Skocz do zawartości

Reputacje klubów w FM 2011


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nadzór finansowy spowodowany jest zadłużeniem powstałym po poprzedniej władzy, nie twierdzę, że ŁKS jest bogatym klubem, ale nowa spółka nie ma zadłużenia, spłaca tylko długi starej spółki. Co do blamażu, pytam się ile punktów ma ŁKS? kto ma ich więcej? Lepiej przegrać raz wysoko niż kilka razy np. po 1:0. Skoro ŁKS trudno zaliczyć do grona faworytów, to podaj mi proszę takowych?

 

A ja po raz kolejny mówię, że ŁKS zdążył już sobie narobić nowych długów: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35142,8018415,Lodzkie_kluby_nie_placa_za_obiekty__Juz_milion_dlugu.html tutaj masz artykuł, jest to nowy dług (przeszło 160 000PLN) wobec UMŁ bo trzeba pamiętać, że właściciele ŁKSu muszą spłacić jeszcze resztę z miliona za jaki przejęli klub od miasta. Punktów ŁKS ma dokładnie tyle żeby być w środku tabeli i tam jest. Kadro lepiej wygląda Pogoń, Podbeskidzie i Piast - a patrząc na to jak w ostatnim meczu z Łodzininami spisała się Warta to myślę, że jej też skreślić z tego grona nie można i moim zdaniem te drużyny prędzej do grona faworytów mogą zostać zaliczone niż ŁKS. Nie mówię w żadnym razie, że ŁKS jest słabą drużyną, ale na Boga to nie jest zespół który ma szanse zdominować rozgrywki. Ba w tym sezonie co najmniej pół ligi może powalczyć o awans bo tam jest masa zespołów średnich.

Odnośnik do komentarza

Do admina tej stronki: za co warn? za szczera prawde i pokazanie, tego że reasearch działa słabo?

 

Do styxa Pogoń ma lepszą kadrę, która przegrała w Łodzi, Piast ledwo zremisował po wątpliwym karnym, którego podyktował sędzia. Jeżeli ty swoją wiedzę opierasz na tym, co przeczytasz w gazecie wyborczej i obejrzysz w tvnie to ci szczerze gratuluje. Powiedz mi jak gw ma być rzetelnym źródłem informacji, jeżeli redaktor naczelny tejże gazety niejaki pan Bińczyk, ma w swoim redakcyjnym pc na pulpicie tapetę klubu zza miedzy czyt. Widzewa. Odnośnie tego, co piszesz o tychże problemach finansowych, nie dawno pisałeś, że Odra taka świetna i cudowna a co ty na to, że jej piłkarze nie wychodzą na treningi? Powiedź mi dlaczego pan Marcin Mięciel woli grac w ŁKSie (znasz takiego piłkarza?) niż w Radzionkowie gdzie kasę mógłby zbić 2x większą. Kojarzysz może pana Marcina Adamskiego? Marcina Smolińskiego? a może najbardziej niedocenionego piłkarza ekstraklasy pana Krzysztofa "Mąkę" Mączyńskiego? dlaczego Ci wszyscy piłkarze wola grać w tymże słabym ŁKSie, który nie ma szans na awans, pomimo, ze zdobył 4 pkt. w spotkaniach z Twoimi faworytami do wygrania ligi. Jeżeli chodzi o nazwiska to tylko GKS Katowice może konkurować z Łódzkim Klubem Sportowym. A Ty ciągle rozpamiętujesz Wartę. Byłeś? Widziałeś? przy pięknej pierwszej połowie dla ŁKSu gdzie Mięciel miał przynajmniej dwie "100" ŁKS prowadził 0:1, następnie w 2 połowie po ewidentnym cofnięciu się straciliśmy 2 gole. Trener Pyrdoł wprowadził Kujawę (of pomocnik, napastnik) za zdaje się Woźniczkę (obrońcę) i tak wpadły kolejne 2 bramki. Twoja postawę mogę jedynie skwitować ("Na forum napisze, co w radio usłyszę". Co do trener Pyrdoła to dobrze, że go oceniasz po tym jak kiedyś w trudnym czasie dostał ŁKS, a nie patrzysz, że teraz wiedzie się całkiem dobrze (prócz tego, co ciągle rozpamiętujesz - Wartę Poznań).

