Skocz do zawartości

Trzecia siła w Barcelonie!


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Gra taka jak wynik. Po dłuższej przerwie wrócił Gonzalez, ale widać było brak formy. Na następne spotkanie powinien być gotów mój podstawowy napastnik. Mecz do zapomnienia.

 

Liga Adelante, 27. kolejka 08.03.2015

[14]Murcia 0:0 (0:0) C.E. Europa[11]

 

MoM: Biobaku (8.0)

Widzów: 10 037

Odnośnik do komentarza

Cały dzień media trąbiły o napadzie w północnej części Barcelony, którego na piłkarzach Celty dopuścił się chiński Gang grasujący w tym rejonie od początku sezonu. Zawodnicy zostali ogołoceni z wszystkich punktów. Ponadto pozbawiono ich pomysłu na grę i chęci. Jest to pierwszy napad w historii, który mnie osobiście cieszy, bo daje mojej drużynie w praktyce już utrzymanie – przynajmniej jeśli wziąć po uwagę trzy poprzednie sezony, gdy ta ilość wystarczała.

 

Liga Adelante, 28. kolejka 13.03.2015

[12]C.E. Europa 2:1 (1:0) Celta Vigo[14]

1:0 Gang [40’]

2:0 Gang [49’]

2:1 Papadopulos [63’]

 

MoM: Gang (8.9)

Widzów: 6784

Odnośnik do komentarza

Od kilku spotkań, w pierwszej jedenastce wychodzi Małecki. Postanowiłem dać mu szansę, bo to faktycznie może być dobry bramkarz i póki co nie żałuję. W pięciu występach uzbierał notę 7.22. Kilka jego interwencji, dzisiaj również, ratowało nam punkty. Drużyna Logrones była dziś znacznie groźniejsza niż na naszym terenie. Lecz my w końcu zagraliśmy bardzo dojrzale, nie tracąc prowadzenia, zdobytego tuż przed przerwą.

 

Liga Adelante, 29. kolejka 22.03.2015

[19]U.E. Logrones 0:1 (0:1) C.E. Europa[8]

0:1 Kevin [45’]

 

MoM: Gul (7.6)

Widzów: 13 686

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że jesteśmy w dobrej formie (zawsze gdy to mówię, to w kolejnym meczu przegrywamy :) ). Pierwsze skrzypce grało dzisiaj inne niż zwykle skrzydło. Mariotti utrzymuje w tym sezonie zadowalającą formę. Dziś strzelił swą trzecią bramkę oraz zaliczył jedenastą asystę. Równie dobry w tym spotkaniu był Gul. On już ładnie się rozwinął w tym sezonie i szkoda, że nieco cofnęła to długa kontuzja, po której niedawno wrócił. A jak sytuacja w tabeli? Wystarczy spojrzeć w dół – jakieś tam szanse na baraż mamy, ale bez napalania się.

 

Liga Adelante, 30. kolejka 25.03.2015

[8]C.E. Europa 2:0 (2:0) Salamanca[11]

1:0 Mariotti [23’]

2:0 Gul [43’]

 

MoM: Mariotti (8.3)

Widzów: 6889

 

Podsumowanie:

TABELA PO 30. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Nie byłem przekonany co do zwycięstwa w tym spotkaniu. Głównie dlatego, że graliśmy bez naszych bocznych obrońców, którzy powoli stają się instytucją w zespole. Rywal nie chciał jednak tego wykorzystać i nie rzucił się do atakowania skrzydłami. Przeważaliśmy, ładnie rozgrywaliśmy akcje aż Kevin powtórzył swój wyczyn z poprzedniego wyjazdu i dał nam prowadzenie. Później scenariusz się zmienił niestety. Gospodarze po przerwie szybko wyrównali i zaczęli prezentować się coraz lepiej. Nikt już tego dnia gola nie strzelił, a mi średnio podoba się ten wynik. Trzeci z rzędu mecz bez błysku Ganga, słabiutki N’Gonge. Za mało było tego dzisiaj panowie.

