Skocz do zawartości

Zimno, zimno coraz zimniej.


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko będzie :/

---

W kolejnej kolejce również musieliśmy grać na wyjeździe. Tym razem udaliśmy się do Anjalankoski. Gospodarze zajmowali miejsce gwarantujące im grę w barażach, ale byli w lepszej sytuacji od RoPS Rovaniemi i VPS Vaasa, drużyn które miały o punkt więcej. MyPa rozegrała jak na razie zaledwie 11. spotkań ligowych. Odpadli oni już z Ligi Europejskiej, przegrali dwumecz z Getafe. Ostatnio zremisowali 2:2 z Lahti. Niestety miałem spore problemy kadrowe, kontuzję złapał Juuso Tuominen, a Mika Aaritalo nie zdążył wrócić do zespołu ze zgrupowania reprezentacji. Wychowanek Tepsi nie zadebiutował w dorosłym zespole Finlandii. Pod koniec pierwszego kwadransa Turpeenniemi wpisał się na listę strzelców. Znakomicie dograł mu Lomski. Próbowaliśmy podwyższyć rezultat, ale to gospodarzom udało się zdobyć bramkę. Carter faulował rywala w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Antti Okkonen. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. Przez całe drugie 45. minut dominowaliśmy, ale nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Stała się jeszcze gorsza rzecz, w doliczonym czasie gry bramkarz MyPy Antti Kuismala posłał długa piłkę w kierunku naszej bramki. W polu karnym futbolówkę przejął Ricketts, który wyszedł sam na sam z Enckelmanem i go pokonał. W tak głupi sposób gola jeszcze nie straciliśmy. To nasza pierwsza porażka w tym sezonie Veikkausliigi. Rundę rewanżową rozpoczęliśmy fatalnie.

 

13.08.2010, 18:30

[14/26] Veikkausliiga

Saviniemi [2020], Anjalankoski

 

MyPa [13] - [1] TPS Turku 2:1 (1:1)

 

0-1 Turpeenniemi 15'

1-1 Okkonen k. 39'

2-1 Ricketts 94'

 

MoM: Antti Kuismala (7.5, MyPa)

 

Enckelman - Tabula, Heinikangas, Carter, Eerola - Veltheim, Cleaver, Riski (Lahde 82') - Turpeenniemi, Wusu, Lomski

 

Pozostałe wyniki 14. kolejki:

 

Tampere United - Viikingit 3:0

Inter Turku - Honka 2:1

KuPS Kuopio - HJK Helsinki 0:0

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później podejmowaliśmy na Veritas Stadium Tampere United. Zapowiadało się znakomite spotkanie. Ostatnia porażka z MyPą źle działała na moich podopiecznych, bardzo potrzebowaliśmy wygranej nad trudnym rywalem. Wiedziałem, że będzie potwornie ciężko. Szczególnie, że w bramce będzie musiał stanąć 15. letni Jere Kivimaki. Podstawowy bramkarz zespołu do lat 19. Kontuzję złapał Enckelman, który będzie pauzował przez 3. miesiące. Próbowałem jak najszybciej załatwić jakiegoś zawodnika na wypożyczenie do końca sezonu. Do składu wrócił Aaritalo. Mimo słabej obsady bramki liczyłem na 3. punkty, które zagwarantować miał nam wspaniały napad. Chciałem dominować przez całe spotkania, bo jak wiadomo najlepszą obroną jest atak. W pierwszych 45. minutach oddaliśmy 8. strzałów, wszystkie niecelne. Druga połowa zaczęła się fatalnie. Sędzia pokazał czerwony kartonik dla Lahde. Kolejne wydarzanie były dla nas jeszcze gorsze. Najpierw Emet pokonał Kivimakiego, a następnie z boiska wyleciał Eerola i graliśmy w 9. Po kilku chwila kibice na Veritas Stadium mieli ochotę na rozszarpanie arbitra. Pan Pajunen dopatrzył się faulu Heinikangasa na Pohji, sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. Ostatecznie polegliśmy 1:4. Honorowego gola strzelił Patrik Lomski. W pierwszych 13. kolejkach nie przegraliśmy meczu, a rundę rewanżową rozpoczęliśmy od dwóch porażek, a wszystko to przez ogromnego pecha jakiego ostatnio mamy. Obawiałem się tego co będzie dalej, polegliśmy przecież z zespołami z dołu tabeli. 

