Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chcę coś kupić ze strony niemieckiej, jak wyjdzie to najtaniej? Rozumiem, że ze swojego konta w zł nie mogę zrobić przelewu, gdy wymagane są ojro?

Założyć darmowe konto walutowe (kiedyś były w syncu/t-mobile teraz się nie orientuje), kupić ojro w kantorze online, za zakupy płacić kartą z konta walutowego.

 

Jeśli to mała kwota to po prostu płacić kartą ze zwykłego konta, bank to sobie przewalutuje.

Odnośnik do komentarza

 

Ja tylko podpowiem, że banki niebawem zaczną poważną walkę na procenty w kontach oszczędnościowych i lokatach :)

na jaka okolicznosc ? stopy procentowe ida w gore ?

 

na temat stóp procentowych nic nie wiem. Z wew. informacji wiem, że banki są w gotowości windować procenty w górę po to żeby nałapać depozyty na rachunkach i to dotyczy kilku banków :) przez najbliższe pół roku powinno zacząć coś się dziać... chyba że znowu coś pierdutnie :)

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest przecież jasna i oczywista. Są prognozy, że stopy pójdą w górę na początku 2015 roku. Co się wtedy opyla bankowi? Nałapać gamoni na długie lokaty na średnie oprocentowanie. Porobią "promocję" na lokaty 1-2 letnie dając jakieś 0.2% więcej niż teraz jest, a za pół roku będzie np 0.5% więcej do złapania, za rok np 1% więcej a wiara będzie na 2 lata zablokowana.

W perspektywie wzrostu stóp procentowych opłaca się zakładać lokaty na 4-6 miesięcy max. Co innego jak spadały stopy 1.5 roku temu. Szło wtedy brać lokaty na 6% na 2-3 lata zamiast jakiś 3% teraz.

Odnośnik do komentarza

 

Panowie, chcę coś kupić ze strony niemieckiej, jak wyjdzie to najtaniej? Rozumiem, że ze swojego konta w zł nie mogę zrobić przelewu, gdy wymagane są ojro?

Założyć darmowe konto walutowe (kiedyś były w syncu/t-mobile teraz się nie orientuje), kupić ojro w kantorze online, za zakupy płacić kartą z konta walutowego.

 

Jeśli to mała kwota to po prostu płacić kartą ze zwykłego konta, bank to sobie przewalutuje.

 

 

205 euro. Chodzi o to, że bukując i płacąc (chyba) online można sporo zaoszczędzić. Chcę kupić pakiet 5 biletów (141 euro) i dwa bilety po 32 euro. Nie wiem jak to z zakupami online w zł > euro.

Odnośnik do komentarza

205 euro to nie jest kwota przy której warto się aż tak angażować - nawet jeśli stracisz na kursie dajmy na to 30 gr na 1 euro to przy tej kwocie masz 60 zł. Trzy dni poświęcisz na wertowanie ofert internetowych, telefony i wizyty w bankach by na koniec z dumą oświadczyć, że zaoszczędziłeś 60 zł?

Odnośnik do komentarza

tio, nie do konca tak jest. Wiekszosc funkcjonujacych na rynku kont walutowych to sub-konta dla podstawowego RORu i w zwiazku z tym sa prowadzone bezplatnie. Nie mowie oczywiscie, ze zawsze tak jest. Dla osob, ktore potrzebuja przelac pieniadze do dowolnego kraju zrzeszonege w UE + Szwajcaria, Norwegia (i cos tam jeszcze) proponuje zapoznac sie z tak zwanymi przelewami SEPA lub euroregulowanymi. To dokladnie to samo, ale wystepuje pod roznymi nazwami w zaleznosci od Banku. Przelew taki kosztuje z reguly od 5-10 zl (lub rownowartosc w EUR). Zabawa polega na tym, ze moze zostac wykonany jedynie z konta internetowego, osobiscie przez uzytkownika konta. I tu bardzo wazna rzecz, zeby przelew SWIFT wyszedl jako przelew SWIFT nalezy go PRAWIDLOWO wypelnic. Poradnikow jest w googlach przyslowiowe pincet, wiec nie zanudzam. Mam nadzieje, ze sie przyda.

 

 

EDYTA: nie SWIFT tylko SEPA, co mnie jakas pomrocznosc...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki, muszę sprawdzić tę opcję. Po prostu potrzebuję darmowego sposobu na transfer euro do Polski, bo mBank na swoim przewalutowaniu jakieś 0.3 z kursu obcina.

 

Hawkeye,

 

Pisalem juz wczesniej o przelewach SEPA. Funkcjonuja w calej UE + Norwegia, Szwajcaria. Nie sa darmowe, ale:

a) znacznie tansze niz standardowy przelew

b) nie narazasz sie na przewalutowanie

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...