Skocz do zawartości

Trzecia siła w Barcelonie!


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na dwa spotkania na naszym terenie. Liczę co najmniej na cztery punkty, bo rywale nie są z najwyższej półki. Problem w tym, że nie przepadam za ekipą Getafe. Ciężko mi się z nimi gra. Potwierdzili to w pierwszej połowie, prezentując się znacznie lepiej od nas. Raz strzelili w poprzeczkę, innym razem, w ciągu jednej akcji trzy razy trafiali w Witana. Dlatego bardzo mnie zmartwiła jego kontuzja tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. O dziwo nie wpłynęło to źle na nasze morale, nawet strzeliliśmy gola. Zastępujący Gula (kartki) w ataku Ferreira, wykorzystał dobre podanie Javiera. Ten 17-letni skrzydłowy okazał się później bohaterem, odnajdując się świetnie w polu karnym gości, po rzucie wolnym i podwyższył prowadzenie, załatwiając zespół z przedmieść Madrytu. Niestety mój bramkarz wypada na siedem tygodni, które będą decydujące. To wielki test dla Małeckiego.

 

Liga BBVA, 30. Kolejka 29.03.2017

[14]C.E. Europa 2:0 (0:0) Getafe[11]

1:0 Ferreira [55’]

2:0 Javier [73’]

 

MoM: Javier (8.1)

Widzów: 8471

 

Podsumowanie:

TABELA PO 30. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Tym razem wyjście z Motyką na słońce nam się opłaciło, bo po raz drugi w sezonie, strzelił dla nas bramkę. To bardzo dobre wejście w mecz rozzłościło rywali, co przyniosło wyrównanie jeszcze przed upływem trzydziestej minuty. Jak wypadł test Małeckiego? Cóż, oblał. Strzelenie sobie samobójczego gola załatwia sprawę. W tym klubie podstawowym bramkarzem już nie będzie. Za to Motyka być może pójdzie drogą ‘od zera do bohatera’. Czekałem na występ, po którym zostanie wybrany MVP. Dzięki drugiej bramce w tym meczu, tak się dzisiaj stało. Plan minimum na te dwa spotkania został wykonany.

 

Liga BBVA, 31. Kolejka 02.04.2017

[14]C.E. Europa 2:2 (1:2) Malaga[12]

1:0 Motyka [4’]

1:1 Rabello [25’]

1:2 Małecki [34’sam]

2:2 Motyka [59’]

 

MoM: Motyka (9.2)

Widzów: 8750

Odnośnik do komentarza

Jeśli odbędzie się konkurs na największe zaskoczenie tego sezonu, to nagrodę zgarnie z pewnością zespół Granady. Trzecie miejsce, z dużymi szansami na awans do Champions League gwarantuje zwycięstwo w tej kategorii. Dlatego nie liczę na zdobycz punktową. A mecz pokazał, że niesłusznie, bo zdołaliśmy nie stracić gola. Najlepszą okazję zmarnował Gul, dobijając uderzenie z rzutu rożnego. Dawniejszy Gul pewnie by wykorzystał okazję, ale ten obecny jest o klasę słabszy. A może to po prostu poziom rozgrywek za trudny? W każdym bądź razie napadzior, który do nas przyjdzie, raczej wygryzie go z podstawowej jedenastki. Lubię też, gdy moi zawodnicy postępują na przekór mojej krytyce. Dzisiaj Małecki porządnie się zrehabilitował, broniąc rzut karny.

 

Liga BBVA, 32. Kolejka 06.04.2017

[3]Granada 0:0 (0:0) C.E. Europa[14]

 

MoM: Strzelecki (7.8)

Widzów: 22 273

Odnośnik do komentarza

Wstydu nie było, ale punktów za wrażenia artystyczne nie dają. Motyka wrócił do swojej żenującej dyspozycji, a przód grał jakby był tyłem. Mecz do zapomnienia.

