Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Co do statystyk (cech). Nie kieruj się żadnymi wzorami, bo cecha cesze nie równa. Wszystko zależy od stylu gry jaki obierzesz, a FM daje w tym aspekcie niemal nieskończone możliwości.

Wzoru nie ma, ale z tym wyboldowanym się nie zgodzę. Jak będziesz miał drużynę składającą się z samych miśków, co mają atrybuty techniczne wszystkie po 20, a po drugiej stronie stanie team, który składa się z graczy z atrybutami fizycznymi=20 to niestety, ale przegrasz.

Sprawdzone, przetestowane, udowodnione ;)

 

Był chyba kiedyś taki eksperyment na cmrev, tak? Poratuje/sz ktoś linkiem?

 

Proszę.

Odnośnik do komentarza

Witajcie Panowie i Panie! (chociaż pewnie tych drugich tu nie zastanę)

Na imię mam Grzegorz i właśnie rozpoczynam swoją przygodę z FMami. Przyznam bez bicia, że jestem w tej grze niesamowitym świeżakiem i poszukuję dobrych rad, może nawyków odnośnie gry. Udało mi się rozegrać kilka meczy z lepszym bądź gorszym skutkiem i zapoznałem się z interfacem. Niestety nie jestem jeszcze znawcą piłki nożnej dlatego ciężko jest mi rozgryźć co jak oddziałuje na różne aspekty gry. Dlaczego jest tak a nie inaczej i jaki rzeczywisty wpływ na mecz mają polecenia wydawane moim zawodnikom.

 

Zabawe chciałbym zacząć zespołem z IV ligi mazowsze północ "Narew Ostrołęka". Od czego zacząć obejmując klub? Na co zwrócić uwagę? Przeczytałem 3 częściowy artykuł z www o tym jak wygrać na tym silniku ale przyznam szczerze, że gotowe rozwiązania nie dają satysfakcji (no chyba, że na starcie). Chciałbym sam zrozumieć co z czym się jje. Zdaję sobię sprawe, że nie będzie to banalne jednakże jestem gotów do nauki.

 

Pozdrawiam panów i będę wdzięczny za każdą odpowiedź

Dobrego wieczoru

 

Jeśli chodzi o znawców piłki nożnej to tutaj tylko tacy są ;). Znawcą być nie musisz, grunt żebyś był miłośnikiem.

Napiszę Ci jak ja zaczynam każdą nową grę. Najpierw wybieram klub. Zazwyczaj jest to Polonia lub jakiś klub z najniższych lig angielskich.

Później przeglądam kadrę i zaczynam szukać zawodników, którzy mogliby ją uzupełnić, wzmocnić. Następnie staram się uzupełnić, wzmocnić sztab szkoleniowy. Wszystko w pierwszych dniach bycia menedżerem.

Kolejnym krokiem jest organizacja sparingów. Przed każdym sezonem rozgrywam ich pięć, sześć. Dzięki temu mogę przygotować dwie taktyki, którymi będę grał.

Taktyki. Przeważnie bazuję na taktykach z poprzednich wersji gry. Gdzieś tam mam je w pamięci i staram się odtworzyć. W tej chwili grać swoim 4-4-2, 4-3-3 i czasami próbuję jedną z taktyk MaKKa. Podczas meczów towarzyskich modyfikuję taktyki zgodnie z moimi upodobaniami. Moja porada. Masz dwie drogi: bazować na gotowych taktykach z netu i lekko je modyfikować lub tworzyć swoje taktyki od zera. Obie drogi są czasochłonne, ale ta druga daje więcej satysfakcji.

Treningi. W ogóle nie zwracam na nie uwagi i zrzucam wszystko na asystenta. Czasami zmieniam reżimy zgodnie z jego sugestiami.

Po rozegraniu serii sparingów wiem już mniej więcej na czym stoję. Do końca okna transferowego kombinuję jak wzmocnić skład. W trakcie sezonu korzystam z dwóch taktyk. Rotuję nimi w zależności od wyników. Czasami zmienię taktykę ot tak kierując się przeczuciem lub plamami na słońcu.

Odnośnik do komentarza

Istnieje może coś takiego jak jakiś poradnik, który doradza jak czytać raporty przedmeczowe dotyczące rywali i jak odpowiednio przystosować taktykę do następnego rywala ?

Będzie wkrótce w Akademii jak uda mi się zmobilizować kilka osób :P

Odnośnik do komentarza

 

Istnieje może coś takiego jak jakiś poradnik, który doradza jak czytać raporty przedmeczowe dotyczące rywali i jak odpowiednio przystosować taktykę do następnego rywala ?

Będzie wkrótce w Akademii jak uda mi się zmobilizować kilka osób :P

 

Już nie mogę się doczekać

Odnośnik do komentarza

Czy miał ktoś taką sytuację, że zawodnik stwierdził, że odchodzi z klubu po zakończeniu kontraktu(pojawiło mu się to WT itd.) i przed upływem terminu do składania mu ofert kontraktowych, zmienił zdanie i zdecydował się zostać w klubie( a przynajmniej wysłuchać propozycji nowego kontraktu)? Czy jak podjął taką decyzję to już klamka zapadła i nie ma szans żeby u mnie został(tak jak to się zdarza przy żądaniu wystawienia na listę transferową, gdzie zawodnicy często się po jakimś czasie rozmyślają i "przepraszają" z klubem)?

Odnośnik do komentarza

Kurcze, chciałem sobie przejrzeć statystyki z meczów reprezentacji Polski, a tu dupa - "Pełna symulacja tego meczu nie jest dostępna". Da się to jakoś zmienić czy FM sam ustala które mecze mamy dostępne? Reprezentację Polski mam subskrybowaną.

W "Głębi szczegółów" mam zaznaczone "Wszystkie".

Odnośnik do komentarza

Spotkaliście się kiedyś z sytuacją, że wypożyczony do klubu zawodnik doznaje ciężkiej kontuzji, ale nie ma opcji zakończenia wypożyczenia i odesłania go z powrotem do macierzystego klubu? Już drugi raz mi się to w Messinie trafia.

 

Zdarzyło, a jak przeniosłem takiego zawodnika do rezerw, to jego trener się oburzył.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...