Skocz do zawartości

Lata do przodu


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Listopad 2032




Ekstraklasa [16-19]:



[6] Concordia Elbląg 2:0 Podbeskidzie [11]



[8] Legia Warszawa 1:4 Concordia Elbląg [4]



[12] Miedź Legnica 1:2 Concordia Elbląg [4]



[2] Concordia Elbląg 2:3 Cracovia [5]



Podsumowanie: Miesiąc prawie idealny. Wygraliśmy 3 na 4 mecze. W pierwszych dwóch spotkaniach w naszej grze nie brakowało niczego. Przeprowadzaliśmy ciekawe akcje i potrafiliśmy je wykańczać. Bardzo dobrze spisuje się młody Majstorovic. Miedź broniła się bardzo dobrze przed naszymi atakami. Na szczęście, przeprowadziliśmy dwie akcje, przed którymi się nie wybronili. Mecz z Cracovią można podzielić na dwie połowy. Bardzo ciekawą, pełną emocji pierwszą i okropnie nudną drugą. Niestety, to my straciliśmy w pierwszej połowie więcej bramek, choć po 10 minutach prowadziliśmy 2:0.


kVCbECP.jpg


Odnośnik do komentarza

Super_Cwikla, Ogólnie 11. Do pierwszego składu się łapie max. 5.

 

**********

Grudzień 2032

 

 

 

Ekstraklasa [20-21]:

 

1.12.2032

[1] Piast Gliwice 3:1 Concordia Elbląg [4]

 

10.12.2032

[4] Concordia Elbląg 4:1 Lech Poznań [3]

 

Podsumowanie: Rok kończymy w nie najgorszym stylu. Porażka z liderem na jego boisku wstydu nie przynosi. Następnie rozgromiliśmy u siebie Lech. Poznaniacy wygrywali ligę 15 razy z rzędu i wszystko wskazuje na to, że na tym ich wyczyn się zakończy. W tym sezonie idzie im przeciętnie. W końcu dopadł ich kryzys. Rundę jesienną kończymy na 3. lokacie. Na święta dostałem od prezesa prezent. Powiadomił mnie, że będę miał 100 tys. € na transfery!

 

Tabela:

 

vGOLKjr.jpg

 

Odnośnik do komentarza

sneogg, z Polski się na razie nigdzie nie wybieram.

 

***********

Styczeń 2033

 

 

Transfery do klubu:

  1. Casimiro Soriano | Deportivo => Concordia Elbląg [30,000€]

Transfery z klubu:

  1. Piotr Basta | Concordia Elbląg => Widzew Łódź [Loan]
  2. Wojciech Jarosz | Concordia Elbląg => Zagłębie Lubin [Loan]
  3. Daniel Daniels | Concordia Elbląg => CFR Cluj [160,000€]

 

Sparingi:

 

Concordia Elbląg 5:1 Concordia Elbląg II

Concordia Elbląg 5:2 Concordia Elbląg u18

 

 

Podsumowanie:

Postanowiłem, że rozegramy dwa wewnętrzne sparingi. Oba, oczywiście, wygraliśmy.

 

Z transferami było ciężko. Choć miałem 100 tys €, to miałem problem ze znalezieniem zawodnika wartego tej kwoty, który chciałby dla nas grać. Ostatecznie wydatki zakończyłem na 30 tys € wydanych na młodego, Hiszpańskiego skrzydłowego. Co do tego, że od Gawlika i Stroki razem wziętych, ma lepsze umiejętności, nie mam wątpliwości. Z drugiej strony, wspomniany już Gawlik gra całkiem nieźle w tym sezonie. Chciałem też sprowadzić jakiegoś Polaka, ale nie znalazłem nikogo wartego jakichkolwiek pieniędzy.

 

Na wypożyczenie wysłałem Piotra Bastę. Podobnie postąpiłem z Jaroszem. Transferu Danielsa nie planowałem, ale Belg nie grał u nas specjalnie. Miał być gwiazdą drużyny, ba, ligi! Papiery na to ma. Jednak miał problemy nawet z przebiciem się do pierwszego składu. Gdy nadeszła oferta od Cluj, zbyt długo się nie zastanawiałem. Krótki, nieudany eksperyment. Być może za szybko go skreśliłem. Starałem się sprzedać jeszcze kilku zawodników, ale nie było chętnych.