 

Liga Adelante, 31. kolejka 29.03.2015

[20]A.D. Alcorcon 1:1 (0:1) C.E. Europa[8]

0:1 Kevin [34’]

1:1 Correa [47’]

 

MoM: Kevin (7.3)

Widzów: 2683

Odnośnik do komentarza

Mimo zniżki formy, Gangiem zainteresował się poważny kandydat do awansu, zespół Las Palmas. A co do spotkania to los zrobił kopiuj/wklej poprzedniego meczu z Alcorcon. Więcej było elementów wspólnych niż różnic. Może remis tylko bardziej pechowy, bo byliśmy znacznie lepsi niż gospodarze. Zagram jeszcze dwa mecze w podstawowym składzie i jeżeli szanse na baraż nie będą duże to zacznę wystawiać rezerwy, szczególnie graczy, którzy narzekają na brak miejsca w składzie.

 

Liga Adelante, 32. kolejka 05.04.2015

[10]Rayo Vallecano 1:1 (0:1) C.E. Europa[8]

0:1 Gul [23’k]

1:1 Bangoura [54’]

 

MoM: Gul (7.2)

Widzów: 8305

Odnośnik do komentarza

Niby pewne zwycięstwo, ani przez chwilę niezagrożone, to jednak trochę bez błysku. Nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu okazji, a przypominam, że przeciwnik zamyka tabelę ligi, z fatalnym bilansem i dorobkiem punktowym. Za tydzień podejmujemy u siebie rezerwy F.C. Barcelony i chciałbym bardziej okazałego zwycięstwa.

 

Liga Adelante, 33. kolejka 12.04.2015

[8]C.E. Europa 2:0 (1:0) S.D. Ponferradina[22]

1:0 Wenger [28’]

2:0 Gul [65’]

 

MoM: Wenger (8.3)

Widzów: 6889

Odnośnik do komentarza

That's what i'm fuckin talkin about!! Efektowne, okazałe, niepodważalne zwycięstwo w derbach stolicy Katalonii. Nie ma lepszego momentu na przerwanie słabszych występów niż to spotkanie. Mowa oczywiście o Gangu, który był dzisiaj płucami, sercem, lewą nogą i prawym pośladkiem drużyny. A rywale żegnają się z zapleczem Primera Division, co nie bardzo mnie cieszy. W końcu to pewni dostarczyciele punktów, a i fajnie widzieć wypełniony do ostatniego miejsca stadion Nou Sardenya. Do miejsca barażowego tracimy cztery punkty a następny mecz, wyjazdowy z Elche prawdę nam powie, bo to nasz sąsiad z tabeli.

 

Liga Adelante, 34. kolejka 19.04.2015

[8]C.E. Europa 5:2 (2:0) Barcelona ‘B’[21]

1:0 Wenger [28’]

2:0 Gang [45’]

3:0 Mariotti [55’]

4:0 Gul [63’]

4:1 Carlos [64’]

5:1 Gul [70’]

5:2 Nangis [82’]

 

MoM: Gang (9.1)

Widzów: 7000

Odnośnik do komentarza

Póki co, to najbardziej zaskakujący dla mnie wynik tego sezonu. Elche dysponuje składem o klasę lepszym niż mój, mają duże szanse na baraże, w dodatku mecz rozgrywany był na ich terenie. Zazwyczaj w takim przypadku oznaczało to stratę trzech punktów. Tym razem było inaczej. Błysnęliśmy grą w ofensywie, stwarzając więcej groźniejszych sytuacji. Natomiast pieśń przewodnia gospodarzy tego dnia to ‘mniej niż zero’. Wszystkie atuty wyeliminowane, defensywa ośmieszona. Wygląda na to, że następne kolejki nie będą meczami o pietruszkę.

