Skocz do zawartości

Malutka pomyłka - Ogromna różnica


steken

Rekomendowane odpowiedzi

W następnym meczu nie zagrają: Theophilus Bello – kontuzja (7-9 mies.)

 

 

Bohac – Aarab, Duffy, Salter – Mullin, Magubane (46’ Custers), Cummins (79’ Davies), Franja, Hornig (38’ Mason) – Eastham, McCartney

 

npower Championship, baraż, półfinał, 1. mecz, 10.5.2031

Plantation Road, 7 792 widzów

Norwich United – Fulham, 3:2

31’ Brett McCartney

56’ Rolf-Inge Nymark

71’ Johnny Duffy

81’ Karl Somers

90+1’ Brett McCartney

 

Jest dobrze, ale mogło być jeszcze lepiej. Zmarnowaliśmy kilka dobrych sytuacji, szczególnie po strzałach głową. Na dodatek Elliot Mason nie popisał się przy trafieniu bramkostrzelnego Nymarka (wyłożył mu piłkę sam na sam). Z kolei Karl Somers dał o sobie przypomnieć naszym kibicom. Nasz były zawodnik strzelił na 2:2, ale i tak wróciliśmy na prowadzenie. W barażach nie działa zasada bramek wyjazdowych, więc na rewanż jedziemy ze skromną, 1-bramkową zaliczką.

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu nie zagrają: Theophilus Bello – kontuzja (7-9 mies.), Manuel Hornig – kontuzja (7-9 dni), Grzegorz Klejndinst – zgrupowanie reprezentacji Polski U-19

 

 

Bohac – Aarab, Duffy, Salter – Mullin (77’ Agnew), Magubane, Davies, Franja, Mason (46’ Lungu) – Eastham, McCartney

 

npower Championship, baraż, półfinał, rewanż, 14.5.2031

Craven Cottage, 20 739 widzów

Fulham – Norwich United, 2:2 (4:5)

52’ Brett McCartney

61’ Andrew Parkinson

73’ Andrew Parkinson

88’ Ralf Eastham (kar.)

 

Awansowaliśmy do finału! Po bramce na 1:0 sądziłem, że Fulham się nie podniesie. Myliłem się. Byłem już pogodzony z dogrywką, kiedy nagle Duffy został sfaulowany w polu karnym rywali, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Eastham. Pozostał nam już tylko 1 krok do Premier League!

 

-Znów wracacie na Wembley. Czy będzie to najważniejszy mecz w historii Norwich United?

-Bez dwóch zdań. Stoimy przed szansą na historyczny wyczyn. Wyeliminowaliśmy faworyzowane Fulham i nie boimy się żadnego wyzwania.

-Co sądzi pan o waszym rywalu – Swansea City?

-W tym sezonie mierzyliśmy się z nimi 3-krotnie. Najpierw przegraliśmy 0:1, potem 0:2, a następnie padł remis 1:1. Jesteśmy w dobrej formie i możemy odnieść zwycięstwo.

-Pojawiają się głosy, że awans wam się nie opłaca.

-To głosy, które chcą nas rozkojarzyć. Na Wembley zagramy na 100%, a jeśli będzie trzeba, to na więcej niż 100.

-Jak wygląda sytuacja kadrowa?

-Zagrać nie będzie mógł Theophilus Bello, to oczywiste. Grzegorz Klejndinst zdąży wrócić ze zgrupowania kadry U-19 i usiądzie na ławce. Nie wiadomo, co z Manuelem Hornigiem. Jest za wcześnie, aby jasno określić, czy zagra.

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu nie zagrają: Theophilus Bello – kontuzja (6-8 mies.)

Bohac – Aarab, Duffy, Salter – Mullin (80’ Lungu), Magubane (64’ Custers), Davies, Franja, Hornig (46’ Mason) – Eastham, McCartney

 

Początek to głównie niecelne strzały McCartneya. Brett miał najdogodniejszą sytuację z około 40 metrów, ale spudłował na pustą bramkę po złym podaniu bramkarza rywali. W odpowiedzi Hill główkował w poprzeczkę, a po chwili to samo po drugiej stronie boiska zrobił McCartney. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie mieli piłkarze Swansea. Po dobrze wykonanym rzucie wolnym Bohac odbił strzał z bliskiej odległości, a następnie obronił dobitkę! Do końca pierwszej połowy zastanawiałem się, jak Zdenek to wybronił. Odpowiedzieliśmy płaskim strzałem Easthama, ale golkiper Swansea zdołał sparować piłkę na bok.

