Skocz do zawartości

Podróż do sławy


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

26 stycznia 2010, npower Championship 28 kolejka

The Ricoh Arena, 30045

Coventry-Nottingham Forest 0:2

 

Luka Chambers 8' 19'

 

Skład:

BR:Wojciech Szczęsny

LO:Bobby Hassell

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Paul McKenna (Lewis McGugan 87')

ŚP:Chris Cohen (Radosław Majewski 67')

N:David McGoldrick

N:Javier Hernandez

N:Dexter Blackstock (Rob Earnshaw 87')

 

Chyba życiowy mecz Chambersa. 24-letni obrońca dwukrotnie pokonał bramkarza rywali strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Po tym meczu natychmiast zainteresowało się nim Barnsley...dzięki tej wygranej awansowaliśmy na drugie miejsce w tabeli! Wydawało się, że możemy co najwyżej powalczyć o baraże, a tutaj możemy osiągnąć bezpośredni awans...do końca ligi jednak jeszcze daleko i wszystko może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza

30 stycznia 2010, npower Championship 29 kolejka

The City Ground, 25776

Nottingham Forest-Ipswich 4:3

James Scotland 20'

Grand Leadbitter 24'

Javier Hernandez 34'

Rob Earnshaw 51' 70'

Dexter Blackstock 64'

Danny Dinkwater 74'

 

Skład:

BR:Wojciech Szczęsny

LO:Bobby Hassell

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite (Radosław Majewski 70')

ŚP:Paul McKenna

ŚP:Chris Cohen (Lewis McGugan 90')

N:David McGoldrick (Rob Earnshaw 45')

N:Javier Hernandez

N:Dexter Blackstock

 

Do przerwy było kiepsko. Przełamał się co prawda Hernandez, ale jego bramka była tylko kontaktowa. W przerwie dostałem jednak od kolegi SMSa, że Portsmouth do 45 minuty przegrywa 0:2! Oznaczało to, że możemy zostać liderem tabeli! Dlatego zmotywowałem zespół, wpuściłem na boisko mojego Jokera-Earnshawa i wróciliśmy do gry. Dawno nie przeżyłem takiego spotkania. Czułem, że drużyna gra nie na 100%, a na 200%. Dzięki zwycięstwu nad Ipswich i porażce Portsmouth zostaliśmy liderami tabeli! Coś o czym nawet piłkarze chyba nie śnili gdy obejmowałem zespół stało się możliwe!

Odnośnik do komentarza

Manager miesiąca (styczeń)=1.Kamil Gieroba

 

6 luty 2010, npower Championship 30 kolejka

The City Ground, 29028

Nottingham Forest-Middlesbrough 4:2

Scott McDonald 38' 79'

David McGoldrick 48'

Dexter Blackstock 68'

Jose Baxter 75'

Nacer Barazite 77'

 

Skład:

BR:Wojciech Szczęsny

LO:Bobby Hassell

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Paul McKenna (Radosław Majewski 62')

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick

N:Javier Hernandez (Jose Baxter 45')

N:Dexter Blackstock (Rob Earnshaw 69')

 

Kiedy na The City Ground przyjeżdża tak znany rywal jak Middlesbrough to pewne, że będzie zajęty cały stadion (albo prawie cały). Tak było i tym razem. Kibice nie zawiedli się i obejrzeli ładny, wyrównany mecz pełen emocji zakończony wygraną swoich pupilów. Ah...gdyby tak teraz zakończyła się liga świętowalibyśmy do białego rana. A tak trzeba się jeszcze męczyć te 16 kolejek...

Odnośnik do komentarza

Hmm...myślałem, że zmiana stylu spowoduje jakieś komentarze i ożywienie w opku, a tu wciąż cisza :P

 

Transfery świat-zima 2010

Top transfery Ekstraklasa

 

9 luty 2010, npower Championship 31 kolejka

Loftus Road, 14586

Q.P.R.-Nottingham Forest 1:5

Luke Chambers 9' 56'

David McGoldrick 13'

Martin Rowlands 16'

Dexter Blackstock 50'

Javier Hernandez 64'

 

Skład:

BR:Wojciech Szczęsny

LO:Bobby Hassell

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan (Kelvin Wilson 60')

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Paul McKenna (Radosław Majewski 45')

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick (Rob Earnshaw 77')

N:Javier Hernandez

N:Dexter Blackstock

 

Po wspaniałej wygranej z Middlesbrough przyszła kolej na zwycięstwo w jeszcze lepszym stylu nad QPR. Zespół zagrał imponująco i po za golem Rowlandsa nie mam zastrzeżeń. Bardzo dobrą zmianę dał Majewski zaliczając dwie asysty. Najpierw dośrodkował dokładnie na głowę Chambersa, a potem świetnie zagrał w pole karne Hernandezowi. Teraz mamy maraton, bo gramy co 3/4 dni mecz, ale dzięki świetnej formie wygrywamy! Kolejny rywal to Crystal Palace walczący o utrzymanie w lidze...

