Skocz do zawartości

Trzecia siła w Barcelonie!


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Chrostowski jest bardzo niezadowolony z roli rezerwowego golkipera, dlatego zaoferowałem go kilku klubom. Spodobał się jednemu i za 50 000 euro przejdzie tam po sezonie. Trzeba będzie szukać nowego bramkarza.

 

Wygląda na to, że starcie z sąsiadami stopień niżej, będzie decydujące dla odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób awansujemy do Primera Division. Sprawa dla mnie jest jasna. Przegramy – czekają nas baraże. Wygramy – awansujemy bezpośrednio. Remis oznaczać będzie niewiele więcej niż obecnie, czyli sporą niewiadomą. Która opcja zwyciężyła? Ta właściwa mości panowie. Otwarcie mówię, że teraz wstydem będzie nie utrzymać pozycji wicelidera, dającej bezpośredni awans. W pierwszej części bawiliśmy się z naszym jedzeniem, a potem z apetytem skonsumowaliśmy. Ciężko szukać bohatera, nikt nie otrzymał noty 8, za to niemal wszyscy grubo powyżej 7. Bohaterem była drużyna.

 

Liga Adelante, 35. Kolejka 23.04.2016

[2]C.E. Europa 3:0 (0:0) Valladolid[3]

1:0 Koltovich [48’]

2:0 Lorenz [58’k]

3:0 Cisse [90’+4]

 

MoM: N’Gonge (7.8)

Widzów: 7000

 

Podsumowanie:

TABELA PO 35. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Nic dziwnego, że na ostatniej prostej, nasz stadion wypełniany jest do ostatniego miejsca. Znowu gramy jak trzeba i awans stoi tuż za zakrętem. Zespół Tenerife nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Przyjęli na klatę 15 strzałów, powinno paść więcej goli, ale dla mnie może być i pół bramki, byleby sędziowie przyznali trzy punkty. Zostało nam sześć spotkań. Terminarz wygląda zachęcająco, bo na wyjazdy będziemy jeździć do tyłów tabeli, może poza Zaragozą.

 

Liga Adelante, 36. Kolejka 01.05.2016

[2]C.E. Europa 1:0 (1:0) Tenerife[10]

1:0 Gul [40’]

 

MoM: Isidoro (7.6)

Widzów: 7000

Odnośnik do komentarza

A tu mnie koledzy piłkarze mocno rozczarowali. Przez ponad 60 minut graliśmy z przewagą jednego zawodnika, z powodu czerwonej kartki dla rywala. Mimo to remis powinien jeszcze bardziej rozczarować ich trenera, bo mogli spokojnie wygrać. Jeżeli moje piłkarzyki nie chcą tego awansu to niech powiedzą. Z takimi ogórami trzeba wygrywać na jednej nodze. W dodatku Valladolid przegrał swój mecz i mogliśmy odskoczyć na osiem punktów.

 

Liga Adelante, 37. Kolejka 08.05.2016

[19]Guadalajara 1:1 (1:1) C.E. Europa[2]

1:0 Borjina [11’]

1:1 Koltovich [37’]

 

MoM: Kocan (7.9)

Widzów: 4555

Odnośnik do komentarza

Skromnie bo skromnie, wygraliśmy z zawsze groźnym Albacete. Nie ma się co rozpisywać. Byliśmy lepsi, rywale groźni tylko w końcówce. Do końca cztery spotkania.

 

Liga Adelante, 38. Kolejka 15.05.2016

[2]C.E. Europa 1:0 (1:0) Albacete[10]

1:0 N’Gonge [20’]

 

MoM: N’Gonge (8.0)

Widzów: 6871

Odnośnik do komentarza

Gdzie te mecze wyjazdowe, w których strzelaliśmy cztery bramki, z czego trzy w pierwszej połowie? Nasz dzisiejszy rywal pewnie pożegna się z Liga Adelante, ale może też odebrać nam przy okazji bezpośredni awans. I nie wiem co gorsze, remis po totalnej dominacji i po prostu braku celności, czy to co dzisiaj odstawiliśmy, czyli dominacja Atletico? Róbcie tak dalej piłkarzyki, a Valladolid nas dogodni. Zostały im 4 punkty i trzy mecze do końca.

 

Liga Adelante, 39. Kolejka 18.05.2016

[20]Atletico Baleares 1:1 (0:1) C.E. Europa[2]

0:1 Bonis [3’sam]

1:1 Dominguez [59’]

 

MoM: Elvis (7.7)

Widzów: 5345

Odnośnik do komentarza

Niech ta potyczka przemówi statystykami. Posiadanie piłki 39% - 61% dla Elche. Strzały 5 – 14 dla Elche. Dobiegała ostatnia minuta podstawowego czasu gry. Postanowiliśmy opuścić naszą połowę, będącą dzisiaj polem bitwy, bombardowanym bezustannie przez przyjezdnych. Mariotti ładnie odebrał piłkę rywalowi, pognał prawym skrzydłem i dośrodkował tak, że nawet dziecko trafiłoby do pustej bramki. Tym bardziej zrobił to Gang, dając nam na 90% awans. Wystarczy wygrać za tydzień u siebie z przeciętniakiem z Girony. Do boju panowie!!