 

Liga BBVA, 33. Kolejka 09.04.2017

[13]C.E. Europa 0:2 (0:1) Sevilla[5]

0:1 Ruben [2’]

0:2 Lukaku [60’k]

 

MoM: Perez (8.6)

Widzów: 8750

Odnośnik do komentarza

Wynik, który oznacza, że utrzymaliśmy się w sezonie 2016/2017 w Primiera Division. Całe szczęście, że udało nam się to już teraz, bo na punkty w kolejnych meczach mamy nikłe szanse. Nasz terminarz wygląda tak: Atletico(w), Barcelona (d), Valencia (w) oraz Bilbao (d). Rywali rozszarpał dziś Motyka, który jest bardzo zmienny. Oddaję mu jednak, że pod koniec sezonu podciągnął się nieco z grą, zaczął być też skuteczny. Może kolejny sezon będzie lepszy w jego wykonaniu. Zdaje się, że to nasze najwyższe zwycięstwo w lidze. Trochę to smutne, że częściej nie rozbijamy rywali, lecz wszystko przed nami. Najpierw jednak trzeba zebrać baty w czterech ostatnich meczach sezonu, tak więc do dzieła.

 

Liga BBVA, 34. Kolejka 13.04.2017

[14]C.E. Europa 3:0 (2:0) Racing Santander[16]

1:0 Motyka [17’]

2:0 Motyka [27’]

3:0 Gul [79’]

 

MoM: Motyka (9.3)

Widzów: 8693

Odnośnik do komentarza

Debrecen – oczywiście wzmocnienia będą. Już teraz mam podpisane kontrakty z trzema zawodnikami, którzy będą mogli spokojnie wskoczyć od razu do pierwszego składu. Chciałbym też zrealizować jakiś głośny transfer, powiedzmy za 5 mln euro. Budżet transferowy będzie pewnie okazały, więc nie powinno być z tym kłopotu.

_________________________________

 

Troszkę pomieszałem składem, dałem odpocząć kilku zawodnikom przed Gran Derbi Barcelona. Zastępcy nie spisali się źle, o ile w ogóle można tak mówić w przypadku przegranego meczu. Ale Atletico walczy o ligę mistrzów, dlatego strata dwóch bramek nie brzmi źle. Wiem, minimalista ze mnie, jednak zaliczaliśmy już poważniejsze wtopy, dlatego nie będę narzekał.

 

Liga BBVA, 35. Kolejka 16.04.2017

[3]Atletico Madryt 2:0 (1:0) C.E. Europa[11]

1:0 Rodrigo [2’]

2:0 Salvio [87’]

 

MoM: Salvio (8.6)

Widzów: 43 575

 

Podsumowanie:

TABELA PO 35. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Dobrze napisały gazety po meczu: ‘dzielność nagrodzona remisem’. Chcieliśmy uniknąć przede wszystkim tak dużej dysproporcji, jaka miała miejsce w pierwszym meczu (0:6). W zupełności nam się to udało. Śmiem twierdzić, że zagraliśmy ofensywniej niż w wygranym pojedynku z Realem Madryt. Strzały 11 – 15 (ale w celnych 3-2 dla nas). Posiadanie piłki nieznacznie na korzyść Blaugrany. Wraz z upływem czasu, przejmowaliśmy inicjatywę i to my byliśmy groźniejsi. Widać gołym okiem, że nie jest to udany sezon w wykonaniu tej drużyny. Odpadli w 1/4 pucharu kraju (z Królewskimi) oraz nie udało im się przejść nawet pierwszej rundy fazy pucharowej Champions League (porażka z Man Utd). Sezon w zasadzie ratuje tylko tytuł mistrza Hiszpanii. Mam nadzieję, że regres będzie postępował, bo to ułatwi mi osiągnięcie celu. Jednak w tym sezonie, Barca pany.