 

Liga Adelante, 35. kolejka 26.04.2015

[7]Elche 1:3 (0:1) C.E. Europa[8]

0:1 Gul [26]

0:2 Wenger [75’]

1:2 Monteyne [86’]

1:3 Braganca [90’+3]

 

MoM: Wenger (8.0)

Widzów: 9467

 

Podsumowanie:

TABELA PO 35. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Zanim napiszę o kolejnym meczu, przybliżę nieco moją strategię transferową na kolejne sezony. Często powtarzam w tym temacie, że ‘młodość górą’, często wyróżniam tych młodych, nieokrzesanych. Po prostu bliżej mi do działań w tę stronę. Z jednej strony brak doświadczenia może skutkować mało udanymi transakcjami jak przyjście Cisse (choć obecnie prezentuje się lepiej), ale z drugiej obserwowanie zaledwie 17-letniego Gula, zdobywającego już seryjnie bramki na zapleczu jednej z najsilniejszych lig świata, sprawia, że serce (jak i wartość piłkarza) rośnie, dlatego skupiam się na młodzieży. Na większości pozycji mam zawodników, którzy moim zdaniem będą w stanie w przyszłym sezonie powalczyć o lokatę premiowaną awansem (choć wciąż mamy na to szanse w obecnym), więc będę sprowadzał młodych, którzy z początku będą grać w klubach filialnych lub, jeżeli ich potencjał pozwoli, wskoczą od razu do pierwszej drużyny. Pewne kroki ku temu już poczyniłem, podpisując kontrakty z czterema bardzo zdolnymi zawodnikami. Ale o konkretach napiszę po zakończeniu rozgrywek, gdy do nas przyjdą.

 

Nie miałem wątpliwości, że z wiceliderem będzie ciężej. Potwierdzenie przyszło szybko, bo już w piątej minucie pozostawiony sam zawodnik Xerez wcisnął piłkę do bramki z ostrego kąta. Wcześniej my zdążyliśmy obić słupek ich ‘świątyni’. Ciekawy dla kibiców początek przestraszył defensywy na tyle, że aż do doliczonego czasu pierwszej części wiało nudą. Wtedy Gul zabawił się w bilardzistę uderzając piłkę jak kulę w pole karne, by ta uderzyła w kolejną (w tym przypadku obrońcę) i trafiła do dziury, dając nam lepszy humor w przerwie. Mimo to, mój napastnik grał bardzo słabo, w dodatku złapał żółtą kartkę, więc postanowiłem wpuścić na plac Cisse. Była to bardzo dobra decyzja, bo Senegalczyk walczył jak lew o każdą piłkę i po wygarnięciu jej z nóg przeciwnika, wymienił klepkę z Mariottim i pognał sam na bramkę. Trafił słupek (jak to Cisse), ale piłka odbiła się od bramkarza i weszła do siatki. Nie był to ostatni gol w wykonaniu piłkarzy Xerez. Trafili jeszcze dwa razy, szkoda, że już do właściwej bramki. Trochę niezasłużenie, ale przegrywamy.

 

 

Liga Adelante, 36. kolejka 01.05.2015

[7]C.E. Europa 2:3 (1:1) Xerez[2]

0:1 Strestik [5’]

1:1 Magrelli [45’+1 sam]

2:1 Camara [50’-sam]

2:2 Smrekar [75’]

2:3 Moyo [87’]

 

MoM: Moyo (7.5)

Widzów: 6985

 

Podsumowanie:

Wenger wypada z powodu kontuzji, Gang pauzuje za kartki. Czas uruchomić rezerwy.

Odnośnik do komentarza

Grzejniki ławek do boju! To wasza szansa na pokazanie, że zasługujecie na pobyt w coraz wyżej wspinającym się w hierarchii klubów Katalonii. Zmian było łącznie sześć. Fakt, że przez pierwsze 45 minut straciliśmy tylko jednego gola, był zasługą pana Szczęścia. No i słabo ustawionych celowników gospodarzy. Powiedzmy, że końcowy wynik 0:2 nie odstrasza, ale nasz występ był tak samo intrygujący jak rozmowa hodowców kartofli.

