Skocz do zawartości

Malutka pomyłka - Ogromna różnica


steken

Rekomendowane odpowiedzi

BumBum - Ipswich jest do ogrania, ale jak to zwykle bywa, zdegradowane zespoły na koniec sezonu są w niezłym gazie.

Profesor - Emocje emocjami, ale praktycznie w ciągu tych 20 sezonów w prawie każdym (chyba tylko nie w pierwszym) grałem o coś i sezon czy dwa spokoju były ok. ;)

Ralf - W moich prywatnych karierach zdarzyło mi się spaść, nie polecam, to nic fajnego. :P

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

-Proszę państwa, Norwich United pilnie potrzebuje bramki. Leeds wygrywa z Manchesterem City, a Derby bez problemu ogrywa Sunderland. Do rzutu karnego podchodzi Brett McCartney. Jest 1:0 dla Ipswich, wydaje się, że sędzia po tej "jedenastce" zakończy spotkanie. Od Bretta zależą losy Norwich w Premier League. Brett szykuje się do strzału, cała ławka Norwich na stojąco. McCartney uderza... piłka uderza w poprzeczkę, odbija się za linią bramkową i wychodzi w boisko! Cała drużyna Norwich rusza na Bretta w szale radości! Ale zaraz, co się dzieje?! Sędzia uznał, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej! Gol nie został uznany! Ależ bałagan zrobił się na boisku! Piotr Teken nie może uwierzyć! Wykłóca się z arbitrami! Spójrzmy na powtórkę... piłka ewidentnie minęła linię! Ależ błąd sędziego! Piłkarze Norwich są wściekli, ale nie mogą już nic zrobić! Sędzia kończy spotkanie! Ipswich wygrywa 1:0, a Norwich spada z Premier League! Ależ przykre zakończenie sezonu! Derby i Leeds zostają w Premier League!

-Daj już spokój! Twoje scenariusze czasami mnie zadziwiają. - Przerwałem Simonowi Quinnowi, który był dziś w świetnym nastroju. Zupełnie, jakby nie zdawał sobie sprawy z rangi następnego spotkania.

-Ok ok, ale przyznasz, że byłby niezły syf przy takim zakończeniu?

-Naoglądałeś się za dużo filmów. A może ty po prostu zazdrościsz, że nie zagrasz...

-I to jak! Przecież jestem tu od 20 lat, a nie zagram w najważniejszym meczu w historii klubu!

-Ale cię ostrzegałem. Mogłeś dalej grać, a ty wolałeś zrobić swoje i przejść na emeryturę.

-Proszę cię, chyba sam nie wierzysz, że dawałbyś mi grać. Odszedłem w ostatnim dobrym momencie.

-Dobra, dobra. Po meczu sobie pogadamy o twojej błyskotliwej karierze. Teraz liczy się Ipswich i tylko Ipswich.

-Tak jest, szefie!

 

W następnym meczu nie zagrają: ---

 

 

Bohac – Duffy, Aarab, Buchanan – Lynch, Magubane, Mora, Johansen, Mason – Lindberg, McCartney (41’ Embry)

 

Premier League, 38/38, 16.5.2032

Portman Road, 13 496 widzów

Ipswich Town [19] – Norwich United [17], 1:5

2’ Ali Aarab

6’ Brett McCartney

13’ Brett McCartney

19’ Thabiso Magubane

52’ Sergey Lutovinov

90’ Rickard Lindberg

 

Koncertowe 19 minut w naszym wykonaniu. Poprzez 4 bramki szybko zapewniliśmy sobie utrzymanie (bo mało prawdopodobny był brak naszego zwycięstwa). Ciekawiej działo się na innych stadionach. Leeds ugrało remis z Manchesterem City, ale Derby pokonało Sunderland 3:0 i to Derby utrzymało się w lidze, dzięki większej liczbie zdobytych bramek! Nasz debiutancki sezon w Premier League kończymy na 16. miejscu. Otrzymaliśmy za to 8 mln euro, a piłkarze otrzymali 400 tysięcy euro premii.

