Skocz do zawartości

Podróż do sławy


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

kurde... tak dużo dobrych klubów chce w jednym czasie zatrudnić menadżer :> i tak pewnie wybierzesz Legie :P

 

Jeżeli pojawi się oferta to tak;) Ale szczerzę mówiąc każdą ofertę z Ekstraklasy bym chyba zaakceptował. Tu mi najlepiej szło.

 

Gieroba trenerem Nottingham Forest!

 

Długo od footballu Kamil Gieroba nie odpoczął. 14 listopada został zaprezentowany na konferencji prasowej jako nowy szkoleniowiec Nottingham Forest! Bill Davies, który objął klub w styczniu tego roku został zwolniony. Przyczyną jest słaba jak na zespół 13-sta pozycja w lidze.

"Cieszę się z pracy w Nottingham. Dlaczego Forest? Ten klub zgłosił się do mnie najszybciej, a nie ma lepszego kraju, aby zebrać nowe doświadczenie niż Anglia. Według mnie ta liga jest najmocniejsza na świecie, a poprowadził zespół do Premier League to byłby duży sukces." - powiedział na konferencji Gieroba.

 

Nowy trener Radosława Majewskiego i spółki odniósł się do swojej rezygnacji z pracy w Herculesie.

"Czułem coraz większą presję ze strony kibiców. Tam w Alicante myślą, że skoro kupili Trezequeta i innych to od razu powinni walczyć o puchary. Kilka meczy pokazało, że sam David nie wystarczy, trzeba wiele więcej. Po meczu z Valladolid nie wytrzymałem. Bo w końcu jak dalej można pracować, gdy odpada się w takim stylu z pucharu z drugoligowcem?" - spytał poddenerwowany 30-latek.

 

Gieroba zadebiutuje na ławce za tydzień w meczu z 20-stym w tabeli Norwich.

Odnośnik do komentarza

Czy doczekamy sie w końcu klubu w którym wytrzymasz przynajmniej sezon?

Noworoczne postanowienie :>

 

Debrecen niech będzie :P

Mahone raz już wytrzymałem...z Legią i nawet 1,5 sezonu xD

Mi to przypomina takiego małego, warszawskiego dzieciaka, który będąc ze stolicy (dopowiedzcie sobie sami), ma to co chce i nie liczy się z innymi. Zupełnie jak na drogach! Kierowcy ze stolicy uważają się najlepszych, co widać na lewym pasie, szczególnie przy dwóch ciągłych i na zakrętach.

Stary zastanów się, po co tracisz czas pisząc tu opka...

Odnośnik do komentarza

Mi to przypomina takiego małego, warszawskiego dzieciaka, który będąc ze stolicy (dopowiedzcie sobie sami), ma to co chce i nie liczy się z innymi. Zupełnie jak na drogach! Kierowcy ze stolicy uważają się najlepszych, co widać na lewym pasie, szczególnie przy dwóch ciągłych i na zakrętach.

Stary zastanów się, po co tracisz czas pisząc tu opka...

 

 

Wypraszam sobie uwagi o moim mieście, w którym mieszkam prawie całe życie, a tym bardziej o mnie. Każdy ma prawo do pisania opka, a jeżeli Ci się nie podoba mój to po prostu tu nie wchodź.

Odnośnik do komentarza

Wypożyczenia do klubu:

Jose Baxter z Evertonu

Jordan Spence z WHU

 

Premier League, 21 listopad 2009 [18/46]

Norwich City (20)-Nottingham Forest (13) 3:3 (1:1)

Mój debiut w Anglii i od razu horror. Za sprawą głównie dwóch napastników. Zarówno Grant Hole jak i debiutujący u nas Jose Baxter strzelili po 2 gole. Ponad 25 tys ludzi przeżyło ogromne emocje, gdy z wyniku 3:1 wyrównaliśmy na 3:3. Celowałem w wygraną, ale remis w takim stylu też cieszy. Rozczarowała mnie postawa Majewskiego, ale zachwycił Baxter. Mimo tylko 1 punktu awansowaliśmy w tabeli o dwa oczka, na 11 pozycję. Teraz kolejny mecz za tydzień, tym razem z Milwall.

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza
Premier League, 28 listopad 2009 [19/46]

Nottingham Forest (11)-Milwall (18) 0:0

Kolejny remis, ale tym razem mnie kompletnie nie zadowala. Po tylu okazjach powinniśmy wygrać. 15:1 w strzałach, za to w celnych...3:1. Z taką skutecznością jak dzisiaj to długo nie strzelimy gola. W dodatku spadliśmy na 15 pozycję...no i straciliśmy dwóch obrońców na 4 tygodnie-Lyncha i Hassella. Same złe wiadomości...Trzeba będzie się odbić na wyjeździe z Hull City...