Ciągle piszesz, o tych wielkich kłopotach finansowych? A nawet nie pomyślisz, że ciężko jest spłacić takie zadłużenie w krótkim czasie, a spłaty są rozłożone na raty. Piłkarze dostają swoje pensje, normalnie trenują i nawet grają :)

Przyczepiłeś się ŁKSu jakbyś był kibicem Widzewa. A jeżeli tak to, co powiesz o zmianie nazwy spółki, a co za tym idzie wymiganie się od spłaty 20 kilku nowych milionów złotych? Szkoda, że nie powiesz tez o Katowicach i ich występie z Podbeskidziem :)

 

Administratorze!! Czy na tym forum istnieje coś takiego jak wolność słowa? co mam zapewnione w Konstytucji RP? Czy nadal będziesz karał warnami, zakazem pisania tylko dlatego, że ktoś ośmielił się powiedzieć prawdę? I zanim skasujesz tego posta, bo będzie tam prawda o sytuacji w Łódzkim KSie zastanów się czy chcesz forum ludzi, którzy Ci przytakują, bo masz "jakąś" władzę, czyli ludzi, którzy potrafią rozmawiać bez wyzwisk dyskutując o różnych sprawach w tym kibicowskich, okazując swoje zdanie, spostrzeżenia. Więc zanim zrobisz, to co wedle Ciebie jest nieuniknione, napisz mi PW z powodu czego, postepujesz jak postępujesz. poZdrowienia :)

Odnośnik do komentarza

Wyrażamy swoją opinię, odnośnie zaniżonej reputacji jaką przypisuje się naszemu Ukochanemu Klubowi ŁKSowi, chyba postąpiłbyś tak samo gdyby chodziło o Twój klub, nieprawdaż? Wyraziliśmy swoją opinię odnośnie tego, że ŁKS ma mieć niższą reputację od np. Odry Wodzisław, która de facto od kliku lat borykała się i była w ogonie ekstraklasy i w końcu spadła, posiada długi finansowe, tak lubiane przez jednego z forumowiczów + słabszą kadrę od ŁKSu. poZdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wyrażamy swoją opinię, odnośnie zaniżonej reputacji jaką przypisuje się naszemu Ukochanemu Klubowi ŁKSowi, chyba postąpiłbyś tak samo gdyby chodziło o Twój klub, nieprawdaż? Wyraziliśmy swoją opinię odnośnie tego, że ŁKS ma mieć niższą reputację od np. Odry Wodzisław, która de facto od kliku lat borykała się i była w ogonie ekstraklasy i w końcu spadła, posiada długi finansowe, tak lubiane przez jednego z forumowiczów + słabszą kadrę od ŁKSu. poZdrawiam

 

Opinię sobie wyrażajcie do woli, po prostu dyskusja na temat tego czy są długi w ŁKS-ie czy nie nadaje się bardziej do tematu o klubie niż tutaj.

Odnośnik do komentarza

Masz rację, niestety SI jest winowajcom tego typu dyskusji, pomijając sens istnienia samej wartości reputacji, w skali 200-punktowej nie da się obiektywnie ocenić wszystkich klubów świata względem siebie. Ale skoro nic na chwilę obecną nie możemy z tym zrobić, to jaką liczbę proponujesz dla faworytów 1 ligi?

gdybyś czytał moje posty, to byś wiedział

moim zdaniem widełki powinny tak wyglądać

 

Ekstraklasa 120-80

1. liga 80-60

 

 

dla zaplecza można by ewentualnie wyjść w szczególnych przypadkach +-5, np. Podbeskidzie 85, Nieciecza 55, ale niżej już nie schodzić, bo znowu wejdziemy do 4. ligi Rumunii :roll:

 

Ok, mógłbym się nawet z tym zgodzić, 80-60 jest spoko pod warunkiem, że zostanie podzielone na 3 strefy: 80-75 z pięć ekip aspirujących do awansu, 75-65 środek i 65-60 walka o urzymanie.

Jedno mnie tylko zastanawia, dlaczego Podbeskidzie?

 

Z kolegą StyX'em nie zamierzam się już wdawać w dyskusję, bo jest zwykłym trollem.

Odnośnik do komentarza

Do admina tej stronki: za co warn? za szczera prawde i pokazanie, tego że reasearch działa słabo?

Warn za to, że nie zadziałał ci shift przy nazwie szczecińskiej Pogoni.

Administratorze!! Czy na tym forum istnieje coś takiego jak wolność słowa? co mam zapewnione w Konstytucji RP?

Przede wszystkim to na tym forum jest regulamin, który obowiązuje wszystkich bez wyjątku.