 

Tabela na koniec sezonu.

 

-Udało się, Norwich United zostaje w Premier League. Co pan teraz czuje?

-Ogromne zadowolenie. Przez ten rok mieliśmy wiele trudnych momentów, czasami poziom ligi nas przerastał. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i możemy już myśleć o następnym sezonie.

-Kiedy uwierzył pan w utrzymanie?

-Wierzyłem w każdym momencie. Niektóre mecze nam nie wyszły, ale należy wierzyć, dopóki są matematyczne szanse. Nie bez znaczenia był niedawny mecz z Derby, który wygraliśmy, dzięki czemu uciekliśmy ze strefy spadkowej. To pozwoliło nam nabrać wiatru w żagle.

-W ciągu sezonu pojawiały się głosy, że Norwich jest za słabe na Premier League nie sportowo, a organizacyjnie.

-Nie da się ukryć, że mamy wiele do nadrobienia w każdej płaszczyźnie, ale wszystko robimy powoli. Stadion jest systematycznie rozbudowywany i z roku na rok powinno to wyglądać coraz lepiej.

-A jak ma się sprawa z finansami?

-Problemy finansowe już nas nie dotyczą. To komfortowa sytuacja, gdy piłkarze nie muszą martwić się o brak wypłaty. Najważniejsze, że klub ciągle się rozwija.

-A jaki jest wasz następny cel?

-Na gorąco mogę powiedzieć, że marzy mi się bycie pierwszą siłą Norwich. Mamy na to szansę, ale w tej chwili cieszmy się wakacjami. Potem pomyślimy, co dalej.

 

-Panie Piotrze, niech pan spojrzy. – Prezes Gladwin pokazał mi zdjęcie. Przedstawiało ono nieznany mi stadion. – Widzi pan, co to jest?

-Szczerze mówiąc to nie. Nie znam tego stadionu.

-Naturalnie, że pan go nie zna, bo on jeszcze nie istnieje!

-Więc…?

-Jeszcze pan się nie zorientował? To będzie nasz nowy stadion! Już za 2 lata! Wyobraża pan to sobie?!

Zatkało mnie. Ledwo co rozbudowaliśmy Plantation Road, a miesiąc później dowiaduję się, że niedługo zagramy na zupełnie nowym stadionie.

-Ale… jak to?

-A tak to! Stadion Miejski – bo tak będzie się nazywał – pomieści 25 767 widzów.

-A ile to będzie kosztować?

-48 milionów. – Po tych słowach prawie przewróciłem się z wrażenia. – Ale spokojnie, część kwoty pokryje sponsor, inną część sprzedaż Plantation Road, a jeszcze inną pożyczka.

-Wow, nie wiem, co powiedzieć.

-Nic nie musi pan mówić. A, zapomniałbym. Rozbudujemy też bazę treningową i obiekty młodzieżowe.

-Pan wybaczy, ale jestem przytłoczony tymi wszystkimi informacjami. Kiedy zagramy na nowym stadionie?

-Za 2 lata. Zapewniam pana, to będzie coś wspaniałego!

-Nie wątpię. To wszystko?

-Tak, niech pan jedzie na urlop, należy się panu.

-Do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim. ;) Nowy stadion to obowiązek. Już nie opłaca się go rozbudowywać, a i tak inne zespoły mają większą ŚREDNIĄ FREKWENCJĘ niż nasza cała pojemność.

 

Podsumowanie kadry:

Bramkarze:

Zdenek Bohac – (30l./CZE) (42/81/4/0/6.74) – Bardzo słaby wynik, tylko 4 czyste konta na 42 występy. Nie można jednak zapminać, że to Premier League i Zdenek miał naprawdę dużo pracy. Nie popełniał rażących błędów, a kilka razy ratował nam skórę.