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza
5 grudnia 2009, Premier League [20/46]

Hull City (3) – Nottingham Forest (15) 1:3

 

Jutro Mikołajki. Lepszego prezentu nie mógłbym dostać niż zwycięstwo w dzisiejszym meczu i pierwsze odkąd objąłem Nottingham. Niestety rywala mieliśmy ciężkiego, bo trzecie w tabeli Hull City. Dodatkowo w ciągu kilku dni od pojedynku z Milwall straciliśmy przez kontuzje czterech graczy- Baxtera, Lyncha, Hasella i Tysona. Motywację próbowałem znaleźć w nieco słabszej formie gospodarzy, który przegrali 4 ostatnie mecze z rzędu (3 w lidze i 1 w pucharze), a w tym z 11 obecnie QPR aż 0:6.

 

Od początku meczu dominowaliśmy. Pierwsza poważna okazja nie została wykorzystana w 15 minucie kiedy McGoldrick urwał się obrońcom dzięki dobremu przyjęciu piłki ale strzał jakimś cudem końcami palców obronił Duke. Jeszcze bardziej w szoku byłem niecałe 10 minut później, gdy McKenna uderzył...w poprzeczkę! Jak tu wygrać gdy nie wykorzystuje się takich okazji? Cały czas atakowaliśmy rozpędzeni, a Hull nie potrafiło odpowiedzieć. Kolejny jęk zawodu na trybunach gości gdy Earnshaw w znakomitej okazji uderzył tuż obok bramki. W 41 minucie Amr Zaki pokazał naszym obrońcom jak się wykorzystuje bramkowe sytuacje...znakomicie przyjął podanie Folana, wystawił sobie piłkę i strzałem przy słupku nie dał szans naszemu bramkarzowi. Byłem w rozpaczy...coraz bardziej wkurzony patrząc na nieporadność napastników. Tuż przed przerwą kolejne uderzenie McGoldricka obronił golkipper Hull. A po rzucie rożnym Morgan uderzył ponad poprzeczkę.

 

W przerwie próbowałem podbudować zespół, a Majewskiego zmieniłem McGuganem.

 

I stało się! Wreszcie tuż po wznowieniu gry przeprowadziliśmy szybki atak. Earnshaw podał do McGoldricka, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Duke’owi! Remis 1:1. Cały stadion oprócz naszej trybuny ucichł. Sposób w jaki uciekł McGoldrick trzem obrońcom był imponujący. Nie zwalnialiśmy. Zawodnicy próbowali pójść za ciosem. W 63 minucie dosyć groźne uderzenie z dystansu McKenny powędrowało tuż obok bramki. Za dosyć słabo radzącego sobie Blacsktocka wpuściłem młodego Garnera. 2-3 minuty później prowadziliśmy 2:1! Po znakomitym przecięciu piłki do Zakiego ta została przejęta przez McGugana, a on podał do McGoldricka. Ten po razu drugi wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie to co nam świetnie wychodziło to odcinanie napastników rywali od piłki oraz szybki ataki. Sędzia doliczył aż cztery minuty. Jeszcze cztery minuty walki, nerwów...McGugan strzela, a ledwo broni Duke! Rzut rożny. Niestety nie najlepiej wykonany, ale zyskaliśmy czas. Myślałem, że dostanę ataku serca gdy Zaki w 93 minucie uderzył w poprzeczkę z dystansu...jednak chwilę później totalny błąd Solano, który sfaulował blisko pola karnego naszego zawodnika. Krótko wykonany rzut wolny, piłkę przyjmuje McKenna, wystawia Garnerowi...a ten strzela na 3:1!!! Teraz musimy wygrać. Hull zrozpaczone...gdyby chwilę wcześniej Egipcjanin wykorzystał swoją okazję byłby remis.

 

Tym samym to mój pierwszy wygrany mecz z Nottingham, a Hull przegrywa czwarty ligowy mecz z rzędu...w dodatku awansowaliśmy w tabeli na 13 pozycję. Jako ciekawostkę podam fakt, że wygraliśmy pierwszy od 6 spotkań mecz! Ostatni raz kibice Nottingham mogli oglądać jak ich zespół wygrywa na własnym boisku 17 października... Teraz pojedynek z 20-stym Barsnley.