Odnośnik do komentarza

Luty 2033

Ekstraklasa [22-25]:

 

13.2.2033

[8] Widzew 3:1 Concordia Elbląg [4]

 

20.2.2033

[5] Concordia Elbląg 3:1 Górnik Zabrze [15]

 

23.2.2033

[5] Concordia Elbląg 2:0 Ruch Chorzów [12]

 

26.2.2033

[11] Arka 4:4 Concordia Elbląg [3]

 

 

Podsumowanie:

Mecz z Widzewem przegraliśmy tylko i wyłącznie przez głupotę bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy, jeden z rywali wybił piłkę. Nasz golkiper złapał ją za linią. Problem w tym, że na naszej połowie nie było żadnego przeciwnika, a piłka leciała przy linii bocznej pola karnego... Bezsensowna strata punktów. Kolejne dwa mecze były w naszym wykonaniu bardzo dobre. Nie ustępowaliśmy i mieliśmy pomysł na grę. W ostatnim meczu miesiąca katastrofalnie zagrała cała formacja defensywna. Wszyscy popełniali błędy. Skutkiem tego jest kolejna strata punktów.

 

 

Tabela:

 

fFgh9EI.jpg

 

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2033

Ekstraklasa [26-28]:

 

6.3.2033

[9] Concordia Elbląg 4:1 Pogoń Szczecin [7]

 

11.3.2033

[11] Wisła Kraków 4:4 Concordia Elbląg [4]

 

18.3.2033

[4] Concordia Elbląg 2:2 Korona Kielce [8]

 

 

Puchar Polski [Ćwierćfinał]:

 

1.3.2033

Lechia Gdańsk 1:2 Concordia Elbląg

 

15.3.2033

 

Concordia Elbląg 2:1 (4:2) Lechia Gdańsk

 

 

Podsumowanie:

 

Miesiąc przeciętny. Zaczęliśmy od zwycięstwa w PP. Wygraliśmy też drugi mecz i zagramy w półfinale. Mecz z Pogonią nam wyszedł. Pewne zwycięstwo. Następnie udaliśmy się do Krakowa. Mecz z Wisłą zakończył się strzelaniną. Wynik sprawiedliwy. Obie drużyny stworzyły mnóstwo okazji. Z remisu z Koroną się cieszę, choć nie powinienem. Ale patrząc na okoliczności, w jakich mecz był rozgrywany, radość jest uzasadniona. Raz, graliśmy zmęczonym składem, dwa, lwia część pierwszego zespołu wyjechała na mecze reprezentacji. Nie mogłem użyć aż 5 zawodników (jeden zawieszony). Skończyło się trzema rezerwowymi i przemęczonymi zawodnikami. W tabeli, mimo dwóch strat punktów, utrzymaliśmy 4. pozycję.

 

Tabela:

 

3XFNxfT.jpg

 

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2033

Ekstraklasa [29-30]:

 

2.4.2033

[4] Concordia Elbląg 4:1 Śląsk Wrocław [5]

 

9.4.2033

[16] Zagłębie Lubin 3:7 Concordia Elbląg [4]

 

 

Grupa Mistrzowska [1]:

 

23.4.2033

[3] Concordia Elbląg 1:2 Cracovia [4]

 

 

Puchar Polski [Półfinał i finał]:

 

6.4.2033

Śląsk Wrocław 0:5 Concordia Elbląg

 

20.4.2033

Concordia Elbląg 2:2 (7:2) Śląsk Wrocław

 

26.4.2033

Piast Gliwice 1:5 Concordia Elbląg

 

 

Podsumowanie:

 

Bardzo dobry miesiąc. Dwa ostatnie mecze ligowe pewnie wygraliśmy. Dało nam to awans do grupy mistrzowskiej z 2. lokaty! Pierwszy mecz w tejże grupie przegraliśmy. Nie mogę powiedzieć, abym był specjalnie zdziwiony czy rozczarowany. Wystawiłem rezerwowy skład, gdyż chciałem mieć tych najlepszych dostępnych na starcie z Piastem w finale PP. I jak się okazało, było warto! Piast w finale całkowicie zmiażdżyliśmy i zasłużenie WYGRYWAMY PUCHAR POLSKI! Oznacza to tyle, że nie zależnie od zajętego miejsca w lidze i tak zagramy w eliminacjach do LE. Oczywiście i tak będziemy starać się grać jak najlepiej.

 

Tabela:

 

AxJ9LOd.jpg

 

Grupa Mistrzowska:

 

iBqitEz.jpg

 

Grupa Spadkowa:

 

KJf2cOY.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Buzkaful, mam wrażenie, że PP nie każdy traktuje na równi z ligą. Tym bardziej, że przerwa między meczami ligowymi, a finałem była krótka. Ja postawiłem na puchar.