 

Liga BBVA, 36. Kolejka 23.04.2017

[12]C.E. Europa 1:1 (1:1) F.C. Barcelona[1]

0:1 Messi [4’]

1:1 Mariotti [33’]

 

MoM: Strzelecki (7.6)

Widzów: 8750

 

Podsumowanie:

Dla Gula był to ostatni mecz sezonu, gdyż wypada na trzy tygodnie z powodu kontuzji.

Odnośnik do komentarza

Jako, że dwa ostatnie mecze są o pietruszkę, pozwolę sobie wkleić je w jednym poście. Najpierw ulegliśmy wyraźnie zespołowi Valencii (ktoś się dziwi?), następnie bezbramkowo zremisowaliśmy z Bilbao. Ostatecznie zajęliśmy 15. pozycję w Primera Division, co nas zadowala, choć oczywiście z sezonu na sezon będziemy chcieli piąć się wyżej.

 

Może coś jeszcze o moich młodzikach. Przed ostatnią kolejką zajmowali drugie miejsce i decydujący mecz mieli na wyjeździe z trzecim Espanyolem, który gdyby wygrał, wyprzedziłby nas w tabeli. Mecz zakończył się pogromem, wygraliśmy 5:1 i zdobyliśmy wicemistrzostwo kraju. To bardzo dobre osiągnięcie, które pozwala mi twierdzić, że wielu z moich juniorów czeka świetlana przyszłość.

 

Liga BBVA, 37. Kolejka 30.04.2017

[7]Valencia 2:0 (1:0) C.E. Europa[12]

1:0 Ruben [2’]

2:0 Soldado [60’]

 

MoM: Ruben (8.9)

Widzów: 45 016

 

Liga BBVA, 38. Kolejka 14.05.2017

[14]C.E. Europa 0:0 (0:0) Athletic Bilbao[8]

 

MoM: Jarrea (7.6)

Widzów: 8750

 

TABELA PO ZAKOŃCZENIU SEZONU

Odnośnik do komentarza

Sezon 2017/2018

 

Przypominam cel gry: spotkać się dwa razy z FC Barceloną, czy to w lidze (już bez ha ha) czy to w pucharze i uzyskać wynik premiujący mnie, czyli wyeliminowanie ich z rozgrywek pucharowych bądź lepszy bilans dwumeczu ligowego. Gdy/Jeśli osiągnę ten cel, kończę grę.

 

Dotychczasowy bilans: sezon 2016/2017 (0:6, 1:1 = - 6)

 

 

Budżet płacowy: 118 874 euro

Budżet transferowy: 17,371,749 euro

 

Transfery do/z klubu:

 

< ----

Michele Pazienza (20 lat, Francuz) – zupełnie nie rozumiem, dlaczego Olympique Lyon pozbył się tego wychowanka po czterech sezonach. Chłopak zagrał łącznie 22 spotkania w ich barwach, a jego średnia wszystkich lat to….. 7.82! Jest prawym obrońcą i świetnym zabezpieczeniem na kolejny nieudany sezon Gomeza, choć właściwie to wystawię go w pierwszym składzie, bo ma lepsze wskaźniki, niż ten drugi. Bardzo mi się podoba, że udało się ściągnąć go za friko. Szkoda tylko, że wymagania ma duże. 11 000 euro tygodniowo to bardzo dużo.

 

Dawid Ogorek (20 lat, Polak) – być może jeszcze większy talent niż Gul. Wychowanek krakowskiej Wisły, niezwykle bramkostrzelny. To niesamowite, ale w podstawowym składzie grał już jako 15 latek. Wtedy w 11.spotkaniach zdobył pięć goli. Łączny bilans to 50 bramek w 92 spotkaniach. Sądzę, że to jemu dam szansę gry w pierwszym zespole od początku.

 

Raul (21 lat, Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem) – zdecydował fakt, że lada chwila miał dostać hiszpańskie obywatelstwo. Solidny środkowy obrońca, mogący grać na prawej stronie defensywy.

