanowiłem zamurować bramkę. Zespół taktykę wypełnił w 100%. Zenit walił głową w mur. Odnieśliśmy cholernie cenny remis, który utrzymuje nas przy życiu. Jeżeli wygramy z Zurychem, a Zenit nie poradzi sobie z PAOK, to awansujemy! Choć z wyniku jestem bardzo zadowolony, to o stylu należy jak najszybciej zapomnieć. Nie oddaliśmy nawet jednego strzału!

 

 

Tabela:

 

guIOBpB.jpg

 

Tabela LE:

 

LAXKm2z.jpg

 

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ 2033

Ekstraklasa [20]:

 

4.12.2033

[14] GKS Katowice 1:3 Concordia Elbląg [1]

 

 

Faza grupowe LE [6]:

 

8.12.2033

[3] Concordia Elbląg 4:3 Zurych [4]

 

 

Podsumowanie:

 

SENSACJA! Concordia Elbląg w 1/16 LE! Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Tym bardziej, że mecz rozpoczął się dla nas wprost tragicznie. Już w 7. minucie straciliśmy pierwszą bramkę. 4 minuty potem padła druga bramka dla gości i chyba wszyscy pomyśleli: "Po ptokach". Pesymizm podsyciła kolejna stracona bramka. Nikt o zdrowych zmysłach nie spodziewał się już nic po naszych zawodnikach. Ale jednak tuż przed przerwą nadzieję dał Majstorovic, który wykorzystał piękną wrzutkę Soriano. W przerwie opierdoliłem zawodników i to przyniosło efekty. W drugiej połowie zespół gości już nie istniał. Kolejne dwie bramki padły stosunkowo szybko. 21 minut po gwizdku oznajmiającym drugą część gry, było już 3:3. Problem polegał na tym, że ten wynik gówno nam dawał. Zaczęło się walenie głową w mur. W międzyczasie zmarnowaliśmy 2 setki. Na szczęście w samej końcówce sędzia podyktował karnego. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Powell i ta bramka dała nam awans! W Grecji padł wynik bezbramkowy. Poza nami awansuje zespół PAOK. Wielką sensacją jest odpadnięcie Zenitu.

 

 

Tabela:

 

lvIrHbJ.jpg

 

Tabela LE:

 

MAX8b0N.jpg

 

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ / 1. CZĘŚĆ LUTEGO 2034

Transfery do klubu:

  1. Mateusz Szymanski | Cracovia => Concordia Elbląg [€425,000]

 

Transfery z klubu:

  1. Tom Schimmel | Concordia Elbląg => Kaiserslautern [€650,000{€200,000}]

 

Sparingi:

 

Concordia Elbląg 0:4 Bayern Monachium

CSKA Sofia 1:1 Concordia Elbląg

Concordia Elbląg 4:0 Gryf Wejherowo

Concordia Elbląg 2:0 Newell's

Olimpia Elbląg 0:3 Concordia Elbląg

 

 

Podsumowanie:

 

Transferów nie przewidywałem żadnych. Dostałem jednak ofertę od Kaiserslautern. Początkowo wartość transferu wynosiła €600,000, ale udało mi się wynegocjować (choć nie spodziewałem się, że się zgodzą na takie warunki) €650,000 teraz i €200,000 rozłożone na rok. Uważam, że jak najbardziej opłacało się sprzedać Schimmela. W jego miejsce kupiłem Mateusza Szymanskiego z Cracovii. Wydałem na niego sporo pieniędzy, więc mam nadzieję, że się sprawdzi, aczkolwiek w tym sezonie będzie zmiennikiem dla Ipoua'y.

 

Sparingi wypadły dobrze. I tutaj należą się pochwały dla mojego asystenta, bo zagraliśmy z kilkoma ciekawymi ekipami. Przegraliśmy jedynie z Bayernem, ale to mnie w ogóle nie dziwi. Bawarczycy prowadzą w tabeli Bundesligi.

 

W LE zagramy z ekipą Ross County.

Odnośnik do komentarza

Debrecen, cały czas powtarzam, że należy pamiętać, jakim materiałem piłkarskim dysponuję. Co do ekipy Ross County, to mają oni bardzo szeroką, wyrównaną kadrę. Składa się ona z zawodników, którzy u nas mieliby zapewnione miejsce w pierwszej jedenastce przez większość sezonu.