 

17.08.2010, 18:30

[15/26] Veikkausliiga

Veritas Stadium [7776], Turku

 

TPS Turku [1] - [10] Tampere United 1:4 (0:0)

 

0-0 Lahde cz.k. 46'

0-1 Emet 53'

0-1 Eerola cz.k. 55'

0-2 Pohja k. 61'

0-3 Saarinen 72'

1-3 Lomski 77'

1-4 Haapala 88'

 

MoM: Antti Pohja (9.0, Tampere United)

 

TPS: Kivimaki - Tabula (Lindberg 56'), Veltheim, Heinikangas, Eerola - Riski, Cleaver (Carter 45'), Lahde - Lomski, Turpeenniemi, Aaritalo

 

Pozostałe wyniki 15. kolejki:

 

JJK Jyvaskyla - Honka 3:1

VPS Vaasa - MyPa 2:2

Odnośnik do komentarza

W kolejnej kolejce ponownie graliśmy u siebie, tym razem na Veritas Stadium zawitała drużyna grająca na co dzień na Lahden Stadium. Tym razem byłem nastawiony pozytywnie, ponieważ miałem wreszcie gotowego do gry bramkarza. Wypożyczyliśmy z Legii Macieja Gostomskiego, Polak będzie grał w Turku do końca sezonu. Liczyłem na zwycięstwo i przerwanie tej fatalnej passy dwóch porażek z rzędu. Przyjezdni zajmowali przed starciem 8. miejsce w tabeli Veikkausliigi, my ciągle przystępowaliśmy do starcia z pozycji lidera. Przyjezdni ostatnio zremisowali 2:2 w Anjalankoski, a wcześniej pokonali 3:0 Viikingit i 3:1 Hakę. Niestety nie graliśmy w najmocniejszym składzie. Kontuzji doznał Aaritalo, zawieszeni za kartki są Eerola oraz Lahde. Do zdrowia wracają Rahmonen i Alasuutari, ale obaj usiądą na ławce rezerwowych. Początek okazał się dla mojego zespołu znakomity. Tuominen wystawił piłkę Riskiemu, a nasz środkowy pomocnik uderzył precyzyjnie z dystansu i dało nam to prowadzenie. Kilka sekund później było już 2:0. Wusu przechwycił podanie Toivomakiego, następnie zabrał się z futbolówką do przodu i pokonał golkipera. Lepszego startu nie mogliśmy sobie wymarzyć. Goście nie zamierzali się poddawać. Heini ograł na skrzydle Tuominena, a potem nie dał najmniejszych szans Gostomskiemu. Po kapitalnych pierwszych minutach potem przyszedł zdecydowany kryzys. Na przerwę schodziliśmy już tylko remisując 2:2. Doświadczony Rafael wykorzystał błąd naszej defensywy i wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie graliśmy katastrofalnie. Lahti atakowało, ale przez długi czas ratował nas Gostomski. Niestety w 95. minucie goście zdobyli bramkę, która dała im 3. punkty. Drilon  Shala wykorzystał zamieszanie w polu karnym przy rzucie rożnym. Ciągle byliśmy liderem, ale Inter traci do nas zaledwie 2. punkty i ma jeden mecz rozegrany mniej, mistrzostwo ucieka. Z taką grą nie zajmiemy nawet miejsca, które pozwoli nam występować w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

 

23.08.2010, 19:00

[16/26] Veikkausliiga

Veritas Stadium [6122], Turku

 

TPS Turku [1] - [8] FC Lahti 2:3 (2:2)

 

1-0 Riski 3'

2-0 Wusu 5'

2-1 Heini 15'

2-2 Rafael 40'

2-2 Lomski knt. 69'

2-3 Shala 95'

 

MoM: Riku Heini (7.8, FC Lahti)

 

TPS: Gostomski - Tuominen, Carter, Jowanowić, Tabula - Cleaver (Alasuutari 45'), Veltheim, Riski - Turpeenniemi, Wusu, Lomski (Rahmonen 69')

 

Pozostałe wyniki 16. kolejki:

 