 

Anouar Aarab (19 lat, Francuz) – obiecujący lewy skrzydłowy, wychowanek Sedan. Bardzo boję się o moje skrzydła, dlatego sprowadzam go jako zabezpieczenie.

 

Jumarili Nduwimana (19 lat, Francuz) – następny gracz dostępny z wolnego transferu. Wychował się w AS Monaco, ale nie grał tam wcale. Dla mnie najważniejszy jest fakt, że potrafi grać jako DP, bo ta pozycja nie jest mocno obsadzona.

 

Tim de Rijk (22 lata, Belg) – pewien agent zaoferował mi tego bramkarza, a mając w pamięci kiepskie występy Małeckiego zdecydowałem się ściągnąć go do zespołu i postarać się sprzedać Polaka. Jak wiadomo, na początku będzie siedział na ławie, ale może kiedyś zasłuży sobie na coś więcej.

 

Philipp Vollmann (20 lat, Austriak) – 7.000.000 euro, tyle zapłaciłem za tego środkowego obrońcę. Wielu pewnie powie, że to szaleństwo, lecz ja wierzę, że unicestwi nam problemy na środku defensywy, jakie mieliśmy w zeszłym sezonie. A kto tak się obłowił na tym transferze? Dinamo Bukareszt.

 

 

----->

Wang Gang (28 lat, Chińczyk) – to głównie dzięki niemu awansowaliśmy do najwyższej klasy rozgrywkowej i w zasadzie był nie do ruszenia. Ale sytuacja zmieniła się, gdy zobaczyłem, że la Liga to za wysokie progi, a średnia 6.68 najlepiej o tym świadczy.

 

Taofeek Biobaku (Nigeryjczyk z hiszpańskim paszportem) – na dwa sezony zabezpieczył prawą stronę obrony, zgarniając łączną notę 7.15. Lecz do klubu przyszła solidna konkurencja, dlatego zdecydowałem się go sprzedać do NAC Breda za 100.000 euro.

 

Guychel N’Gonge (24 lata, Belg) – mało grywał, a przede wszystkim nie rozwinął się tak jakbym chciał. Dlatego nie przedłużyłem z nim kontraktu.

 

Henryk Motyka (22 lata, Polak) - odejście tego piłkarza to moje wielkie niedopatrzenie. Widocznie tak się podjadałem, podpisując z nim kontrakt, że zaakceptowałem jakąś śmieszną klauzulę. Po sezonie zaliczył debiut w dorosłej reprezentacji Polski i to pewnie skusiło kilka klubów do ściągnięcia go. Najbardziej skutecznym okazała się Granada i zapłaciła za niego 3.000.000 euro rozłożone na dwa lata.

 

Oscar Gonzalez (21 lat, Hiszpan) – mój pierwszy sensowny wychowanek, dobrze radzący sobie w niższych ligach. Na tę najlepszą był jednak za słaby dlatego oddałem go za darmo do rezerw Sevilli.

 

Wojciech Małecki (26 lat, Polak) – fajnie, że udało mi się zrealizować operację zamiany rezerwowych golkiperow. Małecki nie wyszedł na tym źle, bo podpisał kontrakt z Evertonem. Ja zarobiłem na tym 100.000 euro.

Odnośnik do komentarza

damonir24 - Rzeczywiście Ogorek ma za sobą debiut w dorosłej reprezentacji, nawet tego nie zauważyłem :-) Kafarski wprowadził go w 51. minucie spotkania z Izraelem (2:2). Zmienił Patryka Małeckiego, ale za wiele do gry nie wniósł i otrzymał notę 6.6

 

Fenomen - Zgadzam się, lecz poza Raulem mam jedynego środkowego obrońcę na rezerwie, Wengera, dlatego nie będę nim żonglował. Wolę by wyrósł na świetnego stopera.

 

polarinho - ja daję sobie trzy sezony, by spuścić manto Blaugranie. Chciałbym by rok 2020 był tym, w którym osiągnę swój cel.