 

Liga Adelante, 37. kolejka 10.05.2015

[3]Sporting Gijon 2:0 (1:0) C.E. Europa[8]

1:0 Falque [7’]

2:0 Biobaku [68’sam]

 

MoM: Ayoze (7.7)

Widzów: 17 883

Odnośnik do komentarza

No okej chłopaki, gramy już może o nic, ale nie grajcie niczego. Katastrofa kolejowa a nie mecz piłkarski. Rozczarowali wszyscy co do sztuki. Proszę się wziąć w garść bo mam kary finansowe i nie zawaham się ich użyć.

 

Liga Adelante, 38. kolejka 17.05.2015

[9]C.E. Europa 0:2 (0:2) Cadiz[16]

0:1 Karagounis [6’]

0:2 Dioni [36’]

 

MoM: Laporte (7.9)

Widzów: 6826

Odnośnik do komentarza

Jako, że dogrywamy już spokojnie (lecz mało efektywnie) sezon do końca, pozwolę sobie wklejać tylko suche wyniki.

 

Liga Adelante, 39. kolejka 20.05.2015

[5]Las Palmas 1:0 (1:0) C.E. Europa[9]

1:0 Ruyman [42’]

 

MoM: Ruyman (8.1)

Widzów: 13 897

 

 

Liga Adelante, 40. kolejka 24.05.2015

[10]C.E. Europa 1:1 (0:0) Valladolid[3]

1:0 Wenger [77’]

1:1 Barros [90’+2]

 

MoM: Barros (7.7)

Widzów: 7000

Odnośnik do komentarza
Liga Adelante, 41. kolejka 31.05.2015

[5]Real Zaragoza 0:3 (0:2) C.E. Europa[9]

0:1 Cisse [39’]

0:2 Fuentes [42’sam]

0:3 Gang [78’]

 

MoM: Cisse (8.9)

Widzów: 18 387

 

 

 

Liga Adelante, 42. kolejka 07.06.2015

[9]C.E. Europa 1:0 (1:0) Girona[16]

1:0 Cuellar [34’sam]

 

MoM: Wenger (7.8)

Widzów: 6950

 

TABELA PO ZAKOŃCZENIU SEZONU

Odnośnik do komentarza

Sezon 2015/2016

 

Przypominam cel gry: spotkać się dwa razy z FC Barceloną, czy to w lidze (ha ha) czy to w pucharze i uzyskać wynik premiujący mnie, czyli wyeliminowanie ich z rozgrywek pucharowych bądź lepszy bilans dwumeczu ligowego. Gdy/Jeśli osiągnę ten cel, kończę grę.

 

Budżet płacowy: 33 972 euro

Budżet transferowy: 2 819 750 euro

 

 

Transfery do/z klubu:

 

< ----

Sebastian Wolański (19 lat, Polak) – wychowanek Śląska Wrocław, który jednak nie dostał szansy pokazania się w polskiej lidze. Spodobały mi się jego atrybuty fizyczne i będę starał się go nauczyć gry jako środkowy pomocnik, bo jego obecnej pozycji nie używamy. Zastanowię się nad wypożyczeniem.

 

Jose Perez (17 lat, Hiszpan) – na tego zawodnika nie mam ciśnienia. Rozwinie się – super. Nie rozwinie – trudno. Spodobało mi się, że już jako 16 latek radził sobie w zespole czwartej klasy rozgrywkowej. Zaproponuję go moim klubom filialnym. Jeżeli nie będzie zainteresowania, to czeka go ogrywanie z drużyną U-19.

 

Wojciech Markowski (18 lat, Polak) – to też melodia przyszłości. Zagrał kilka meczów w Ekstraklasie jako gracz Wisły Kraków. Oceny miał katastrofalne i może dlatego nie było ciśnienia w jego klubie na przedłużenie kontraktu. Ja zrobiłem to pierwszy i jestem ciekaw jak poradzi sobie na wypożyczeniu.

