Skocz do zawartości

Podróż do sławy


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że wybaczycie mi poprzednie niewypały. Teraz wracam do starego, ale jarego FM 10. Obiecuję, postaram się...tym razem nie rzucam słów na wiatr/

 

Opek będzie w formie newsów na stronę internetową.

 

Hercules z nowym trenerem!

 

Beniaminek hiszpańskiej Primera Division-Hercules Alicante wita na pokładzie nowego trenera. Jest nim 30-letni Polak-Kamil Gieroba. Szkoleniowiec z Warszawy podpisał 2-letni kontrakt.

 

"Wierzę, że w ciągu paru sezonów mogę stworzyć drugą Barcę lub Real. To klub z dużymi ambicjami. W tym sezonie chcemy walczyć o miejsce w połowie tabeli, jeżeli dobrze wyjdzie o awans do Ligi Europy." - powiedział na konferencji nowy trener.

 

Gieroba już zaplanował 3 sparingi.

 

"Pod koniec lipca zagramy z Juventusem. Tydzień, półtora później zmierzymy się z Estudiantes de La Plata. Początkowo miał przylecieć Panathinaikos, ale niestety przez LE nie są w stanie grać dwa dni z rzędu. Ostatni mecz zagramy z Palermo. Wszystkie sparingi u siebie."

FM:10

Patch:FM Revolution Patch

Baza:73000

Odnośnik do komentarza
ale błagam, zagrzej tu miejsce
postaram się ;)

 

Transfery lipiec 2009

 

Jeszcze przed pierwszymi sparingami doszło do dużych zmian w kadrze. Zanim klub objął Kamil Gieroba to przyszli tacy piłkarze jak: Royston Drenthe, David Trezequet czy Nelson Valdez. Polak także dokonał rotacji w zespole.

 

Najpierw odszedł do Palermo Sendoa. W jego miejsce przywędrował doświadczony Jacek Krzynówek. Potem odszedł kolejny Hiszpan-Tote, tym razem do Olympique Marsylia. Wypożyczyliśmy z Barcelony Thiago Alcantarę, a z Arsenalu Havarda Nordtveidta. Podpisaliśmy także kontrakty z dwoma chilijskimi napastnikami-Hectorem Tapią i Reynaldo Navią. Oby dwaj to reprezentanci swojego kraju.

 

26.07.2009, mecz towarzyski

Hercules-Juventus Turyn 0:2

 

Pierwszy mecz towarzyski w moim wykonaniu nadchodził nieubłaganie. Rywalem była "Stara Dama", czyli wielki Juventus Turyn. Niestety debiutu nie zapamiętam dobrze. Włosi nie dali większych szans, wygrywając 0:2. Naszymi katami okazali się Claudio Marchisio i Fabio Quagliarella. Kolejny sparing z Estudiantes de La Plata.

 

Formacje i wyjściowe składy

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Daniel Pacheco-wypożyczenie z Liverpoolu

Steve Finnan-wolny transfer

Sergi-z Textil Exudo za 30 tys.

 

Transfery z klubu:

Juan Jose Calatayud-do Dinamo za 1.1 mln

Rufete-wypożyczony do Cagliari za 300 tys.

Javier Farinos-do Getafe za 1.2 mln

 

Hercules-Estudiantes de La Plata 3:3

 

Ten mecz to były dwie zupełnie inne połowy. W pierwszej zobaczyliśmy aż 6 bramek. Mnie cieszą trafienia Thiago Alcantary i Jacka Krzynówka. W drugiej zobaczyliśmy wyrównaną walkę o piłkę, a w drużynie przeciwnej kilku czołowych piłkarzy zeszło z boiska, więc nie było komu komponować gry. Zasłużony remis 3:3.

Oceny zawodników

 

Hercules-Palermo 2:1

 

Lepiej późno, niż wcale. Pierwsza wygrana, w ostatnim sparingu. Palermo okazało się trudnym przeciwnikiem, ale zespół był dobrze przygotowany. Dwa trafienia Trezequeta rozwiały wątpliwości kto rządzi na boisku. Co prawda postraszył Miccoli swoim golem, ale Włochów nie było stać na więcej. Zaskakujące jest, że niewiele pokazał Pastore, zapowiadany na nową gwiazdę Serie A.

Oceny zawodników

 

29 sierpnia rozpoczęcie z ligi z nie byle kim, bo z Villarealem!

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Gael Kakuta-wypożyczony z Chelsea

Ariel Borysiuk-wypożyczony z Legii

 

29 sierpnia 2009, Primera Division [1/38]

Villareal-Hercules 3:0

 

Pierwszą połowę zagraliśmy nieźle. Zagrażał bramce Valdez, Trezequet...nieźle dośrodkowywał Krzynówek. Mimo to nie potrafiliśmy pokonać Diego Lopeza. Niestety zemściło się to w drugiej części gry. Najpierw bramkarza pokonał Cani. Potem drogę do siatki dwukrotnie znalazł rezerwowy Altidore. Przegrywamy 0:3, ale to dopiero początek rozgrywek. Z Osasuną pójdzie lepiej...