***********

LUTY 2034

Ekstraklasa [21-23]:

 

11.2.2034

[1] Concordia Elbląg 3:3 Cracovia [3]

 

20.2.2034

[14] Pogoń Szczecin 2:8 Concordia Elbląg [1]

 

26.2.2034

[1] Concordia Elbląg 1:2 Widzew Łódź [8]

 

 

Liga Europy [1/16]:

 

16.2.2034

[POL] Concordia Elbląg 1:0 Ross County [sCO]

 

23,2,2034

[sCO] Ross County 8:0 (8:1) Concordia Elbląg [POL]

 

 

Podsumowanie:

 

W tym miesiącu w lidze w naszych meczach padły wszystkie możliwe wyniki. Najpierw zremisowaliśmy z 3. Cracovią, potem rozgromiliśmy zespół ze Szczecina, aby na końcu przegrać z Widzewem. Mam nadzieję, że porażka w LE nie będzie miała jakichś katastrofalnych skutków dla reszty sezonu. W meczu z Widzewem było widać w naszej grze frustrację i brak pomysłu. Oby tylko nie miało miejsca żadne załamanie formy, bo w kolejnej rundzie gramy cholernie ważny mecz z Piastem.

 

Pierwszy mecz ze Szkocką ekipą był bardzo nudny. Przez większość meczu nie działo się zupełnie nic. My nie atakowaliśmy, a gościom też się do tego nie śpieszyło. W konsekwencji pierwszą połowę większość kibiców przespała. Druga połowa w akcje również nie obfitowała. Kibice rozbudzili się dopiero w 75. minucie, kiedy to po kontrataku zdobyliśmy jedyną bramkę w tym spotkaniu. Po tym trafieniu zamurowaliśmy bramkę i, choć Szkoci się starali, to bramki nie zdobyli.

O rewanżu trzeba jak najszybciej zapomnieć. Moi zawodnicy byli sparaliżowani, zapomnieli jak się gra. Pierwszą połowę zagraliśmy w ustawieniu defensywnym, murowaliśmy bramkę. Przyniosło to marne efekty i po pierwszej połowie było 0:4. W drugiej zagraliśmy ofensywnie i rywale wbili nam kolejne 4 bramki. To był pierwszy mecz, w którym czegoś od nas oczekiwano. W eliminacjach z góry stawiano nas na przegranej pozycji, awans z grupy zawdzięczamy beznadziejnej grze Zenitu. Po pierwszym meczu i wygranej u siebie stawiano nas jako faworytów rewanżu i to nas zgubiło. Presja była za duża i skończyło się pogromem 0:8. Dostaliśmy srogą lekcję futbolu. I choć odpadamy w kiepskim stylu, to jestem cholernie dumny z tego, co tu osiągnęliśmy. Powinniśmy odpaść już w eliminacjach, a dotarliśmy do 1/16 finału. Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale przy tym stole już nic więcej nie zjemy.

 

 

Tabela:

 

SZrMKn0.jpg

 

Odnośnik do komentarza

bacao, morale poleciało ze "znakomitego/bardzo dobrego" na "w porządku/w miarę dobre". Na pocieszenie powiem, że Ross County w kolejnej rundzie trafili na Liverpool. Przegrali 0:7 w dwumeczu, więc strach pomyśleć, co by było z nami.

 

*************

MARZEC / 1. CZĘŚĆ KWIETNIA 2034

Ekstraklasa[24-30]:

 

1.3.2034

[1] Concordia Elbląg 4:0 Piast Gliwice [2]

 

4.3.2034

[1] Concordia Elbląg 4:2 Korona KIelce [13]

 

8.3.2034

[9] Podbeskidzie 1:3 Concordia Elbląg [1]

 

11.3.2034

[4] Śląsk Wrocław 3:5 Concordia Elbląg [1]

 

25.3.2034

[1] Concordia Elbląg 5:2 Legia Warszawa [11]

 

3.4.2034

[1] Concordia Elbląg 4:1 Górnik Zabrze [16]

 

8.4.2034

[6] Wisła Kraków 2:4 Concordia Elbląg [1]

 

 

Puchar Polski [ćwierćfinał]:

 

14.3.2034

Concordia Elbląg 2:4 Korona Kielce

 

22.3.2034

Korona Kielce 4:2 (8:4) Concordia Elbląg

 

 

Podsumowanie:

 

