Skocz do zawartości

Pytanie do...


lad

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, lad napisał:

4. Najciekawsza przygoda na kibicowskim szlaku?

 

5. Jakbym napisał, czy przeszkadza ci wszechobecna hipokryzja w polskim ruchu kibicowskim, to byłoby to pytanie z narzuconą tezą, więc inaczej: czy zauważasz minusy tej naszej rodzimej sceny kibolskiej, czy bierzesz wszystko z dobrodziejstwem inwentarza?

 

6. Ulubiona scena kibicowska w Europie albo na świecie?

 

7. Uważasz, że kibicowanie i „życie” zagranicznym klubem to fanaberie czy nie masz nic przeciwko i szanujesz? 

 

 

4. Było wiele.. zacząłem od czasów, gdzie jeszcze nie było tak hmm 'sztywno', ale też nie były to mityczne już szalone lata 90, więc trochę zdążyłem przeżyć. Ciekawe było spotkanie się z Lechią na dworcu w Poznaniu (jechaliśmy na zgodówkę do Wawy, a oni wracali ze zgodówki z Wrocławia),  wyjazd w 7 dyszek do Krakowa na Wisłę, na który zdecydowałem się wieczór przed wyjazdem, który zaczynał się o 4 w nocy, bez żarcia, kasy, bez zapisu na wyjazd i bez biletu na mecz, ostatecznie dotarłem i mecz obejrzałem ;), wyjazd na zakazie do Białegostoku, gdzie nas przejęła Jaga, mecz w Gdyni z Arką, a właściwie powrót przez kołobrzeskie plaże :),  wyjazd do Łęcznej, ale chyba najbardziej wyjazd do Bielska, gdzie pojechało nas niewielu, meczu całego też nie obejrzeliśmy, jak strzeliliśmy gola to akurat nasz gracz podbiegał już pod prawie pusty sektor, bo wychodziliśmy na pociąg, wtedy też dookoła punkty przyjęć kibiców gości łaziły osoby z BKS-u i zarzekały się, że nas połamią na powrocie.  Trafiła w nasze ręce też małą flaga Podbeskidzia, ale to raczej nie ma się czym chwalić. Cała trasa była w skupieniu, nasz telefon już w I stronę był rozgrzany, chyba sześć ekip proponowało spotkanie, ostatecznie na dworcu był przedstawiciel Polonii Bytom no i było dogadane - my wszyscy ich 25 ;)  U nas z ekipy było może kilka osób, dogadane było, że jak zobaczymy racę z pociągu to mamy zaciągnąć ręczny hamulec i wybiec. Mieliśmy jeden swój wagon - bez policji, która była wagon obok i w przejściach. Długo nic się nie działo, więc część już się rozluźniła i wtedy był sygnał - no i zaczęło się wybieganie, ale ledwo się otworzyły drzwi, a już poleciał w naszą stronę gaz, policja wparowała do wagonu, a inni na Polonię - raczej mieli to dobrze rozkminione. Popychali nas w te przedziały, że oddychać nie można było, dodatkowo używając jeszcze gazu w środku. Mnie szczypały tylko oczy, więc nie było tragedii. Już nas nie puścili, więc siedzieliśmy w ścisku, gdy kończyła się ich zmiana (co województwo się zmieniają) wychodząc krzyknęli do jednego z naszych, który był z dzieciakiem (ja wiem, 15 lat, którzy ma już mega wyjazdów na koncie), że co to za poje... ojciec, na co on odpowiedział: co to za poje... policja - no i zostaliśmy zagazowani drugi raz. Kleił się wszędzie - cały wagon był w tym, podłogi, sufit i tak dalej, akurat wtedy stałem na korytarzu, więc oberwałem więcej. Jeden z kumpli nie mógł się położyć - tak szczypało, więc chodził całą trasę. Ja znalazłem pusty przedział i zasnąłem, ale po zaraz mnie konduktor obudził, że ten wagon jest odpinany... musiałem więc wrócić i do końca trasy (kawałek jest z Bielska;)) już na siedząco w ścisku. Na drugi dzień, gdy byłem u teściów - mieli rozkładany basen na podwórku, idealny na upały, a gorączka była nieziemska, jak szybko wszedłem tak wyskoczyłem - wszystko szczypało.

