Skocz do zawartości

Lata do przodu


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

STYCZEŃ / 1. CZĘŚĆ LUTEGO 2035

 

 

 

Budżet transferowy: €1,197,000

Budżet płacowy (miesięcznie): €188,661

Budżet płacowy wykorzystany (miesięcznie): €162,631

Stan konta: €13,322,422

 

 

Transfery do klubu:

  1. Christopher Eriksen | FC Kobenhavn => Concordia Elbląg [€1,000,000]
  2. Mark Gijzen | PSV => Concordia Elbląg [€1,100,000]
  3. Emmanuel Azeez | FC Groningen => Concordia Elbląg [€1,000,000]

 

Transfery z klubu:

  1. Marcin Zajac | Concordia Elbląg => Widzew Łódź [€15,000]
  2. Eryk Ceyhun | Concordia Elbląg => As-Sadd [€2,500,000]

 

Sparingi:

 

Concordia Elbląg 3:3 Steaua Bukareszt

Concordia Elbląg 2:1 Sigma Ołomuniec

Concordia Elbląg 2:1 Partizan

Concordia Elbląg 0:4 Mlada Boleslav

Concordia Elbląg 1:1 Lokomotiw Moskwa

 

 

Podsumowanie:

 

Wreszcie! Wreszcie prezes sypnął groszem. No, może groszem, to za bardzo nie sypnął, bo mimo €13 mln na koncie na transfery dał mi tylko €1.2 mln, ale pozwolił mi spożytkować €2.5 mln zarobione na Ceyhunie. Wzmocniłem każdą pozycję, która tego wymagała. Nominalnego defensywnego pomocnika miałem tylko jednego. Na tą pozycję przyszedł Duńczyk Christopher Eriksen. Spędził on całą karierę w FC Kobenhavn. Mam nadzieję, że młody Holender pójdzie w ślady swojego rodaka i będzie pakował bramki hurtowo. Tym samym wznawiam panowanie Holendrów na pozycji środkowego napastnika, przerwane krótką Turecką inwazją. Emmanuel Azeez jest jednym z bardziej utalentowanych Nigerczyków. Jeżeli jego rozwój będzie postępował dalej w takim samym tempie, to na nim oparta będzie gra reprezentacji jego kraju. Obserwuje go od czerwca. Wtedy nie było na niego pieniędzy.

 

Z klubem pożegnało się dwóch zawodników. Transfer Zajaca był przesądzony już w lecie, a Ceyhun mi działał na nerwy. W lidze nie strzelał w ogóle, a jak się go krytykowało, to był wielce obrażony. Takich zawodników my nie potrzebujemy. Nigdy nie grał u nas na miarę swoich umiejętności. Przeszedł do Katarskiego As-Saddu, gdzie zarabia €200 tys. tygodniowo, a więc 10 razy więcej, niż u nas...

 

Sparingi wypadły przyzwoicie, ale dupy nie urywa.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 16.1.2035 - Patryk Gawlik wznowił treningi.
  • 5.2.2035 - Davit Tughushi wznowił treningi.
Odnośnik do komentarza

Postanowiłem wgrać nowego patcha.

**********

2. CZĘŚĆ LUTEGO / MARZEC / 1. CZĘŚĆ KWIETNIA 2035

Ekstraklasa [22-30]:

 

18.2.2035

[1] Concordia Elbląg 3:0 Polonia Warszawa [13]

 

23.2.2035

[3] Podbeskidzie 1:2 Concordia Elbląg [1]

 

26.2.3035

[1] Concordia Elbląg 2:0 GKS Katowice [9]

 

2.3.2035

[7] Śląsk Wrocław 0:2 Concordia Elbląg [1]

 

9.3.2035

[6] Ruch Chorzów 1:0 Concordia Elbląg [1]

 

17.3.2035

[1] Concordia Elbląg 3:0 Widzew Łódź [10]

 

23.3.2035

[4] Cracovia 1:1 Concordia Elbląg [1]

 

6.4.2035

[2] Lech Poznań 2:0 Concordia Elbląg [1]

