Skocz do zawartości

Podróż do sławy


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

Mundial w RPA [2/3], 19 czerwca 2010

Moses Mabhida Stadium, Durban, 70000

Anglia-Algieria 3:2

Frank Lampard 16' 86'

Anthar Yahia 32'

Wayne Rooney 45+2'

Abdeldaker Ghezzal 60'

 

 

BR:Fawzi Chaouchi

LO:Nadir Belhadj

ŚO:Rafik Hallinche (Madjid Bougherra 45')

ŚO:Anthar Yahia (Amine Linganzi 60')

PO:Rabie Meftah

LP:Karim Ziani

ŚP:Selim Bouadla

ŚP:Walid Mesloub

PP:Ryan Boudebouz (Mohammed Messaoud 77')

N:Abdelkader Ghazzal

N:Rafik Djebbour

 

Szkoda porażki, bo dobrze graliśmy. Ale z takim rywalem jak Anglia to ona z góry była wpisana. Teraz przy dobrym układzie w meczu z Chile wystarczy nam remis, aby awansować z drugiej pozycji w grupie.

Odnośnik do komentarza

Mundial w RPA [3/3], 24 czerwca 2010

Peter Mokaba Stadium, Polokwane

Chile-Algieria 1:3

Ryan Boudebouz 43'

Reinaldo Navia 57'

Rafik Djebbour 62'

Rafik Hallinche 75'

 

BR:Fawzi Chaouchi

LO:Nadir Belhadj

ŚO:Rafik Hallinche

ŚO:Anthar Yahia

PO:Rabie Meftah

LP:Karim Ziani (Mourad Meghni 61')

ŚP:Hassan Yebda

ŚP:Walid Mesloub (Selim Bouadle 45')

PP:Ryan Boudebouz

N:Abdelkader Ghazzal

N:Rafik Djebbour

 

Mamy awans, mamy awans! Kibice byli wniebowzięci. Gdy Hallinche strzelił po dośrodkowaniu Bouadle wiedziałem, że nikt nam nie może zabrać gry w drugiej rundzie. A w niej...derby Afryki-mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej! Będzie ciężko ale właściwie już cel zrealizowaliśmy.

 

Grupa E

 

Tymczasem w Anglii 25 czerwca 2010 ustalono terminarz na nadchodzący sezon! Za prawa telewizyjnym w nadchodzącym sezonie otrzymaliśmy 29,4 mln funtów! Za cel ustawiłem sobie utrzymanie w lidze. Zarząd oferował mi na transfery...aż 15 mln! Zdziwiłem się. Ciekawe ile by mi dali, gdybym postanowił, że chcę wygrać ligę...nasz najlepszy nowy wychowanek-Richard Robinson

Odnośnik do komentarza
no jak bez ulamkow, skoro polowki sa? :P
dobra po za ułamkami dziesiętnymi bez ułamków xD

 

Mundial w RPA, 2 runda, 28 czerwca 2010

Stadion Loftus, Pretoria, 49598

Algieria-Wybrzeże Kości Słoniowej 1:5

Arouna Kone 4'

Abdekdaker Ghezzal 10'

Steve Gohouri 20'

Emmanuel Eboue 48' 64'

Constant Djakpa 89'

 

BR:Fawzi Chaouchi

LO:Nadir Belhadj

ŚO:Madjid Bougherra

ŚO:Anthar Yahia

PO:Rabie Meftah

LP:Karim Ziani (Selim Bouadle 45')

ŚP:Hassan Yebda

ŚP:Walid Mesloub

PP:Ryan Boudebouz

N:Abdelkader Ghazzal

N:Rafik Djebbour

 

Właściwie ciężko skomentować ten mecz w jakikolwiek sposób. Zostaliśmy zmiażdżeni w drugiej połowie przez WKS. A szkoda...gdybyśmy awansowali do ćwierćfinału zmierzylibyśmy się z Meksykiem, z którymi mielibyśmy spore szanse w walce o awans do półfinału...mówi się trudno. Prawdę mówiąc przed meczem spodziewałem się, że WKS może okazać się lepszy...ale nie myślałem, że taką różnicą bramek. Mundial trwa nadal, choć już bez nas.

 

2 runda Mundial w RPA

 

Po meczu podszedłem do prezesa związku obecnego na trybunach i powiedziałem, że tak jak zapowiedziałem wcześniej odchodzę z zespołu. Zdziwiłem się...bo ten zrobił smutną minę i spytał czy na pewno tego chcę. W końcu celem maksimum był awans do drugiej rundy co osiągnąłem. Myślałem, że po takiej porażce z WKS od razu sam przyjdzie i powie mi "Precz". A on mnie jeszcze namawiał do zostania...Popatrzyłem jednak chwilę na jego i powiedziałem:

"Niestety ale to ostateczna decyzja. Dziękuję za szansę i te 4 miesiące. Bardzo mi się przydały, zyskałem nowe doświadczenie, które być może przyda mi się kiedyś gdy znowu zostanę selekcjonerem. Ja jednak chcę się teraz skupić na Nottingham i jak najlepszych wynikach w Premier League.".

