Skocz do zawartości

W życiu piękne są tylko chwile...


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie wiem co teraz robić... zająłem trzecie miejsce w lidze, za co dostałem ponad 15 mln funtów. Dodatkowo przyszło z praw telewizyjnych prawie 60 mln a na transfery dostałem uwaga... to co mi zostało z poprzedniego sezonu, czyli 10 mln. Doradźcie mi, zostać w Swansea czy może poczekać na jakąś dobrą ofertę z innego klubu?

Odnośnik do komentarza

Za Waszą namową postanowiłem zostać w Swansea. Niestety, o kupnie zawodników z Liverpoolu nie było mowy. Kilku było na rynku wystawionych, jak Reina, Johnson, Suarez czy Agger, no ale - kasa. Tak jak pisałem wcześniej, miałem tylko 10 mln z poprzedniego sezonu, więc nie było mowy o zakupie chociażby jednego z nich. Tak jak pisałem przy podsumowaniu kadry, na wolny transfer z klubu odeszli: Tiendalli, Tremmel oraz Moore. Transfery do klubu były cztery, z tego aż trzy z wolnego transferu. Zaczniemy od Przemka Mizgały. Szczerze powiem jego statystyki gdy go zatrudniałem wydawały mi się lepsze :D Zobaczymy, może jako tako się rozwinie, a póki co wypożyczyłem go do MK Dons, zespołu z Npower League 1. Drugim nabytkiem jest David Ospina, Kolumbijski bramkarz którego za darmo wyciągnąłem z OGC Nice na prawie bossmana. Scouci bardzo mi polecali Rodrigo Battaglię, więc go zatrudniłem. Sam co do jego osoby nie jestem zbytnio przekonany, ale zobaczymy co z niego będzie. Ostantim zakupem, tym razem gotówkowym jest Adel Taarabt, za którego QPR zapłaciłem 4.5 mln. Myślę, że jak na taką cenę, to będzie wyśmienity transfer.

 

 

Vorm - Rangel Williams (71' Tancock) Maguire (65' Bartley) Davies (90' Taylor) - Hochstrasser (45' Britton) Praet (56' Lamah) Kupisz (71' Canas) Shelvey Ince - Bony

 

Pierwszy sparing przed sezonem zagraliśmy z Holenderskim zespołem ADO Den Haag. Mecz z nimi był łatwy i przyjemny, nie przypominam sobie żadnej groźnej sytuacji z ich strony. My co chwila zagrażaliśmy bramce Mike'a ten Kroode, ale udało nam się strzelić tylko dwie bramki. W 38 minucie niezawodny Bony trafił w sytuacji sam na sam, a w 65 minucie po dogrym dograniu Lamaha bramkarza pokonał Ince'a.

 

20.07.2013 - Mecz Towarzyski

ADO Den Haag 0:2 Swansea

38' Bony 0:1

65' Ince 0:2

MoM: Tom Ince 9.0

 

 

Vorm - Rangel Chico Maguire (56' Williams) Davies (67' Taylor) - Praet (56' Britton) Hochstrasser (56' Battaglia)Kupisz (84' Canas) Taarabt (45' Donneily) Lamah - Bony (67' Samuel)

 

Drugi sparing zagraliśmy z zespołem Newport County. Podobnie jak w meczy z ADO tak i w tym mieliśmy ogromną przewagę. Już w 4 minucie padła pierwsza bramka, zdobył ją nasz nowy nabytek, Adel Taarabt pięknym uderzeniem z dystansu. Drugą i ostatnią bramkę zdobył w 34 minucie Bony.

 

03.08.2013 - Mecz Towarzyski

Newport 0:2 Swansea

4' Taarabt 0:1

34' Bony 0:2

MoM: Angel Rangel 7.9

 

 

Ospina - Rangel Chico Maguire (23' Amat) Taylor (61' Davies) - Hochstrasser Ki Kupisz Taarabt Lamah - Bony

 

Ostatni sparing zagraliśmy z dużo poważniejszym rywalem, bo takim można zdecydowanie nazwać Borussię Dortmund, która już musi sobie radzić bez Lewandowskiego bo ten odszedł za 42 mln do... Realu Madryt!. Niestety, tak jak się tego spodziewałem, Borussia dominowała. Już w 13 minucie strzelanie rozpoczął młody Niemiecki napastnik Marvin Ducksch. Na kolejne bramki czekaliśmy aż do 56 minuty, wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kuby do siatki trafił Hummels. Dobił nas w 86 minucie Benkarit kapitalnym uderzeniem z dystansu.