 

14.4.2035

[1] Concordia Elbląg 4:0 Legia Warszawa [14]

 

 

Podsumowanie:

 

Runda wiosenna wypadła bardzo średnio. Śmiem stwierdzić, że nawet słabo. Na początku lutego mieliśmy 7 pkt przewagi, z których momentalnie zrobił się jeden punkcik. Szwankowała nasza gra na wyjeździe. Wygraliśmy zaledwie 2 na 5 spotkań. Porażka z Ruchem była pierwszą od 30 kolejek. Potem było już nieciekawie. Remis z Cracovią do przebaczenia, ale porażka z Lechem nie miała prawa się zdarzyć, ze względu na wagę tego spotkania. Graliśmy FATALNIE. Na 9 spotkań zaledwie 2 bramki zdobył Gijzen. Mam jednak nadzieję, że teraz się już rozstrzela. Co prawda trochę zmieniałem taktykę i może właśnie to było powodem gorszych występów.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 27.2.2035 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znalazł się Piotr Basta.
  • 1.3.2035 - Menedżer Miesiąca Ekstraklasy: Jacek Rawski (Cracovia)
  • 1.3.2035 - Piłkarz Miesiąca Ekstraklasy: Pedro Cardoso (Lech Poznań)
  • 6.3.2035 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się Welle Diop i Michael Sejud.
  • 7.3.2035 - Na treningu kontuzji doznał Hermann Ágúst Lúðvíksson. Pauzuje 3-4 tygodnie.
  • 20.3.2035 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się Giovanni Cosaro i Welle Diop.
  • 28.3.2035 - Treningi wznowił Hermann Ágúst Lúðvíksson.
  • 30.3.2035 - Polska 1:3 Iran (Towarzyski)
  • 3.4.2035 - Czarnogóra 0:3 Polska (Towarzyski)
  • 17.4.2035 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się Iain Perry, Davit Tughushi, Casimiro Soriano i Mark Gijzen.

 

Tabela:

 

JuEQYm3.jpg

 

Odnośnik do komentarza

nauro, mam wrażenie, że jest nieco trudniej. I oddajemy mniej strzałów, co jest na +. Co do gry bocznych obrońców, to nie wiem, bo gram trójką środkowych.

**********

2 CZĘŚĆ KWIETNIA / MAJ / 1. CZĘŚĆ CZERWCA 2034

Grupa Mistrzowska [1-7]:

 

28.4.2035

[1] Concordia Elbląg 3:1 Wisła Kraków [8]

 

6.5.2035

[3] Podbeskidzie 1:2 Concordia Elbląg [1]

 

12.5.2035

[1] Concordia Elbląg 5:1 Piast [5]

 

20.5.2035

[6] Ruch Chorzów 1:5 Concordia Elbląg [1]

 

26.5.2035

[6] Śląsk Wrocław 2:3 Concordia Elbląg [1]

 

30.5.2035

[1] Concordia Elbląg 2:1 Lech Poznań [2]

 

3.6.2035

[3] Cracovia 1:2 Concordia Elbląg [1]

 

 

Podsumowanie:

 

Ależ formę złapaliśmy na finisz rozgrywek! Szliśmy jak burza i biliśmy każdego rywala po kolei. Wygraliśmy wszystkie 7 meczy i obroniliśmy mistrzostwo Polski! Teraz tylko jakieś porządne transfery i można coś w Europie zwojować.

 

 