 

On tylko westchnął i powiedział trudno...i podziękował po czym odszedł. Chwilę popatrzyłem zanim, potem na boisko Loftus i poszedłem powiedzieć drużynie w szatni o mojej rezygnacji.

Odnośnik do komentarza

Skoro nowa, wyższa liga oznacza, że trzeba też kupić nowych, lepszych piłkarzy. Prezes bardzo wynagrodził awans oferując 15 mln funtów na transfery. Dlatego też pierwszy tydzień po powrocie z RPA do Nottingham zamiast zrobić urlop wziąłem się za transfery. Praca trenera nie ma końca...

 

W ciągu pierwszego tygodnia okienka transferowego wzmocniliśmy każdą pozycję. Na niemalże każdej będzie w podstawowym składzie nowy zawodnik. Chcę skompletować kadrę jeszcze przed sparingami tak, aby piłkarze zgrali się przed sezonem. Najbardziej chciałem wzmocnić obronę. Defensywa może była dosyć solidna jak na Championship ale nie chcę oglądać jak piłkarze City, United czy Tottenhamu robią naszą obronę jak chcą. Dlatego też przywitałem nowych graczy z wyciągniętymi ramionami. W ten sposób za 2,4 mln z Barcelony przywędrował do nas Urugwajczyk-Martin Caceres. Kolejne ponad dwa miliony wydaliśmy na Greka z Liverpoolu-Sotirisa Kyrgiakosa będącego obecnie na Mundialu w RPA. Z wolnego transferu ściągnęliśmy doświadczonych-Edmilsona i Gary'ego Naysmitha. Zakupiliśmy także dwóch bramkarzy. Ponieważ Szczęsny wraca z wypożyczenia do Arsenalu, a Banaszyński będzie wypożyczony do Rotherham musiałem kogoś zakupić. Wypadło na Grzegorza Sandomierskiego z Jagiellonii za 500 tys. i bardziej doświadczonego Kevina Ellegaarda ściągniętego za darmo. Ponieważ uważałem, że pomoc mam najmocniejszą to z wolnego transferu ściągnąłem tylko Victora Vazqueza. Być może kogoś jeszcze dokupię. Na pomoc napastnikom pójdą dwaj Szkoci-Garry O'Connor i Leigh Grifftighs.

 

Goodbye powiedzieliśmy Bonaventure Kalou, który za 400 tys. odszedł do Xerez i Koly'emu Kante, który z kolei za 600 tys powędrował do Doncaster. Do Rotherham wypożyczyliśmy na razie Banaszyńskiego, Robertsa i nowego napastnika Abrahama.

Odnośnik do komentarza

Myślę że Rado podoła wyzwaniu jakim jest Ekstraklasa Angielska i będziesz miał z niego pożytek. Mam nadzieję, że nie chcesz go sprzedawać xD. Pościągaj Polaków pokroju Lewandowskiego i masz pewność że nie spadniesz ^.^

 

Właśnie chce ściągnąć jeszcze jednego napastnika i mam ok. 5 mln. Myślałem, więc od razu o Lewym...będzie też Cetnarski ale o tym przy podsumowaniu sparingów :P

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Mario Yepes=wolny transfer

Mateusz Cetnarski=500 tys. z GKS Bełchatów

 

Transfery z klubu:

Joe Garner=1 mln do Leeds United

Brendan Maloney=wypożyczenie do Huddersfield

Lee Camp=Wypożyczenie do Sunderland

 

Podsumowanie sparingów:

13.07.2010 Rotherham (W) 4:1 (Mario Yepes 2x, David McGoldrick, Radosław Majewski - Nicky Law)

22.07.2010 Man Utd (D) 0:1 (Wayne Rooney)

31.07.2010 Independiente (D) 0:2 (Patricio Rodriquez, Sergio Rodriquez)

 

Sparingi mogłyby wyglądać trochę lepiej. Nie jestem nimi zachwycony. Z Rotherham z góry wiadomo było, że wygramy, choć do przerwy był zaskakujący wynik 1:1. W drugiej połowie lepiej zagrali rezerwowi ale według mnie gospodarze byli już trochę przemęczeni i nie wytrzymywali tempa. Gdybyśmy wygrali z Manchesterem byłby to duży znak dla rywali w nadchodzącym sezonie. Niestety tak się nie stało. Sandomierski nie miał najlepszych szans przy uderzeniu z dystansu Rooney'a tuż przy słupku. Mimo to Polak zagrał świetnie, bo dostał ocenę 9.1. W pamięci zapadła mi min. interwencja sam na sam z Park Ji Sungiem. I właściwie ten mecz zadecydował, że będzie on podstawowym bramkarzem.

Z Independiente zabrakło skuteczności, dlatego wciąż szukam nowego napastnika. Jeden z nich-Liedson z Sportingu wyśmiał ofertę...mimo, że Portugalczycy zaakceptowali ofertę 2,5 mln. Mam dwa tygodnie, aby znaleźć napastnika przed meczem z Boltonem rozpoczynającym ligę.

