Skocz do zawartości

Lata do przodu


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

PODSUMOWANIE KADRY

Bramkarze

Kolejny rok z rzędu podstawowym golkiperem był Cosaro, ale Noga dostał też kilka szans. Cosaro miewał słabsze występy, ale częściej zdarzało mu się nas ratować. Miał kilka fantastycznych interwencji. Noga niczym specjalnym się nie wyróżnił.

 

Obrońcy

Kolejny dobry rok w wykonaniu naszej defensywy. Najmniej straconych bramek w lidze. Najczęściej środek obrony wyglądał tak: Basta-Siwek-Diop. Zdecydowanie największym zaskoczeniem jest Basta, który rozwija się cholernie szybko i pomału staje się filarem obrony. Rozegrał aż 46 występów. Pod tym względem zajął 3. miejsce w zespole. Wzmocnienia tej pozycji są zbędne.

 

Pomocnicy

Kolejny świetny sezon w wykonaniu formacji pomocy. Zacznijmy od pozycji defensywnego pomocnika. Na niej prym wiódł Powell. Kolejny bardzo dobry sezon Anglika. M'Ramboini został sprowadzony jako zmiennik i taką funkcję pełnił. Odchodzi na emeryturę. W pierwszej części sezonu rolę cofniętego rozgrywającego pełnili na zmianę Schimmel z Ipouą. Ten pierwszy opuścił nas w zimowym okienku, a i drugi długo u nas nie zostanie. Już w styczniu zaakceptowałem ofertę transferu, aczkolwiek jego finalizacja będzie miała w momencie otwarcia okienka. Szkoda, bo Ipoua grał bardzo dobrze. Jankowski mnie nie zawiódł. Grał bardzo dobrze, równo. Koniecznie zostanie z nami na kolejny sezon. Na pozycji ofensywnego pomocnika na zmianę grali Sejud i Lúðvíksson, z tym, że ten pierwszy grał dużo więcej. Nasz utalentowany wychowanek ma za sobą świetny sezon. Zajacem zainteresowany jest Widzew i chyba tam skończy Polak, bo w moim zespole miejsca dla niego nie znajdę.

 

Skrzydłowi

Nasze gwiazdy, Majstorovic i Soriano, mają za sobą kolejny udany sezon. Zwłaszcza Soriano, który, w mojej opinii, jest obecnie naszym najlepszym zawodnikiem. Zdobył najwięcej bramek i asyst w całym zespole.

 

Napastnicy

Ceyhun w pierwszej części sezonu głównie zaliczał asysty, strzelać zaczął dopiero później. Dziwne, bo asyst to się po nim w ogóle nie spodziewałem, a tymczasem zaliczył ich aż 22 . Zdobył też 26 bramek. Choć jest to niezły dorobek, spodziewałem się więcej. Guijt był w cieniu Turka.

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC / 1. CZĘŚĆ LIPCA 2034

Budżet transferowy: €798,000

Budżet Płacowy (miesięcznie): €187,631

Wykorzystany Budżet Płacowy (miesięcznie): €99,011

 

Transfery do klubu:

  1. Davit Tughushi | Vitesse => Concordia Elbląg [€600,000]

 

 

Transfery z klubu:

  1. Felix Ipoua | Concordia Elbląg => Maritimo [€1,500,000]

 

 

Sparingi:

 

Arka 1:2 Concordia Elbląg

Start Warlubie 1:2 Concordia Elbląg

Concordia Elbląg 3:2 MKS Żylina

 

 

Podsumowanie:

 

Jak już pisałem, sprzedałem Felixa Ipouę. Wziąłem za niego €1,5 mln. Zgadnijcie, ile zarząd z tego dał mi na transfery? Okrągłe 0. W związku z tym, z transferami zbytnio nie poszalałem. Ot, zaledwie jeden zawodnik nas wzmocnił. Gruzin zapowiada się na świetnego zawodnika. Mam nadzieję, że bardzo się rozwinie i uczyni to w miarę szybko.