 

Jose Javier (16 lat, Hiszpan) – drybling na poziomie 14 w wieku 16 lat, szybkość 13, technika 11. To zrobiło na mnie wrażenie, dlatego wydałem na niego 18 000 euro. Wierzę, że nie skończy się na drużynie juniorskiej i kiedyś załapie się do pierwszego składu.

 

Benjamin Lorenz (22 lata, Niemiec) – zawiódł mnie mój nabytek z zeszłego sezonu na pozycji DP, Pardo, dlatego kupiłem tego niemieckiego zawodnika za 18 000 euro bez mrugnięcia okiem. Warunki ma moim zdaniem fantastyczne i z pewnością dam mu grać od razu w wyjściowym składzie.

 

Charaf Benali (19 lat, Belg) – sezon zacznie raczej od ławki rezerwowych, ale sądzę, że z miejsca będzie mógł zastąpić obu bocznych obrońców w przypadku kontuzji lub kartek. W Genk rozgrywał całe sezony, zgarniając łączne oceny na poziomie 7.00, dlatego wydatek 150 000 nie uważam za duży.

 

Vadim Koltovich (20 lat, Białorusin) – potrzebowałem środkowego obrońcę, mogącego z miejsca wejść do pierwszej jedenastki, bo klasa N’Gonge nie do końca mnie satysfakcjonuje. Zapłaciłem dużo bo 450 000 euro. Martwię się też, że zrobiłem z tego klubu wieżę Babel.

 

 

----->

Jules Pardo (26 lat, Francuz) – wcześniej pisałem, że ten defensywny pomocnik okazał się dużym rozczarowaniem (średnia 6.75). Całe szczęście, że znalazł się ktoś chętny na jego zakup. Odszedł za darmo, ale budżet płacowy powiększył się o 2000 euro.

 

Alex (27 lat, Hiszpan) – to już nie ta klasa. Druga liga hiszpańska to max jego możliwości. Przez dwa sezony pewniak w składzie, dlatego dziękuję za spędzony u mnie czas.

Odnośnik do komentarza

Pełna kadra na sezon 2015/2016

 

Bramkarze:

Jakub Chrostowski (23 lata, Polak)

Wojciech Małecki (24 lata, Polak)

 

 

Obrońcy:

Taofeek Biobaku (24 lata, Nigeryjczyk)

Ruben Salvador (30 lat, Hiszpan)

Kamil Wenger (23 lata, Polak)

Rene Kocan (26 lata, Słowak)

Charaf Benali (19 lat, Belg)

Guychel N’Gonge (22 lata, Belg)

Vadim Koltovich (20 lat, Białorusin)

Emiliano Ponti (25 lata, Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem)

 

 

Pomocnicy:

Kevin Nakache (26 lat, Francuz)

Kevin (22 lat, Hiszpan)

Francisco Aristiguieta (26 lat, Wenezuelczyk z hiszpańskim paszportem)

Dani Carrillo (25 lata, Hiszpan)

Braganca (32 lat, Portugalczyk)

Eugenio Mariotti (21 lat, Włoch z niemieckim paszportem)

Wang Gang (26 lat, Chińczyk)

Benjamin Lorenz (22 lata, Niemiec)

Sebastian Wolański (19 lat, Polak)

 

 

Napastnicy

Oscar Gonzalez (19 lat, Hiszpan)

Dariusz Gul (18 lat, Polak)

Alioune Cisse (21 lat, Senegalczyk z francuskim paszportem)

 

 

Mecze towarzyskie

C.E. Europa – Valencia 0:3

Gava – C.E. Europa 0:0

Espanyol ‘B’ - C.E. Europa 1:6 (Mariotti, Carrillo x3, Lorenz, Gul)

Beasain - C.E. Europa 2:4 (Cisse x2, Carrillo, Gang)