Fenomenalny miesiąc. Rozpoczęliśmy go bardzo ważnym meczem z Piastem. Moi zawodnicy potwierdzili, że w drużynie żadnego kryzysu nie ma i zrobiliśmy ogromny krok w stronę mistrzostwa. W kolejnym meczu również zdobyliśmy 4 bramki i również pewnie pokonaliśmy rywala. Mecz z Podbeskidziem przyniósł nam złą wiadomość - na 2-3 tygodnie ze składu wypada Jankowski. Reszta meczów już bez historii. Nawaliliśmy mnóstwo bramek i pobiliśmy tym samym rekord ligi. Przed podziałem na grupy mamy ogromną przewagę nad 2. Piastem i nie wyobrażam sobie, abyśmy w tym sezonie nie zdobyli mistrzostwa.

 

Puchar Polski w tym roku odpuściłem. Wystawiałem głównie młodzież. Dwa razy przegraliśmy 2:4. Jako, że młodzieży utalentowanej nie mam, wynik nie dziwi. Cały czas staram się namówić zarząd na jakieś inwestycje w tym kierunku, ale odmawiają.

 

 

Tabela:

 

fYbS6el.jpg

 

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ / MAJ 2034

Grupa Mistrzowska [1-7]:

 

23.4.2034

[1] Concordia Elbląg 3:1 Ruch Chorzów [5]

 

28.4.2034

[6] Lech Poznań 2:1 Concordia Elbląg [1]

 

3.5.2034

[1] Concordia Elbląg 2:0 Wisła Kraków [7]

 

6.5.2034

[2] Piast Gliwice 1:2 Concordia Elbląg [1]

 

14.5.2034

[3] Śląsk Wrocław 0:3 Concordia Elbląg [1]

 

17.5.2034

[1] Concordia Elbląg 4:4 Cracovia [5]

 

27.5.2034

[6] Podbeskidzie 1:4 Concordia Elbląg [1]

 

 

Podsumowanie:

 

Przed rozpoczęciem starć w Grupie Mistrzowskiej dostałem bardzo złą wiadomość. Na 3-4 tyg. wypada Soriano, a więc kluczowe mecze rozegramy bez naszego najlepszego, w tym sezonie, zawodnika. Nie przeszkodziło nam to w ograniu Ruchu 3:1. Nasze mecze z Lechem żądzą się własnymi prawami i tak było i tym razem. Choć jesteśmy w wybitnej formie, to mecz z Poznaniakami przegrywamy. Spotkanie było wyrównane. Nie zabrakło ani walki, ani chęci. Na zwycięski szlak wróciliśmy w meczu ze słabą Wisłą, która przegrała ostatnie 5 spotkań. Wygrana z Piastem potwierdziła to, co już większość kibiców od dawna wiedziała, ale bała się powiedzieć tego na głos. CONCORDIA ELBLĄG MISTRZEM POLSKI!! Reszta meczów nie miała znaczenia.

 

 

Tabela Grupy Mistrzowskiej:

 

SjJ8Q0q.jpg

 

 

Tabela Grupy Spadkowej

 

9rMhUyq.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Jakie jeszcze ligi chcielibyście zobaczyć po kolejnym sezonie?

**********

PODSUMOWANIE SEZONU 2033/34

Anglia

Mistrz: Manchester City

Wicemistrz: Manchester United

Król Strzelców: Dudley Beeney (Arsenal) - 22 bramki

 

 

Francja

Mistrz: PSG

Wicemistrz: AS Monaco

Król Strzelców: Victor Lopes (AS Saint-Etienne) - 23 bramki

 

 

Hiszpania

Mistrz: Real Madryt

Wicemistrz: Barcelona

Król Strzelców: Jardel Higino (Barcelona) - 30 bramek

 

 

Niemcy

Mistrz: FC Bayern

Wicemistrz: Braunschweig

Król Strzelców: Klas Jung (Karlsruhe) - 18 bramek

 

 

Włochy

Mistrz: Juventus

Wicemistrz: Napoli

Król Strzelców: Damir Cucek (Napoli) - 22 bramki

 

 

Liga Mistrzów

Mistrz: Real Madryt

Wicemistrz: Juventus

Mecz finałowy: Real Madryt 1:0 Juventus

 

 

Liga Europy

Mistrz: Everton

Wicemistrz: St. Pauli

Mecz finałowy: Everton 2:0 St. Pauli

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...