 

W drugiej połowie bardzo aktywny był Mullin, ale jego strzał z dystansu był niecelny, a następnie minimalnie spudłował z rzutu wolnego, piłka otarła się o poprzeczkę. Salter postanowił być tego dnia gościnny i wyłożył piłkę Bishopowi. Ten oddał niezły strzał, ale Bohac wybił piłkę na rzut rożny. Następnie dwukrotnie próbował Robinson. Pierwszy strzał z bliskiej odległości nie sprawił problemu Bohacowi, ale strzał z dystansu już tak. Jednak i w tej sytuacji Zdenek zachował czyste konto – odbił piłkę na bok. Swansea cały czas przeważało, ale nie mogło znaleźć drogi do siatki, duża w tym zasługa Bohaca. Odpowiedzieliśmy w 82. minucie. Po przejęciu piłki ruszyliśmy do przodu, McCartney wykorzystał dziurę w obronie rywali, zagrał do Easthama, a ten wykorzystał sytuację sam na sam i wyprowadził nas na prowadzenie! To tylko podrażniło Swansea. Po składnej akcji Taylor z bliska uderzył w słupek, a następnie – mając przed sobą leżącego Bohaca – huknął obok bramki. Znów zastanawiałem się, jak to możliwe, że nie straciliśmy gola. W doliczonym czasie gry Hill oddał strzał głową, ale Bohac pewnie złapał piłkę. Zdenek był tego dnia niesamowity. Ostatecznie dowieźliśmy prowadzenie do końca i arbiter zakończył to spotkanie! AWANSOWALIŚMY DO PREMIER LEAGUE! NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ!

 

npower Championship, baraż, finał, 26.5.2031

Wembley, 87 999 widzów

Norwich United – Swansea City, 1:0

83’ Ralf Eastham

 

-Norwich górą po pasjonującym spotkaniu! Jak się teraz czujecie?

-To był najlepszy mecz w całej mojej karierze trenerskiej. Była wielka stawka, były emocje i świetne parady bramkarzy. Czego chcieć więcej? Ciężko mi w tej chwili cokolwiek powiedzieć.

-Kiedy uwierzył pan, że możecie wygrać?

-Wierzyłem cały czas. Zderzyły się dwa ofensywne style i aż dziwne, że padła tylko jedna bramka.

-Spora w tym zasługa Zdenka Bohaca.

-Zdenek przeszedł dziś samego siebie. Kiedy był drugim bramkarzem, prosił mnie o występy. Uspokajałem go, bo nie było w Norwich piłkarza, któremu nie dałbym szansy. Zdenek był cierpliwy i dziś skradł show.

-Sezon 2012/2013. Rekordowa frekwencja Norwich United wynosiła 100 widzów. Dziś na Wembley było blisko 88 tysięcy osób!

-To niewiarygodne, że w 2012 roku graliśmy w Eastern Counties League Premier Division, a po 19 latach zagramy w Premier League. Byłem pod wrażeniem dzisiejszego stadionu, nigdy nie widziałem tylu kibiców na raz. Zawodnicy się nie przestraszyli i walczyli ze wszystkich sił. To świetni piłkarze.

-Jak pan się czuje ze świadomością, że będziecie grać z takimi zespołami jak Arsenal, Chelsea, Manchester United, Manchester City, Liverpool i Tottenham?

-Do tej pory mieliśmy z nimi styczność tylko w sparingach. To będą wielkie widowiska, tak samo jak derby Norwich!

 

Za zajęcie 6. miejsca w lidze, piłkarze otrzymali 1,4 mln euro premii.

 

-Gratuluę awansu, panie Piotrze! – Prezes Gladwin był w świetnym nastroju.

-Dziękuję, to zasługa nas wszystkich.

-Ale te nieszczęsne wymogi licencyjne…

-O nie… Ile?

-O 4 708 miejsc, koszt – ponad 6 mln, czas – 10 miesięcy.

-Ehh… To gramy na Carrow Road?