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza
13 września 2009, Primera Division [2/38]

Hercules-Osasuna Pampeluna 3:2

Znakomity mecz Trezequeta, który popisał się dwoma golami. Do końca walczyliśmy ambitnie i zdołaliśmy po raz pierwszy wygrać. Osasunie trochę zabrakło szczęścia, bo po rzucie rożnym piłkę do własnej siatki wpakował Ricardo. W pierwszym meczu ligowym na własnym stadionie wywieźliśmy 3 pkt i to jest ważne. Teraz w CdR gramy z Celtą!

Oceny zawodników

 

W Gran Derbi Kaka dał zwycięstwo Realowi 1:0.

Odnośnik do komentarza
16 września 2009, Copa del Rey 2 runda

Hercules-Ceuta 5:0

Nie daliśmy nic do powiedzenia rywalom. W znakomitej formie jest Trezequet, który ustrzelił hattricka. Ciekawostką jest, iż dwa karne wykorzystane przez Francuza wywalczył...Jacek Krzynówek. Teraz gramy w kolejnej rundzie z Las Palmas.

Oceny zawodników

 

20 września 2009, Primera Division [3/38]

Hercules(13) -Getafe (3) 2:2

Piękny gol Jacka Krzynówka! Polak jest w formie. Kolejne trafienie zaliczył także Javier Portillo. Szkoda, że nie zdołaliśmy wygrać. Błąd przy golu Daniela Parejo popełnili Gael Kakuta i bramkarz Vethuizen. Najpierw Francuz stracił piłkę, a potem zbyt daleko wysunięty był golkipper, co wykorzystał młody pomocnik Getafe. Mimo wszystko ważny kolejny punkty. W końcu nie oczekujemy zbyt wiele po tym sezonie. Mecz bardzo wyrównany, co pokazuje wynik.

Oceny zawodników

 

Kontuzja Roystona Drenthe na 4 tygodnie.

 

W pucharach europejskich do fazy grupowej LE awansował tylko Lech Poznań. W grupie gra z OB, Besiktasem i Sportingiem. Z Turkami na razie przegrał 0:1.

Odnośnik do komentarza
23 września 2009, Primera Division [4/38]

Racing Santander-Hercules 1:3

Znakomity mecz Trezequeta i Vethuizena. Bramkarz ukoronował swój dzisiejszy występ obroną karnego. Francuz strzelił dwa gole. Pierwsze trafienie w lidze zaliczył także Daniel Pacheco. Swoją wygraną zaskoczyliśmy większość ekspertów. Humory psuje kontuzja naszego najskuteczniejszego napastnika-Davida Trezequeta.

Oceny zawodników

 

David Trezequet-kontuzja na 3 tygodnie.

27 września 2009, Primera Division [5/38]

Hercules-RCD Mallorca 2:1

Drużyna jest w wysokiej formie! Kolejne trafienie w ciągu 4 dni zaliczył Pacheco. Cieszy także trafienie po powrocie z kontuzji Nelsona Valdeza. Niestety lista kontuzjowanych rośnie. Tym razem dołączył do niej Jacek Krzynówek. Szansę na zabłyśnięcie dostanie Gael Kakuta w nadchodzących meczach. Po tym meczu awansowaliśmy na 6 miejsce w tabeli!

Oceny zawodników

 

Jacek Krzynówek-kontuzja na ok.2 miesiące

Mecz z Barceloną 4 października zostanie wykorzystany do przyciągnięcia kibiców (Dzień Kibica).

Odnośnik do komentarza
30 września 2009, Primera Division [6/38]

Almeria-Hercules 3:0

Obecny lider tabeli nie dał większych szans naszemu zespołowi. Almeria jest w dobrej formie i niespodziewanie może walczyć o puchary europejskie. Niestety brak Krzynówka, Trezequeta i Drenthe dała się we znaki. Kolejny mecz z wielką Barceloną.

Oceny zawodników

 

4 październik 2009, Primera Division [7/38]

Barcelona-Hercules 4:1

Mistrz Hiszpanii dał nam niewiele do powiedzenia. Gdy gola strzelił Portillo to myślałem, że będziemy mogli powalczyć chociażby o remis. Blaugrana pozbawiła nas złudzeń. Nie wiem, czy nasza młodzież zbyt bardzo "przeraziło" ponad 90000 widzów na trybunach, czy po prostu nie dali radę umiejętnościami. Tak czy siak drugi mecz z rzędu przegrywamy. Teraz dwa tygodnie przerwy, a na mecz z Deportivo wracają Trezequet i Drenthe. O tyle źle, że kolejne trzy mecze z rzędu gramy na wyjeździe. Dopiero z Realem Madryt gramy na własnym stadionie.

