Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem w Maryni - wśród polskich piw może i równych nie ma, ale dla mnie przegrywa z lidlowskim Perlenbacherem.

 

Piwo może i było by dobre, gdyby nie śladowe ilości goryczki. No ale tego wymaga polski konsument, to browary się dostosowują (a jeszcze wciskają, że najważniejszy jest chmiel, a go nie ma :keke:)

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że jest już dostępny nowy Żubr. Miał może ktoś okazję spożywać?

 

Napiszę swoje wrażenia. Mam nadzieje, że będzie to tylko Limit Edition i na stałe nie wejdzie na nasz rynek. Produkując takie piwo KP obraziło ludzi, którzy w piwie szukają doznań smakowych. Informacja na butelce mówi: piwo ma umilić nam jesienne i zimowe dni. Mnie nie umiliło, wylane po 3 łykach. Nie polecam, lepiej kupić zwykłego Żubra.

Odnośnik do komentarza

Moje ulubione piwko? Hmmm... Jest kilka. Szczególnie lubię Pilsner Urquel (głos w ankiecie). Lubię jeszcze: Lecha, Tyskie, Heinekena, Calsberga. Jak przystało na kibica Widzewa, lubię również Harnasia. Perła to również bardzo przyzwoite piwo i nieważne czy Chmielowa, czy Export - obydwa smaki są OK. Lubię też Kasztelana. Nie trawię: Warki, Warki Strong, Żubra, Tatry, Dębowego, Okocima, Gingersa.

 

Nigdy nie piłem Dog in The Fog i chyba się nie napiję, bo u nas tego nie sprzedają. Pił ktoś Golscha? Chcę się dowiedzieć czy cena (6zł) jest adekwatna do smaku. :D

Odnośnik do komentarza

W wieku 14 lat taki piwosz? No nie pogadasz.

 

Dog in the Fog się nie napijesz, bo już nie ma (przynajmniej od roku), natomiast po wypiciu Grolscha za 6,- będziesz czuł dłuższy czas premiumowaty smak i będziesz miał lepsze samopoczucie, że pijesz drogie zachodnie piwo, a nie jakieś piwo dla mas.

 

;)

Odnośnik do komentarza

Leżajsk mi bardzo pasuje, ze względu na współczynnik ceny do smaku. W razie małej zasobności portfela spokojnie można po to sięgać :) Co do Grolscha piłem jakiś czas temu, ale nie podpasował mi, nie pamiętam już dlaczego, w każdym razie ma fajną butelke :P

 

Co do Perły, też wyczuwacie znaczącą różnice w smaku Perły Chmielowej w brązowej butelce, a Perły Chmielowej w zielonej butelce? Ja osobiście nie lubie Perły export i perły chmielowej w zielonej butelce, ale ta z brązowej smakuje mi wyjątkowo :)

Odnośnik do komentarza

Gabe o tym pisał albo dawał link do artykułu. Piwa w jasnych butelkach (np. zielonych) szybciej się 'nasłoneczniają' i tracą wartości smakowe.

 

To prawda, ale to raczej dziś już zjawisko śladowe - dzisiejsze piwo jest tak 'zabezpieczone' przez pasteryzację i mikrofiltrację, że promienie słoneczne niewiele mu robią.

 

Oczywiście jeśli mówimy o piwach pasteryzowanych, piwa n/p nadal cierpią przez to, że są nieprawidłowo przechowywane (najczęściej właśnie na nasłonecznionym miejscu i w zbyt wysokiej temperaturze, tu cierpią najbardziej małe browary, które nie fundują sklepom lodówek, w przeciwieństwie do tych wielkich)

 

Zielona butelka została w świadomości ludzi jako piwo szczególne (stąd wszyscy producenci piszą na nich premium, choć sami nie wiedzą dlaczego ;)), wyjątkowe. W ostatnich latach do tego doszła butelka bezzwrotna i różne jej zdobienia.

Odnośnik do komentarza

Dziś pierwszy raz w życiu sięgnąłem po Leżajsk. Co prawda koncerniak żywiecki ale wypić się da, a drogi nie jest.

 

Czesto w promocjach w biedronce sześciopak po 9.99 był to często piłem na studiach. Piwo przyzwoite rzeczywiście, jak na cenę. Choć do żywca (moim zdaniem najlepszy koncerniak) trochę mu brakuję.

Odnośnik do komentarza

W dniu wczorajszym miałem możliwość spróbowania piwa z Browaru Grybów: Góralskie. To było pierwsze i ostatnie spotkanie z tym piwem. Nie dość, że wodniste to jeszcze posiadało posmak "metaliczny". Albo spowodowane jest to krystaliczną górską wodą :) albo jakąś wadą powierzchni kotła warzelnego, kadzi fermentacyjnej lub tanka leżakowego w browarze. Szczerze nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...