 

Podpisaliśmy nową umowę ze sponsorem. Progres jest znaczny. Teraz zarobimy na niej €210,000 rocznie, a poprzedni sponsor wypłacał nam zaledwie €50,000 rocznie.

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE MISTRZOSTW ŚWIATA 2034 W CHINACH

Faza Grupowa:

 

Grupa A:

  1. Tunezja - 7 pkt.
  2. Korea Południowa - 6 pkt.
  3. Chiny - 2 pkt.
  4. Słowenia - 1 pkt.

Grupa B:

  1. Meksyk - 9 pkt.
  2. Paragwaj - 4 pkt.
  3. Izrael - 2 pkt.
  4. Irak - 1 pkt.

Grupa C:

  1. Anglia - 7 pkt.
  2. Japonia - 6 pkt.
  3. Portugalia - 3 pkt.
  4. Egipt - 1 pkt.

Grupa D:

  1. Nigeria - 7 pkt.
  2. Niemcy - 5 pkt.
  3. Grecja - 2 pkt.
  4. Kostaryka - 1 pkt.

Grupa E:

  1. Francja - 6 pkt.
  2. Brazylia - 6 pkt.
  3. Kamerun - 3 pkt.
  4. Chorwacja - 3 pkt.

Grupa F:

  1. Urugwaj - 9 pkt.
  2. WKS - 4 pkt.
  3. Dania - 3 pkt.
  4. Jamajka - 1 pkt.

Grupa G:

  1. Argentyna - 9 pkt.
  2. Włochy - 4 pkt.
  3. Rosja - 2 pkt.
  4. Iran - 1 pkt.

Grupa H:

  1. Holandia - 7 pkt.
  2. Chile - 4 pkt.
  3. Szkocja - 3 pkt.
  4. Australia - 2 pkt.

 

1/8 finału:

 

Tunezja 2:3d Paragwaj

Korea Południowa 3:0 Meksyk

Niemcy 1:2 Anglia

Japonia 1:3d Nigeria

Francja 2:1 WKS

Urugwaj 0:1 Brazylia

Chile 1:0 Argentyna

Włochy 4:1 Holandia

 

 

1/4 finału:

 

Paragwaj 1:1k Nigeria

Korea Południowa d2:1 Anglia

Francja 1:1k Włochy

Brazylia d2:1 Chile

 

 

1/2 finału:

 

Nigeria 1:4 Brazylia

Korea Południowa 1:2 Włochy

 

 

Finał:

 

Brazylia 1:2d Włochy

Odnośnik do komentarza

A Polska coś gra, czy zmienili się w San Marino?

Zajmujemy 32. miejsce w rankingu, a więc do SM jeszcze daleko, aczkolwiek ostatni turniej, na jakim gościliśmy, to MŚ 2018. W eliminacjach do ME 2036 trafiliśmy na banalną grupę. Gramy z Hiszpanią, Wyspami Owczymi, Macedonią i Finlandią. Niezajęcie 2. pozycji będzie wyczynem. Trenerem jest Irek Jeleń.

Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2034 2. CZĘŚĆ

Ekstraklasa [1-2]:

 

22.7.2034

[?] Arka Gdynia 1:3 Concordia Elbląg [?]

 

29.7.2034

[?] Concordia Elbląg 2:2 Korona Kielce [?]

 

 

Eliminacje LM [2. faza kwalifikacyjna]:

 

19.7.2034

[POL] Concordia Elbląg 4:0 MYPA [FIN]

 

26.7.2034

[FIN] MYPA 4:1 (4:5) Concordia Elbląg [POL]

 

 

Podsumowanie:

 

W lidze średnio. Niby wysoka wygrana z Arką, ale co to za sukces dla mistrza wygrać z beniaminkiem? 2. mecz zremisowaliśmy, a nasza gra w ogóle mi się nie podobała. Brakuje nam spokoju w środku pola. Spokoju, który dawał Ipoua.