Ważne wydarzenia:
  • 1.5.2035 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znalazł się Michael Sejud.
  • 15.5.2035 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się Iain Perry, Michael Sejud, Davit Tughushi, Casimiro Soriano oraz Mark Gijzen.
  • 16.5.2035 - Kontuzji na treningu doznał Kazimierz Siwek. Pauzuje 5-6 miesięcy.
  • 22.5.2035 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się Iain Perry, Welle Diop, Michael Sejud, Casimiro Soriano oraz Mark Gijzen.
  • 29.5.2035 - W Jedenastce Kolejki Ekstraklasy znaleźli się Casimiro Soriano oraz Mark Gijzen.
  • 1.6.2035 - Piłkarz Miesiąca Ekstraklasy: Mark Gijzen (Concordia Elbląg)
  • 1.6.2035 - Menedżer Miesiąca Ekstraklasy: Igor Wabik (Concordia Elbląg)
  • 4.6.2035 - Vinko Majstorovic pobił rekord klubu w liczbie zdobytych bramek w lidze (72). Poprzedni rekord wynosił 71 i należał do Robberta Guijta
  • 4.6.2035 - Polska, Szwecja oraz Norwegia otrzymały dodatkowe miejsca w kolejnej edycji rozgrywek (Liga Europy) dzięki wynikom osiągniętym w klasyfikacji UEFA Fair Play Award.
  • 5.6.2035 - Piłkarz Sezonu Ekstraklasy: Casimiro Soriano (Concordia Elbląg)
  • 5.6.2035 - W Jedenastce Sezonu Ekstraklasy znaleźli się Welle Diop, Kazimierz Siwek oraz Casimiro Soriano.
  • 6.6.2035 - Menedżer Sezonu Ekstraklasy: Igor Wabik (Concordia Elbląg)

 

Grupa Mistrzowska:

 

TpkYaEq.jpg

 

 

Grupa Spadkowa:

 

bB4N6v0.jpg

 

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU 2034/35





Mistrz: Manchester City

Wicemistrz: Everton





Mistrz: PSG

Wicemistrz: AS Monaco





Mistrz: Barcelona

Wicemistrz: Real Madryt





Mistrz: FC Bayern

Wicemistrz: Freiburg






Mistrz: FC Porto

Wicemistrz: Academica







Mistrz: Spartak Moskwa

Wicemistrz: Lokomotiw Moskwa






Mistrz: Juventus

Wicemistrz: Napoli




Liga Mistrzów

Mistrz: Manchester United

Wicemistrz: Juventus

Mecz finałowy: Juventus 0:1 Manchester United



Liga Europy

Mistrz: Spartak Moskwa

Wicemistrz: Roma

Mecz finałowy: Spartak Moskwa 3:1 Roma

Odnośnik do komentarza

Blokada Drogowa, na to wygląda, choć jeszcze Lech coś próbuje. Taka cecha naszej ligi. Łatwo ją zdominować. Wcześniej Lech wygrywał 16 razy z rzędu, teraz nasza kolej :D

**********

PODSUMOWANIE KADRY

Bramkarze

Kolejny rok wygląda na tej pozycji tak samo. Broni Cosaro, a kilka meczów zalicza Noga. Cosaro ma już 37 lat i kontrakt przedłużam z nim chyba tylko z sentymentu. Włoch jest z nami już 4. sezon, a 2. sezon jest naszym kapitanem. Dłużej w klubie są jedynie Gawlik, Wojtowicz i Powell. Tylko oni ostali się z poziomu 1. ligi.

 

Obrońcy

Wojtowicza sprowadziłem w pierwszym roku mojej pracy w Elblągu. Spędził w klubie 5 lat i na tym jego kariera u nas się kończy. Zdecydowanie nie jest to zawodnik na poziom E-klasy, a co dopiero Europejski. Trójka Diop-Siwek-Basta radziła sobie bardzo dobrze przez większość sezonu, choć zdarzały się im wpadki i słabsze mecze. Basta ma za sobą dużo gorszy sezon niż poprzedni. Diop z Siwkiem od kilku lat grają na takim samym, równym, dobrym poziomie. Odkryciem zdecydowanie jest Iain Perry, który jest już z nami dość długo, a nigdy nie mógł się przebić do jedenastki. Możliwe, że wykorzysta kontuzję Siwka i na dobre zadomowi się na naszej obronie?