-Tak jest.

-No cóż… nie psujmy sobie humoru. Pomówmy o czymś innym!

 

Tak oto razem z prezesem rozmawiałem o wielu tematach, ale staraliśmy się nie dyskutować na temat awansu. Na to przyjdzie czas kiedy indziej.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim! Trochę to zajęło, ale i tak o wiele krócej niż się spodziewałem. Co do następnego celu, najpierw musimy utrzymać się w Premier League, a potem zobaczymy, co dalej. :)

 

Podsumowanie kadry:

Bramkarze:

Zdenek Bohac – (29l./CZE) (52/56/22/0/6.84) – Zdenek bronił bardzo dobrze, a samego siebie przeszedł na Wembley. To oczywiste, że będzie pierwszym bramkarzem. Aż 21 razy w lidze zachował czyste konto, był pod tym względem najlepszy.

Grzegorz Klejndinst – (17l./POL) (2/1/1/0/6.95) – Grzegorz grał więcej na wypożyczeniu. Na razie nie ma szans w rywalizacji z Bohacem, ale może być wartościowym zmiennikiem.

 

Obrońcy:

Johnny Duffy – (33l./NIR) (51/2/1/10/7.55) – Pomimo 33 lat na karku, Johnny gra świetnie. Nie grał jeszcze w Premier League, ale wierzę, że sobie tam poradzi.

Ali Aarab – (30l./MAR) (38/1/0/11/7.74) – Gwiazda naszej obrony. W dodatku jest asystentem zespołu U-18. Nie mogę wyjść z podziwu, jak można w takim stylu godzić tyle obowiązków.

Thoephilus Bello – (33l./ENG) (42/2/0/1/7.19) – Theophilus jest prawdziwym liderem zespołu i ogromnym ciosem jest jego kontuzja. Do gry wróci dopiero za około 8 miesięcy.

Lee Salter – (33l./ENG) (21/0/1/0/7.03) – Lee grał nieco gorzej niż rok temu, ale ma już 33 lata. W dodatku nie możemy dojść do porozumienia w sprawie kontraktu. Jeśli nie dogadamy się do końca czerwca, Lee odejdzie z klubu.

Bela Horvath – (25l./HUN) (16/0/0/0/6.79) – Bela nie grał zbyt wiele, ale w obliczu kontuzji Bello i możliwego odejścia Saltera, będzie nam bardzo potrzebny.

 

Pomocnicy:

Andrew Mullin – (31l./ENG) (46/4/10/0/7.02) – Nieco lepiej niż rok temu, ale czuję, że to ciągle nie jest jego maksimum. Potrzebujemy czegoś więcej niż dośrodkowania z rzutów rożnych.

Thabiso Magubane – (24l./SCO) (44/0/0/1/6.98) – Sezon lepszy od poprzedniego. Thabiso ciągle się rozwija i wierzę, że w Premier League będzie jeszcze lepszy.

Jackson Cummins – (25l./ENG) (33/1/0/0/7.05) – Jackson jak zawsze trzyma poziom. Może się jeszcze rozwinąć, czekam na jego popisy w Premier League.

Tyrone Coventry – (34l./ENG) (26/2/1/0/6.92) – Tyrone grał przyzwoicie, ale postanowił po tym sezonie zakończyć karierę. Podjął decyzję w odpowiednim momencie, kończy z futbolem po wywalczeniu historycznego awansu.

Elliot Mason – (24l./ENG) (47/5/8/1/6.85) – Miewał lepsze sezony, ale ciągle się rozwija i nie powiedział ostatniego słowa. Będzie walczył z Hornigiem o miejsce w pierwszym składzie.

Manuel Hornig – (32l./AUT) (18/0/7/1/6.98) – Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej. Manuel coraz lepiej rozumie się z zespołem i jestem pewien, że w Premier League będzie trzymał wysoki poziom.

Matthew Davies – (29l./WAL) (43/2/7/3/7.07) – Matthew zadziwia ekspertów. Wszyscy skazują go na pożarcie, a on robi swoje i świetnie mu to wychodzi. Zobaczymy, czy tak samo będzie w Premier League.