Grzegorz Klejndinst – (18l./POL) (0/0/0/0/--) – Grzegorz był wypożyczany do npower League 2. Z każdym wypożyczeniem grał coraz lepiej i niedługo zacznie pukać do drzwi pierwszego składu.

 

Obrońcy:

Johnny Duffy – (34l./ENG) (38/1/0/2/6.97) – Poprzednie sezony były o wiele lepsze w jego wykonaniu. Jednak to jest Premier League i jako jeden z trójki obrońców ma sporo pracy. Jestem usatysfakcjonowany jego postawą.

Ali Aarab – (31l./MAR) (37/5/0/6/7.51) – Ali przechodzi samego siebie. Nie dość, że jest asystentem drużyny U-18 to gra w najmocniejszej lidze świata i zbiera w niej świetne noty. Fenomenalny obrońca.

Gary Buchanan – (29l./NIR) (41/2/0/3/7.25) – Bardzo pewny punkt naszej defensywy. Co tu dużo mówić? Gary gra bardzo dobrze i jego miejsce w zespole jest niezagrożone.

Theophilus Bello – (34l./ENG) (2/0/0/0/6.35) – Bello po kontuzji jest cieniem samego siebie. Miał wielkiego pecha i w przyszłym sezonie może nie łapać się nawet na ławkę. Wszystko zależy od letnich transferów.

Bela Horvath – (26l./HUN) (5/0/0/0/6.56) – Ciągle marudzi, że chce grać w pierwszym zespole, a gdy dostaje szansę to zawodzi. Bela ma zadatki na dobrego obrońcę, ale musi więcej pracować, a mniej narzekać.

Lee Salter – (34l./ENG) (1/0/0/0/6.90) – Lee nie ma szans w rywalizacji o miejsce w składzie. W czerwcu wygasa mu kontrakt, ale Lee podjął decyzję o zakończeniu kariery po tym sezonie.

 

Pomocnicy:

Dale Lynch – (35l./ENG) (31/5/2/1/6.93) – Przyszedł na ratunek, gdy lewa pomoc kulała. Dale grał bardzo dobrze, a jego 2 bramki w meczu z Leeds dała nam bardzo ważne 3 punkty. Pomimo wieku jest mocnym punktem drużyny.

Thabiso Magubane – (25l./SCO) (34/1/0/0/6.88) – Czasami był potrzebny w pomocy, a czasami w obronie. Thabiso spisał się nie najgorzej,ale najważniejsze jest to, że ciągle się rozwija.

Steve Mora – (22l./USA) (23/2/1/0/7.09) – Nie oszczędzały go kontuzje. Mimo wszystko Steve grał świetnie i jeśli ominą go problemy ze zdrowiem, powinien być naszą gwiazdą w pomocy.

Odin Johansen – (29l./NOR) (32/1/2/0/7.05) – Bardzo dobry sezon. Odin wykorzystał swoje doświadczenie z Premier League i Eredivisie, pomagając nam w utrzymaniu. Bardzo dobry transfer.

Elliot Mason – (25l./ENG) (40/1/12/2/6.95) – Elliot jest bardzo pewnym punktem zespołu. Minusem jest jednak przeciętny zmiennik, więc potrzebny będzie transfer na prawą stronę. Mam już kogoś na oku i Elliot będzie musiał walczyć o miejsce w pierwszym składzie.

Andrew Mullin – (32l./ENG) (13/1/4/1/7.03) – Stracił miejsce na lewej pomocy, ale czuję, że nie powiedział ostatniego słowa. Myślę, że Andrew powalczy o miejsce w pierwszym składzie.

Matthew Davies – (30l./WAL) (20/0/0/0/6.73) – Matthew nie prezentuje poziomu na miarę Premier League. Jego kontrakt jest ważny jeszcze przez rok, ale nie wiem, co musiałoby się stać, żeby został przedłużony.