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Madson-za 6 mln z Santosu

 

14 sierpnia 2010, Premier League [1/38]

The City Ground, Nottingham, 29550

Nottingham Forest-Bolton Wanderes 0:4

Ivan Klasnic 25' 49'

Mustapha Riga 40'

Gary Cahill 90+1'

 

BR:Grzegorz Sandomierski

LO:Gary Naysmith

ŚO:Edmilson

ŚO:Mario Yepes (Sotiris Kyrgiakos 45')

PO:Martin Caceres

ŚP:Paul McKenna (Radosław Majewski 76')

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Chris Cohen

N:Gary O'Connor

N:Madson

N:Dexter Blackstock (Leight Griffights 64')

 

Komentarz tutaj jest chyba zbędny...nie będę najlepiej wspominał debiutu w Premier League. Liczyłem choć na remis, bo mamy trudny terminarz później (Tottenham, City, Liverpool) ale się chyba przeliczyłem.

Odnośnik do komentarza

Granie podstarzałymi i wolnymi stoperami (Yepes, Kyrgiakos, Edmilson) w takiej lidze jak Premiership nie jest chyba najlepszym pomysłem. Niemniej jednak życze powodzenia i licze na utrzymanie Nottingham

 

Pewnie masz rację, trochę się zagalopowałem...dlatego chyba dam w najbliższym czasie szanse Wilsonowi i Chambersowi, który dali awans z Championship. A zimą pomyślę nad obrońcą...może jeszcze pod koniec okienka ale wątpię, abym zdążył teraz kogoś ściągnąć.

Odnośnik do komentarza

Tak myślałem o kupnie napastnika, że nie pomyślałem, iż defensywa może być za słaba na Premier League...ale może zimą sprzedam Earnshawa i Majewskiego, więc kaska na obrońcę będzie...teraz byle do zimy.

 

21 sierpnia 2010, Premier League [2/38]

The City Ground, Nottingham, 29550

Nottingham Forest-Tottenham Hotspur 1:3

Wilson Palacios 1'

Luka Modrić 20' 83

Dexter Blackstock 58'

 

BR:Grzegorz Sandomierski

LO:Gary Naysmith

ŚO:Edmilson (Sotiris Kyrgiakos 45')

ŚO:Mario Yepes

PO:Martin Caceres

ŚP:Paul McKenna

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Chris Cohen (Leigh Griffitghs 64')

N:Gary O'Connor (Rob Earnshaw 45')

N:Madson

N:Dexter Blackstock

 

Mimo mocniejszego rywala to w porównaniu z Boltonem to mógł zespół dojść do słowa...co prawda gol Palaciosa już na otwarcie meczu ustawił spotkanie ale po bramce Blackstocka były nadzieje na remis. Niestety zepsuł je golem z wolnego Modrić...teraz mecz w Carling Cup z Burtonem i będziemy chcieli się trochę wyżyć na czwartoligowcu...

Odnośnik do komentarza

24 sierpnia 2010, Carling Cup 3 rnd.

Pirelli Stadium, Burton-on-Trent, 5381

Burton-Nottingham Forest 1:4

Leigh Griffiths 24' 30' 90+4'

David McGoldrick 36

Shaun Harrad 69'

 

BR:Kevin Ellegard

LO:Bobby Hassell

ŚO:Edmilson

ŚO:Sotiris Kyrgiakos

PO:Kelvin Wilson

ŚP:Victor Vazquez (Paul McKenna 70')

ŚP:Radosław Majewski

ŚP:Mateusz Cetnarski (Chris Cohen 66')

N:Rob Earnshaw

N:Leigh Griffiths

N:David McGoldrick (Madson 45')

 

Mecz wygrany bez większych problemów. W następnej rundzie gramy z Wigan Athletic. Będzie trudniej patrząc na to, że to klub z Premier League. Teraz wielki pojedynek na The City of Manchester z The Citizens.

Odnośnik do komentarza

28 sierpnia 2010, Premier League [3/38]

The Citizens of Manchester Stadium, Manchester, 47270

Manchester City-Nottingham Forest 1:0

Mario Balotelli 74'

 

BR:Grzegorz Sandomierski

LO:Gary Naysmith

ŚO:Martin Caceres

ŚO:Sotiris Kyrgiakos

PO:Kelvin Wilson

ŚP:Paul McKenna

ŚP:Nacer Barazite

ŚP:Madson

N:Gary O'Connor (Rob Earnshaw 75')

N:Leigh Griffiths (David McGoldrick 61')

N:Dexter Blackstock (Chris Cohen 45')

 

Błysnął Sandomierski. Nasz bramkarz najlepiej zagrał zdobywając ocenę 8.3. Wydaje mi się, że rozwiązałem problem z defensywą. Trochę szkoda gola Balotelliego, bo mogliśmy zrobić psikusa remisując, no ale dobry dzisiejszy mecz daje nadzieje na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...