 

5. Nie przeszkadza na tyle, żebym mógł zrezygnować z tego co mi dała :) Zauważam minusy, ale plusów jest więcej. Niejako minusy też nie do końca mnie dotyczą, ale nie wszystkie decyzje tych wyżej mi odpowiadają. Trochę odpowiedź na pytanie Wojtka to ukazuje. I wiedząc co przeżyłem z Pogonią i całą otoczką, wiedząc co się dzieje w kibicowskim świecie - drugi raz robiłbym to samo.

 

6. Zależy ;) Polską znam od środka, trochę rzeczy mi w niej nie pasuje, ale ciągle się to zmienia. Powiedziałbym niemiecka, ale tam też są rzeczy, które mnie odrzucają.

 

7. Też zależy ;) Ogólnie - niech każdy robi co lubi, ale gdybym miał ocenić, nie wiem - pisanie 'my' w kontekście klubu, na którego meczu się nigdy nie było to wydaje mi się to śmieszne.

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, klinsmann napisał:

8. największe marzenie?

9. przeprowadzasz sie do Warszawy czy Krakowa - chodzisz na Legię czy Wisłę/Cracovię albo Śląsk we Wrocławiu? 

 

10. plany na najbliższe 5 lat?

11. ser na wedline czy wedlina na ser

12. 

 

8. Szczęśliwe życie czytaj; taki full serwis: żona, dzieci, własny dom z podwórkiem, praca, dzięki której nie będę musiał w sklepie chodzić z kalkulatorem, żebym nie musiał ciągle oszczędzać, żebym mógł zawsze np. gdy zepsuje mi się odkurzacz iść kupić nowy, a nie zbierać na niego 3 miesiące czy więcej. 

A z rzeczy... mniej realnych: tyle zdrowia, abym mógł wrócić do boksu.

 

9. No jak z tych wszystkich do wiadomo, że Legia :) Zawsze sentyment będzie. Chyba, że w każdym z tych miast mam wybierać?

 

10. Skończyć dom, mieć dzieci i zapewne już zmienić pracę.

 

11. Proste, że ser na wędlinie - a jakby wyszła z tego zapiekanka to jak wędlina na serze :picard:

 

12. . ;)

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

7. Też zależy ;) Ogólnie - niech każdy robi co lubi, ale gdybym miał ocenić, nie wiem - pisanie 'my' w kontekście klubu, na którego meczu się nigdy nie było to wydaje mi się to śmieszne.

 

13. A czemu nie jest śmieszne w kontekście klubu, na którego jednym meczu się było? Jak byłem na Realu na Stadionie Narodowym, to już mogę pisać?

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.06.2019 o 18:13, Reaper napisał:

13. A czemu nie jest śmieszne w kontekście klubu, na którego jednym meczu się było? Jak byłem na Realu na Stadionie Narodowym, to już mogę pisać?

 

13. No nie wiem, Ciebie może śmieszyć, że tracę czas, kasę i zdrowie na wyjazdy za zespołem, który nigdy nic nie wygrał, a mnie śmieszy emocjonowani się w internecie/przed tv zespołem, który sobie ot tak wybrałeś i jutro może być inny i tak naprawdę nic Was nie łączy - chodzi mi o zachowanie 'my' 'mięliśmy' i bluzganie w czasie, gdy te emocje przecież dawno opadają, bo to internet ;) Inaczej postrzegam osoby jak @lad @Vami @me_who które są encyklopediami takich klubów Everton, Vicenza czy FCN - to więcej niż oglądanie od czasu do czasu meczu w TV, a nawet jeździli na ich mecze, a nie są tu lekko mówiąc, tuzy futbolu, chociaż nie wiem czy Vami też.

 

23 godziny temu, demrenfaris napisał:

14) Skąd to umiłowanie do ;)?

 

14) A nie wiem,  może dlatego, że jestem raczej z miłym usposobieniem jakkolwiek to zabrzmi :D A oczko to, że nie do końca serio piszę, a raczej pół żartem, pół serio.