 

Pomocnicy

Sprowadzonych w zimę graczy oceniać na razie nie będę. Powell jest jedynym zawodnikiem, który jest ze mną od pierwszego sezonu, a nadaje się do gry na poziomie Ekstraklasy. Anglik bardzo się rozwinął. Dalej mamy Tughushiego i Szymanskiego. O ile ten pierwszy jest bardzo trafionym transferem, o tyle ten drugi to rozczarowanie i wyrzucenie w błoto €425 tys. Kontraktu z nim nie przedłużę. Kolejny z zawodników grających co sezon na takim samym poziomie to Jankowksi. Kevin był naszym podstawowym zawodnikiem bardzo długo, ale może się to bardzo szybko zmienić. W kolejnym sezonie pierwszy raz od dawna będzie miał godnego (mam nadzieję) rywala. Mowa tutaj o sprowadzonym w zimę Azeezie. Sejud i Lúðvíksson grają na bardzo podobnym poziomie i grają prawie tyle samo. Sejud jest najlepszym wytworem naszej szkółki juniorskiej. Jeżeli prezes nie zainwestuje w szkolenie młodzieży, to takich zawodników już nigdy nie dostaniemy. Jedno jest pewne - jeżeli nikt nie odejdzie, to pozycji ofensywnego pomocnika nie ruszam.

 

Skrzydłowi

Patryk Gawlik jest idealnym przykładem, że atrybuty nie grają. Mimo beznadziejnych atrybutów i 31 lat na karku notuje kolejny udany sezon, choć dużo nie grał. Gdy grał, to mnie nie zawodził. Kontrakt z nim przedłużę. Soriano zanotował kolejny fenomenalny sezon. O ile w poprzednim sezonie Majstorvic w niczym mu nie ustępował, o tyle w tym sezonie był ewidentnie w cieniu młodszego kolegi. Soriano kolejny rok z rzędu był naszym najlepszym strzelcem, a tym razem udało mu się nawet zdobyć koronę Króla Strzelców.

 

Napastnicy

Bezproduktywnego, leniwego, grającego na poziomie tylko w LM Turka zastąpił Gijzen, który mimo kiepskiego początku, strzelił 12 bramek i może uznać ten sezon za udany.

Robbert Guijt postanowił zakończyć karierę, szkoda, bo jeszcze sezon czy dwa mógłby pograć. Strzelił dla nas 71 bramek i jest swego rodzaju legendą. W klubie zostanie, będzie trenerem.

Odnośnik do komentarza

Dopiero się zorientowałem, że nie dałem odnośnika do zdjęcia kadry. Oto ono.

**********

2. CZĘŚĆ CZERWCA / 1. CZĘŚĆ LIPCA

Budżet transferowy: €1,500,000

Budżet płacowy (miesięcznie): €300,000

Budżet płacowy wykorzystany: €179,000

Stan konta: €14,560,000

 

 

Transfery do klubu:

  1. Oriano Bardin | WT => Concordia Elbląg
  2. Enrico Cavazzi | Grosseto => Concordia Elbląg [€525,000]
  3. Maykel Gouano | PSV => Concordia Elbląg [€250,000]

Transfery z klubu:

  1. Giovanni Cosaro | Concordia Elbląg => WT
  2. Paweł Wojtowicz | Concordia Elbląg => WT
  3. Mateusz Szymański | Concordia Elbląg => WT

 

 

Sparingi:

 

Wisła Puławy 0:7 Concordia Elbląg

Bałtika 0:2 Concordia Elbląg

Concordia Elbląg 8:0 Debrecen

Pogoń 0:5 Concordia Elbląg

 

 

Podsumowanie:

 

