Skocz do zawartości

Trening w FM 2007 - wątek oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam forumowiczów. Chciałbym się spytać, jaki trening bramkarski stosujecie? Czy zostawiacie na domyślnym, czy coś zmieniacie? Ja zawsze lubiłem poeksperymentować z treningami, wiec zmienialem ustawienia, tak by Sila i Aerobik oraz Stałe Fragmenty byly na srednim, Um. Bramkarskie na max., a pozostałem na lekkim bądź średnim, tak by całość nie przekroczyła poziomu średniego. Ale, ku mojej rozpaczy, po paru latach, mimo tego że miałem 5* trenera bramkarzy i rozbudowałem bazę treningową do poziomu światowego, bramkarze rozwijali się bardzo wolno, podczas gdy gracze z pola wręcz piorunująco (raz np. wziąłem 16-latka z rezerw po pół roku do 1 składu, bo się niesamowicie szybko rozwinął). Stąd wniosek, że to raczej nie wina bazy. próbowałem dawać młodym golkiperom nauczycieli, ale efekty były ciut lepsze. A jak to wygląda u Was?

 

I od razu jeszcze jedno zagadnienie, którego tu nikt nie poruszył: wspomniane już wyżej połączenia "uczeń-mistrz". Czy dobierać pary pod względem tylko takiej samej pozycji, czy bardziej pod kątem Mentalności, czyli np. zabijaka-pomocnik z młodym-już-za-niedługo zabijaką obrońcą?

Odnośnik do komentarza
Witam forumowiczów. Chciałbym się spytać, jaki trening bramkarski stosujecie? Czy zostawiacie na domyślnym, czy coś zmieniacie? Ja zawsze lubiłem poeksperymentować z treningami, wiec zmienialem ustawienia, tak by Sila i Aerobik oraz Stałe Fragmenty byly na srednim, Um. Bramkarskie na max., a pozostałem na lekkim bądź średnim, tak by całość nie przekroczyła poziomu średniego. Ale, ku mojej rozpaczy, po paru latach, mimo tego że miałem 5* trenera bramkarzy i rozbudowałem bazę treningową do poziomu światowego, bramkarze rozwijali się bardzo wolno, podczas gdy gracze z pola wręcz piorunująco (raz np. wziąłem 16-latka z rezerw po pół roku do 1 składu, bo się niesamowicie szybko rozwinął). Stąd wniosek, że to raczej nie wina bazy. próbowałem dawać młodym golkiperom nauczycieli, ale efekty były ciut lepsze. A jak to wygląda u Was?

 

I od razu jeszcze jedno zagadnienie, którego tu nikt nie poruszył: wspomniane już wyżej połączenia "uczeń-mistrz". Czy dobierać pary pod względem tylko takiej samej pozycji, czy bardziej pod kątem Mentalności, czyli np. zabijaka-pomocnik z młodym-już-za-niedługo zabijaką obrońcą?

 

Czasem w zakładce Osobiste u młodego zawodnika pojawia się Porównanie z kolegą z zespołu. Jeżeli się pojawia, to od razu dobieram ich razem ;) .

Odnośnik do komentarza

 

Po kiego grzyba dałeś trening strzałów bramkarzom? Chyba lepiej aby ćwiczyli SFG. Niepokoi mnie także trening obronny. Czy ja o czymś nie wiem? Jest jakiś atrybut obronny potrzebny bramkarzom? Natomiast w defaultowym treningu BR ustawione jest panowanie nad piłką. Czy warunkiem koniecznym dla bramkarzy jest trenowanie nad tym elementem? Może bez niego popełniają gafy w przyjęciu piłki, a jeśli nie to w czym pomaga?

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

A ja mam taki problem. Trener bramkarzy ma atrybut bramkarski na poziomie 18 Profil. I przy treningu profesjonalnym wszystko jest git, pięć gwiazdek Trening seniorski. Ów treneiro również posiada wysoką wartość atrybutu 'praca z juniorami' (17). Jednak patrząc na to śmiem wątpić czy ta umiejętność ma w ogóle jakiś wpływ na trening. Więc jak to ma być? Mentalność jest ważniejsza?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

... cm01/02 padl mi juz na amen, wiec siadlem na fm`a... i powiem Wam ze trening jest bardzo podobny (bo co mieliby panowie z SI wymyslic nowego... wiecej opcji, a zasady bez zmian) przynajmniej poki co u mnie.

zauwazylem, ze:

1. wyszkolic naprawde niezle da sie tylko dobrego psychicznie juniora, cwiczy ostro atrybuty fizyczne. gdy zaczyna imponowac fizycznie wtedy trening zmieniamy ku zdolnosciom technicznym. (caly czas trening ciezki) probowalem robic przerwy, ale to nie ma sensu. kontuzje? a czy ktos uzywa w grze 15-19latkow??? pamietajcie o zgodnosci jezyka trenera i podopiecznych. a jesli ktos probuje 18latka z chile uczyc futbolu w anglii to atrybuty mu rosna systematycznie chyba tylko jak gra, nie zauwazylem jakich rewelacji po treningu... dobrze jest dodac wzory do nasladowania z pierwszego skladu (ikonka men). po sezonie junior moze sie pochwalic 2/3 atrybutow powyzej 12! potem celem utrwalenia statów narybek upychac towarzystwo w klubach filialnych, niech tylko tam graja.

 

w taki sposob z 17stu kajtkow po dwoch sezonach mam 7 graczy w podstawowym skladzie (tych ktorzy mieli jakies atrybuty psychiczne)

 

2. sa talenty w grze... jednak prawdziwe talenty to szkoleniowcy, a tych niestety podac nie umiem. szkolenie pieknie idzie w duzych klubach. probowalem potem trening przeniesl na polskie padoly... klapa, szybko sie poddalem bo nie rosnie nic, po prostu trzeba szukac po pilkarskiej prowincji;) jak w zyciu.

Odnośnik do komentarza
A ja mam taki problem. Trener bramkarzy ma atrybut bramkarski na poziomie 18 Profil. I przy treningu profesjonalnym wszystko jest git, pięć gwiazdek Trening seniorski. Ów treneiro również posiada wysoką wartość atrybutu 'praca z juniorami' (17). Jednak patrząc na to śmiem wątpić czy ta umiejętność ma w ogóle jakiś wpływ na trening. Więc jak to ma być? Mentalność jest ważniejsza?

Sory, że dopiero teraz odpowiadam :)

Odpowiedź jest IMO prosta :) Nie masz przyporządkowanych żadnych bramkarzy do reżimu. Przyporządkuj choć jednego i będzie 5* :]

Odnośnik do komentarza

Trening w FM 2007 jest wypadkową intensywności i doboru ćwiczeń, bazy treningowej i walorów trenerów. Nie da się tego tak zaszufladkować. Z moich obserwacji:

- więcej daje super baza szkoleniowa niż super trenerzy,

- za silny trening zastopuje rozwój, (optymalny to ciut ponad średni ogólny poziom treningu),

- trening w super bazie da więcej niż rok gry i treningu w przeciętnym klubie filialnym, czy na wypożyczeniu,

- z atrybutów psychicznych najważniejsze dla rozwoju są: pracowitość i determinacja, ale tak było zawsze :) .

 

A juniorami 18 i 19 letnimi gram stale i to z powodzeniem - co innym polecam :]

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...