***********

MAJ 2033

Grupa Mistrzowska [2-7]:

 

1.5.2033

[7] Śląsk Wrocław 0:2 Concordia Elbląg [4]

 

4.5.2033

[2] Concordia Elbląg 1:2 Lech Poznań [1]

 

7.5.2033

[3] Piast Gliwice 1:1 Concordia Elbląg [4]

 

14.5.2033

[4] Concordia Elbląg 1:1 Pogoń Szczecin [5]

 

18.5.2033

[8] Widzew Łódź 1:2 Concordia Elbląg [4]

 

28.5.2033

[6] Wisła Kraków 2:3 Concordia Elbląg [4]

 

 

Podsumowanie:

 

Sezon zakończyliśmy w bardzo dobrym stylu. Co prawda, nie wygraliśmy ani jednego meczu przeciwko drużyną z pierwszej piątki. Mecz z Lechem miał dodatkowe znaczenie, gdyż menedżer Poznaniaków mnie nie lubi. Niestety, nie udało się nam utrzeć nosa przeciwnikom i mecz z nimi przegraliśmy. Ostatecznie zajęliśmy 3. pozycję. Ligę wygrał po raz kolejny Lech, choć na początku roku nic na to nie wskazywało. Sezon bardzo dobry. Osiągnęliśmy więcej niż zakładałem. Mierzyłem w 4. miejsce. Na krótkie, bo dwu tygodniowe, urlopy rozjeżdżamy się w dobrych humorach!

 

Grupa Mistrzowska:

 

YAkchYD.jpg

 

Grupa Spadkowa:

 

 

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU 2032/33

Anglia:

Mistrz: Manchester United

Wicemistrz: Manchester City

Król strzelców: Sandro Fagliano (Manchester United) - 30 bramek

 

Mistrz: PSG
Wicemistrz: AS Monaco
Mistrz: Barcelona
Wicemistrz: Atletico Madryt
Mistrz: St. Pauli
Wicemistrz: FC Bayern
Mistrz: Inter
Wicemistrz: Juventus
Liga Mistrzów
Mistrz: Barcelona
Wicemistrz: Borussia Dortmund
Liga Europy
Mistrz: Everton
Wicemistrz: Torino
Mecz finałowy: Torino 1:2 Everton
Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE KADRY

Bramkarze

Z oceną 35 letniego Włocha mam problem. Włoch nie popełniał wielu błędów, ale przez dwa głupie zachowanie, musiał dwa razy opuszczać boisko. Dziwnie to brzmi, ale Giovanni otrzymał najwięcej czerwonych kartek w całej drużynie (w lidze ex æquo z Milomirem Curciciem zajmuje 1. miejsce). Młodziutki Noga zagrał kilka meczów, ale jeszcze nie te umiejętności.

 

 

Obrońcy

Pozycja spisująca się średnio. Można to wytłumaczyć tym, że dużo rotowałem. Wyróżnić mogę Welle Diopa i Kazimierza Siwka. Najpewniejsi w tej formacji. Zmiany w wyjściowym składzie dotyczyły głównie Perry'ego i Wojtowicza. Ten pierwszy spisywał się raz lepiej, raz gorzej. Drugi grał dobrze, ale zdarzały mu się głupie błędy i potwornie głupie błędy. Bardzo dobrze na wypożyczeniu grał Morgan.

 

 

Pomocnicy

Młody Basta na wypożyczeniu w Widzewie radził sobie średnio. Myślę, że w nadchodzącym sezonie zostanie jeszcze wypożyczony. Na wypożyczeniu grał Michael Sejud. Cholernie utalentowany junior. Niestety, ten sezon był w jego wykonaniu słabszy. W kolejnym też postaram się go wypożyczyć. Powell był najpewniejszym punktem zespołu. Sprawnie łączył formacje defensywną i ofensywną. Z roli destrukcyjniej wywiązywał się bardzo dobrze, a i z przodu co nieco zdziałał. O pozycję cofniętego rozgrywają\cego walczyli Schimmel z Ipouą. Rywalizacja bardzo dobrze im zrobiła. Felix jest młodszy i ma większy potencjał. Liczę, że jeszcze bardzo się rozwinie. Kevin Jankowski spisywał się o wiele lepiej od Daniela Danielsa, który w naszym klubie długo nie zabawił. Młody Austriak prezentował bardzo równy, wysoki poziom. Lúðvíksson z Zajacem prezentowali podobny poziom. Islandczyk już niedługo zajmie miejsce Polaka.