Andjleko Franja – (22l./CRO) (19/0/4/1/7.12) – Miał pecha z kontuzjami, ale gdy grał to spisywał się bardzo dobrze. Andjelko jest przyszłością tego zespołu i mam nadzieję, że nadal będzie się rozwijał.

Jackson Cummins – (26l./ENG) (30/0/2/0/7.04) – Jackson jest mocnym zmiennikiem, a w razie potrzeby gra w pierwszym składzie, gdzie również nie zawodzi.

Manuel Hornig – (33l./AUT) (19/0/2/0/6.57) – Taki wynik to stanowczo za mało. Manuel ma kontrakt ważny jeszcze przez rok, ale w nadchodzącym okienku transferowym poszukam wzmocnienia na prawą pomoc.

Joel Bertrand – (27l./FRA) (10/1/0/0/6.22) – Wielki niewypał. Joel nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Najgorsze jest to, że jego kontrakt wygasa za 4 lata, a Joel zarabia niemałe pieniądze.

Simon Agnew – (33l./ENG) (7/1/0/0/7.00) – Simon ma zbyt mocną konkurencję w pomocy i nie ma szans wskoczyć do podstawowego składu. Jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez rok.

 

Napastnicy:

Brett McCartney – (30l./IRL) (32/16/2/1/7.19) – Brett zdobył mniej bramek niż rok temu, ale to nadal dobry wynik. Złą wiadomością jest jego kontuzja, przez którą będzie pauzował 3 miesiące. Oby nie powtórzyła się ta sytuacja, co z Theophilusem Bello.

Rickard Lindberg – (25l./SWE) (25/5/3/0/6.80) – W sparingach grał świetnie. Potem złamał kość śródstopia i wypadł z formy. Wierzę, że zdoła się odbudować, ale wiąże się z tym spore ryzyko. Niewykluczone, że potrzebny nam będzie jeszcze jeden napastnik.

Ralf Eastham – (31l./ENG) (26/4/9/0/6.95) – Ralf nie jest już pewniakiem w zespole, ale pokazał, że nie zamierza rezygnować ze swojego miejsca w drużynie. Na ten moment jest minimalnie przed Lindbergiem.

Sheridan Embry – (19l./ENG) (8/0/2/0/6.70) – Nasz wychowanek został rzucony na głęboką wodę, ale przyzwoicie sobie poradził. W przyszłym sezonie widzę go jako zmiennika.

Perry Fitzgerald – (28l./ENG) (4/0/1/0/6.78) – Za słabo. Perry zdecydowanie przegrywa rywalizację o miejsce w zespole. Jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez rok.

Roger Ibbetson – (35l./ENG) (7/0/0/0/6.40) – Roger jest za słaby na Premier League. Do tego ma już 35 lat i nie ma szans na grę w pierwszym składzie. Ponadto Roger sam podjął decyzję o zakończeniu kariery po tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

 

 

Halaburda – Topolski, Jankowski, Stańczyk, Marek – Janeczko, Kupczyk – Michalski, Sztybrych – Socha, Gładkowski

 

Mecz reprezentacji U-21, 3.6.2032

Tallaght Community Stadium, 673 widzów

Irlandia U-21 – Polska U-21, 1:1

81’ Adrian Kilbane

90+3’ Robert Socha (kar.)

 

Całe szczęście to tylko sparing. Nic nam dziś nie wychodziło. Obawiam się, że najzdolniejsze pokolenie piłkarzy skończyło się w barażach eliminacji do Mistrzostw Europy. Dziś ledwo ugraliśmy remis, a jestem pewny, że kilka miesięcy temu zdecydowanie byśmy wygrali.

 

Pierwszego dnia okna transferowego, dołączył do nas Ramdane Benabdelkader. Francuz jest młodym i perspektywicznym graczem. W tym momencie mam 4 świetnych obrońców i o tę formację nie muszę się już martwić. Ramdane kosztował nas 3 miliony euro.