No to są chyba żarty. Mimo prawie €15 mln na koncie zarząd daje mi na transfery €1,5 mln. I jak ja mam za to zbudować drużynę, która powalczy w LM jak równy z równym? W związku z tym postanowiłem zapolować na zawodników dobrych i tanich czyli jednym słowem - starszych. W miejsce Cosaro, który odszedł, gdyż nie udało nam się dogadać w sprawie kontraktu (chciał więcej, niż mogłem mu dać.), przyszedł inny Włoch - Bardin. Jest to bramkarz o wiele lepszy od Giovanniego. Przez 3 sezony był podstawowym bramkarzem Benfici, 4. sezon przesiedział na ławie i nie rozegrał ani jednego spotkania. Przyszedł z WT, więc nie musiałem płacić ani grosza. Za kolejnego zawodnika, również Włocha, zapłaciłem pół miliona. W swoim starym klubie był niechciany i nie potrzebny, a u nas będzie kluczowym zawodnikiem. Chociaż do tej pory Cavazzi grywał przeciętnie, to liczę, że u nas będzie spisywał się o wiele lepiej. Kupno Gouany za €250 tys. to absolutna okazja. Zawodnik obdarzony fantastycznymi atrybutami. W PSV był uważany za niepotrzebnego, ba, nawet miał grać w rezerwach! Francuz jest wychowankiem PSG, ale w swoim klubie macierzystym kariery nie zrobił. Pożegnałem się jeszcze z dwoma zawodnikami. Opuścił nas Wojtowicz, który jest już za słaby, oraz Szymański, który okazał się nietrafionym transferem.

 

Sparingi wypadły tak, jak miały wypaść. Minus dla asystenta za to, że nie zorganizował nam żadnego sparingu z dobrym rywalem.

 

W 2. rundzie kwalifikacyjnej LM zagramy z... MYPĄ! Czyli tak samo, jak rok temu. W poprzedniej kampanii ten dwumecz wypadł nam kiepsko, oby teraz było lepiej.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 15.6.2035 - Ekstraklasa awansowała o 8 pozycji na 35. lokatę w rankingu rozgrywek.
  • 15.6.2035 - Concordia Elbląg awansowała z 200. pozycji na 117. w rankingu klubów europejskich, tym samym czyni nas to najlepszym Polskim klubem.
  • 15.6.2035 - Polska 1:0 Hiszpania (El. Mistrzostw Europy 2036)
  • 17.6.2035 - Concordia Elbląg rozpoczęła budowę nowego stadionu. Planowany koniec budowy to 4.3.2038
  • 19.6.2035 - Polska 1:1 Macedonia (El. Mistrzostw Europy 2036)
Odnośnik do komentarza

2. CZĘŚĆ LIPCA 2035

Ekstraklasa [1-2]:

 

21.7.2035

[?] Wisła Kraków 0:5 Concordia Elbląg [?]

 

28.7.2035

[?] Concordia Elbląg 3:0 Miedź Legnica [?]

 

 

El. Ligi Mistrzów [2. faza klasyfikacyjna]:

 

18.7.2035

[POL] Concordia Elbląg 4:0 MYPA [FIN]

 

25.7.2035

[FIN] MYPA 1:5 (1:9) Concordia Elbląg [POL]

 

 

Podsumowanie:

 

Początek sezonu spokojny, bez większych emocjo. W lidze wbiliśmy 8 bramek, a nie straciliśmy ani jednej. W ogóle w tym sezonie jedyna bramka, którą straciliśmy to samobój Perry'ego w meczu el. LM.

 

Pierwsza runda eliminacji (dla nas pierwsza) wypadła nam o wiele lepiej niż rok temu. Choć eliminacje zaczęliśmy z tym samym zespołem, jak rok temu i z tym samym wynikiem z pierwszego meczu, co rok temu, to różnica w meczu rewanżowym była ogromna. Rok temu przegraliśmy 1:4, a teraz wygraliśmy 5:1. W 3. fazie eliminacyjnej czeka na nas Molde. Dwumecz z Norwegami powinien być raczej wyrównany. Zobaczymy.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 20.7.2035 - W kolejnej rundzie El. Ligi Mistrzów Concordia Elbląg lub MYPA zmierzy się z Molde lub Kalju.
  • 22.7.2035 - Rozbudowa bazy treningowej potrwa o rok dłużej. Nowa przewidywalna data zakończenia rozbudowy to 28.10.2036
  • 23.7.2035 - Kazimierz Siwek wznowił treningi.
  • 24.7.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Welle Diop, Kevin Jankowski, Michael Sejud, Vinko Majstorovic.
  • 29.7.2035 - Concordia Elbląg ustanowiła nowy rekord klubu w liczbie wygranych meczów z rzędu. Nowy rekord to 12 spotkań.
  • 31.7.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Hermann Ágúst Lúðvíksson, Enrico Cavazzi i Vinko Majstorovic
  • 1.8.2035 - Piłkarz Miesiąca Ekstraklasy: Vinko Majstorovic (Concordia Elbląg)
  • 1.8.2035 - Menedżer Miesiąca Ekstraklasy: Igor Wabik (Concordia Elbląg)
Odnośnik do komentarza