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza
8 grudnia 2009, Premier League [21/46]

Nottingham Forest-Barnsley 1:1

Byłem zły po meczu...przegraliśmy wygrane spotkanie. Jeszcze przed golem Doyle'a mieliśmy 2/3 okazje stuprocentowe, a jeden z nich to strzał w słupek...Odrobinę się rozluźniłem gdy Morgan wykorzystał dośrodkowanie McKenny z rzutu rożnego. Niestety na więcej nie było nas stać.

Oceny zawodników

12 grudnia 2009, Premier League [22/46]

Leeds United-Nottingham Forest 0:1

W ważnym meczu 13-stej z 14-stą drużyną to my zostaliśmy górą. Ważny gol Earnshawa w 3 minucie ustawił przebieg meczu i dał zwycięstwo. Szansę na podwyższenie wyniku miał Majewski, ale uderzenie z rzutu wolnego trafiło w poprzeczkę. W tabeli awansowaliśmy na 12 miejsce i wciąż jest szansa na baraże. Do 6-stego Preston tracimy tylko 4 punkty.

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza
18 grudnia 2009, npower Championshi* [23/46]

Nottingham Forest-Portsmouth 3:3

Bardzo wyrównany mecz. Dwa razy prowadziliśmy. Niestety Utaka był w fenomenalnej formie. Obrońcy nie poradzili sobie z nim w żadnej z bramkowych sytuacji...Szczęście, że wypożyczony z Chelsea Ryan Bertrand zachował zimną krew gdy strzelał z pierwszej piłki i trafił tuż przy słupku...remis zasłużony. Dodatkowo zaskoczyliśmy bukmacherów. Oni stawiali na Portsmouth, które jest czwarte. Teraz pojedynek z 10-tym Sheffield United. Jeżeli ich pokonamy to awansujemy w tabeli.

Oceny zawodników

 

Skoro jesteśmy na półmetku ligi...

npower Championship

Premier League [18/38]

Ekstraklasa [18/30]

 

W międzyczasie:

Laudrup został zwolniony z Mallorci. Natychmiast skontaktował się ze mną prezes Vidal, ale odrzuciłem propozycję objęcia klubu.

Inter po golu Manciniego i dwóch trafieniach Eto'o pewnie pokonał meksykańskie Atlante w finale KMŚ.

Dotychczasowy asystent Tomasz Fornalik w Ruchu Chorzów został tymczasowym trenerem klubu po zwolnieniu Waldemara Fornalika.

Nieznany nikomu 62-latek Luciano Chiarugi zastąpi Claudio Ranieriego na pozycji trenera w 8-smej w Serie A AS Romie.

 

*Nie wiem czemu pisałem w postach "Premier League" ;]

Odnośnik do komentarza
23 grudnia 2009, npower Championship [24/46]

Nottingham Forest-Sheffield Utd 3:2

Ktoś z drużyny przeciwnej mógłby powiedzieć, że sędzia dał nam zwycięstwo dyktując rzuty karne...jednak wygrana bardzo nam się należała. Kompletnie kontrolowaliśmy sytuację na boisku i gdyby tylko skuteczność to byśmy rozgromili Sheffield...od dawna się zastanawiam. Co z moją taktyką? Jest nastawiona bardzo ofensywnie, ale gdy dochodzi co do czego zawodnicy nie wykorzystują okazji...

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza
28 kolejka npower Championship [25/46]

Doncaster-Nottingham Fores

Gdyby ktoś spojrzał na ilość strzałów to bardzo zdziwiłby się, że padł tylko remis...i słusznie.

Na prowadzenie wyszliśmy już w 22 sekundzie meczu...jest to nowy rekord najszybszej bramki w lidze. Ale z prowadzenia długo się nie cieszyliśmy. Po golach Ostera i Shieldsa po godzinie przegrywaliśmy 1:2. Mocno się denerwowałem ale wyrównał rezerwowy Earnshaw (z którym przedłużyliśmy kontrakt do 2013 roku). Na szczęście udało się utrzymać wynik. Z jednej strony szkoda, że nie wygraliśmy, z drugiej awansowaliśmy na 9 miejsce i jesteśmy blisko barażów.

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza

W ostatnim poście błąd...nie 28 kolejka, a 28 grudnia.

 

Nowym klubem filialnym został czwartoligowy Rotherham, który jest liderem w swojej klasie rozgrywkowej. W ramach współpracy wypożyczyliśmy Robertsa i Johna.