 

A swoje urojenia wsadź między bajki, ŁKS mnie ani ziębi ani grzeje. To co napisałem w pierwszym poście jest propozycją, a nie obwieszczeniem, że tak to będzie wyglądało w bazie danych. Po to jest ten temat żeby wszystkie wątpliwości zostały rozwiane i można było dojść do porozumienia w sprawie reputacji klubów. Twoje prywatne wyjazdy w moim kierunku pokazują jedynie jak jesteś niedojrzały emocjonalnie, a wylew żółci jaki serwujesz pokazuje, że nie potrafisz normalnie dyskutować. Zakładam, że gimnazjum jeszcze nie skończyłeś.

 

 

 

Wobec tego co do tej pory wynikło z dyskusji reputacje powinny wyglądać tak:

 

Ekstraklasa:

 

Pretendenci:

Lech Poznań 120

Wisła Kraków 118

Legia Warszawa 115

 

Górna połówka:

Polonia Warszawa 105

Jagiellonia Białystok 95

 

Środek tabeli:

Ruch Chorzów 85

Korona Kielce 85

Zagłębie Lubin 83

 

Dolne rejony tabeli:

WKS Śląsk Wrocław 80

Widzew Łódź 80

Górnik Zabrze 80

GKS Bełchatów 80

 

Kandydaci do spadku:

Lechia Gdańsk 77

Cracovia Kraków 75

Arka Gdynia 73

Polonia Bytom 70

 

 

 

I Liga:

 

Pretendenci:

Piast Gliwice 65

Pogoń Szczecin 60

Podbeskidzie Bielsko-Biała 60

 

Górna połówka:

GKS Katowice 55

Odra Wodzisław Śląski 55

Łódzki Klub Sportowy 55

 

Środek tabeli:

Sandecja Nowy Sącz 50

Górnik Łęczna 45

Warta Poznań 45

Flota Świnoujście 40

 

Dolne rejony:

KSZO Ostrowiec Św. 38

GKP Gorzów Wielkopolski 37

Ruch Radzionków 35

MKS Kluczbork 35

Górnik Polkowice 35

 

Kandydaci do spadku:

Dolcan Ząbki 30

LKS Nieciecza 25

Kolejarz Stróże 25

 

 

Pd tego momentu proszę się odnosić do tej propozycji. Nie podałem uzasadnienia bo aktualne zestawienie wynika głównie z Waszych wypowiedzi i sugestii. Czekam na kolejne uwagi i argumenty.

 

Dla wyjaśnienia, bo widzę, że nie każdy rozumie pojęcie reputacji w FMie. Definicja reputacji jest nie do końca trafna. Wyniki z poprzednich sezonów nie mają na nią tak wielkiego wpływu jak kondycja finansowa klubu i zdolność pozyskiwania zawodników. Wprawdzie w edytorach używamy powszechnie angielskiego słowa "reputation", ale patrząc na definicję bardziej precyzyjnym określeniem byłoby "kondycja klubu".

 

Do dyskusji pozostaje głównie ligowa czołówka Ekstraklasy oraz czołówka I ligi. Co do klubów dolnych rejonów tabel jest chyba względne porozumienie i ogólna zgoda.

Odnośnik do komentarza

Kinas, to nie ja ustalałem te widełki. Twoją sugestię zgłosiłem Krzyśkowi Ściborkowi i dzięki za nią. W tym momencie nie możemy sobie jednak pozwolić na zmianę poziomu reputacji jeżeli nie mamy na to zgody "góry".

Ok, rozumiem, dobre i to

 

z powyższego rozstawienia przeniósłbym jedynie GKS Bełchatów o jedną "półkę" wyżej, póki PGE jest sponsorem klub ten jest atrakcyjnym pracodawcą

 

I ligi komentował nie będę, bo jak pisałem, widełki są stanowczo za szerokie, ale sam podział na "półki" wydaje się być rozsądny

Odnośnik do komentarza

Skoro glowne znaczenie maja finanse klubu i zdolnosc pozyskiwania pilkarzy, to jakim cudem Legia ma najnizsza reputacje z czolowej trojki? Sprowadzili pilkarzy z podstawowego skladu Dinama Zagrzeb, Partizana Belgrad, Maritimo, do tego bramkarz ktory zostal wybrany najlepszym w swojej lidze, plus wypozyczenia zmiennikow z duzych poludniowoamerykanskich klubow (Flamengo i Velez). Do tego prawdopodobnie najwyzszy budzet w lidze (ok. 60 mln zł) i najwieksze wydatki na wzmocnienia przed sezonem.