Tampere United - Haka 1:0

HJK Helsinki - MyPa 1:1

JJK Jyvaskyla - IFK Mariehamn 1:2

VPS Vaasa - RoPS Rovaniemi 1:0

Viikingit - Honka 0:4

KuPS Kuopio - Inter Turku 1:2

Odnośnik do komentarza

Fatalny w naszym wykonaniu sierpień kończyliśmy wyjazdową potyczką z Honką, zespołem z którym zagramy w finale Suomen Cup. Tym razem chciałem zdobyć chociaż punkt, ale wiedziałem, że będzie to potwornie trudne zadanie. Gramy niezwykle słabo, a w dodatku mamy ogromnego pecha i tracimy bramki w pechowych okolicznościach tak jak z MyPą w 94. minucie i 95. ostatnio z Lahti. Straciliśmy już nawet pozycję lidera, obecnie są nim zawodnicy Interu. Chciałem wykorzystać zmęczenie przeciwnika, który dwa dni wcześniej bezbramkowo zremisował w Helsinkach. Tradycyjnie już miałem duże problemy kadrowe, kontuzje leczą ciągle Enckelman i Lehtovaara, dołączyli do nich Lomski oraz Veltheim, ten pierwszy będzie pauzował przez prawie 2. tygodnie, a drugi 5. tygodni. Szkoleniowiec gospodarzy również nie miał łatwo. Nie mógł wystawić zawieszonego za kartki Hermanniego Vuorinena oraz kontuzjowanych Jussi Vasarę, Mourada Falaha, Dino Djibę, Nicholasa Otaru, Tapio Heikkilę i Dave Hertela. Każdy z nich to ważny zawodnik pierwszego zespołu. Drużyny mają duże osłabienia, więc trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Praktycznie całe pierwsze 45. minut nie było zbyt interesujące, w poczynaniach obu organizacji widać było wyraźne braki. Honce udała się jedna akcja. Puustinen otrzymał dobre podanie i miał już sytuację sam na sam z Gostomskim, ale Maciek popisał się znakomitą interwencją. Na kilka sekund przed gwizdkiem zdobyliśmy bramkę dającą nam prowadzenie. Faulowany w szesnastce był Wusu, a jedenastkę pewnie wykorzystał Rahmonen. Po przerwie graliśmy znacznie lepiej i szybko dało to pozytywny efekt w postaci bramki. Heinikangas w środkowej strefie placu gry wygrał pojedynek główkowy z graczem Honki. Do futbolówki najszybciej dobiegł Aaritalo, Mika ruszył do przodu i chwilę później przed nim stał już tylko Janne Henriksson. Rozgrywający znakomity sezon napastnik takich okazji nie marnuje. Gospodarze potrafili niestety strzelić kontaktowego gola. Hahto precyzyjnie zagrał do Kokko, wychowanek FC Jazz Pori pokonał Gostomskiego. Tym razem nie pozwoliliśmy rywalom ukraść nam punktów w końcówce. Wynik na 3:1 ustalił Wusu. Świetną asystę zaliczył Turpeenniemi. Mam nadzieję, że ta wygrana to dobry znak. 

 

29.08.2010, 18:30

[17/26] Veikkausliiga

Tapiolan [2857], Espoo

 

Honka [8] - [2] TPS Turku 1:3 (0:1)

 

0-1 Rahmonen k. 44'

0-2 Aaritalo 49'

1-2 Kokko 59'

1-3 Wusu 85'

 

MoM: Babatunde Wusu (8.9, TPS Turku)

 

TPS: Gostomski - Tuominen, Heinikangas, Carter, Eerola (Tabula 50') - Riski (Lahde 45'), Cleaver, Rahmonen -  Turpeenniemi, Wusu, Aaritalo

 

Pozostałe wyniki 17. kolejki (26 sierpień - 1 wrzesień):

 

HJK Helsinki - Honka 0:0

Haka - KuPS Kuopio 1:0

MyPa - Inter Turku 2:3

FC Lahti - VPS Vaasa 2:1

IFK Mariehamn - HJK Helsinki 2:2

MyPa - Tampere United 0:1

Inter Turku - Viikingit 1:0

RoPS Rovaniemi - JJK Jyvaskyla 3:0

HJK Helsinki - FC Lahti 0:0

IFK Mariehamn - MyPa 1:0

Tampere United - Honka 0:0

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2010:

 

Bilans: 2-0-3, 9:11

Veikkausliiga: 2 [-1], 36 pkt, 48:26

Suomen Cup: Finał vs. Honka

Liigacup: Ćwierćfinał

Finanse: 1.543.746£ (-96.178£)