 

09.08.2013 - Mecz Towarzyski

Borussia Dortmund 3:0 Swansea

15' Ducksch 1:0

56' Hummels 2:0

86' Benkarit 3:0

MoM: Nuri Sahin 9.0

Odnośnik do komentarza

Mając 10 mln o lepsze transfery ciężko. Taarabt może i nie jest wybitny, ale potrzebowałem ofensywnego pomocnika, bo Michu spisuje się przeciętnie.

 

******************

 

Vorm - Rangel Chico WIlliams Taylor - Britton Ki Hernandez Taarabt Ince - Bony (70' Vossen)

 

Nowy sezon zaczęliśmy od starcia z bardzo trudnym rywalem, a konkretnie z Manchesterem City, który nowy sezon zaczął z konkretnymi wzmocnieniami a konkretnie sprowadzili Kaboula (20.5), Giovinco (17) oraz Alexa (4). Mimo wszystko mecz był bardzo wyrównany, czego szczerze mówiąc się kompletnie nie spodziewałem. Bramki jednak padały dopiero pod koniec spotkania. W 82 minucie to niestety My tracimy, po doskonałym dograniu Hamsika do siatki trafił Aguero. Na szczęście jeszcze wyrównaliśmy, w 88 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Vossen uderzeniem głową nie dał szans Hart.

 

18.08.2013 - Premier League [1/38]

Swansea 1:1 Manchester City

82' Aguero 0:1

88' Vossen 1:1

MoM: Yaya Toure 8.1

 

 

Vorm - Rangel Williams Chico Taylor - Canas (51' Hochstrasser) Shelvey Ince Michu Lamah (68' Taarabt) - Bony

 

Drugi mecz ligowy rozegraliśmy z Evertonem na wyjeździe. Zespół z Liverpoolu dominował, jednak mimo wszystko pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dla nas. W 11 minucie Michu wywalczył rzut wolny na 21 metrze, do piłki podszedł Shelvey i kapitalnym uderzeniem nie dał szans Howardowi. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyrównali, Mirallas popisał się dobrym rajdem na skrzydle, zakończonym bardzo dokładnym dograniem na głowę Gibsona który spokojnie umieścił piłkę w siatce. Na szczęście ostatnie słowo należało do nas, w 69 minucie Ince po dobrym podaniu Michu pokonał bramkarza gospodarzy.

 

24.08.2013 - Premier League [2/38]

Everton 1:2 Swansea[/b]

11' Shelvey 0:1

36' Gibson 1:1

69' Ince 1:2

MoM: Darron Gibson 8.2

 

 

Odbyło się losowanie grup Ligi Mistrzów. Zagramy w Grupie B wraz z: Ajaxem, Milanem, oraz Szachtarem.

Odnośnik do komentarza

Vorm - Rangel Chico Williams Taylor - Britton Shelvey Hernandez Taarabt (50' Michu) Ince (46' Kupisz) - Bony

 

W trzeciej kolejce przyszło nam zagrać z beniaminkiem Charlton Athletic. Moim celem, jak i pilkarzy były trzy punkty i udało Nam się je zdobyć, chociaż łatwo nie było, bo bramkarz gości Hamer bronił wyśmienicie. Mimo sporej przewagi trafiliśmy tylko raz do siatki, w 71 minucie uczynił to niezawodny Bony.

 

31.08.2013 - Premier League [3/38]

Swansea 1:0 Chartlon

71' Bony 1:0

MoM: Ashley Williams 8.4

 

 

Vorm - Rangel Maguire Amat Davies - Hochstrasser Ki Kupisz Michu Lamah (80' Taarabt) - Vossen

 

Na mecz z Southampton zdecydowałem się wystawić kompletne rezerwy, bo już trzy dni później czekał nas ciężki mecz z Miilanem na wyjeździe. Mimo mocno osłabionego składu poradziliśmy sobie przyzwoicie. Co prawda nie wygraliśmy, ale punkcik zdobyty na trudnym terenie cieszy. Dwa razy na prowadzenie wyprowadzał nas Vossen, niestety w obu przypadkach nie zdołaliśmy utrzymać prowadzenia, a bramkę wyrównującą zdobył w 88 minucie Lambert. Ciekawostką jest, że po 4 kolejkach prowadzi Norwich, z kompletem punktów i bilansem bramkowym 11:2.

