Skocz do zawartości

Kącik jajowatej piłki


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miłośnikom jajowatej piłki przypominam, że całe mecze rugby angielskiej premiership (niestety nie live) można obejrzeć na tej stronie:

http://www.premiershiprugby.tv/

 

Zakładka full match replays - co prawda realizacja jest bardzo ascetyczna, bo jest jedynie jeden komentator i składy na początek, oraz wynik w przerwie meczu i na koniec, ale da się oglądać

Odnośnik do komentarza

No właśnie z mojego skromnego doświadczenia wnoszę, że nic się w Europie nie może równać z TOP14 jeśli chodzi o widowiskowość. Angielską Premiership oglądam, ale często są takie nudy, że zęby zgrzytają. Pro12 raczej też nie obejrzę, a zespoły z nich w Amlin i Heineken Cup można zobaczyć.

 

Rugby jest fajną dyscypliną sportu, ale przepisy są dość skomplikowane na początku - jeśli nie wiesz jak prosto wyjaśnić offside w piłce nożnej, to w rugby jest ze cztery razy ciężej. Do tej pory nie zauważam pewnie z 90% przewinień w rucku i wierzę sędziemu na słowo :keke: Ale to wdzięczny sport - szczególnie jeśli drażni cię cała ta sztuczna, udawana otoczka w piłce nożnej, rugby jest do bólu autentyczne (do bólu dosłownie ;))

Odnośnik do komentarza

Postaralbym sie odwdzieczyc za jakies rady ;]. Tutaj rugby jest dosc popularne, niedaleko mnie jest spory stadion (Murrayfield, nie wiem czy na nim odbywa sie wiele waznych spotkan), wiec milo byloby znac podstawy jesli pojawi sie temat rugby w gronie znajomych.

 

Ewentualnie moze byc jakis link do prosto wyjasnionych zasad ;].

 

(Jeszcze wczesniej wspomniany lacrosse by sie przydal, ale to juz ktos inny i w innym temacie, chyba ze zmienimy zasady ;])

Odnośnik do komentarza

Rugby to najlepszy sport na świecie o czym jestem gotów zaświadczyć każdą obolałą kością i szwem który mam na ryju :) A zasady najlepiej poznać udając się do pubu na mecz (skoro mieszkasz w Szkocji) nie wiem jak Szkoty, ale Irole cierpliwie mi tłumaczyli, aż zajarzyłem :D

Odnośnik do komentarza

No właśnie miałem pisać - mieszkasz w Edynburgu i nie oglądasz rugby? ;)

 

 

Murrayfield to Szkocki Narodowy, a dodatkowo gra na nim Edinburgh Rugby - co do poziomu, to... pominę milczeniem ;)

To znaczy grają, nawet przyzwoicie choć w ostatnim 6NC skończyli z bilansem 0-0-5, ale to czołówka europejska, a klub z Edynburga był czarnym koniem poprzedniego HCup - wyszli z grupy z pierwszego miejsca, a w ćwierćfinale pokonali pretendentów do tytułu - Toulouse.

 

Co do zasad - najlepiej po prostu obejrzeć jakiś mecz. Telewizyjne realizacje są na tyle przyjazne, że bardzo często sędzia jest na nagłośnieniu i słychać jego decyzje, a i komentatorzy dokładają od siebie.

 

Wystarczy znać kilka podstawowych zasad:

- nie ma podań do przodu

- do przodu można tylko kopać

- atak tylko na zawodnika z piłką, poniżej linii ramion, łapanie, bez uderzeń, nie można podnosić i rzucać itp

- 5 pkt za przyłożenie, 2 za udane podwyższenie po przyłożeniu, 3 pkt za trafienie w bramkę z karnego lub dropkicka

- za drobne przewinienia scrum, za poważniejsze penalty, który może być do wyboru, tap kickiem (czyli szybkim rozpoczęciem akcji), puntem w linię boczną (zachowując przy lineoucie posiadanie piłki), lub strzałem na bramkę.

Odnośnik do komentarza

Moj szef juz mnie zjebal, ze ogladam futbol amerykanski, w ktory graja cipki (tradycyjnie, bo maja ochraniacze), zamiast rugby (czyli sport prawdziwych facetow ;]), wiec zawsze moglbym cos od niego wyciagnac (podejrzewam, ze ma podstawowa wiedze). O podaniach do przodu juz wiedzialem, a reszta wyglada na latwa do zrozumienia. Przyznam Wam racje, najlatwiej bedzie obejrzec mecz w telewizji, tego na pewno nie zabraknie. Dzieki za te podstawy, to na pewno pomoze w szybszym zrozumieniu rugby :).

 

Btw, w tym tygodniu mecz Cowboys mi zwisal, wiec nie obraze sie za info o meczu Dallas@Seattle, a konkretnie, jak gral Ogletree? ;) Sprawdzilbym na innych stronach, ale nie chce trafic na wyniki tych spotkan, ktore mnie interesuja, bo wiekszosc mam jeszcze do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...