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza
18 października 2009, Primera Division [8/38]

Deportivo la Coruna-Hercules 3:3

Po dwóch tygodniach wracamy do gry w niezłym stylu. Nie dosyć, że urwaliśmy punkty mocniejszemu zespołowi na wyjeździe to jeszcze w jaki sposób. Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć dosłownie do ostatnich sekund. Remis z Deportivo zdecydowanie poprawia nastroje po ostatnich dwóch porażkach.

Oceny zawodników

 

21 października 2009, Copa del Rey 3 runda

Las Palmas - Hercules 1:2

W ostatnich meczach strzelają tak naprawdę dwaj zawodnicy na zmianę: Portillo i Trezequet. David ma więcej goli, ale to dlatego, że koledzy częściej do jego podają, a on wie jak to wykorzystać. Do ostatnich minut po golu Guerrero było nerwowo. Zdołaliśmy się jednak obronić przed gospodarzami i wywalczyliśmy awans. Czwarto rundo witaj! Teraz czas na Real Valladolid, pierwszy zespół z Primera Division, z którym się zmierzymy.

Oceny zawodników

 

25 października 2009, Primera Division [9/38]

Athletic Bilbao - Hercules 6:1

Najlepszym komentarzem jest jego brak. Po tym meczu moje notowania u zarządu i kibiców zdecydowanie spadły.

Oceny zawodników

 

Ryszard Tarasiewicz trenerem Derby County! Petr Nemec z Floty Świnoujście nowym szkoleniowcem Śląska!

 

Po kompromitacji z Bilbao zacząłem się poważnie zastanawiać czy praca z Herculesem ma naprawdę sens. Postawiłem przed sobą 2 cele:

1.Min.4 punkty w 3 kolejnych meczach ligowych (Levante, Zaragoza i Real Madryt)

2.Awans z Valladolid do kolejnej rundy CdR.

W zależności czy osiągnę cele decydująca będzie moja przyszłość...

Odnośnik do komentarza
2.Awans z Valladolid do kolejnej rundy CdR.

 

Wygląda jakbyś prowadził Valladolid :P

 

Masz w tytule liczbę mnogą to znaczy, że zamierzasz prowadzić kilka klubów w tej karierze?

 

Sorry, dopiero teraz zauważyłem.

To zależy od tego jaka będzie gra. Chciałbym z Herculesem wypełnić dwuletni kontrakt. Dopiero potem zobaczę czy przedłużyć umowę, czy nie. Od tego jak długo w Alicante będę zadecyduje, czy w ciągu najbliższych sezonów osiągnę jakieś sukcesy.

Odnośnik do komentarza
28 październik 2009, Copa del Rey 4 runda

Hercules - Real Valladolid 1:2

Co tu dużo mówić. Wniosek jest jeden-sam Trezequet nam nie wystarczy. Potrzebny jest ktoś, kto wsparłby. W zimowym okienku będę się starać pozyskać takiego zawodnika, ale do stycznia jeszcze dwa miesiące i musimy sobie radzić z takim składem jak jest teraz. Teraz w rewanżu trzeba wygrać.

Oceny zawodników

 

31 październik 2009, Primera Division [10/38]

Hercules - Levante 3:0

Bez większych problemów ograliśmy przed ostatni zespół w tabeli. Martwi kontuzja Abrahama Paza, ale jak tak będzie grał zmiennik Rodriquez jak dzisiaj to będzie dobrze. Coraz lepiej w zespole odnajduje się Drenthe, który strzelił gola. Jak dodamy kolejne trafienie Trezequeta to nic więcej chyba nie trzeba mówić.

Oceny zawodników

Abraham Paz-kontuzja na 3 tyg.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem już trenerem Herculesa. Ostatnio były same kompromitujące wyniki, więc zrezygnowałem z funkcji trenera. Ja mam jednak słabe nerwy :P

 

Ostatnie 2 mecze:

Hercules vs Real Zaragoza 0:2

Real Valladolid vs Hercules 5:2 (7:3)

 

Warto dodać, że Real jest drugoligowcem.

Zgłosiłem chęć pracy w:

-Nottingham Forest (+*)

-Middlesbrough (+)

-Blacburn Rovers (+)

-Espanyol (+)

-Girondins Bordeaux (-)

-Schalke 04 Gelsenkirschen (+)

-AS Roma (+)

-Ruch Chorzów (+)

-Legia Warszawa (+)

-Wisła Kraków (+)

-Inter Mediolan (-)

-Sevilla (-)

*Szanse według mediów na objęcie posady. +=duże, -=małe.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...