Budżet transferowy: 0£ (0£)

Budżet płac(roczny): 8.556£ (11.750£)

Nagrody: Jedenastka Miesiąca: Mika Aaritalo

 

Transfery (Polska):

 

Wagner Diniz (26 l., O/WO P, BRA) [sao Paulo -> Lech] - 1.400.000£

Marcin Kikut (27 l., O/P P, POL) [Lech -> Padova] - 775.000£

Marcin Robak (27 l., N, POL) [Widzew -> Fortuna] - 525.000£

 

Transfery(Świat):

Valon Behrami (25 l., O/WO P, P PLŚ, SZW 33/2) [West Ham -> Inter] - 15.250.000£

Mauricio Isla (22 l., O/WO P, DP, P Ś, CHI 26/1) [udinese -> Milan] - 15.000.000£

Steven Defour (22 l., DP, P Ś, BEL 31/5) [standard -> Manchester City] - 13.500.000£

 

Ligi Świata:

 

Anglia: Chelsea [+3]

Dania: Midtjylland [+0]

Finlandia: Inter Turku [+1]

Francja: Le Mans [+0]

Grecja: Skoda [+2]

Hiszpania: Malaga [+0]

Holandia: Vitesse [+1]

Islandia: Fimleikafelag Hafnarfjardur [+9]

Niemcy: Stuttgart [+3]

Norwegia: Brann [+1]

Polska: Wisła Kraków [+2]

Portugalia:  Benfica [+2]

Rosja: Lokomotiw Moskwa [+4]

Szwecja: AIK [+1]

USA: W: Columbus Crew [+2], Z:  San Jose [+1]

Włochy: Inter [+0]

 

Ranking FIFA:

 

1. USA [+0], 2. Argentyna [+0], 3. Paragwaj [+0],....., 45. Polska [-1]

Odnośnik do komentarza

Teraz musimy wrócić do dawnej formy, bo czekają na nas bardzo ciężkie ligowe mecze i finał Suomen Cup.

---

Po przerwie na mecze reprezentacji musieliśmy wrócić do ligowej rzeczywistości. Czekało na nas wielkie wyzwanie, Derby Turku. Spotkanie zapowiadało się fantastycznie, ponieważ to pojedynek lidera z wiceliderem. Miałem potwornie trudną sytuację kadrową. Zawieszeni za kartki zostali Kalle Eerola, Juuso Tuominen oraz Chris Cleaver, a kontuzjowani Peter Enckelman, Jukka Lehtovaara, Jukka Veltheim i Ville Turpeenniemi. W Sinimustat nie mógł grać największy gwiazdor Mika Ojala oraz Joni Kauko, na lekki uraz narzekał jeszcze Guillliano Grot. Na ławce rezerwowych szansę dostało kilku juniorów: Jere Kivimaki, Joonas Laine, Santeri Makinen, Sami Koskinen i Joel Wuff. W dotychczasowych spotkaniach znacznie lepiej spisywali się nasi przeciwnicy, bo dwukrotnie cieszyli się ze zwycięstwa, 5. razy padł remis, my jeszcze nie wygraliśmy. Inter w odróżnieniu od nas gra świetnie. Wygrali 4. mecze z rzędu. Pokonali 2:1 Honkę, 2:1 KuPS, 3:2 MyPę i 1:0 Viikingit. Graliśmy ofensywnie, ponieważ tylko wygrana pozwalała nam odzyskać fotel lidera. Efekt pojawił się w końcówce pierwszej połowy. Wusu podał dokładnie do Aaritalo, Mika uderzył, lecz Bantamoi sparował piłkę na słupek. Dopadł do niej jednak Riski i wpakował ją do bramki. Niestety po wznowieniu Niebiesko-czarni rzucili się do ataku i szybko pokonali Gostomskiego. Uderzenie Furuholma Maciek jeszcze obronił, ale dobitka Harta okazała się skuteczna. Następnie oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ta sztuka nikomu się nie udała i ponownie podzieliliśmy się z Interem punktami. Szkoda, bo graliśmy całkiem dobrze, tradycyjnie już w Derbach brakowało nam piłkarskiego szczęścia.

