Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze do niedawna polski rynek piwa tkwił w letargu. M.in. za sprawą aktywności marek należących do Grupy Żywiec, od początku roku rynek stał bardziej zorientowany na potrzeby konsumenta.

Tym razem firma piwowarska z udziałem rynkowym przekraczającym 30 proc. uatrakcyjnia opakowanie piwa Tatra.

...

Zmiana dotyczy obu wariantów dostępnych na rynku (piw Tatra Jasne Pełne i Tatra Mocne) oraz wszystkich opakowań piwa (butelki 0,5 l i 0,65 l oraz puszki 0,5 l). Nowe opakowanie zastąpi poprzednie po ponad czterech latach od jego wprowadzenia.

...

Zmiana opakowania Tatry to kolejny krok w procesie uatrakcyjniania polskiego rynku piwa, na którym dynamika sprzedaży przez długi okres czasu oscylowała wokół zera. ...

Kolejny zabieg kosmetyczny Grupy Żywiec. Jeżeli to są działania mające na celu zwiększenie sprzedaży piwa w Polsce to Ja dziękuję za takie nowości :)

A co do dobrego piwa. W sieci marketów Tesco pojawił się Ciechan Wyborne (3,99 zł) z miodowych (5,99 zł) wraz z Lwówkiem Ratuszowe i Książęce (3,99 zł)

Odnośnik do komentarza

:o

Tesco zawsze było drogie, ale to przesada - w moim Carrefourze Ciechan Wyborne było za 3,30, a Lwówki za 2,99 :> (miodowe i pszeniczne za jakieś 4 z groszami, ale nie jestem pewien, bo nie kupowałem)

 

jak zobaczyłem cenę w Tesco Ciechana Miodowego to mi szczęka opadła :0

 

Ja w sklepie koło siebie mam Ciechana Miodowego za 4,4 PLN i Lwówka za 3,2 PLN.

 

BTW.

 

Konstancin to dobre piwko, czy nie :>

Odnośnik do komentarza

:o jakubkwa Ty żyjesz

 

Własnie nabyłem... Fortunę Miodową. Nie widziałem jej wcześniej, no ale widać browar z Miłosławia też postanowił pomiodzić. Jest to piwo dolnej fermentacji, ciemne, 5,6% alk. Miód w smaku nie jest tak nachalny jak w Łomży - czuć nutkę paloną (jak kiedyś w ś.p. Okocimiu Palonym). Cena 3,60 u mnie w monopolu.

Odnośnik do komentarza

Czołem Vami ;) Z Fortuny piłem niegdyś Czarne Miodowe - skoro i to Miodowe jest ciemne, jeszcze z paloną nutką, to zapewne może być to samo. Nawet niezłe z tego co pamiętam, chociaż samego Czarnego fanem nie jestem. Natomiast jako że lubię tak piwa pszeniczne, jak i miodowe, to Cornelius Hoenig Weizen na półce wzbudził moje zainteresowanie, ale w smaku nie zachwycił. Wyszło że pszeniczne miodowe jest jak świnka morska - ani to świnka, ani morska. Ale chętnie bym potwierdził bądź zaprzeczył temu twierdzeniu innym piwem tego rodzaju, więc jak zna ktoś coś, to proszę o info ;)

Odnośnik do komentarza

To piwo obniżyło niestety loty chyba wczesną wiosną - od tej pory dałem mu ze 3-4 szanse (jedna leży w lodówce ;)), niestety, jak nie ewidentnie utleniona warka (mokra szmata, vel zmoczony karton), to brak gazu. Po tej sytej słodowości, za którą to piwo lubiłem, nie pozostał ślad, a już po liftingu etykiety zrobiło się bardziej wodniste i rzeczywiście nie ma czym się zachwycać.

Odnośnik do komentarza

A próbowal ktoś wyborów chełmskiego browaru Jagiełło?

 

Ostatnio wypuscili serię piw smakowych : Miodowe, Wiśniowe, Śliwkowe, Karmel lub Toffi (nie próbowałem) i Żurawinowe.

 

Najbardziej posmakowało mi Miodowe, które wydaje mi się lepsze od Trybunalskiego, ktorego ledwo co skonczyłem ( za słodkie) i Łomży Miodowej, ktora jest dosyć przeciętna. Może, ktoś pokusiłby się o ocenę z bardziej czulszym podniebieniem niz moje ? ;)

Odnośnik do komentarza

No racja cenią się :P Osobiście też mi te owocowe nie podpasowały, wiśniowe przypominało mi w smaku tanie wino, natomiast śliwkowe jest za ciężkie. Ciekawostką jest też, ze w Chełmie( chociaż w LBN w małych sklepach też widziałem,) sprzedają piwo z etykietą RKS Chełmianka. Jest to raczej zwykłe piwo, nic nadzywczajnego, a cena jak za butelkę 0.33 no niska nie jest.

Odnośnik do komentarza

Nie no, jakby nie było jest to jakieś piwo, ale do prawdziwego piwa (jedynie ze słodu, normalne warzenie, bez HGB) ma się mniej więcej tak jak ciasto z supermarketu do świeżego wypieku wprost z cukierni ;)

 

Ja natomiast zobaczyłem dziś szyld w monopolowym na Mińskiej, że maja Remusa - za 2,20. Tego legendarnego piwa jeszcze nie próbowałem, muszę tylko sprawdzić, czy mam odpowiednie fundusze w gotówce przy sobie i w drodze powrotnej do domu po nie zajdę :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...