Odnośnik do komentarza

Pełna kadra na sezon 2017/2018

 

Bramkarze:

Tim de Rijk (22 lata, Belg)

Andrzej Witan (27 lat, Polak)

 

Obrońcy:

Kamil Wenger (25 lat, Polak)

Charaf Benali (21 lat, Belg)

Michele Pazienza (20 lat, Francuz)

Sebastian Gomez (20 lat, Urugwajczyk)

Philipp Vollmann (20 lat, Austriak)

Vadim Koltovich (22 lata, Białorusin)

Raul (21 lat, Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem)

Radosław Strzelecki (26 lat, Polak)

 

Pomocnicy:

Kevin (24 lata, Hiszpan)

Dani Carrillo (27 lat, Hiszpan)

Eugenio Mariotti (23 lata, Włoch z niemieckim paszportem)

Benjamin Lorenz (24 lata, Niemiec)

Jumarili Nduwimana (19 lat, Francuz)

Sebastian Wolański (21 lat, Polak)

Daniel Ferreira (19 lat, Argentyńczyk)

Wojciech Markowski (21 lat, Polak)

Anouar Aarab (19 lat, Francuz)

Sebastian Szczepański (24 lata, Polak)

 

Napastnicy

Dariusz Gul (20 lat, Polak)

Dawid Ogorek (20 lat, Polak)

 

Mecze towarzyskie:

C.E. Europa – C.E. Europa U-19 4:1 (Szczepański, Mariotti, Markowski x2)

Castilla – C.E. Europa 2:1 (Szczepański)

Moreirense – C.E. Europa 0:2 (Mariotti x2)

Badalona – C.E. Europa 0:1 (Carrillo)

Badajoz – C.E. Europa 0:2 (Gerritsen, Rodriguez)

C.E. Europa – Torino 2:0 (Ogorek, Gul)

Odnośnik do komentarza

Inaugurujemy spotkaniem z zespołem Sevilli. Nie możemy skorzystać z usług jednego zawodnika. Ferreira brał udział w mundialu do lat 20 i w jednym ze spotkań doznał urazu, który wyklucza go na trzy tygodnie. Mamy jednak godne zastępstwo, dlatego nie martwimy się jego brakiem, zresztą od kolejnego meczu powinien być już dostepny. Jak wypadł pierwszy mecz nowego sezonu? Chyba nieźle. Biorąc pod uwagę klasę rywala i niezgranie części mojej drużyny, wynik remisowy jest zadowalający. Wprawdzie pozwoliliśmy się totalnie zdominować w posiadaniu piłki (32%), ale nie miało to większego przełożenia. Defensywa spisała się na medal.

 

Liga BBVA, 1. Kolejka 28.08.2017

[-]C.E. Europa 0:0 (0:0) Sevilla[-]

 

MoM: Strzelecki (7.5)

Widzów: 8750

Odnośnik do komentarza

Jakoś ciężko mi zaakceptować, że losy wątku mają szansę rozstrzygnąć się na jego korzyść/niekorzyść już na tak wczesnym etapie sezonu. Tak proszę państwa, w drugiej kolejce Primera Division udajemy się do potężnych sąsiadów, F.C. Barcelony. Rozbijam ten mecz na dwa posty, gdyż chcę, by wynik był już na nowej stronie - taki dziecinny kaprys. Nie wiem na co nas stać tak do końca, lecz jestem pewien, że unikniemy pogromu z poprzednich rozgrywek. Przed sezonem, Blaugrana przeprowadziła dwa znaczące transfery. Za 26.000.000 euro przybył do nich Stefan Savic oraz za 19.500.000 wychowanek Sochaux, Marvin Martin. Okres przygotowawczy mieli kiepski, wygrali ledwie jeden z pięciu meczów. Za to w superpucharze Hiszpanii ograli już Real Madryt, ciężko więc tak do końca określić ich formę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...