 

 

Skrzydłowi

Bardzo dobrze działająca część zespołu. Młody Chorwat robił furorę na lewym skrzydle. Na prawym skrzydle rządził Gawlik, co pokazuje, że atrybuty nie grają. W zimę przyszedł do nas Casimiro Soriano. Hiszpan miał przeciętne początki, ale gdy się już zaaklimatyzował, zaczął grać bardzo dobrze.

 

 

Napastnicy

Kolejny sezon naszym głównym żądłem był Robbert Guijt. Holendra nie przerósł poziom Ekstraklasy i prezentował dokładnie to samo, co w zeszłej kampanii. Ma jednak już 31 lat i nie wiem, jak długo będzie grał na takim poziomie. Kursie wygasa w tym sezonie kontrakt. Nie mam zamiaru go przedłużać. Na E-klasę jest za słaby.

Odnośnik do komentarza

Budżet transferowy: 150,000 €

Budżet Płacowy: 29,000 €

Wykorzystany Budżet Płacowy: 11,120 €

Cel w lidze od zarządu: Walka o zwycięstwo

Cel w Pucharze Polski: Półfinał

Cel w LE: Ambitna walka w każdym meczu

 

Transfery do klubu:

  1. Eryk Ceyhun | Konyaspor => Concordia Elbląg [€235,000]

 

Transfery z klubu:

  1. Mateusz Kursa | Concordia Elbląg => WT
  2. Henryk Stroka | Concordia Elbląg => WT
  3. Marcin Preizner | Concordia Elbląg => WT
  4. Wojciech Jarosz | Concordia Elbląg => WT
  5. Patryk Koniarek | Concordia Elbląg => Wisła Płock [Loan]

 

Sparingi:

 

Concordia Elbląg 3:2 SK Rapid Wiedeń

Concordia Elbląg 6:0 Start Warlubie

Concordia Elbląg 2:1 St. Pauli II

Concordia Elbląg 1:4 Hannover

Concordia Elbląg 2:0 Concordia Elbląg u18

Concordia Elbląg 0:2 Anderlecht

Concordia Elbląg 1:1 Boca

Concordia Elbląg 1:2 SK Sturm Graz

 

 

Podsumowanie:

 

Sparingi wypadły nam dobrze. Mierzyliśmy się z bardzo dobrymi drużynami (i chwała za to mojemu asystentowi, który odpowiada za organizację sparingów). Zaskoczyło mnie zwycięstwo z Rapidem Wiedeń. Mierzyliśmy się też z rezerwami mistrza Niemiec. W meczach z Hannoverem i Anderlechtem nie mieliśmy szans. Różnica klas.

 

W tym sezonie postawiłem na jakość, a nie na ilość. Za 235 tys. euro dołączył do nas Turecki napastnik z Polskimi korzeniami. Eryk urodził się w Kielcach. Całą karierę spędził w Konyasporze. Z klubem pożegnało się 4 zawodników. Na wypożyczenie do Wisły Płock wysłałem Koniarka.

Odnośnik do komentarza

tomba, mam taką nadzieję. Choć na razie kiepsko mu idzie strzelanie.

**********

LIPIEC 2033

Ekstraklasa [1-2]:

 

17.7.2033

[?] Concordia Elbląg 3:0 Podbeskidzie [?]

 

24.7.2033

[?] Miedź Legnica 0:6 Concordia Elbląg [?]

 

 

Eliminacje Ligi Europy [2. i 3. runda]:

 

14.7.2033

[POL] Concordia Elbląg 2:0 Elfsborg [sWE]

 

21.7.2033

[sWE] Elfsborg 0:3 Concordia Elbląg [POL]

 

28.7.2033

[AUS] FK Austria Wiedeń 5:5 Concordia Elbląg [POL]

 

 

Podsumowanie:

 

Fantastyczny miesiąc! Ligę zaczęliśmy wyśmienicie, ale większe niespodzianki sprawialiśmy w LE. Najpierw wyeliminowaliśmy Szwedzki Elfborg 5:0, a potem był wyjazd do Austrii. Przed meczem byłem przygotowany na solidny wpierdol i szybkie zakończenie dwumeczu. Pierwsza połowa mnie w tym utwierdziła. Przegrywaliśmy 2:4. Drugą część meczu zagraliśmy wyśmienicie i w pewnym momencie prowadziliśmy 5:4!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...