 

Liga Adelante, 40. Kolejka 22.05.2016

[2]C.E. Europa 1:0 (0:0) Elche[4]

1:0 Gang [90’]

 

MoM: N’Gonge (7.7)

Widzów: 7000

Odnośnik do komentarza

‘Maaam piloto, maaam laptopo! Samba….. mamy awans, hej!’. Dawałem sobie i drużynie trzy sezony na wywalczenie pozycji, premiowanej wejściem do Primera Division. Udało się za drugim podejściem i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Po raz pierwszy w mojej karierze, stanę przed szansą zakończenia tego wątku. Choć pewnie przez dwa pierwsze sezony ciężko będzie próbować rywalizacji z Blaugraną, skupię się raczej na unikaniu spadku i powolnym budowaniu pozycji.

 

Liga Adelante, 41. Kolejka 29.05.2016

[2]C.E. Europa 2:1 (2:1) Girona[14]

0:1 Molina [10’]

1:1 N’Gonge [19’]

2:1 Baraja [22’sam]

 

MoM: Koltovich (7.3)

Widzów: 6909

 

Podsumowanie:

Samba! ….. mamy awans!

Odnośnik do komentarza

Wypuściłem totalne rezerwy, dlatego wynik ani nie zaskakuje, ani nie rozczarowuje. Dla kilku graczy był to pożegnalny mecz, a reszta już nie może się doczekać walki w najlepszej lidze świata. Razem od trzeciej ligi, aż się łezka w oku kręci. Będziemy grać na powiększonym stadionie, gdyż zarząd zdecydował rozbudować jedną z trybun o 1750 miejsc. Pochłonie to kwotę 2,5 miliona euro, które natychmiast zniknęły z naszego konta.

 

Liga Adelante, 42. Kolejka 05.06.2016

[8]Real Zaragoza 1:0 (1:0) C.E. Europa[2]

1:0 Serrano [1’]

 

MoM: Serrano (7.6)

Widzów: 19 996

 

Podsumowanie:

TABELA PO ZAKOŃCZENIU SEZONU

Odnośnik do komentarza

Debrecen - proszę bardzo: LINK. Zdobyli w kończącym się sezonie mistrzostwo kraju, choć tylko o punkt wyprzedzili Real Madryt. Ale w lidze mistrzów odpadli w ćwierćfinale, z Lyonem. Na pewno nie uda się osiągnąć celu wątku w premierowym sezonie, ale i nigdzie mi się nie spieszy.

Odnośnik do komentarza

Debrecen - proszę bardzo: LINK. Zdobyli w kończącym się sezonie mistrzostwo kraju, choć tylko o punkt wyprzedzili Real Madryt. Ale w lidze mistrzów odpadli w ćwierćfinale, z Lyonem. Na pewno nie uda się osiągnąć celu wątku w premierowym sezonie, ale i nigdzie mi się nie spieszy.

I dobrze :D Opek będzie dłużej "żył" i o to chodzi :D:)

Odnośnik do komentarza

Sezon 2016/2017

 

 

Przypominam cel gry: spotkać się dwa razy z FC Barceloną, czy to w lidze (już bez ha ha) czy to w pucharze i uzyskać wynik premiujący mnie, czyli wyeliminowanie ich z rozgrywek pucharowych bądź lepszy bilans dwumeczu ligowego. Gdy/Jeśli osiągnę ten cel, kończę grę.

 

Budżet płacowy: 101 522 euro

Budżet transferowy: 13,843,149 euro

 

 

Transfery do/z klubu:

 

< ----

 

Henryk Motyka (21 lat, Polak z francuskim paszportem) – będę strzelał, ale jeśli patrzeć na same atrybuty i potencjał, to mój najlepszy transfer od kiedy jestem trenerem C.E. Europy. Ma imię małopolskiego rolnika, ale mam nadzieję, że kosić przeciwników nie będzie. Jest wychowankiem AS Monaco. W zeszłym sezonie zaliczył dziewięć meczów w Ligue 1, zgarniając łączną notę 7.00, a więc znakomicie. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości, będą się bić o niego reprezentacje Francji oraz Polski. Ja mam nadzieję, że biało-czerwone serce zwycięży.