Santboia - C.E. Europa 0:4 (Cisse, Aristiguieta, Gang, Gul)

Odnośnik do komentarza

W okresie przygotowawczym z meczu na mecz wyglądaliśmy lepiej, nowi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, dlatego też oczekuję mocnego wejścia w sezon, w którym chciałbym już widzieć moją drużynę na miejscu barażowym. I faktycznie zaczęliśmy od szybkiej kontry, w czasie której Gul zagrał długą piłkę do Mariottiego. Ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i dał nam prowadzenie. Utrzymało się one ledwie osiem minut, w skutek nieudanej pułapki ofsajdowej. 36. minuta była przełomowa. Mój napastnik został popchnięty chamsko w polu karnym i przyznano nam rzut karny, łącznie z czerwoną kartką. Pewnym wykonawcą był debiutant Lorenz. Ponownie prowadziliśmy. Drugą połowę w pełni kontrolowaliśmy, dwa razy obijając poprzeczkę. Świetnie grał środek pola, szczególnie para Carrillo-Lorenz. W końcu padła trzecia bramka, dająca już pewne, inauguracyjne zwycięstwo.

 

Liga Adelante, 1. kolejka 23.08.2015

[-]C.E. Europa 3:1 (2:1) Celta Vigo[-]

1:0 Mariotti [16’]

1:1 Calvet [22’]

2:1 Lorenz [36’k]

3:1 Tunez [81’sam]

 

MoM: Lorenz (7.9)

Widzów: 6677

 

Podsumowanie:

Gola strzelił nam zawodnik, którym się mocno interesowałem przed tym sezonem. Calvet jest wychowankiem FC Barcelony, gdzie grywał już w pierwszym składzie. Trochę żałuję :)

Odnośnik do komentarza

Dwie kolejki to jeszcze za mało, by stwierdzić, jaki potencjał będzie miał mój zespół w tym roku, ale bardzo pewna wygrana w Xerez robi wrażenie. Dawno nie czułem się tak niezagrożony w meczu wyjazdowym. Robiliśmy co chcieliśmy, ponownie dzięki dobrej grze środka, jak i dwóch stoperów, czyszczących wszystko co się dało. Bramki nieco przypadkowe, po dużym zamieszaniu w polu karnym, ale okazji było więcej.

 

Liga Adelante, 2. kolejka 28.08.2015

[21]Xerez 0:2 (0:1) C.E. Europa[2]

0:1 Gang [13’]

0:2 Kevin [62’]

 

MoM: Gang (8.1)

Widzów: 12 015

Odnośnik do komentarza

Z powodu przesunięcia meczu z Logrones, rozegraliśmy sparing z klubem Belchite97. Wygraliśmy pewnie 5:0, a Cisse jest coraz bliżej pierwszej jedenastki. Podpisałem też kontrakt ze zdolnym obrońcą, Stevenem Tunnicliffe.

 

Moje nowe nabytki nie chcą, bym długo czekał na ich trafienia w nowym sezonie. Dziś do tego grona dołączył Wolanski, którego oczami wyobraźni widzę, przejmującego pozycję Kevina. Rozegraliśmy wspaniały mecz, z trzecią z rzędu czerwoną kartką dla przeciwnika. Wygląda na to, że nie są w stanie doganiać mojego młodego, dynamicznego składu i muszą ratować się faulami. Dzisiejsza końcówka w naszym wykonaniu była zabójcza, Gang jest piłkarzem nieocenionym. Nie widzę nikogo, kto byłby w stanie z nim powalczyć na tej pozycji przez kolejne sezony.

 

Liga Adelante, 3. kolejka 13.09.2015

[20]Rayo Vallecano 0:4 (0:1) C.E. Europa[4]

0:1 Gang [24’]

0:2 N’Gonge [79’]

0:3 Lorenz [85’k]

0:4 Wolanski [90’+2]

 

MoM: Gang (9.3)

Widzów: 7780

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...