 

11.09.2010, 19:00

[18/26] Veikkausliiga

Veritas Stadium [8400]

 

TPS Turku [2] - [1] Inter Turku 1:1 (1:0)

 

1-0 Riski 43'

1-1 Hart 47'

 

MoM: Frank Hart (7.8, Inter Turku)

 

TPS: Gostomski - Rahmonen, Heiniknagas, Carter, Tabula - Riski, Alasuutari (Makinen 45'), Lahde - Lomski, Wusu, Aaritalo

 

Pozostałe wyniki 18. kolejki:

 

KuPS Kuopio - MyPa 1:0

Viikingit - Haka 0:4

VPS Vaasa - Honka 0:1

HJK Helsinki - Tampere United 5:2

IFK Mariehamn - RoPS Rovaniemi 3:0

JJK Jyvaskylan - FC Lahti 0:2

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później udaliśmy się do stolicy Finlandii na starcie z 4. zespołem Veikkausliigi. HJK ma na swoim koncie 6. punktów mniej niż my, ale rozegrało jeden mecz mniej. Popularni Klubi nie poznali jeszcze smaku porażki w tegorocznych rozgrywkach, ale aż 10. razy remisowali. Ostatnio znakomicie zagrali u siebie z Tampere, wygrali aż 5:2. Trener Antti Muurinen ma znaczną przewagę, ponieważ tylko Osama Mohammed leczy uraz. Ja tradycyjnie nie mogłem skorzystać z wielu zawodników. Ciągle kontuzjowani są Lehtovaara, Enckelman, Alasuutari, Veltheim i Turpeennniemi, a zawieszony jest Carter. Obawiałem się przede wszystkim duetu Pelvas-Parikka, razem zdobyli oni w tym sezonie już 25. bramek. Okazało się, że miałem rację. Napastnicy reprezentacji Finlandii stworzyli świetną dwójkową akcję, Gostomskiego pokonał Akseli. Rzuciliśmy się do ataku, żeby jak najszybciej wyrównać. Niestety gospodarze znakomicie się bronili, w dodatku kontuzję złapał Tuominen. Mimo, że w pierwszych 45. minutach oddaliśmy aż 15. strzałów to na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:1. Druga połowa wyglądała identycznie. Atakowaliśmy, uderzaliśmy, a gola zdobyli gracze HJK. Na listę strzelców wpisał się Johannnes Westo. W dodatku kończyliśmy w 10., czerwony kartonik obejrzał Patrik Lomski. Z taką grą mistrzostwa Finlandii na pewno nie zdobędziemy.

 

14.09.2010, 18:30

[19/26] Veikkausliiga

Finnair Stadium [10435], Helsinki

 

HJK Helsinki [4] - [2] TPS Turku 2:0 (1:0)

 

1-0 Pelvas 9'

1-0 Tuominen knt. 24'

1-0 Lomski cz.k. 70'

2-0 Westo 72'

 

TPS: Gostomski - Tuominen (Riski 24'), Jowanowić, Heinikangas, Eerola - Lahde, Cleaver, Rahmonen - Lomski, Wusu, Aaritalo

 

Pozostałe wyniki 19. kolejki:

 

Haka - MyPa 3:2

Honka - KuPS Kuopio 2:1

Inter Turku - Tampere United 1:3

Odnośnik do komentarza

Miały być dwa zwycięstwa :]