Kolejnym transferem jest prawy pomocnik – Casper Brinkman. Holender będzie rywalizował z Elliotem Masonem o miejsce w składzie. Nie jest to zawodnik, którego miałem na oku, ale jestem przekonany, że Casper zwróci 1,2 mln euro, które za niego zapłaciliśmy.

 

Piłkarzem roku według kibiców został Ali Aarab.

W tym sezonie otrzymamy 67,48 mln euro za prawa do transmisji meczów telewizyjnych.

Nowy rekord średniej frekwencji wynosi 14 873 widzów na mecz.

 

Grzegorz Klejndinst powędrował na półroczne wypożyczenie do Crewe, a kilka dni później do zespołu dołączył inny Polak – Robert Socha z Legii Warszawa. Roberta znam z reprezentacji U-21, gdzie zbiera dobre noty. Robert kosztował nas 3,5 mln euro. W ten oto sposób formację ataku mamy wzmocnioną.

Perry Fitzgerald został wypożyczony na pół roku do Southend United. Perry nie ma u nas szans na grę, a jest w takim wieku (28), że częste występy mu się przydadzą.

Bela Horvath narzekał i narzekał na brak gry. Pojawiło się kilku chętnych i tak oto za 850 tysięcy euro Bela trafił do Chesterfield. Oby skupił się tam tylko i wyłącznie na grze w piłkę.

Odnośnik do komentarza

 

 

Bohac – Duffy, Aarab, Buchanan – Lynch (46’ Bertrand), Magubane (46’ Cummins), Mora, Johansen, Brinkman (46’ Mason) – Lindberg (46’ Eastham), Socha

 

Mecz towarzyski, 20.7.2032

Moselstadion, 1 439 widzów

Trier – Norwich United, 0:3

49’ Ralf Eastham

55’ Elliot Mason

82’ Rald Eastham

 

W pierwszej połowie nie wyglądało to dobrze. Trier zagrało piątką obrońców, co bardzo ograniczyło nasze możliwości w ofensywie. Zmiany dokonane w przerwie okazały się strzałem w „10”. Wygrywamy pierwszy sparing, choć w naszej grze jest jeszcze mnóstwo niedociągnięć.

 

 

 

Bohac – Duffy, Aarab (46’ Bello), Buchanan – Lynch (46’ Bertrand), Magubane, Mora, Johansen (46’ Franja), Brinkman (46’ Mason) – Lindberg (46’ Eastham), Socha

 

Mecz towarzyski, 27.7.2032

Sportplatz an der Jahnstrasse, 1 500 widzów

Horst – Norwich United, 0:2

33’ Casper Brinkman

41’ Rickard Lindberg

 

Dominowaliśmy przez całe spotkanie, ale z 21 strzałów tylko 2 wpadły do bramki. Nasza skuteczność woła o pomstę do nieba. Mieliśmy doskonałe sytuacje, ale zawodnicy nie potrafili ich wykończyć.

Odnośnik do komentarza

 

 

Bohac – Duffy, Aarab, Buchanan (46’ Bello) – Lynch (46’ Bertrand), Magubane, Mora, Johansen, Brinkman (46’ Mason) – Lindberg (46’ Eastham), Socha

 

Mecz towarzyski, 1.8.2032

Plantation Road, 4 591 widzów

Norwich United – Ely City, 8:0

8’ Robert Socha

10’ Robert Socha

18’ Ali Aarab

21’ Robert Socha

30’ Odin Johansen

38’ Robert Socha

60’ Ali Aarab

64’ Ralf Eastham

 

Wszystko nam dziś wychodziło, ale nie zapominajmy, że Ely City sporo brakuje do drużyn z Premier League. Popisowo zagrał Socha, który w pół godziny strzelił 4 bramki. Imponujące osiągnięcie.