 

Awans cieszy, ale styl - ani trochę. W pierwszym meczu zagraliśmy fantastycznie i nie mieliśmy żadnych problemów z rywalem. Graliśmy jak chcieliśmy. Rewanż zagraliśmy fatalnie. Od patrzenia na naszą grę bolały oczy i chciało się spać. Nie mieliśmy pomysłu na grę i chyba myśleliśmy, że skoro pierwszy mecz wygraliśmy wysoko, to drugi sam się wygra. Nie zauważyłem żadnego zawodnika, któremu chciałoby się grać. W 66. minucie kontuzji doznał Jankowski, a ja już wcześniej wykorzystałem wszystkie i zmiany i kończyliśmy mecz w 10. Mało brakowało, abyśmy odpadli. Zagraliśmy gorzej, niż w przegranym 0:8 meczu z Ross County. Na szczęście kontuzja Jankowskiego nie okazała się poważna. Może zagrać w następnym meczu. W kolejnej rundzie zmierzymy się z mistrzem Serbii - Vojvodiną.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2034

Ekstraklasa [3-6]:

 

5.8.2034

[?] Zawisza 0:2 Concordia Elbląg [?]

 

13.8.2034

[?] Concordia Elbląg 2:0 Piast Gliwice [?]

 

19.8.2034

[?] Concordia Elbląg 3:0 Wisła Kraków [?]

 

25.8.2034

[?] Miedź Legnica 2:6 Concordia Elbląg [?]

 

 

Eliminacje LM [3. runda kwalifikacyjna i Baraż]:

 

2.8.2034

[POL] Concordia Elbląg 2:0 Vojvodina [sRB]

 

9.8.2034

[sRB] Vojvodina 1:3 (1:5) Concordia Elbląg [POL]

 

22.8.2034

[POL] Concordia Elbląg 2:1 M. Hajfa [iSR]

 

30.8.2034

[iSR] M. Hajfa 1:2 (2:4) Concordia Elbląg [POL]

 

 

Podsumowanie:

 

W lidze wszystko idzie po naszej myśli. Wygrywamy mecz, za meczem i nic nie zapowiada, żeby to miało się zmienić. W każdym meczu dominujemy i kontrolujemy to, co dzieje się na boisku. Straciliśmy w tym miesiącu tylko 2 bramki, a zdobyliśmy ich aż 13 (nie liczę el. LM).

 

W 3. rundzie kwalifikacyjnej zmierzyliśmy się z Serbską Vojvodiną. Oba mecze nam się udały. Nie popełniliśmy błędów z rewanżu z MYPĄ i pewnie wyeliminowaliśmy mistrza Serbii. W kolejnej rundzie mierzyliśmy się z Izraelską Maccabi Hajfą. Trafiliśmy dobrze, nie jest to najtrudniejszy rywal, ale też nie najłatwiejszy. Pierwszy mecz był wyrównany. Więcej było walki, niż koronkowych akcji. Drugi mecz wyglądał tak samo, z tą różnicą, że był nudniejszy. Większość meczu klepaliśmy piłkę w środkowej strefie boiska, a gracze Maccabi nie próbowali nawet agresywnego pressingu. Mecz zakończył się takim samym wynikiem, jak pierwszy i bez większych emocji (poza dwumeczem z MYPĄ) wchodzimy do fazy grupowej LM, gdzie naszymi rywalami będą: Juventus, FC Porto i Szachtar. Grupa trudna. Za awans skosiliśmy €8.6 mln. Do tego trzeba doliczyć zyski ze sprzedaży biletów. Stan naszego konta wynosi €12.2 mln, więc mam nadzieję, że prezes sypnie groszem na transfery w styczniu.

Odnośnik do komentarza

Grupa kozak :D Nie wiem jak w tych latach, ale sądzę, że o wyjście będzie cieżko.