---

Następnie wyjechaliśmy do Valkeakoski na pojedynek z 8. zespołem w ligowej tabeli. Gospodarze mają 10. punktów mniej od nas i jeden mecz więcej, ale ostatnio grają po prostu znakomicie. Pokonali 1:0 KuPS Kuopio, 4:0 Viikingit oraz 3:2 MyPę. Rewelacyjnie spisuję się Patrik Turunen, Mikko Innanen i Sebastian Strandvall. Kontuzje leczą Kalle Parviainen wraz z innym czołowym zawodnikiem Xhevdetem Gelą. Ponownie miałem ogromne problemy kadrowe. Zawieszeni za kartki zostali Patrik Lomski i Jarno Heinikangas, a kontuzjowani Peter Enckelman, Sami Rahmonen, Jukka Lehtovaara, Ville Turpeenniemi, Juho Alasuutari, Jukka Veltheim oraz Juuso Tuominen. W pierwszej jedenastce na boisko wybiegł reprezentant Finlandii do lat 19. Santeri Makinen, dla którego to dopiero drugi występ w sezonie, wcześniej swoją szansę otrzymał w Derbach. Jeszcze gorzej przedstawiała się ławka rezerwowych, ponieważ tylko Toni Lindberg jest zawodnikiem na co dzień trenującym z dorosłym zespołem Tepsi, pozostali to gracze drużyny do lat 19. Wyszliśmy ofensywnie, ale miejscowi skarcili nas wzorowo przeprowadzoną kontrą. Strandvall podał piłkę do Innanena, a potwornie szybki Fin uciekł naszej defensywie i pokonał Gostomskiego. Potrafiliśmy odpowiedzieć jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Chris Cleaver uderzył potężnie z 16. metrów, ale jego uderzenie obronił Korhonen. Futbolówka trafiła pod nogi Riskiego, Riku grający wyjątkowo w ataku wpakował ją do pustej bramki. Po przerwie ruszyliśmy do ataku, który został osłabiony, ponieważ na lekki uraz narzekał Wusu, którego zmienił Roope Riski. Nasz golkiper posłał długą piłkę, która przeleciała przez prawie całe boisko. Aaritalo przejął ją w polu karnym i wpisał się na listę strzelców. Kilkanaście minut później Mika zmarnował świetną okazję, szkoda bo przed nim stał już tylko bramkarz. Tym razem wychowanek Tepsi nie trafił w światło bramki. Niestety piłkarskie przysłowie o niewykorzystanych sytuacjach się sprawdziło. W końcówce rezerwowego Markusa Joenmakiego faulował Riku Riski, a rzut karny pewnie wykorzystał Sebastian Strandvall i ponownie straciliśmy punkty.

 

19.09.2010, 18:30

[20/26] Veikkausliiga

Tehtaan [2717], Valkeakoski

 

Haka [8] - [2] TPS Turku 2:2 (1:1)

 

1-0 Innanen 20'

1-1 Riski 27'

1-2 Aaritalo 48'

2-2 Strandval k. 83'

 

MoM: Mikko Innanen (7.5)

 

TPS: Gostomski - Tabula, Jowanowić (Lindberg 45'), Carter, Eerola - Makinen, Cleaver, Lahde - Riski, Wusu (Riski 45'), Aaritalo

 

Pozostałe wyniki 20. kolejki:

 

FC Lahti - IFK Mariehamn 2:0

Inter Turku - VPS Vaasa 4:2

MyPa - Viikingit 2:2

RoPS Rovaniemi - HJK Helsinki 1:0

Tampere United - KuPS Kuopio 0:1

Honka - JJK Jyvaskyla 2:1

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później graliśmy na własnym obiekcie z 12. zespołem Veikkauliigi, MyPą. Goście spisują się fatalnie. Ostatnie zwycięstwo odnotowali w połowie sierpnia, pokonali wtedy na Saviniemi mój zespół. Teraz chcieliśmy się zrewanżować. Mieliśmy duże szanse, ponieważ od tego czasu notowali serię 5. porażek z rzędu. W poprzedniej kolejce zremisowali z Viikingit, innym zespołem walczącym o utrzymanie. Przed meczem miałem spory ból głowy, ponieważ po tym starciu czekał na nas finał Suomen Cup. Postawiłem jednak na najlepszych zawodników, bo ciągle mamy szanse na mistrzostwo. Nie miałem wielkiego wyboru, tylko 11. zawodników pierwszego zespołu było gotowych do gry. Zaczęliśmy bardzo dobrze. Eerola znakomicie wykonał rzut wolny, posłał piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Lindberg. Zazwyczaj źle grający środkowy obrońca pokonał golkipera przyjezdnych. Kilkanaście minut później było już 2:0. Świetną asystę do Wusu zaliczył Lomski. Na przerwę schodziliśmy z trzy bramkowym prowadzeniem. Patrik ponownie precyzyjnie dograł do partnera z zespołu, tym razem był nim Lahde. Młody środkowy pomocnik wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie wygraliśmy 4:0, a ponownie Anttiemu Kuismali szans nie dał Babatunde. Dawno nie widziałem tak dobrze grającego Tepsi, to znakomity wynik przed finałem Pucharu Finlandii.