52-letni Tony Pulis, który dotychczas trenował Stoke City będzie prowadził Newcastle United. Zastąpi zwolnionego Chrisa Hughtona. Z tym stanowiskiem łączony byłem także ja ale zaprzeczyłem plotkom..."Sroki" zajmują dopiero 18 miejsce w BPL i są w strefie spadkowej.

Odnośnik do komentarza

13 luty 2010, npower Championship 32 kolejka

Selhust Park, 14620

Crystal Palace-Nottingham Forest 2:3

Javier Hernandez 2' 44' 46'

Alan Lee 10'

Sean Scanell 83'

 

 

Skład:

BR:Wojciech Szczęsny

LO:Bobby Hassell

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite (Radosław Majewski 45')

ŚP:Paul McKenna (Lewis McGugan 73')

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick

N:Javier Hernandez

N:Dexter Blackstock (Rob Earnshaw 61')

 

Wreszcie na miarę swojego talentu zagrał Javier Hernandez. Meksykanin wypożyczony z MU błysnął strzelając hat-tricka! Przy ostatniej bramce asystę zaliczył Majewski. Dominowaliśmy na boisku, a dwie bramki rywali wywołały tylko niepotrzebne (lub potrzebne) emocje. Niestety idziemy z Portsmouth łeb w łeb, ząb za ząb. Niebiescy na swoim boisku skromnie pokonali Milwall 1:0 i wciąż jesteśmy przed rywalami w tabeli (1 miejsce) ale prowadzimy tylko bramkami.

 

Newsy ze świata:

Nigeria najlepszym zespołem Afryki! Supeł Orły okazały się lepsze od Ghany wygrywając 2:1. W meczu o trzecie miejsce Togo okazało się minimalnie lepsze od Burkina Faso!

 

Grająca na Mundialu w RPA Algieria odpadła już w rundzie grupowej PNA. Dlatego też został zwolniony Sofiane Boussouar. Jego następcą jest...Kamil Gieroba!

 

Masowe zwolnienia w npower Championship. Trenerem 13-stego Middlesbrough nie jest już Gordon Strachan! Natychmiast połączony z objęciem posady został Gieroba, ale on zdementował plotki. Zwolniony z Bradford City został także Dean Glover.

 

Kamil Gieroba ma znowu problem z obsadzeniem bramki. Kontuzji na ok.5-6 tygodni doznał Wojciech Szczęsny. Dlatego w jego miejsce ściągnięty został Jacek Banaszyński! Wychowanek Zagłębia Lubin po raz pierwszy zagra za granicą. Zadebiutuje prawdopodobnie już w najbliższym meczu na wyjeździe z Watford.

Odnośnik do komentarza
Wywiad dla anglia.goal.pl

R:Pański zespół jest zaskoczeniem na razie rozgrywek. Co prawda Nottingham było wymieniane wśród kandydatów do walki o awans przed sezonem ale nikt się nie spodziewał, że klub z The City Ground może walczyć o wygranie ligi. Zwłaszcza, że gdy obejmował Pan team to był on w połowie tabeli.

K:Oj tak. Wszyscy spisywali już sezon na straty, że możemy walczyć już tylko o pozycję w górnej tabeli, ale niekoniecznie o baraże. Tymczasem ja motywowałem piłkarzy, aby właśnie walczyli o jak najlepsze miejsce. Kiedy nikt się tego nie spodziewał po słabszym początku mojej kadencji ruszyliśmy do ataku na czołówkę i opłaciło się.

R:Wybór Nottingham gdy odszedł Pan z Herculesa to z perspektywy czasu chyba strzał w "10".