 

22 godziny temu, tio napisał:

14) Jakie masz hobby poza piłką i FM?

15) Ulubiona gra planszowa

16) Jaką piosenkę/utwór wybrałbyś jako tytułowy do soundracku swojego życia? A co leciałoby na napisach końcowych?

17) Ulubiony film?

18) Ulubiony pisarz?

 

14) po raz drugi. Inne gry co jakiś czas. Był boks i bardzo żałuję, że nie mogę wrócić. A kiedy mogę to - siłownia, nie widać tego po mnie, ale sam pobyt tam sprawia mi frajdę, chociaż mam dłuugie przerwy.

15) Hmmm chyba Pociągi czyli " Wsiąść do pociągu "

16)

Wstęp:

 

Koniec:

 

 

 

17) Jak jeden to hm... chyba Chłopcy z ferajny, ale nieznacznie przed Ojcem Chrzestnym, Chłopaki nie płaczą i Młode Wilki.

18) Chyba nie mam, nie kupuję książek jednego autora, bo raczej czaję się na wyprzedaże i promki - jak z grami. Albo jak mnie ktoś pyta o prezent to mówię, ale z tych co mam to raczej Mario Puzo za Ojca Chrzestnego i Sycylijczyka, ale też Norman Davies mi się spodobał.

 

 

9 godzin temu, laki napisał:

19) Ulubiona jedenastka Pogoni Szczecin? Oczywiście z tych zawodników, których widziałeś "na żywo".

 

19) Trudne zadanie, ale chyba tak:

 

GK - Janukiewicz

DL - Petasz (Pietruszka)

DR Hricko (Skrzypek)

DC Maciej Dąbrowski

DC Hrymowicz

DMC  Rogalski (Murawski)

MC Akahoshi (Ława)

ML Rafał Grzelak (Kolendowicz)

MR Frączczak

FC Moskalewicz (ChiFon)

FC Robak (Edi)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

20. Czemu budowa nie idzie?

21. Jak masz na imię Adrian?

23. Jak to było: Adi? ;)

24. Nie boisz się Mahdiego? 

25. Co Cię skłoniło do budowy?

26. Kiedy będą małe Adrianki-kibolki? ;)

27. Czemu na piersi nie masz herbu Pogoni?

28. Jakbyś nie musiał latać po szpitalach to gdzie byś chciał mieszkać Polska/zagranica?

29. Przy wykańczaniu chałupy będziesz sam działał?

30. Wygrywasz 10 baniek w totka (czego serdecznie życzę)- co robisz, kupujesz, jak zaczynasz żyć?

31. Z czego byś chciałbyś być sławny, znany w kraju/na świecie?

 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Makk napisał:

20. Czemu budowa nie idzie?

21. Jak masz na imię Adrian?

23. Jak to było: Adi? ;)

24. Nie boisz się Mahdiego?

 

20. Ruszyło w tym tygodniu, dużo zmiennych wyszło, pogodowych, finansowych i... sprzętowych.

21. Ardian.

22. Zjadłeś?

23. Adi, Adek, Adidas też :D

24. Nie, spotkałem go przecież dwa razy po kilka dni. Mimo zupełnych biegunów poglądowych dogadywaliśmy się.

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.06.2019 o 21:54, Makk napisał:

25. Co Cię skłoniło do budowy?

26. Kiedy będą małe Adrianki-kibolki? ;)

27. Czemu na piersi nie masz herbu Pogoni?

28. Jakbyś nie musiał latać po szpitalach to gdzie byś chciał mieszkać Polska/zagranica?

29. Przy wykańczaniu chałupy będziesz sam działał?

30. Wygrywasz 10 baniek w totka (czego serdecznie życzę)- co robisz, kupujesz, jak zaczynasz żyć?

31. Z czego byś chciałbyś być sławny, znany w kraju/na świecie? 

 