 

14.09.2013 - Premier League [4/38]

[15] Southampton 2:2 Swansea [5]

28' Vossen 0:1

77' Lovren 1:1

80' Vossen 1:2

88' Lambert 2:2

MoM: Jelle Vossen 8.7

Odnośnik do komentarza

Vorm - Rangel Williams Chico Taylor - Britton Shelvey Hernandez Taarabt Ince - Bony

 

Mecz z Milanem zapowiadał się niezwykle ciekawie, oczywiście to Włosi byli faworytami, ale grali bez swoich podstawowych zawodników, czyli bez Balotellego, El Shaarawiego oraz Montolivo. Zagraliśmy od początku bardzo odważnie, co się opłaciło, bo już w 6 minucie rzut karny wywalczył Bony, a wykorzystał go Taarabt. Mieliśmy optyczną przewagę, lepiej wyglądaliśmy na boisku, ale to Milan wyprowadził kontrę która zakończyła się bramkę wyrównującą. W 56 minucie Abate zabawił się na skrzydle z Taylorem, ograł go jak amatora po czym uderzył obok bezradnego Vorma. To nas nie załamało, dalej graliśmy swoje i w końcu strzeliliśmy bramkę dającą trzy punkty! Uczynił to w doliczonym czasie gry niesamowity Bony.

 

17.09.2013 - Liga Mistrzów, Grupa B [1/6]

Milan 1:2 Swansea

6' Taarabt 0:1

56' Abate 1:1

90+1' Bony 1:2

MoM: Wilfried Bony 8.7

 

 

Ospina - Rangel Williams Amat (51' Chico) Taylor - Canas (62' Shelvey) Ki Taarabt Michu Ince - Bony

 

Na mecz z QPR postanowiłem wystawić Davida Ospinę. Było to z mojej strony spore ryzyko, jednak uznałem, że ten chłopak w końcu musi zagrać w podstawowym składzie. Oczywiście mecz na Loftus Road był wyjątkową podróża dla Taarabta, który w tym mecz spisał się po prostu niesamowicie! Na bramki długo musieliśmy czekać, ale wreszcie w 76 obudził się geniusz Marokańczyka, który najpierw idealnie dograł na głowę Bony'ego a już trzy minuty później kapitalnym podaniem obsłużył Ince'a który tylko dostawił nogę. Zgarniamy kolejne trzy punkty!

 

21.09.2013 - Premier League [5/38]

[17] QPR 0:2 Swansea [5]

76' Bony 0:1

79' Ince 0:2

MoM: Adel Taarabt 8.5

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za dłuższą przerwę :)Lewandowski

 

*************

 

Ospina - Amat (45' Taylor) Williams Maguire Davies (78' Chico) - Canas Praet (45' Michu) Kupisz Shelvey Ince - Bony

 

W pierwszym spotkaniu w Capital One Cup w tym sezonie zmierzyliśmy się z zespołem Wigan. Był to nasz pierwszy mecz i... ostatny w tych rozgrywkach, chociaż nic na to nie wskazywało. Już w 6 minucie Shelvey nas wyprowadził na prowadzenie, lecz jeszcze przed przerwą wyrównał Dicko. W drugiej połowie ponownie Shelvey strzelił bramkę, ale znowu w 86 minucie rywale wyrównali. W serii rzutów karnych to piłkarze Wigan strzelali celniej i żegnamy się już w 3 rundzie.

 

24.09.2013 - Capital One Cup, 3 runda

Swansea 2:2 k.5:6 Wigan

6' Shelvey 1:0

26' Dicko 1:1

53' Shelvey 2:1

86' Simpson 2:2

MoM: Jonjo Shelvey 9.1

 

 

Vorm - Rangel Maguire Chico Davies - Hochstrasser Praet Hernandez Michu Lamah - Vossen

 

Po słabym występie z Wigan czas powrócić do rozgrywek ligowych, a w nich zagraliśmy z Fulham. Byliśmy w tym spotkaniu faworytami i oczywiście było to widać na boisku od początku. Już w 2 minucie Hernandez dobrym rajdem ograł dwóch rywali, wpadł w pole karne i uderzył nie do obrony. Jak sie później okazało, mimo naszej sporej przewagi była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Zgarniamy trzy punkty i do pierwszej Chelsea tracimy punkt.

 

28.09.2013 - Premier League [6/38]

[4] Swansea 1:0 Fulham [20]

2' Hernandez 1:0

MoM: Adil Hermach 8.1

Odnośnik do komentarza

Gra, strzelił 8 bramek w 10 spotkaniach.

 

**************

 

Vorm - Rangel Williams Chico Taylor - Britton Shelvey Taarabt (71' Hernandez) Michu Ince (81' Kupisz) - Bony (81' Vossen)

 

Drugi mecz w Lidze Mistrzów przyszło nam zagrać u siebie z Ajaxem. Cel? Oczywiście trzy punkty, w końcu chcemy bez problemu awansować z tej grupy. Dobrze mecz zaczęliśmy, bo od początku atakowaliśmy i w 21 minucie padła pierwsza bramka a zdobył ją Bony. Ten mecz to był teatr jednego aktora, który był oczywiście Bony, do bramki w pierwszej połowie dołożył jeszcze trzy w drugiej i pewnie ograliśmy Holendrów 4:0. W drugim meczu naszej grupy Milan pokonał na wyjeździe Szachtar 2:1.