K:Teraz kiedy się o tym pomyśli to tak. Niewielu wierzyło, że mogę dać Nottingham to czego tak potrzebowało. Ładnej gry i dobrej taktyki. A jednak. Może nie jestem Jose Mourinho albo Josep Guardiola ale mój klub też potrafi grać mimo młodego managera.

R:Właśnie. Wiek. Wszyscy obawiali się małego doświadczenia Pana. Tymczasem w Nottingham to chyba Pana atut?

K:Dużo ludzi mówi, że mam mnóstwo energii, którą dzielę się z piłkarzami. Może i tak jest. Ciesze się, bo bez problemu dogaduje się z młodymi graczami. Starsi też się mnie słuchają, więc jest ok.

R:Zespół może już po cichu na bezpośredni awans?

K:Hmm...na pewno byłoby lepiej gdybyśmy utrzymali się w pierwszej dwójce. Wtedy nie będziemy musieli grać dodatkowych meczy. Jeżeli przez kilka następnych kolejek utrzymamy obecną formę to jest to możliwe. Czemu nie? Mamy jednak jeszcze 14 meczów i przynajmniej 3/4 trzeba wygrać...trzeba też najpierw odskoczyć trochę Portsmouth. Najbliższa okazja w następnej kolejce.

R:Czego się Pan nauczył już w Anglii? Czy może już Pan jakoś ocenić fachowo te rozgrywki?

K:Właściwie tak. Zarówno Premier League jak i Championship stoją na bardzo wysokim poziomie. Jakby tak patrzeć nikt nie powiedziałby, że druga liga jest naprawdę drugą, bo grają tam takie marki jak Leeds, Boro, Hull, my...zespoły, które jeszcze niedawno walczyły w BPL i niektóre odnosiły sukcesy w Europie. Myślę, że taka np.Legia z Ekstraklasy miałaby problem nie tylko z klubami z Ekstraklasy naszej ale także z drugiej ligi. Angielskie rozgrywki są bardzo wymagające. Nie ma zbytnio czasu na odpoczynek. Drugiego dnia świąt już graliśmy mecz...zamiast odpoczywać po sylwestrze musieliśmy zagrać w Pucharze. W urodziny (16 marca) też nie będę miał lekko. Zamiast świętować 30-stkę będę musiał pomóc piłkarzom w zwycięstwie nad Leicester.

R:3/4 sezon tak naprawdę za nami. Wchodzimy w decydującą fazę. Roi się zatem od pytań czy zostanie pan w klubie po sezonie?

K:Raczej tak. Jeżeli awansujemy do Premier League to tak. Kontrakt mam do 2012 roku, więc nie będzie problemu.

R:Ostanie pytanie. Wypożyczeni Barazite'a, Hernandez i Szczęsny grają na dosyć wysokim poziomie. Czy planujecie wykupienie, któregoś z nich?

K:Barazite będzie będzie u nas do stycznia, więc na razie nie myślimy o tym zbytnio. Choć niedawno zastanawiałem się czy nie wykupić go na stałe. Trzeba będzie mieć jednak większe finanse w następnym sezonie, bo Kanonierzy będą pewnie chcieli go za 2-3 mln. Z Hernandezem też będzie ciężko, bo MU pewnie będzie wymagało dużo pieniędzy ale jego kontrakt kończy się z Czerwonymi Diabłami w 2011 roku, więc zastanawiam się nad przedłużeniem wypożyczenia przez następny sezon, a później nad ściągnięciem go z wolnego transferu. Co do Wojtka będzie on u nas tylko pół roku. Mam już jego następcę (również Polaka i nie chodzi o Banaszyńskiego), więc Arsene Wenger może być spokojny o swój talent.

Odnośnik do komentarza

Banaszyński to tylko będzie rezerwowy :P Ściągnąłem go przez kontuzję Szczęsnego...wypożyczać graczy już nie mogę, kasy też nie mam, więc ściągnąłem kogoś z wolnego transferu.