Blokada Drogowa, defensywnie to my zagraliśmy połowę meczów w zeszłej edycji LM. Praktycznie murowaliśmy bramkę, ale nasi obrońcy byli po prostu za słabi. Jednak są to bardzo młodzi zawodnicy i przez rok w ich grze może się wiele zmienić.

**********

SIERPIEŃ 2035

Ekstraklasa [3-6]:

 

5.8.2035

[?] Lech Poznań 1:3 Concordia Elbląg [1]

 

11.8.2035

[?] Concordia Elbląg 5:0 Widzew Łódź [?]

 

18.8.2035

[?] Jagiellonia 0:5 Concordia Elbląg [?]

 

25.8.2035

[?] Concordia Elbląg 6:0 Zawisza [?]

 

 

El. Ligi Mistrzów [3. faza kwalifikacyjna i Baraż]:

 

1.8.2035

[NOR] Molde 0:3 Concordia Elbląg [POL]

 

8.8.2035

[POL] Concordia Elbląg 1:0 (4:0) Molde [NOR]

 

21.8.2035

[POL] Concordia Elbląg 3:1 Steaua [ROU]

 

29.8.2035

[ROU] Steaua 0:0 (1:3) Concordia Elbląg [POL]

 

 

Podsumowanie:

 

W lidze bez niespodzianek. Notujemy najlepszy start w historii klubu. Warto zauważyć, że w 6 kolejkach straciliśmy tylko jedną bramkę, a zdobyliśmy ich aż 21. W meczach ligowych większych emocji nie było i chyba już dłuugo nie będzie.

 

W Lidze Mistrzów sukces za sukcesem. Najpierw udało nam się wyeliminować Norweskie Molde. Awans załatwiliśmy sobie już w Norwegi, a rewanż był tylko formalnością. Dwumeczu ze Steauą się bałem. Rywal nie wygodny i awans wcale nie był pewny. Jednak pierwszy mecz rozwiał wątpliwości i dał nadzieję, że możemy powalczyć w fazie grupowej jak równy z równym (choć z grupą, jaką wylosowaliśmy, będzie o to ciężko). Rewanż to było murowanie bramki w naszym wykonaniu. Do przodu nie graliśmy w ogóle, a obrona spisywała się nienagannie, choć zawodnicy Steauy nie mieli w ogóle pomysłu na grę. Mecz był wyjątkowo nudny. Losowanie grup kolejny raz nie było dla nas łaskawe. Zmierzymy się z takimi firmami: AC Milan, PSV i Manchester United. Jeżeli możemy coś ugrać, to tylko z Holendrami. Czerwone Diabły i Milan są zdecydowanie poza naszym zasięgiem (choć w starciach z Włochami punkcik może się udać zdobyć). Choć grupa nie jest łatwa, to myślę, że o 3. miejsce możemy powalczyć.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 1.8.2035 - W meczu z Molde urazu doznał Michael Sejud. Będzie pauzował 3-4 tyg.
  • 7.8.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znalazł się Mark Gijzen.
  • 11.8.2035 - W meczu z Widzewem urazu doznał Casimiro Soriano. Będzie pauzował 6-7 tyg.
  • 15.8.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Kevin Jankowski, Davit Tughushi, Enrico Cavazzi i Vinko Majstorovic.
  • 21.8.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Iain Perry, Enrico Cavazzi, Vinko Majstorovic i Patryk Koniarek.
  • 22.8.2035 - Podczas pierwszego meczu ze Steauą na trybunach PGE Areny zasiadło 44,000 osób. Stanowi to nowy rekord klubu.
  • 22.8.2035 - Zyski z biletów sprzedanych na mecz ze Steauą wynoszą €600 tys. Stanowi to nowy rekord klubu.
  • 22.8.2035 - Michael Sejud wznowił treningi.
  • 1.9.2035 - Piłkarz Miesiąca Ekstraklasy: Vinko Majstorovic (Concordia Elbląg)
  • 1.9.2035 - Menedżer Miesiąca Ekstraklasy: Igor Wabik (Concordia Elbląg)
Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2035