Juventus, praktycznie, co sezon wygrywa Serie A, Porto wygrywało Portugalską ligę 8 razy z rzędu, a Szachtar w przeciągu ostatnich 10 lat tylko raz nie wygrał ligi. Będzie cholernie trudno.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem dodać "Ważne wydarzenia". Pomysł zaczerpnąłem od jednego z użytkowników. Mam nadzieję, że nie ma mi tego za złe.

***********

WRZESIEŃ 2034

Ekstraklasa [7-11]:

 

2.9.2034

[14] P. Warszawa 2:2 Concordia Elbląg [1]

 

15.9.2034

[9] GKS Katowice 0:2 Concordia Elbląg [1]

 

23.9.2034

[1] Concordia Elbląg 4:0 Podbeskidzie [2]

 

27.9.2034

[1] Concordia Elbląg 3:0 Ruch Chorzów [6]

 

30.9.2034

[1] Concordia Elbląg 5:0 Śląsk Wrocław [4]

 

 

Puchar Polski [2. runda]:

 

21.9.2034

Odra Opole 1:4 Concordia Elbląg

 

 

Faza grupowa LM [1]:

 

19.9.2034

[?] Concordia Elbląg 0:4 FC Porto [?]

 

 

Podsumowanie:

 

W lidze bez niespodzianek. Zaczęliśmy jednak od remisu ze słabą Polonią. Potem już Elbląski walec rozjechał wszystkich rywali po kolei. Niestety, w meczu z Podbeskidziem straciliśmy na bardzo długo Michaela Sejuda. Kolejny miesiąc z rzędu tracimy zaledwie 2 bramki.

 

W PP grały rezerwy. Puchar ten traktuję jako okazję do ogrywania młodzieży.

 

Postanowiłem, że z Porto zagramy otwartą piłkę. Do przerwy prawie wszystko nam wychodziło, jednak cuda w bramce wyczyniał bramkarz gości. Cosaro nie był gorszy i wybronił kilka groźnych sytuacji. Druga połowa to była już pełna dominacja Porto. Choć Cosaro starał się jak mógł, straciliśmy 4 bramki. Za żadną nie można go winić, więc nie rozumiem jego niskiej oceny. Zdecydowanie był naszym najlepszym zawodnikiem w tym meczu.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 2.9.2034 - W meczu z Polonią kontuzji doznał Lúðvíksson. 4 tyg. przerwy.
  • 5.9.2034 - Do Jedenastki Tygodnia wybrany został Kazimierz Siwek.
  • 8.9.2034 - Serbia 4:3 Polska (Towarzyski) - W meczu tym zadebiutował Sejud.
  • 12.9.2034 - Hiszpania 1:0 Polska (El. Mistrzostw Europy)
  • 23.9.2034 - W meczu z Podbeskidziem kontuzji doznał Sejud. 3-4 miesiące przerwy.
  • 1.10.2034 - Piłkarz Miesiąca: Kazimierz Siwek
  • 1.10.2034 - Menedżer Miesiąca: Michał Pyrdol (Lech Poznań)

 

 

Tabela:

 

8Fle6y8.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Fenomen, szkoda, że w LM nie.

**********

PAŹDZIERNIK 2034

Ekstraklasa [12-14]:

 

7.10.2034

[1] Concordia Elbląg 1:0 Cracovia [6]

 

21.10.2034

[10] Widzew 0:5 Concordia Elbląg [1]

 

28.10.2034

[13] Legia Warszawa 0:3 Concordia Elbląg [1]

 

 

Puchar Polski [3. runda]:

 

31.10.2034

Górnik Zabrze 3:1 Concordia Elbląg

 

 

Faza grupowa LM [2-3]:

 

4.10.2034

[1] Juventus 6:2 Concordia Elbląg [4]

 

25.10.2034

[3] Szachtar 3:0 Concordia Elbląg [4]

 

 

Podsumowanie:

 