 

 

 

Bohac – Benabdelkader, Aarab, Buchanan – Lynch (46’ Bertrand), Magubane, Franja, Johansen, Brinkman (46’ Mason) – Lindberg, Embry

 

Mecz towarzyski, 8.8.2032

Plantation Road, 4 583 widzów

Norwich United – Stapenhill, 6:0

1’ Rickard Lindberg

8’ Sheridan Embry

10’ Sheridan Embry

13’ Rickard Lindberg

24’ Rickard Lindberg

51’ Rickard Lindberg

 

Pewna wygrana w ostatnim sparingu. Rickard Lindberg pokazał, że też potrafi strzelać, a swoje dorzucił także Embry. Doliczając do nich McCartneya i Sochę, mam 4 dobrych napastników i niemały ból głowy z obstawieniem ataku.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. ;)

 

Pierwsza drużyna Polski pozostaje bez selekcjonera, więc ja pełnię jego funkcję. Dlatego też udam się na mecz z Irlandią, a następnie na mecz kadry U-21.

 

 

 

Błaszczyk – Michalski, Góra, Skiba, Żukowski – Owczarek, Lech – Piekarski, Budnik – Lisiecki, Imianowski

 

Mecz towarzyski, 11.8.2032

Aviva Stadium, 31 754 widzów

Irlandia – Polska, 0:1

64’ Karol Góra

 

Co prawda wygraliśmy, ale zaprezentowaliśmy się kiepsko. Irlandia zagrała dobre spotkanie, miała więcej klarownych sytuacji. Udało im się zdobyć bramkę, ale sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego. Mieliśmy dziś sporo szczęścia, ale zakładam, że jestem tu tylko tymczasowo i ktoś inny zajmie się stylem drużyny. Nie miałem czasu, aby pobyć z chłopakami, ponieważ od razu musiałem udać się do Kielc na mecz kadry U-21.

 

 

 

Wolski – Topolski, Jankowski (46’ Białożyt), Stańczyk, Marek – Janeczko, Kupczyk – Gajos, Sztybrych – Socha, Gładkowski

 

Eliminacje Mistrzostw Europy U-21, 4. grupa, 1/8, 11.8.2032

Arena Kielc, 8 876 widzów

Polska U-21 – Niemcy U-21, 0:1

87’ Mathurin Boumsong

 

Niestety na inaugurację eliminacji przegrywamy z Niemcami. Nie graliśmy dziś źle, ale brakowało nam skuteczności. W pewnym momencie mieliśmy przewagę, ale ostatecznie kończymy z niczym. Jeśli chcemy myśleć o barażach, musimy wygrać wszystkie pozostałe spotkania.

 

-Za kilka dni rusza Premier League. Jakie nastroje panują w drużynie?

-Seria sparingów poszła po naszej myśli, ale nie oszukujmy się – nasi rywale prezentowali poziom daleki od Premier League.

-Czy drużyna jest gotowa na start rozgrywek?

-Oczywiście. Ciężko pracowaliśmy i jestem pewien, że sobie poradzimy.

-Czy zakłada pan walkę o utrzymanie, czy może coś więcej?

-Zobaczymy, jak potoczy się liga. W stawce jest wiele zespołów lepszych od nas, ale już nie raz graliśmy na złość ekspertom.

-Wszyscy znamy zasadniczo szybką drogę Norwich do Premier League. Teraz wszyscy zastanawiają się, co dalej.

-Po utrzymaniu nasze apetyty wzrosły. Marzy nam się gra w europejskich pucharach, ale nie będzie o to łatwo. W zeszłym roku, aby zająć miejsce premiowane grą w pucharach, trzeba było zdobyć 71 punktów, my zdobyliśmy tylko 40. Jeszcze sporo dzieli nas od tego celu.

-To może puchary zagwarantują grę w Lidze Europy?

-Byłoby fajnie, ale na sukces w pucharach składa się wiele czynników. Jeden słabszy mecz może wszystko zaprzepaścić. Aby wygrać puchar, musimy mieć zdrowy skład, dobre losowania, a najwięksi rywale musieliby sprawić niespodziankę i odpaść.