Ekstraklasa [7-11]:

 

1.9.2035

[3] Ruch Chorzów 1:4 Concordia Elbląg [1]

 

15.9.2035

[6] Legia Warszawa 0:0 Concordia Elbląg [1]

 

22.9.2035

[1] Concordia Elbląg 5:0 Korona Kielce [11]

 

26.9.2035

[1] Concordia Elbląg 5:0 Śląsk Wrocław [13]

 

29.9.2035

[2] Piast Gliwice 0:2 Concordia Elbląg [1]

 

 

Faza grupowa LM [1]:

 

18.9.2035

[?] AC Milan 1:1 Concordia Elbląg [?]

 

 

Podsumowanie:

 

W lidze straciliśmy pierwsze punkty. Mowa o meczu z Legią. Remis można wytłumaczyć tym, że oszczędzałem zawodników na mecz z Milanem w LM. Zwłaszcza ucierpiała siła rażenia i tego nam najbardziej brakowało. Reszta września nie warta komentowania. To samo, co zawsze.

 

W LM po wyrównanym meczu murowaniu bramki zremisowaliśmy na wyjeździe z AC Milanem! Mecz był do jednej bramki i nie zasłużyliśmy na punkt, bo grał tylko Milan, a my się broniliśmy. Jednak gdyby nie głupi błąd Majstorovica (faul w pk w niegroźnej sytuacji), to moglibyśmy zgarnąć 3 pkt! To byłby kosmos!

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 4.9.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Welle Diop i Vinko Majstorovic.
  • 7.9.2035 - Finlandia 0:3 Polska (El. Mistrzostw Europy 2036)
  • 11.9.2035 - Polska 4:0 Wyspy Owcze (El. Mistrzostw Europy 2036)
  • 17.9.2035 - Casimiro Soriano wznowił treningi.
  • 18.9.2035 - W meczu z Milanem Casimiro Soriano doznał urazu. Będzie pauzował 2-3 tyg.
  • 19.9.2035 - Concordia Elbląg II 3:3 AC Milan u19 (UEFA Youth League)
  • 25.9.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Oriano Bardin, Piotr Basta, Michael Sejud, Enrico Cavazzi, Mark Gijzen i Vinko Majstorovic.
  • 1.10.2035 - Piłkarz Miesiąca Ekstraklasy: Pitor Basta (Concordia Elbląg)
  • 1.10.2035 - Menedżer Miesiąca Ekstraklasy: Igor Wabik (Concordia Elbląg)

Tabela:

i6V9bWH.jpg

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK 2035

Ekstraklasa [12-14]:

 

6.10.2035

[1] Concordia Elbląg 4:0 Podbeskidzie [12]

 

19.10.2035

[1] Concordia Elbląg 4:0 Zagłębie Sosnowiec [15]

 

27,10.2035

[13] GKS Katowice 0:9 Concordia Elbląg [1]

 

 

Puchar Polski [2. runda i 3, runda]:

 

9.10.2035

Pogoń Szczecin 1:3 Concordia Elbląg

 

30.10.2035

Śląsk Wrocław 1:3 Concordia Elbląg

 

 

Faza grupowa LM [2-3]:

 

3.10.2035

[1] Concordia Elbląg 2:0 Manchester United [3]

 

24.10.2035

[1] Concordia Elbląg 2:2 PSV [2]

 

 

Podsumowanie:

 

W lidze nie zwalniamy ani na chwilę. Kolejny miesiąc przepełniony miesiącami. Bramki w lidze nie straciliśmy od 7 spotkań. W fantastyczniej formie jest Gijzen, który po 14 kolejkach ma 24 bramki. W meczu z GKS'em zdobył 6(!) bramek. Świetny gracz! Nie żałuję ani grosza wydanego na niego.