 

Sebastian Gomez (19 lat, Urugwajczyk) – za osiem dni, ten prawy obrońca będzie mógł się starać o hiszpański paszport, co dla mojego klubu jest niezwykle dobrą informacją, bo nawet w La Liga jest limit 3 zawodników spoza UE w składzie. Szybki, dobry technicznie (14), a przede wszystkim niesamowity w odbiorze (18). Żal będzie mi posadzić Biobaku na ławce, ale innej opcji nie widzę.

 

Mitchell Bond (18 lat, Australijczyk z brytyjskim paszportem) – melodia przyszłości. Nie ma nadzwyczajnych atrybutów, ale wierzę, że się rozwinie.

 

Andrzej Witan (26 lat, Polak) – bardzo długo szukałem nowego bramkarza. Miałem na oku bardzo obiecującego Kurto, lecz ten wybrał sąsiada zza miedzy, Espanyol. Mój nowy nabytek jest wychowankiem nieistniejącego już klubu, Amiki Wronki. Ostatnie dwa sezony spędził w austriackim Mattersburgu i był tam prawdziwą gwiazdą (notą łączna za ostatni sezon 7.25!). Raczej na niego postawię w nowym sezonie, ale każda wpadka będzie miała swoje konsekwencje. Kosztował mnie 650 000 euro.

 

Eric Nibourette (17 lat, Hiszpan) – wypożyczyłem go z Zaragozy. Bardzo obiecujący napastnik, a ja muszę mieć zastępcę dla Gula. Boję się, że obecni, czyli Cisse i Gonzalez mogliby sobie nie poradzić. Jeżeli ten młodzian się sprawdzi, to zawalczę o niego po zakończeniu rozgrywek.

 

Daniel Ferreira (18 lat, Argentyńczyk) – zapłaciłem za niego 1,300,000 euro. Lecz patrząc na jego możliwości, sądzę, że kiedyś potroi tę kwotę. Jest nominalnym wysuniętym napastnikiem. Ja jednak będę go ustawiał na lewym skrzydle. Mam tylko pewien zgryz bo obecnie przebywa u mnie czterech graczy spoza EU. Wprawdzie Gomez otrzyma wkrótce obywatelstwo hiszpańskie, ale nie wiem czy zdąży do momentu rejestracji składu.

 

 

----->

 

Braganca (33 lata, Portugalczyk) – może gdybyśmy nie awansowali, to bym przedłużył z nim kontrakt, ale 33 letni skrzydłowy w Primera Division? Co jak co, ale mój klub to nie dom spokojnej starości. W końcu nasze hasło to ‘młodość górą’!

 

Ruben Salvador (31 lat, Hiszpan) – to historyczny moment, bo Ruben jest ostatnim zawodnikiem, który pamięta moje przyjście do klubu. Był ostoją naszej defensywy, miał sezon, w którym strzelił 12 bramek!! Ale w ostatnich dwóch zagrał tylko dziewięć razy, teraz nie miałby szansy powąchać murawy. Dziękujemy i powodzenia.

 

Emiliano Ponti (26 lat, Argentyńczyk hiszpańskim paszportem) – czekałem i czekałem aż wybuchnie jego forma, a tu nic. Ostatni sezon to już średnia 6.32 i pożegnanie z zespołem.

 

Jakub Chrostowski (24 lata, Polak) – wiązałem z nim duże nadzieje i w zasadzie sprawdzał się w roli bramkarza. Mam lekkie wyrzuty sumienia, bo uległem niezadowolonemu Małeckiemu i posadziłem Jakuba na ławce. Ostatecznie sprzedałem go za 50 000 euro to Jaen i życzę wszystkiego najlepszego. Może jeszcze zrobi karierę.

 

Francisco Aristiguieta (27 lat, Wenezuelczyk z hiszpańskim paszportem) – och, ileż on dał mi radości w ciągu tych pięciu lat gry w Europie. W pierwszym sezonie średnia po 38 meczach 7.25. Wiele asyst i ważnych goli. Nawet w poprzednim dołożył cegiełkę, zdobywając gola w dramatycznych okolicznościach, już po 90. minucie. Aż dziw bierze, że nie wzbudził zainteresowania na rynku, choćby w niższych ligach.

 

Kevin Nakache (27 lat, Francuz) – jego największym atutem była niska kontuzjogenność. Właściwie nie pamiętam dłuższej przerwy z tego powodu. Ale już piłkarsko niestety cieniutko. Tylko w 2. lidze radził sobie jako tako. Sprzedałem go za friko do Recreativo, więc dalej będzie kopał piłkę w Liga Adelante.