W lidze spisujemy się coraz lepiej. Pierwszy raz od bardzo dawna w naszym meczu padła jedna bramka. Mowa tutaj o spotkaniu z Carcovią. Nie pamiętam też, kiedy ostatnio w lidze ktoś oddał więcej strzałów. O kolejnych dwóch meczach nie warto wspominać. Co raz bardziej uwidacznia się beznadziejny poziom naszej ligi. Miesiąc na zero z tyłu. Przez cały miesiąc dostawałem zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne do różnych klubów. Najbardziej znany z nich to AC Fiorentina. Na żadną z tych rozmów nie poszedłem. Martwi mnie postawa Ceyhuna w lidze. Sprawia wrażenie, jakby miał wyjebane na mecze ligowe. W LM gra dobrze, a w lidze chuja.

 

Z Pucharu Polski odpadamy już w 3. rundzie. Stety, niestety, młodzież, wspomagana kilkoma zmiennikami, nie dała sobie rady.

 

Z Juve nie mieliśmy najmniejszych szans. Całkiem inny poziom. Na pierwszą część gry wyszliśmy w defensywnym ustawieniu. Próbowaliśmy murować bramkę. Na nic się to zdało i w drugiej połowie graliśmy już w normalnym ustawieniu. Choć w drugiej w połowie również straciliśmy 3 bramki, to była ona w naszym wykonaniu o wiele lepsza. Kolejny raz nie zgadzam się z ocenami i uważam, że Cosaro był naszym najlepszym zawodnikiem w tym spotkaniu. Z teoretycznie najłatwiejszym rywalem również nie daliśmy rady i przegraliśmy 0:3. Cały mecz próbowaliśmy grać ofensywnie, ale głównie to gospodarze atakowali. Różnica między LM, a naszą ligą jest przeogromna.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 3.10.2034 - Concordia Elbląg II 4:4 Juventus u19 (UEFA Youth League)
  • 13.10.2034 - Polska 2:0 Finlandia (El. ME 2036)
  • 17.10.2034 - Wyspy Owcze 1:7 Polska (El. ME 2036)
  • 26.10.2034 - Concordia Elbląg II 1:5 Szachtar u19 (UEFA Youth League)
  • 31.10.2034 - W Jedenastce Kolejki znaleźli się Iain Perry oraz Patryk Gawlik.
  • 1.11.2034 - Menedżer Miesiąca: Jakub Bogus (Podbeskidzie)
  • 1.11.2034 - Piłkarz Miesiąca: Petr Pilny (Cracovia)

 

 

Tabela:

 

0qXJL8A.jpg

 

 

Tabela LM:

 

miaZpKN.jpg

 

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD / GRUDZIEŃ 2034

Ekstraklasa [15-21]:

 

4.11.2034

[1] Concordia Elbląg 4:4 Lech Poznań [3]

 

11.11.2034

[1] Concordia Elbląg 4:0 Arka Gdynia [16]

 

14.11.2034

[11] Korona Kielce 0:2 Concordia Elbląg [1]

 

25.11.2034

[1] Concordia Elbląg 2:0 Zawisza [10]

 

2,12.2034

[4] Piast Gliwice 1:3 Concordia Elbląg [1]

 

6.12.2034

[6] Wisła Kraków 1:4 Concordia Elbląg [1]

 

15.12.2034

[1] Concordia Elbląg 0:0 Miedź Legnica [15]

 

 

Faza grupowa LM [4-6]:

 

7.11.2034

[4] Concordia Elbląg 2:2 Szachtar [3]

 

29.11.2034

[2] FC Porto 5:1 Concordia Elbląg [4]

 

12.12.2034

[4] Concordia Elbląg 1:0 Juventus [1]

 

 

Podsumowanie:

 