 

W PP graliśmy rezerwami, a więc osiągane wyniki mnie cieszą.

 

W Lidze Mistrzów idzie nam świetnie. Miesiąc otworzyliśmy zwycięstwem z obrońcami tytułu i najlepszym zespołem z naszej grupy - Manchesterem United. Sensacyjnie udało nam się to spotkanie wygrać. Czerwone Diabły zlekceważyły nas, czego skutkiem był gol Gijzena na początku spotkania. Potem nasi rywale grali już ostrożniej, ale z wolnego dobił ich Jankowski. Po tym ciosie zaczęliśmy murować bramkę i ekipa z Anglii była bezradna. Świetne zawody! Kolejny mecz graliśmy również u siebie. Rywalem teoretycznie najgorszy (poza nami) zespół w grupie. Niestety, meczu wygrać się nie udało, choć dla kibiców były to pierwszorzędne zawody. Obie ekipy sprostały wymaganiom i nasi kibice obejrzeli bardzo dobre widowisko, czego nie można powiedzieć o meczach ligowych. Sensacyjnie nasze zespoły zajmująy dwa pierwsze miejsca w tabeli. Na 3. pozycji znajdują się Czerwone Diabły, a za nimi z zaledwie jednym punktem - Milan.

 

 

Ważne wydarzenia:

  • 2.10.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Welle Diop i Enrico Cavazzi.
  • 2.10.2035 - Casimiro Soriano wznowił treningi.
  • 2.10.2035 - Concordia Elbląg II 0:2 ManU u19 (UEFA Youth League)
  • 9.10.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Oriano Bardin, Michael Sejud, Davit Tughushi, Mark Gijzen i Vinko Majstorovic.
  • 9.10.2035 - W meczu z Pogonią urazu doznał Patryk Gawlik. Będzie pauzował 8-10 dni.
  • 12.10.2035 - Niemcy 1:1 Polska (Towarzyski)
  • 16.10.2036 - Macedonia 1:3 Polska (El. Mistrzostw Europy 2036)
  • 23.10.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Oriano Bardin, Davit Tughushi, Mark Gijzen i Vinko Majstorovic.
  • 23.10.2035 - Concordia Elbląg II 1:1 PSV u19 (UEFA Youth League)
  • 24.10.2035 - W meczu z PSV kontuzji doznał Davit Tughushi. Będzie pauzował 10 dni.
  • 28.10.2035 - Mark Gijzen ustanowił nowy rekord w liczbie strzelonych bramek w jednym meczu (6), poprzedni rekord należał do Przemysława Witkowskiego (Widzew) i było to 5 bramek.
  • 30.10.2035 - W Jedenastce Tygodnia Ekstraklasy znaleźli się: Oriano Bardin, Piotr Basta, Welle Diop, Michael Sejud, Emmanuel Azeez , Mark Gijzen, Enrico Cavazzi i Vinko Majstorovic.
  • 1.10.2035 - Piłkarz Miesiąca Ekstraklasy: Mark Gijzen (Concordia Elbląg)
  • 1.10.2035 - Menedżer Miesiąca Ekstraklasy: Mateusz Burkhardt (Piast Gliwice)

Tabela:

ax3Ov0O.jpg

Tabela LM:

AskM9Tw.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Gratulacje za zwycięstwo z Manchesterem United ! Brawo, idzie ci fenomenalnie, oby tak dalej !

Dzięki.

 

nie nudzi cię taka dominacja w lidze ? :D nie lepiej byłoby przejśc do jakiegoś średniaka mocniejszej ligi i tam budować potęgę? :D

Żebyś wiedział, że dominacja w lidze się cholernie nudzi. Każdy mecz wygląda tak samo, całkowicie bez emocji. Cóż taka liga i jak chce się grać w Europie to trzeba się do braku emocji przez większość sezonu przyzwyczaić. Myślę, że Elbląg opuszczę za sezon czy dwa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...