 

02.10.2013 - Liga Mistrzów, Grupa B [2/6]

[1] Swansea 4:0 Ajax [4]

21' Bony 1:0

50' Bony 2:0

59' Bony 3:0

81' Bony 4:0

MoM: Wilfried Bony 9.6

 

 

Vorm - Taylor Chico Williams Davies - Hochstrasser Praet Hernandez (83' Michu) Taarabt Ince (53' Kupisz) - Bony

 

Już trzy dni po spotkaniu z Ajaxem czekał nas mecz ligowy z Newcastle. Zespół Alana Pardewa jak do tej pory ugrał 11 punktów więc w przypadku wygranej przeskoczą nas w tabeli. My jednak pokazaliśmy w tym meczu jak należy grać w obronie, troszkę gorzej było z przodu, ale tę bramkę jedną jednak zdobyliśmy. W 33 minucie Taarabt zagrał kapitalnie górą, nad obrońcami do Bonego który wyszedł sam na sam i w tej sytuacji się nie pomylił. Do pierwszej Chelsea nadal tracimy punkt.

 

05.10.2013 - Premier League [8/38]

[2] Swansea 1:0 Newcastle [7]

33' Bony 1:0

MoM: Ashley Williams 8.2

Odnośnik do komentarza

Wątpie. Ogrywamy przeciętniaków, ale z lepszymi...

 

**************

 

Vorm - Taylor Chico Maguire Davies - Hochstrasser Ki Kupisz Michu (45' Ince) Taarabt - Bony

 

W meczu z Arsenalem miałem nadzieję na 3 punkty. Niestety, nie zdobyliśmy nawet jednego. Już w 14 minucie Kanonierzy objęli prowadzenie, po pięknym uderzeniu głową z około 11 metrow Girouda. Udało nam się wyrównać chwilę po przerwie, kiedy to Bony wykorzystał dobre dogranie Ki. Jednak nie udało się utrzymać remisu, bo w 77 minucie w sytuacji sam na sam nie pomylił się Giroud. Zasłużone zwycięstwo Arsenalu, ale mogliśmy utrzymać ten remis do końca.

 

19.10.2013 - Premier League [8/38]

[2] Swansea 1:2 Arsenal [4]

14' Giroud 0:1

53' Bony 1:1

77' Giroud 1:2

MoM: Olivier Girod 9.1

 

 

Vorm - Taylor Chico Williams Davies - Britton Shelvey Hernandez Taarabt (67' Michu) Ince (67' Kupisz) - Bony

 

Mecz z Szachtarem u siebie był dla nas bardzo ważny. Jeśli marzymy o awansie do 1/8 to nie możemy sobie pozwolić na wpadkę tutaj. Zaczęliśmy pięknie, atakowaliśmy i już w 36 minucie Bony wyprowadził nas na prowadzenie. Szachtar się nie poddawał i w 50 minucie Ukraincy wyrównali, a konkretnie uczynił to Ferreyra. Zespół gości chciał pójść za ciosem, ale to My wyprowadziliśmy zabójczą kontrę w 70 minucie i gola na wagę trzech punktów zdobył Michu.

 

23.10.2013 - Liga Mistrzów, Grupa B [3/6]

[1] Swansea 2:1 Szachtar [4]

36' Bony 1:0

50' Ferreyra 1:1

70' Michu 2:1

MoM: Wilfried Bony 8.0

 

 

Vorm - Rangel Williams Chico Taylor - Hochstrasser Ki Taarabt Michu Ince - Bony

 

Ostatni mecz w październiku zagraliśmy z zespołem który od początku sezonu plasuje się w połowie tabeli, a konkretnie Aston Villą. Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się już w pierwszej połowie, bo tylko w tej częście meczu padały bramki. W 20 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Ki pięknym uderzeniem z dystansu. W 40 minucie fatalnie zachował się Chico, który przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gardnera nie przypilnował Vlaara a ten spokojnie pokonał Vorma. Na szczęście ten błąd nie odebrał nam trzech punktów, bo już dwie minuty później dobre dośrodkowanie Taarabta wykończył Michu.

 

26.102.2013 - Premier League [9/38]

[9] Aston Villa 1:2 Swansea [4]

20' Ki 0:1

40' Vlaar 1:1

42' Michu 1:2

MoM: Ashley Westwood 8.0

 

 

Grupa B, Liga Mistrzów - KLIK

Tabela Premier League - KLIK

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...