Odnośnik do komentarza

Pełna kadra na sezon 2016/2017

 

Bramkarze:

Wojciech Małecki (25 lat, Polak)

Andrzej Witan (26 lat, Polak)

 

 

Obrońcy:

Taofeek Biobaku (25 lat, Nigeryjczyk)

Kamil Wenger (24 lata, Polak)

Henryk Motyka (21 lat, Polak z francuskim paszportem)

Rene Kocan (27 lat, Słowak)

Charaf Benali (20 lat, Belg)

Guychel N’Gonge (23 lata, Belg)

Sebastian Gomez (19 lat, Urugwajczyk)

Vadim Koltovich (21 lat, Białorusin)

 

 

Pomocnicy:

Kevin (23 lata, Hiszpan)

Dani Carrillo (26 lat, Hiszpan)

Eugenio Mariotti (22 lata, Włoch z niemieckim paszportem)

Wang Gang (27 lat, Chińczyk)

Benjamin Lorenz (23 lata, Niemiec)

Sebastian Wolański (20 lat, Polak)

Alioune Cisse (22 lata, Senegalczyk z francuskim paszportem)

Daniel Ferreira (18 lat, Argentyńczyk)

Jose Javier (17 lat, Hiszpan)

Wojciech Markowski (20 lat, Polak)

 

Napastnicy

Oscar Gonzalez (20 lat, Hiszpan)

Dariusz Gul (19 lat, Polak)

Eric Nibourette (17 lat, Hiszpan)

 

 

Mecze towarzyskie:

C.E. Europa – C.E. Europa U-19 2:0 (Gul x2)

Real Oviedo – C.E. Europa 1:3 (Gul, Motyka, Ferreira)

Lucena – C.E. Europa 1:0

Castellon – C.E. Europa 0:3 (Gul x2, Gang)

Ferrol – C.E. Europa 4:3 (Gul, Mariotti, Kevin)

Odnośnik do komentarza

No i niestety musiałem dokonać wyboru, którego z nonEU nie zgłosić do rozgrywek. Padło na Gomeza, gdyż prawa obrona jest najmocniej obsadzoną pozycją. Może jeszcze zdąży otrzymać paszport do zakończenia okna transferowego.

 

Nie mam słów na ten mecz. Tak dwóch różnych połówek jeszcze nie widziałem. Do przerwy potrafiliśmy strzelić cztery gole, tracąc ledwie jednego. Prawdziwy koncert grał Gul i Motyka. Potem część planów pokrzyżował Mariotti, debilnym faulem, po którym ukarałem go pozbawieniem dwutygodniowej wypłaty. Później nawalali obrońcy. Boki zagrały fatalnie, szybko straciliśmy dwa gole i Mallorca miała pół godziny, żeby spokojnie wyrównać. Udało im się w piątej minucie doliczonego czasu, po rzucie karnym, podyktowanym za faul Lorenza. Najlepsze, że sędzia doliczył 7 minut i w ostatniej wyszli sam na sam z Witanem, ale mój bramkarz, przytomnie obronił.

 

Liga BBVA, 1. Kolejka 21.08.2016

[-]C.E. Europa 4:4 (4:1) Mallorca[-]

1:0 Gul [6’]

2:0 Koltovich [12’]

3:0 Motyka [19’]

3:1 Keko [27’]

4:1 Gul [37’]

4:2 Piacek [52’]

4:3 Adorjan [60’]

4:4 Maierchofer [90’+5]

 

MoM: Gul (8.8)

Widzów: 6510

 

Podsumowanie:

Jestem wściekły tą inauguracją. Wygląda na to, że nasze problemy defensywne nie znikną, mimo paru świetnych transferów.

Odnośnik do komentarza

markess1984 – dzięki. Ja właśnie chciałem uniknąć jakiś głośnych transferów. Wierzę, że niedrogimi młodzikami zdołam się utrzymać. Teraz niech kasa idzie na rozbudowę stadionu i bazy, bo te 7000 miejsc w Primera Division to śmiech na Sali. Póki co, na pensje wydaje ponad połowę przyznanego budżetu, a na transfery przeznaczyłem łącznie dwa miliony euro, bo kilku graczy zakontraktowałem jeszcze w styczniu, tak więc jest dobrze.

_______________________________

 

To jednak spora wada młodego zespołu – chimeryczność. W domu tracą cztery gole przeciwko innemu beniaminkowi, by na wyjeździe z ograną drużyną nie stracić żadnego. Choć nieprzypadkowo Witan został zawodnikiem spotkania. Bronił wszystko, z każdej pozycji: łącznie 6 strzałów. W sumie padło ich 17, czyli dużo za dużo. Ważne, ze mamy punkcik.

 

Liga BBVA, 2. Kolejka 28.08.2016

[3]Cartagena 0:0 (0:0) C.E. Europa[10]

 

MoM: Witan (7.7)

Widzów: 15 894

 

Podsumowanie:

Na następny dzień, mój fizjoterapeuta zgłosił kontuzję nowego nabytku, Nibouretty. Zawodnik ten wypada na cztery tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...