Odnośnik do komentarza

Przed poniższym odcinkiem nie planowałem, ale sytuacja trochę się zmieniła.

 

W następnym meczu nie zagrają: Thabiso Magubane – kontuzja (7-9 dni)

 

 

Bohac – Benabdelkader, Aarab, Buchanan – Lynch, Mora, Franja (46’ Cummins), Johansen, Brinkman (64’ Mason) – Lindberg, Socha (64’ McCartney)

 

Premier League, 1/38, 14.8.2032

Carrow Road, 31 992 widzów

Norwich City – Norwich United, 4:2

4’ Odin Johansen (n/kar.)

7’ Rickard Lindberg

23’ Rickard Lindberg

29’ Aaron McDermid

45’ Bjorn Erlandsson

51’ Joe Palmer

63’ Gary Buchanan (sam.)

 

Do 23. minuty wyglądało to obiecująco. Potem nasza defensywa grała tak, że żałowałem, iż w ogóle przebywa na boisku. Lepiej by nam szło bez nich. Miarka się przebrała, kiedy Buchanan podał do Bohaca, ten minął się z piłką i było po meczu. To smutne, że atak ciężko pracuje na wynik, a 4 niedorajdy psują nam mecz.

 

Na ten sezon sprzedaliśmy 6 311 karnetów – tyle samo, co rok temu.

 

W następnym meczu nie zagrają: Andjelko Franja – kontuzja (5-8 dni)

 

 

Bohac – Agnew, Benabdelkader (46’ Aarab), Buchanan, Cummins – Lynch, Mora, Johansen, Brinkman (61’ Mason) – Lindberg, Socha (46’ McCartney)

 

Premier League, 2/38, 21.8.2032

Plantation Road, 12 500 widzów

Norwich United [17] – Chelsea [10], 1:1

19’ Matias Parkin

65’ Brett McCartney

 

Postanowiliśmy zaskoczyć Chelsea i wyszliśmy ustawieniem 4-4-2. To przyniosło skutek. Nie graliśmy co prawda najlepiej, ale zdobyliśmy ważny punkt. Kto wie, być może zmiana ustawienia da lepsze wyniki? Aby tak było, muszę ściągnąć dobrych bocznych obrońców, bo Agnew to nie ten poziom, a Cummins lepiej czuje się w środku pola.

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu nie zagrają: Andjelko Franja – kontuzja (2-4 dni)

 

 

Bohac – Bello, Benabdelkader, Aarab, Cummins – Mora, Johansen (46’ Mason) – Lynch, Brinkman - Lindberg, McCartney (39’ Socha)

 

League Cup, 2. runda, 24.8.2032

Plantation Road, 7 552 widzów

Norwich United – AFC Telford United, 1:0

18’ Rickard Lindberg

 

Wynik nie odzwierciedla naszej przewagi. Na Telford wyszliśmy ofensywnie, bo 4-2-4 z dwójką skrzydłowych. Zmiana ustawienia działa nam na dobre. Jeśli sprowadzimy bocznych obrońców (są prowadzone rozmowy) to powinniśmy być mocni. Dziś skromnie ograliśmy zespół z Championship, więc ciągle musimy pracować, aby unikać nerwówek w tego typu spotkaniach.

 

W następnym meczu nie zagrają: ---

 

 

Bohac – Bello (46’ Agnew), Benabdelkader, Aarab, Cummins (73’ Magubane) – Mora, Johansen – Lynch, Brinkman – Lindberg, Socha

 

Premier League, 3/38, 28.8.2032

Oakwell, 20 004 widzów

Barnsley [18] – Norwich United [17], 1:2

31’ Robert Socha

75’ Andy Griffiths (kar.)

85’ Rickard Lindberg

 

Szalone spotkanie. Wyglądało ono tak: Barnsley się broni, strzelamy na 1:0. Barnsley spycha nas do obrony, w końcówce doprowadza do wyrównania. Barnsley znowu zaczęło się bronić, ponownie wychodzimy na prowadzenie. Wynik zadowala, ale styl nie. Od 31. do 75. minuty nie istnieliśmy. Przy stanie 1:0 trzeba iść za ciosem, a nie czekać na koniec meczu. Trzeba będzie to zmienić.