Jose Baxter-powrót z wypożyczenia do Evertonu. 7M/3G

 

20 luty 2010, 33 kolejka

Vicarage Road, 16423

Watford-Nottingham Forest 1:3

Luke Chambers 11'

Nacer Barazite 13' 35'

Liam Henderson 90+2'

 

Skład:

BR:Jacek Banaszyński

LO:Bobby Hassell

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Paul McKenna (Radosław Majewski 45')

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick (Rob Earnshaw 45')

N:Javier Hernandez (Bonaventure Kalou 72')

N:Dexter Blackstock

 

Football jest brutalny. Kiedy cieszyłem się z zwycięstwa nad Watford trener drużyny przeciwnej...musiał zacząć się martwić jak jutro będzie zarabiać na chleb? Szkoda mi go, bo jest niewiele starszy (8 lat) i ma potencjał ale jak widać z jego pierwszym klubem się nie udało. Co do meczu znakomicie zagrał Barazite. Widać było w drugiej połowie, że piłkarze zaczęli dawać rywalom trochę fory co poskutkowało golem Hendersona. Debiut zaliczył Kalou i był w jednej sytuacji dosyć bliski gola ale na pierwsze trafienie w Forest musi jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza

27 luty 2010, 34 kolejka

The City Ground, 27678

Nottingham Forest-Preston 4:2

Dexter Blackstock 40'

David McGoldrick 46'87'

Chris Brown 68'

Jon Parkin 76'

Paul McKenna 90+2'

 

Skład:

BR:Jacek Banaszyński

LO:Bobby Hassell

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite (Radosław Majewski 45')

ŚP:Paul McKenna

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick

N:Javier Hernandez (Rob Earnshaw 56')

N:Dexter Blackstock

 

Co tu dużo mówić. Po ciekawych emocjach (mimo iż przeważaliśmy) udało się zgarnąć kolejne 3 punkty. Tym samym odskakujemy...ale nie Portsmouth. Chodzi o strefę barażową. Nad 6-stym Coventry mamy już 9 pkt przewagi, więc jeżeli chodzi o grę w Premier League to jak nie przez bezpośredni awans to chociaż baraże mamy pewne.

Odnośnik do komentarza

Nie kompromituje, bo ma mało do roboty. Prawie cały czas atakujemy, a obrona dobrze się spisuje. Ale kiedy dochodzi co do czego potrafi uratować zespół przed stratą bramki.

 

Manager miesiąca (luty)=1.Kamil Gieroba

Młody piłkarz miesiąca (luty)=1.Nacer Barazite 2.Javier Hernandez

 

6 marzec 2010, 36 kolejka

Turf Moor, 22516

Burnley-Nottingham Forest 1:6

Javier Hernandez 27'

David McGoldrick 40'

Dexter Blackstock 49' 55' 86' (kar.)

Lukas Magera 58'

Bonaventure Kalou 89'

 

Skład:

BR:Jacek Banaszyński

LO:Bobby Hassell (Cyril Ramond 23')

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Paul McKenna (Radosław Majewski 45')

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick (Bonaventure Kalou 70)

N:Javier Hernandez

N:Dexter Blackstock

 

Po porażce 2 stycznia w FA Cup 0:3 lepszego rewanżu wyobrazić sobie. Zemsta była słodka. Dopiero drugi meczu zaliczył Kalou, a strzelił już gola. Dobrze mu to wróży na przyszłość, choć musi się pogodzić, że o pierwszej "11" raczej nie ma co marzyć. Teraz mecz z ostatnim Scunthorpe. Po tym co dzisiaj zobaczyłem nie powinniśmy mieć żadnych problemów.

 

Kontuzja na 3/4 tygodnie Hassella.

Odnośnik do komentarza

13 marzec 2010, 37 kolejka

The City Ground, 24851

Nottingham Forest-Scunthorpe 6:1

Javier Hernandez 1' 29'

Dexter Blackstock 16'

Martyn Woolford 43'

Chris Cohen 45+1'

David McGoldrick 51' 59'

Skład:

BR:Jacek Banaszyński

LO:Koly Kante

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite (Radosław Majewski 45')

ŚP:Paul McKenna

ŚP:Chris Cohen (Lewis McGugan 78')

N:David McGoldrick

N:Javier Hernandez

N:Dexter Blackstock (Rob Earnshaw 70')

 

Mała powtórka z programu z Torf Moor sprzed tygodnia, tyle, że z nieco innymi aktorami. Tak naprawdę nie zaskoczyła mnie tak wysoka wygrana. Skoro Burnley nie potrafiło nas pokonać to co powie ostatni Scunthorpe? Media główkują kto przy naszej obecnej formie może znaleźć na nas sposób. Jednak jest to już raczej niemożliwe. Kontynuujemy znakomitą passę 18 meczów bez porażki i 10 wygranych. A warto pamiętać, że gdy przyszedłem do klubu i po pierwszych spotkaniach miałem 6 meczów bez wygranej. Zespół jest nie do poznania. Mówi o tym kolejna statystyka. Obejmowałem team, gdy był na 12 pozycji, a teraz prowadzi z 7 punktami nad drugim Portsmouth i 9 nad trzecim Coventry. Wydaje się, że bezpośredniego awansu nikt nie może nam wydrzeć z rąk.