Odnośnik do komentarza

Moja propozycja jaką przedstawiłem Krzyśkowi to Ekstraklasa 125-80, a I liga 75-45. Nie wiem jak się do tego odniesie, najbliższe dni pokażą. Przedstawiłem porównanie do lig: czeskiej, słowackiej, węgierskiej. Myślę, że HR da się przekonać, wtedy trzeba będzie przebudować trochę reputacje.

 

@ Mario - ok, może pod względem finansowym, stadionowym i kibicowskim te kluby stoją na bardzo zbliżonym poziomie, ale nie zapominajmy o tym, że to Lech jest mistrzem i reprezentuje nas w Europie, więc należy się mu nieco wyższa reputacja od Legii. Poza tym ta różnica 5pkt w grze to niewiele. Te reputacje mają przecież też wielki wpływ na prognozy mediów przed sezonem.

 

Co do Bełchatowa to zobaczymy jak wypowiedzą się inni. Finansowo oczywiście wszystko jest ok, ale sportowo klub mocno stracił i nie można o tym zapominać.

Odnośnik do komentarza

tez mi sie wydaje ze Legie i Wisle nalezy ze soba zamienic .. kompomitacja ze stadionem .. w UEFA rok w rok to samo .. brak trafionych transferow .. odeszly wazne ogniwa zespolu (np Marcelo, Diaz) i trener .. druzyna w rozsypce .. chodz Legia nie gra wcale lepiej ..to jednak chyba Warszowioki maja silny fundament i moze byc tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza

@ Mario - ok, może pod względem finansowym, stadionowym i kibicowskim te kluby stoją na bardzo zbliżonym poziomie, ale nie zapominajmy o tym, że to Lech jest mistrzem i reprezentuje nas w Europie, więc należy się mu nieco wyższa reputacja od Legii. Poza tym ta różnica 5pkt w grze to niewiele. Te reputacje mają przecież też wielki wpływ na prognozy mediów przed sezonem.

 

Okej Icon - masz dużo racji, ale my reputacji nie ustawiamy np. "120" bo nam się taka akurat podoba. To wszystko musi mieć swoje przełożenie na rozgrywki w FMie. Przy bardzo niskiej reputacji naszej ligi, zmniejszenie reputacji klubu nawet tylko o "5" punktów ma bardzo duży wpływ na transfery. Szanse na pozyskanie przez polski klub podstawowych piłkarzy Dinama, Martitimo czy Velezu oraz przepakowanego brazylijczyka z Flamengo w FMie już są równe zeru.

 

Przedsezonowe oczekiwania mediów były jednakowe - o tytuł powalczy "wielka trójka". A za wyniki odpowiada już średnie CA drużyny.

Odnośnik do komentarza

Bełchatów to wciąż górna a nie dolna część tabeli, zwłaszcza pod względem organizacyjnym. Z klubu odeszli ci którzy zarabiali potężne pieniądze (Rachwał, Ujek a zwłaszcza Pietrasiak, razem kosztowali klub ~2 mln zł rocznie na pensjach) lub nie chcieli przedłużyć kontraktu (Janus i Tosik). Do klubu trafił były reprezentant Polski, uczestnik Ligi Mistrzów Żewłakow, jednokrotny reprezentant USA White, kapitan 3 drużyny zeszłego sezonu Baran i rezerwowy mistrza Polski Tanevski. Klub stabilny, bez zaległości, żaden z zawodników nie narzeka, brak długów (drobne zaległości względem Hetmana Zamość spłacano dosyć dawno, poza tym długi nie zaistniały). Reputacja niższa od Jagi, o czym świadczy chociażby przegrany wyścig o Trytkę. Klub jest w stanie utrzymać u siebie gwiazdeczki takie jak Wróbel, Cetnarski czy (być może) Nowak. Może nie najładniejszymi metodami, ale jednak nikt stamtąd nie ucieka.

 

Odnośnie I ligi - Kolejarz Stróże też nie ma żadnych zaległości płacowych (ewenementem jest że administracja klubu pracuje za darmo) i nie fair byłoby gdyby mocno odstawali od reszty stawki, zwłaszcza po spłaszczeniu widełek. Zdołali ściągnąć Brozia, Bastę, Szymiczka i Madejskiego. Jak dla mnie cały dół tabeli I ligi (MKS Kluczbork, Górnik Polkowice, Dolcan Ząbki, LKS Nieciecza, Kolejarz Stróże) może mieć te same wartości, decydować będzie tylko kasa i ew. sympatie zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...