 

Ostatni dzień okna transferowego był bardzo pracowity. W krótkim czasie musieliśmy sfinalizować transfery dwóch bocznych obrońców. Ostatecznie zadanie powiodło się w 100%. Nasz pierwszy nabytek to Liam Mansfield z Telford United. Liam nie grał jeszcze w Premier League, ale ma zadatki na dobrego piłkarza. Nie mieliśmy kim grać na lewej obronie, ale Mansfield rozwiązał ten problem. Liam kosztował nas 4,5 mln euro.

Drugim nowym zawodnikiem jest Berat Üçer z Nancy. Berat jest doświadczonym piłkarzem, rozegrał wiele spotkań w Ligue 1, a jego miejsce na prawej obronie jest niezagrożone. Kosztował nas 8 mln euro.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę Cię podziwiam za wytrwałość. Już prawie dwa lata ciągniesz tę karierę. Czuję w tym sezonie co najmniej środek tabeli i spokojne utrzymanie, powodzenia!

 

Swoją drogą, planujesz skończyć karierę po, powiedzmy, wygraniu LM czy będziesz ciągnął ją dopóki nie będziesz miał dość?

Odnośnik do komentarza

Profesor - Pewnie, że nie i zdaję sobie sprawę, że to transfery na miarę Championship. Miałem na oku młodszych i lepszych zawodników, ale wówczas odezwało się piękno Anglii - pozwolenie o pracę.

Iwabik - Sam nie wiem, jak długo będę to ciągnął. Wygranie LM to baaardzo odległa perspektywa. Na razie nie planuję tego kończyć, chyba że komputer będzie miał inne zdanie.

Ralf - W zeszłym sezonie zaczęliśmy bardzo słabo. Teraz jest lepiej, więc kto wie, może uda się wejść do pierwszej "10".

 

 

 

Błaszczyk – Michalski, Góra, Skiba, Żukowski – Owczarek, Lech (71’ Lachowski) – Piekarski, Budnik (46’ Nuckowski) – Lisiecki, Przybylski

 

Eliminacje Mistrzostw Świata, 3. grupa, 1/10, 3.9.2032

PGE Arena, 44 000 widzów

Polska – Łotwa, 3:0

63’ Rafał Nuckowski

71’ Konrad Lisiecki

80’ Konrad Lisiecki

 

Pierwsza połowa nie wyglądała najlepiej, ale w drugiej Łotysze znacznie zwolnili. To dało nam spore pole manewru, dzięki czemu zdobyliśmy aż 3 bramki. Postawa z drugiej połowy zasługuje na uznanie, ale pierwsza część gry zdecydowanie nam nie wyszła.

 

 

 

Wolski – Topolski, Jankowski, Białożyt, Marek (46’ Biliński) – Janeczko, Kupczyk – Gajos, Sztybrych (46’ Bryk) – Socha, Gładkowski

 

Eliminacje Mistrzostw Europy U-21, 4. grupa, 2/8, 3.9.2032

Estadi Comunal, 1 299 widzów

Andora U-21 [3] – Polska U-21 [5], 1:5

11’ Adam Gładkowski

15’ Damian Gajos

16’ Dawid Sztybrych

41’ Hector Murillo (sam.)

50’ Patryk Bryk

61’ Mauro Pedroso

 

Pewna wygrana, aczkolwiek w naszej grze jest jeszcze wiele mankamentów. Jednym z nich jest obrona, która zachowała się fatalnie przy bramce Pedroso, praktycznie mu ją sprezentowała. Z taką grą nie wygramy grupy, przecież musimy zwyciężyć w pozostałych 6 spotkaniach, a jednym z nich jest mecz z Niemcami.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...