Listopad zaczęliśmy od starcia z Lechem, a że nasze kluby się nie lubią (głównie za sprawą menedżerów), to mecz był zacięty i walczyliśmy jak równy z równym. Taki też padł wynik. Kibice na naszym malutkim stadionie bawili się na pewno dobrze. Odtąd wygrywaliśmy wszystko, aż do meczu ze słabiutką Miedzią. Zabrakło nam świeżości. Na swoim koncie mamy serię 26 meczów bez porażki w lidze. Ciekawi mnie czy prezes sypnie groszem na transfery. Zastanawiam się również nad sprzedażą Ceyhuna. Turek chuja gra, a pobiera największą płace. Nie wiem, dlaczego im lepsze zawodnik ma atrybuty, tym gorzej u mnie gra. Ceyhun w 11 meczach LM zdobył 7 bramek, a w 12 spotkaniach ligowych zaledwie 2. Nie wiem czy mu nie zależy na lidze, czy uważa, że jest chuj wie jaką gwiazdą i nie musi się starać.

 

Rewanżowy mecz z Szachtarem był pierwszym, w którym walczyliśmy jak równy z równym, w konsekwencji czego zdobywamy pierwszy punkt w LM, a co za tym idzie - €500 tys. wpada na nasze klubowe konto. Wyjazd do Portugalii niespodzianek nie przyniósł. Po raz kolejny straciliśmy mnóstwo bramek i tym samym pobiliśmy rekord. Przynajmniej czymś się zapisaliśmy w historii. Poprzedni rekord straconych bramek wynosił 25, a my straciliśmy 27. Stan ten miał ulec pogorszeniu w meczu z Juve, a tymczasem udało nam się ten mecz wygrać i to na zero z tyłu! Inna sprawa, że graliśmy przeciwko drugiemu składowi Juve... Jednak zwycięstwo, to zwycięstwo i cieszy bardzo. Wynik idzie w świat! Dodatkowo zarobiliśmy na nim €1 mln.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 7.11.2034 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znalazł się Vinko Majstorovic.
  • 8.11.2034 - Szachtar u19 2:6 Concordia Elbląg II (UEFA Youth League)
  • 14.11.2034 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się Piotr Basta, Kazmierz Siwek, Kevin Jankowski, Davit Tughushi.
  • 17.11.2034 - Polska 3:0 Czechy (Towarzyski)
  • 19.11.2034 - Concordia Elbląg rozbuduje bazę treningową. Rozbudowa potrwa do 30.10.2035, a kosztować będzie ok. €900 tys.
  • 21.11.2034 - Belgia 1:1 Polska
  • 25.11.2034 - W meczu z Zawiszą kontuzji doznał Patryk Gawlik. Pauzuje 2 miesiące.
  • 28.11.2034 - Concordia Elbląg II 2:2 Porto u19 (UEFA Youth League)
  • 29.11.2034 - W meczu z Porto kontuzji doznał Davit Tughushi. Ok. 3 miesiące przerwy.
  • 1.12.2034 - Piłkarz Miesiąca Ekstraklasy: Hermann Ágúst Lúðvíksson (Concordia Elbląg)
  • 1.12.2034 - Menedżer Miesiąca Ekstraklasy: Igor Wabik (Concordia Elbląg)
  • 5.12.2034 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się Giovanni Cosaro i Casimiro Soriano.
  • 12.12.2034 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znalazł się Kazimierz Siwek.
  • 13.12.2034 - Michael Sejud wznowił treningi.
  • 13.12.2034 - Concordia Elbląg II 3:6 Juventus u19 (UEFA Youth League)
  • 30.12.2034 - Polski Menedżer Roku: Igor Wabik (Concordia Elbląg)
  • 30.12.2034 - Polski Piłkarz Roku: Jan Miszczuk (Feyenoord)
  • 1.1.2035 - Piłkarz Roku Ekstraklasy: Michael Sejud (Concordia Elbląg)
  • 1.1.2035 - Obcokrajowiec Roku Ekstraklasy: Casimiro Soriano (Concordia Elbląg)
  • 1.1.2035 - Menedżer Miesiąca Ekstraklasy: Michał Pyrdol (Lech Poznań)

 

 

Tabela:

 

A0Xptvz.jpg

 

 

Tabela LM:

 

MMQzWJx.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...