Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

I u was też zdarza się, że scout mimo, że ma wyznaczony jakiś region, to cały czas siedzi w jednym kraju?

Jak wysyłam scouta do Am Płd, to siedzi w Argentynie albo Brazylii. Podejrzewam, że to dlatego, że oba te kraje 'zna' (paseczek wypełniony). Domyślam się, że jedna z opcji (Piłkarze (preferowany region) i region) odpowiada za scoutowanie znanych krajów, a inna za poznawanie nowych.

Odnośnik do komentarza

Jakim klubem polecacie zagrać???

-OL,Villareal,Celta Vigo,Udinese,Sampdoria,Freiburg,Werder

 

Prosiłbym wady i zalety tych klubów :)

Te kluby miały dobrą historię, a ostatnimi czasu lekko podupadły. Plusy? Zależy, co kto uważa za plusy (i minusy). Jak dla mnie to klub powinien Ciebie wybrać ;) a nie Ty klub. Zależy też, co Cię kręci. Ale skoro pytasz po raz kolejny, to sam jeszcze nie wiesz ;)

Ja mogę np. polecić ligę Irlandzką i Shamrock Rovers.

Z tych, co podajesz to dla mnie na bank odpadłoby OL, Villarreal <- za dobre zespoły, Udine, Sampdoria też odpada <- nie lubię ligi włoskiej, Freiburg, Werder tak samo. Zostaje Celta :p

Odnośnik do komentarza

Czy znalazł już ktoś może rozwiązanie problemu z dublowaniem plików z dodatkowymi ligami? Wciąż każdy wrzucony preze mnie plik do editor data jest w grze widziany podwójnie i z wykrzyknikami, przez co nie mogę załadować żadnej niestandardowej ligi. Może to ważne, ale korzystam z Ubuntu 13.10.

Odnośnik do komentarza

Inne pytanie - jak zmusić zawodników do krótkich wrzutów z autu? Mam ustawione krótkie, czterech zawodników ma wychodzić po piłkę, a debile i tak rzucają długie auty wprost do rywali.

Pytanie- jak wysokie atrybuty Wyrzuty mają ci gracze :>

Ja nigdy nie ustawiałem tego aspekty gry w drużynie czy też indywidualnie.

Odnośnik do komentarza

Niskie oczywiście, to 4. liga. Ale zawsze myślałem, że to określa celność, nie strefę, w którą wrzucana jest piłka.

Tak myślałem :p

Wydaję mi się, że wyrzuty z autów są niedopracowane cały czas. Ja mam default i wrzucają raz tak, raz tak. Ustawiałem krótkie, to rzucali różnie. Ustawiałem długie to też wychodziło różnie. I to oczywiście od wcześniejszych wersji. Nie zależnie od typu drużyny.

Odnośnik do komentarza

Rozpocząłem moją pierwszą grę w FM14, gram Lechią i po 12 meczach rozjeżdżam równo całą Ekstraklasę - właśnie rozbiłem Lecha 4:0 na wyjeździe. Mam 3 stracone bramki, 22 strzelone i jeden mecz przegrany z Legią. No i nie wiem, czy po prostu ta edycja jest jakaś superłatwa, czy ta Lechia przepakowana?

Odnośnik do komentarza

Witajcie Panowie i Panie! (chociaż pewnie tych drugich tu nie zastanę)

Na imię mam Grzegorz i właśnie rozpoczynam swoją przygodę z FMami. Przyznam bez bicia, że jestem w tej grze niesamowitym świeżakiem i poszukuję dobrych rad, może nawyków odnośnie gry. Udało mi się rozegrać kilka meczy z lepszym bądź gorszym skutkiem i zapoznałem się z interfacem. Niestety nie jestem jeszcze znawcą piłki nożnej dlatego ciężko jest mi rozgryźć co jak oddziałuje na różne aspekty gry. Dlaczego jest tak a nie inaczej i jaki rzeczywisty wpływ na mecz mają polecenia wydawane moim zawodnikom.

 

Zabawe chciałbym zacząć zespołem z IV ligi mazowsze północ "Narew Ostrołęka". Od czego zacząć obejmując klub? Na co zwrócić uwagę? Przeczytałem 3 częściowy artykuł z www o tym jak wygrać na tym silniku ale przyznam szczerze, że gotowe rozwiązania nie dają satysfakcji (no chyba, że na starcie). Chciałbym sam zrozumieć co z czym się jje. Zdaję sobię sprawe, że nie będzie to banalne jednakże jestem gotów do nauki.

 

Pozdrawiam panów i będę wdzięczny za każdą odpowiedź

Dobrego wieczoru

Odnośnik do komentarza

Witamy świeżaka :)

 

Moja rada jest taka przy wyborze zawodników zwracaj uwagę głównie na atrybuty fizyczne zwłaszcza szybkość.

Druga rada poczytaj sobie Fristajlowy kącik dyskusyjny o FM 14 bo zakładam, że w tą wersję grasz.

Trzecia rada nie zniechęcaj się, ta gra jest niesamowita, jeżeli jesteś prawdziwym maniakiem piłki nożnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli zaczynasz zabawę, to może na sam początek (abyś np. szybko się nie zniechęcił) weź troszkę lepszy zespół niż Narew :p

 

Natomiast na co zwrócić uwagę, od czego zacząć to temat rzeka. ;) Na pierwszy rzut to oczywiście taktyka, dalej wzmocnienie drużyny transferami itd. Najprościej chyba będzie jeśli zadasz konkretne pytania, to co Cię nurtuje najbardziej. Bo o przygotowaniach się i zespołu do gry, to można referaty pisać :p

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze zaczynam od zapoznania się z zawodnikami. Potem, gdy już znam ich mocne i słabe strony, zastanawiam się jak chcę grać. Przede wszystkim staraj dobieraj taktykę do graczy. Tworzenie samej taktyki to już temat obszerny, próbuj i pytaj o pomoc w razie czeo ;)

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z prośbą moderatora przeskakujemy tutaj. Poznając zawodników na co dokładnie zwrócic uwagę? I np jak chce porównać zawodników grających na danej pozycji w jaki sposób mam to dobrze zrobić? Jest jakiś wzór matematyczny w stylu, że prosze grę o zaznaczenie najważniejszych cech na daną pozycję i potem wszystkie je dodaje, mnożę czy jakoś wyciągam średnią i najlepszy wynik oznacza najlepszego zawodnika?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...