Abdulhay Lungu – (32l./ZAM) (36/2/5/0/6.74) – Abdulhay przez długi czas miał problemy z dopasowaniem się do naszego stylu. Oby to było już za nim. Jeśli się nie poprawi, będziemy musieli poszukać lewego pomocnika.

Simon Agnew – (32l./ENG) (25/0/1/1/7.01) – Simon grał całkiem nieźle, ale ma już 32 lata i może być tylko gorszy. Na Premier League to może być za mało. Jeśli ktoś się po niego zgłosi, rozważymy sprzedaż.

Maurice Custers – (20l./NED) (34/0/2/0/6.93) – Maurice grał naprawdę dobrze, a ma dopiero 20 lat. Jego kontrakt z Feyenoordem wygasa z końcem czerwca, postaramy się ściągnąć go do Norwich.

Andjelko Franja – (21l./CRO) (15/0/0/0/6.99) – W pierwszych meczach nie błyszczał, ale nie znał języka i nie znał naszego stylu. Potem było bardzo dobrze i bardzo chciałbym sprowadzić go do nas na stałe.

 

Napastnicy:

Brett McCartney – (29l./IRL) (46/22/6/4/7.22) – Lepiej niż rok temu. Brett jest naszą główną bronią w ofensywie. To był dobry sezon, a świadczy o tym fakt, że zadebiutował w reprezentacji Irlandii. Brett jest coraz lepszy i czekam na jego popisy w Premier League.

Ralf Eastham – (30l./ENG) (42/12/8/1/6.98) – Ralf gra w cieniu McCartneya, ale błyszczy w najważniejszych momentach. To jego bramka z Derby dała nam baraże, a bramka na Wembley dała nam awans. Świetnie współpracuje z Brettem.

Roger Ibbetson – (34l./ENG) (37/9/5/2/6.95) – Jak na zmiennika w Championship to dobry wynik, ale w Premier League to może nie wystarczyć. Potrzebny nam będzie napastnik, a być może nawet dwóch.

Perry Fitzgerald – (27l./ENG) (22/4/1/0/6.66) – Nie radził sobie najlepiej w Championship, więc w Premier League też raczej nie będzie błyszczał. Perry nie ma szans na pierwszy skład, jego jedyny, ratunkiem jest transfer.

Odnośnik do komentarza

 

 

Halaburda – Topolski (46’ Foszmańczyk), Skiba, Stryczek, Marek – Cieślewicz, Lech – Michalski, Nuckowski – Imianowski, Truszkowski

 

Mecz reprezentacji U-21, 4.6.2031

Skoda Xanthi Arena, 197 widzów

Grecja U-21 – Polska U-21, 0:5

29’ Wojciech Marek (n/kar.)

44’ Karol Michalski

47’ Rafał Nuckowski

58’ Miłosz Truszkowski

78’ Krzysztof Imianowski

86’ Dariusz Stryczek

 

Przez długi czas mieliśmy problemy ze sforsowaniem greckiej defensywy, ale gdy w końcu się udało, kolejne bramki przyszły z łatwością. Odnosimy pewne zwycięstwo.

 

Lee Salter ostatecznie przedłużył kontrakt z klubem. Przy okazji znam budżety na przyszły rok – na transfery mogę wydać nawet 15 mln euro, co sprawia, że łatwo będzie skompletować mocny skład.

 

 

 

Halaburda – Topolski, Skiba, Stryczek, Marek – Cieślewicz, Lech – Michalski, Nuckowski – Imianowski, Truszkowski

 

Mecz reprezentacji U-21, 9.6.2031

Stadion im. Kazimierza Górskiego, 363 widzów

Polska U-21 – Japonia U-21, 1:2

14’ Miłosz Truszkowski

19’ Mitsunobu Torimoto

24’ Ryoichi Fukazawa

 

Kompromitująca wpadka z Japonią. Co z tego, że byliśmy lepsi, skoro Japonii wyszły dwie akcje, a potem nie potrafiliśmy złamać ich defensywy? Chcemy być najlepsi na świecie, więc nie możemy przegrywać w taki sposób.

Odnośnik do komentarza

Początek okna transferowego przyniósł transfer pomocnika, którym jest Andjelko Franja. Andjelko wrócił do nas za 3 miliony euro.