25. W sumie bardzo długo nad tym myśleliśmy, ale to jednak spełnienie jednego z marzeń. Żona wychowana na wsi a potem w domu w miasteczku, nie czuje się też najlepiej w mieście. Ja trochę lubię miejskie życie, ale jednak nic nie zastąpi wyjście na taras na bosaka z kawa, książka czy laptopem. A dom pod Szczecinem to w sumie kompromis, ja nie mam aż tak daleko, a wieczory czy weekendy spędzamy na odludziu, chillout. Druga sprawa, że dzięki oszczędzaniu plus pomocy teściów, także w tym, że teściu sam nadzoruje budowuje, jest tam, ma swoich ludzi oznacza niższe koszty, plus mogliśmy zbierać na poszczególne etapy, a nie 100% ogromnego kredytu i stan deweloperski mieszkania. Gdybym kiedyś w życiu potrafił już pracować w pełni zdalnie z domu - ideal.

 

26. Wszystko w swoim czasie ;) To jest tak: jak byliśmy parą, to a kiedy zaręczyny? A potem a kiedy ślub? A teraz ciągle: a kiedy dzieci?

 

27. Lekarz zabrania tatuaży.

 

28. Chyba jednak mimo wszystko Szczecin, ja że względu na Pogoń, żona na teściów ;) natomiast piękne miasto jakie bym miał wybrać, a gdzie bylem to Gdańsk, potem Wrocław.

 

29. Nie znam się na tym, tu się obawiam najbardziej, jeśli chodzi o budowę o rozciągnięcie kosztów. Ja teraz doglądam, jak trzeba to załatwiam materiały, porównuje ceny, szukam, zawiozę załatwię no i papierologie sam

 

30. Umawiam się do wszystkich lekarzy prywatnie;) a serio to  Jadę do prywatnej kliniki w Berlinie, aby całościowo się mną zajęli, wszystkie schorzenia i tak dalej. Kupuję dom, oddaje cześć teściom, siostrze, szwagrowi. Inwestuje w nieruchomości na wynajem. Potem próbuje własny biznes z jakiejś części. Podstawa utrzymania byłyby hajsu z wynajmu plus procentu z lokaty reszty kasy.

 

31.  Ze stworzenia najlepszej polskiej gry w historii.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
13 hours ago, lad said:

1. Co tam mordo? Rzuciłeś fajki?

 

Jakoś leci :D Niestety nie, palę to gówno, chociaż już kilka razy mówiłem sobie że ostatnia paczka.

 

13 hours ago, Scorpio said:

2. Dalej nosisz kapelusze?

 

Ubieram się zależnie od pogody, zimą czapka lub kaszkiet, latem bejsbolówka lub kapelusz. Generalnie lubię nosić nakrycie głowy, nie wiem czy to jakieś drobne natręctwo czy fobia, ale czasami lepiej czuję się nosząc czapkę czy choćby kaptur.

 

13 hours ago, jmk said:

3. Uważasz, że jesteś podobny do szramka beeresa? ;)

4. Na co wydałeś wygraną z milionerów? :D Jak wyglądał casting i cała otoczka, nagranie?

5. Gdzie pracujesz teraz?

 

 

3. Ani trochę.

4. Samochód. Otoczka, długo by opisywać. Najpierw jest rozmowa telefoniczna, następnie spotkanie na żywo i dopiero następuje zakwalifikowanie do programu. Przynajmniej tak było te kilka lat temu. Na miejscu nagrań było dosyć dziwnie. W tv wygląda to na mega nowoczesne studio a nagranie było w starym studiu telewizyjnym na Nowej Hucie w Krakowie. Poza tym sam Urbański jest dosyć miłą osobą, wiadomo, że musi coś zagadać, ale było to dosyć naturalne i miłe, jak na kilkunastosekundowy smalltalk przed włączeniem kamer.

5. W firmie która robi oprogramowanie na telefony komórkowe. Zajmuję się tworzeniem dokumentacji, tutoriali, tekstów.

 

11 hours ago, klinsmann said:

6. jak to jest z Twoim bratem bliźniakiem? który urodził się pierwszy albo który został adoptowany ;)

7. co ze zlotem w tym roku? 

 

6. beeres to mój brother from another mother. Chciałbym raz na zawsze zdementować plotki że jesteśmy spokrewnieni.