Odnośnik do komentarza

Iksker na chwilę chyba zdmuchnąłeś nam ten wiatr...

 

16 marzec 2010, 38 kolejka

Cardiff City Stadium, 20609

Cardiff City-Nottingham Forest 2:1

Michael Chopra 38'

Jason Koumas 45'

Luka Chambers 62'

 

Skład:

BR:Jacek Banaszyński

LO:Koly Kante (Kelvin Wilson 45')

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Paul McKenna

ŚP:Chris Cohen (Radosław Majewski 45')

N:David McGoldrick (Rob Earnshaw 70')

N:Javier Hernandez

N:Dexter Blackstock

 

16 marca...moje urodziny. Mam już 31 lat. Niestety los chciał, że zamiast świętować to z resztą polonijną rodzinką w Blackpool wraz z piłkarzami musiałem wyjechać do Walii...na dodatek przegraliśmy. Nie winię Banaszyńskiego. Przy pierwszej bramce zawinił Kante, któremu uciekł Chopra i potężnie uderzył. Ciężko też byłoby obronić nawet najlepszym bramkarzom strzał z wolnego Koumasa tuż przy słupku. Trochę nadzieję dawał gol Chambersa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Majewskiego ale niestety...planowałem zabrać drużynę do jakiejś restauracji na kolację, albo zostać w hotelu i zrobić jakąś imprezę...ale pozostało mi czytanie życzeń i oglądanie prezentów przy lampce wina.

Odnośnik do komentarza

20 marzec 2010, 39 kolejka

The City Ground, 27707

Nottingham Forest-Swansea City 3:0

Dexter Blackstock 21' (kar.)

Javier Hernandez 45+1' 70'

 

Skład:

BR:Wojciech Szczęsny

LO:Bobby Hassell

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite (Lewis McGugan 82')

ŚP:Paul McKenna (Radosław Majewski 45')

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick

N:Javier Hernandez

N:Dexter Blackstock (Bonaventure Kalou 65')

 

Prawdę mówiąc nie zagraliśmy rewelacyjnego spotkania, może też dlatego, że rywal był dużo słabszy. Jednak ucieszyła mnie wygrana, bo po ostatnim meczu z Cardiff zacząłem się martwić, że przyszedł słabszy okres zespołu. Na szczęście tak chyba nie jest. Po raz kolejny błysnął Hernandez i wreszcie po dłuższej przerwie gola strzelił Blackstock. Przed nami jeszcze 7 spotkań. Nie musimy każdego wygrać ale gdybyśmy wcześniej przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie awans to kamień spadłby mi z serca.

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc od kilku kolejek piszę, że jestem pierwszy :P A tym stylem pisałem już kiedyś w jakimś starym opku, więc wróciłem do niego :P Pozycję mogę pisać, ale to od nowego sezonu może...zawsze w porównaniu z postem jestem kilka meczów dalej, więc ciężko zapamiętać pozycję rywali.

Odnośnik do komentarza

23 marzec 2010, npower Championship 40 kolejka

Walkers Stadium, 30392

Leicester-Nottingham Forest 2:2

Miguel Vitor 9'

Matty Fryatt 25'

Luke Chambers 47'

David McGoldrick 69'

 

Skład:

BR:Wojciech Szczęsny

LO:Bobby Hassell

ŚO:Luke Chambers

ŚO:Wes Morgan

PO:Chris Gunter

ŚP:Nacer Barazite (Radosław Majewski 45)

ŚP:Paul McKenna

ŚP:Chris Cohen

N:David McGoldrick (Rob Earnshaw 85')

N:Javier Hernandez (Bonaventure Kalou 45')

N:Dexter Blackstock

 

Tak słabego Nottingham w pierwszej połowie dawno nie widziałem. Na szczęście po tym jak poważnie ochrzaniłem zawodników obudzili się. Druga połowa była zupełnie inna. Zabrakło chyba sił do zwycięstwa...ale ważny remis.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...