Kilka dni później dołączył do nas kolejny pomocnik – Odin Johansen z Norwich City. 28-letni Norweg zaliczył 13 występów w kadrze narodowej, a w zeszłym sezonie aż 21 razy zagrał w Premier League. Przyda nam się jego doświadczenie. Kosztował nas 1,8 mln euro.

Kolejnym nabytkiem jest Rickard Lindberg. 24-letni Szwed to dynamiczny napastnik, który powalczy z Ralfem Easthamem o miejsce w składzie. Przyszedł do nas z wolnego transferu.

 

Piłkarzem roku według kibiców został Ali Aarab.

W tym sezonie otrzymamy aż 67,48 mln euro za prawa do transmisji meczów telewizyjnych. To znacznie poprawi naszą sytuację finansową.

Nasz scouting obejmuje już cały świat.

Nowy rekord średniej frekwencji wynosi 6 221 widzów, poprzedni wynosił 4 457 widzów.

 

Grzegorz Klejndinst powinien jak najcześciej grać, więc wypożyczyliśmy go do Crawley Town (npower League 2). Grzegorz wróci do nas za 7 miesięcy, miejmy nadzieję, że jeszcze lepszy.

 

Z wolnego transferu zasilił nas Gary Buchanan. Gary rozegrał już 37 spotkań w Premier League, a ponadto jest 28-krotnym reprezentantem Irlandii Północnej. W tej chwili powalczy z Salterem o pierwszy skład.

Kilka dni później sfinalizowaliśmy transfer lewego pomocnika – Joela Bertranda. Francuz zbierał świetne noty w lidze belgijskiej i mam nadzieję, że udowodni swoją wartość w Premier League. Lierse otrzymało za niego 4,4 mln euro.

Ostatnim wzmocnieniem jest Steve Mora z Maccabi Tel-Aviv. 21-latek rozegrał aż 21 spotkań w dorosłej kadrze USA, co pokazuje, jak duże ma umiejętności. Steve ciągle się rozwija i jestem przekonany, jest wart 3,1 mln euro, które na niego wydaliśmy.

 

 

 

Bohac – Aarab, Duffy, Buchanan (46’ Salter) – Bertrand (46’ Mullin), Magubane, Mora, Johansen (46’ Franja), Hornig (46’ Mason) – McCartney (46’ Eastham), Lindberg

 

Mecz towarzyski, 19.7.2031

The County Ground, 4 095 widzów

Swindon Town – Norwich United, 0:3

2’ Rickard Lindberg

6’ Rickard Lindberg

36’ Brett McCartney

 

Pierwsza połowa – świetna, druga – słabiutka. Ewidentnie widać, że zmiany nie zadziałały na lepsze. Na ten moment skład, który dzisiaj zaczął, jest wyjściowym na ligę.

 

 

 

Bohac – Aarab, Duffy, Buchanan (46’ Salter) – Bertrand (46’ Mullin), Magubane, Mora, Johansen (46’ Franja), Hornig (46’ Mason) – McCartney (46’ Eastham), Lindberg

 

Mecz towarzyski, 26.7.2031

Edgeley Park, 2 450 widzów

Stockport County – Norwich United, 1:4

15’ Rickard Lindberg

48’ Rickard Lindberg

50’ Rickard Lindberg

75’ Rickard Lindberg

77’ Jim Welch

 

Dziś lepiej zaprezentował się skład ze zmiennikami, ale źle wygląda ta stracona bramka. Poprawiliśmy ofensywę kosztem obrony. Po tym meczu nie wiem, jak będzie wyglądała wyjściowa „11” na inaugurację sezonu.

 

 

 

Bohac – Aarab, Duffy, Buchanan (46’ Salter) – Bertrand (16’ Mullin), Magubane, Mora (83’ Davies), Johansen (46’ Franja), Hornig (46’ Mason) – McCartney (46’ Eastham), Lindberg

 

Mecz towarzyski, 2.8.2031

Ewood Park, 7 434 widzów

Blackburn Rovers – Norwich United, 1:0

22’ Bill Crompton

 

Głupia wpadka. To był nasz najgorszy z trzech dotychczasowych sparingów. Blackburn pokazało nam, że mamy jeszcze wiele do poprawy. Jakby tego było mało, Mora wypada na 3 miesiące, a Bertrand na 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...