7. Nie mogę się niestety jeszcze zdeklarować :/ 

 

10 hours ago, wojt3k said:

8. Od dawna masz Tindera? Jaki procent (na oko) matchy kończy się spotkaniem na żywo?
9. Skąd kibicowanie PSG?
10. Kojarzę Cię jako kogoś, komu bliższe są ideały lewicy - słusznie? A jeśli tak, to czy zawsze tak było?

 

8. W sumie korzystałem z Tindera bardzo krótko, kilka tygodni ledwie. Spotkałem się na żywo tylko z jedną dziewczyną, z którą przez jakiś czas spotykałem się na poważnie. Poza tym kończyło się tylko wiadomościami online. Ostatnio spróbowałem jeszcze raz, ale po kilku drętwych rozmowach, znudziło mi się i  wywaliłem konto w pizdu. Generalnie uważam, że da się tam na pewno znaleźć kogoś na poważnie, ale mimo wszystko jest to dosyć dziwne. Nie ma tej fazy flirtu, podrywu, tylko szybko konkrety (i nie chodzi mi o seks, tylko raczej na zasadzie podobasz mi się to spotykamy się dalej, nie to nie, zaraz będę mieć kolejnego matcha). Tak z własnego doświadczenia jak i opowiadań znajomych.

9. Jeden z pierwszych meczów, które pamiętam, choć zupełnie przez mgłę to finał Pucharu Zdobywców Pucharów 1997 kiedy graliśmy z Barceloną. Gola strzelił wtedy "ten" Ronaldo. Z drugiej strony sam nie wiem, czy oglądałem finał PZP przeciwko Rapidowi z roku 1996, który PSG wygrało, czy też może czytałem jakieś relacje, oglądałem skróty i już mi się to zlewa w jedno :P W Każdym razie w tym 97 roku miałem obiecaną koszulkę piłkarską (z bazaru of kors) więc wyszukałem sobie koszulkę PSG - Patrice'a Loko. I tak już zostało. Fun fact: mam ją do dziś.

10. W sumie to dosyć zabawne, bo moja rodzina jest może nie bardzo konserwatywna, ale raczej dość tradycyjna (w niedzielę chodziło się w komplecie do kościoła itp.) więc ja również powiedzmy do końca gimnazjum byłem dosyć religijny (czytałem czytania w kościele, śpiewałem nawet raz psalm XD). Dopiero gdzieś w liceum przestałem chodzić do kościoła, na religię, ale nie był to taki gimboateizm, jakiś bunt czy coś, po prostu stwierdziłem odwrotnie do Leibniza, mianowicie że jest raczej nic niż coś więc zupełnie odszedłem od kościoła. Później wszystko się rozwijało pod wpływem znajomych, studiów i trochę też chęci bycia przekornym, gdy już dawno zaczynał formować się duopol PO-PiS. Generalnie uważam, że istnieje wiele problemów, których nie rozwiąże kapitalizm ani wolny rynek, a raczej prowadzą one do nawarstwiania się tychże. Bardzo mnie martwi, że tak wiele osób w Polsce dało sobie wmówić jakiegoś wroga, (np. patrząc z perspektywy mojego grona znajomych tą mityczną patologią wyciągającą łapy po zasiłki i 500+) podczas gdy prawdziwym wrogiem żerującym na społeczeństwie są elity i korporacje. które mają w głębokim poważaniu prawa pracownicze czy ochronę środowiska. No ale podczas, gdy w Niemczech wśród młodych ponad 50% poparcia mają Zieloni u nas głosują na PiS czy Konfederację. Widocznie gender i taksówkarze z Pakistanu są dla polskiej młodzieży ważniejszym problemem niż nierówności społeczne, dramatyczna sytuacja na rynku mieszkaniowym czy katastrofa klimatyczna.

Ale generalnie jestem typowym kanapowym lewicowcem. Raczej nie angażuję się w żadną działalność (raz byłem na spotkaniu Razem),  ograniczam się do składek na jakieś ważne dla mnie cele, dorzucenia czasem grosza na KryPol czy udostępniania lewackich memów.

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...