 

Transfery z klubu:

Paul Anderson=250 tys. do Aston Villi

Paul Smith=75 tys. do Sheffield Wed.

Garath McLeary=150 tys. do QPR

Guy Moussi=220 tys. do Hoffenheim

 

Transfery do klubu:

Yacine Quasmi=wypożyczony z PSG

Daouda Jabi=wolny transfer

Gary Roberts=325 tys. z Rotherham

Stern John=wolny transfer

 

2 stycznia 2010, FA Cup 3 runda

Burnley-Nottingham 3:0

Trochę pośpieszyłem się z sprzedażą Smitha...jak na złość FM mnie za to ukarał kontuzją już w 7 minucie Campa. Gdy Darlow wszedł na boisko to już przegrywaliśmy 0:1, więc większych szans na awans raczej nie było...szkoda. Szybko żegnamy się z FA Cup i skupiamy się na wywalczeniu baraży w lidze. A także na znalezieniu nowego bramkarza...

Oceny zawodników

Odnośnik do komentarza

Złota Piłka France Football:

1.Cesc Fabregas (Arsenal L.)

2.Steven Gerrard (Liverpool)

3.Cristiano Ronaldo (Real Madryt)

 

FIFA Piłkarz Roku:

1.Cristiano Ronaldo (Real M.)

2.Cesc Fabregas (Arsenal L.)

3.Lionel Messi (Barcelona)

 

UEFA Piłkarz Roku:

1.Cesc Fabregas (Arsenal L.)

2.Cristiano Ronaldo (Real Madryt)

3.Steven Gerrard (Liverpool)

 

UEFA Napastnik Roku:

1.Sergio Aguero (Atletico M.)

2.Fabrizio Miccoli (Palermo)

3.Fernando Llorente (Athletic Bilbao)

 

UEFA Pomocnik Roku:

1.Cesc Fabregas (Arsenal)

2.Steven Gerrard (Liverpool)

3.Xavi (Barcelona)

 

UEFA Obrońca Roku:

1.Giorgio Chiellini (Juventus Turyn)

2.Bacary Sagna (Arsenal Londyn)

3.Gerard Pique (FC Barcelona)

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Nacer Barazite=wypożyczenie na 12 miesięcy z Arsenalu

Bonaventure Kalou=wolny transfer

 

Transfer z klubu:

Nathan Tyson=250 tys. do Plymouth

Dele Adebola=wolny transfer

 

09.01.2010 npower Championship 26 kolejka

Pride Park, 33010 widzów

Derby County-Nottingham Forest 2:4

 

Skład:

BR:Karl Dawlow

LO:Bobby Hassell

ŚO:Jabi Daouda

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Paul McKenna (Radosław Majewski 45')

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick (Rob Earnshaw 72')

N:Jose Baxter (Yanci Quasmi 62')

N:Dexter Blackstock

Bramki:

Michael Tonge 24'

David McGoldrick 36'

Steven Davies 41'

Paul McKenna 44'

Chris Cohen 64'

Rob Earnshaw 87'

 

Mecz wyrównany. Głównie przez kiepską postawę debiutanta-Darlowa w pierwszej połowie traciliśmy bramki. Na szczęście 19-latek w drugiej połowie był zaskakująco dobry i nie przepuścił żadnego gola. Teraz po wygranej z Derby coraz bardziej liczymy się w walce o Premier League.

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Javier Hernandez=wypożyczenie z MU

Wojciech Szczęsny=wypożyczenie z Arsenalu

Beto=wolny transfer

 

Transfer z klubu:

Gary Roberts, Joe Garner=wypożyczenie do Rotherham

 

16.01.2010 npower Championship 27 kolejka

The City Ground, 24350

Nottingham Forest-Reading 2:1

 

Skład:

BR:Wojciech Szczęsny

LO:Koly Kante (Cyril Ramond 67')

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Paul McKenna (Radosław Majewski 53')

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick (Rob Earnshaw 53')

N:Javier Hernandez

N:Dexter Blackstock

 

Bramki:

Dexter Blackstock 53'

Wes Morgan 63'

Simon Church 66'

 

Jak na grę na swoim terenie przystało dominowaliśmy nad rywalem. Były momenty nerwów po bramce Churcha, że Reading będzie w stanie wyrównać, ale na szczęście tak się nie stało. Debiut Szczęsnego i Hernandeza całkiem udany, choć Polak stracił gola, a Meksykanin nie zdołał strzelić bramki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...