 

22.09.2010, 18:30

[21/26] Veikkausliiga 

Veritas Stadium [6014], Turku

 

TPS Turku [2] - [12] MyPa 4:0 (3:0)

 

1-0 Lindberg 9'

2-0 Wusu 18'

3-0 Lahde 44'

4-0 Wusu 57'

 

MoM: Babatunde Wusu (9.1, TPS Turku)

 

TPS: Gostomski - Tuominen, Lindberg, Heinikangas, Eerola (Wulff 45') - Lahde, Cleaver (Koskinen 45'), Riski - Lomski, Wusu, Aaritalo (Riski 45')

 

Pozostałe wyniki 21. kolejki:

 

IFK Mariehamn - Honka 0:1

Viikingit - Tampere United 0:2

VPS Vaasa - Haka 1:0

HJK Helsinki - KuPS Kuopio 3:0

JJK Jyvaskyla - Inter Turku 0:3

RoPS Rovaniemi - FC Lahti 2:2

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później udaliśmy się do Helsinek. Na Finnair Stadium przyjechała również Honka. Zapowiadał się wielki dzień, w którym rozstrzygną się losy Suomen Cup. Faworytem bukmacherów byli nasi rywale, ale moim zdaniem to dobrze, ponieważ dzięki temu nie będzie na nas ciążyła presja. Zespół z Espoo na drodze do finału pokonał LoPę Lohja, już wtedy niewiele brakowało, żeby pożegnali się z rozgrywkami, ale wymęczyli wygraną po konkursie rzutów karnych. Następnie wyeliminowali RoPS Rovaniemi. W kolejnej rundzie odprawili Kemi Kings. Spotkanie ćwierćfinałowe z Interem okazało się niezwykle dramatyczne. Jedenastki ponownie lepiej wykonywali podopieczni Miki Lehkosuo. W półfinale wystarczyło im 5. minut na zapewnienie wygranej z Vaasą. My rozgrywki rozpoczęliśmy później, dopiero w 4. rundzie. Odprawiliśmy tam TP-47 Tornio. Następnie okazaliśmy się lepsi od MyPy. W ćwierćfinale rozgromiliśmy 4:1 IFK Mariehamn. Walka o awans do finału była potwornie ciężka, o tym kto awansuje zadecydować miały rzuty karne. Oba zespoły egzekwowały je znakomicie, ale w 8. serii Nosh A Lody uderzył niecelnie i FF Jaro odpadło. W poprzedniej kolejce nasz przeciwnik pokonał 1:0 IFKM na Wiklof Holding Arena. Tym razem to ja miałem lepszą sytuację kadrową. Kontuzje leczyli ciągle Jukka Lehtovaara, Peter Enckelman, Sami Rahmonen oraz Samuel Carter, ale nikt nie został zawieszony za kartki, do zdrowia wróciło kilku graczy. W zespole aktualnego wicemistrza Finlandii na trybunach musieli usiąść Jan Vesterinen, Henri Aalto, Dave Hertel, Tapio Heikkila, Ville Koskimaa, Mourad Falah, Hannu Haarala, Toni Hahto, Rasmus Schuller, Jussi Vasara, Jaakko Lepola, Nicholas Otaru i Nam Ik-Kyung. Zaczęliśmy kapitalnie i szybko objęliśmy prowadzenie. Kalle Eerola w swoim stylu wrzucił z rzutu rożnego, a w polu karnym najsprytniejszy okazał się Heinikangas, Jarno mocno uderzył głową i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Mimo prowadzenie mieliśmy przewagę, atakowaliśmy. Nasi przeciwnicy liczyli tylko na kontry, które im nie wychodziły. W dodatku na 60. sekund przed końcem pierwszej połowy znakomitą akcję na skrzydle przeprowadził Aaritalo, Mika dograł do Wusu, a Babatunde pokonał Janne Henrikssona. Popularni Keltamustat nie zamierzali się jednak poddawać. Chwilę po rozpoczęciu Vuorinen minął naszych trzech defensorów, przed nim stał już tylko Gostomski. Maciek nie miał żadnych szans, ponieważ Hermanni precyzyjnie przymierzył. Kolejne minuty były dla nas bardzo trudne. Rywale ciągle atakowali, a my jedynie ograniczaliśmy się do wybijania futbolówki za naszą połowę. W końcówce rozpaczliwą piłkę w kierunku Turpeenniemiego posłał inny wychowanek Tepsi, Tuominen. Ville przebiegł z nią kilka metrów i uderzył mocno, golkiper Honki nie spodziewał się tego i prowadziliśmy 3:1. Mimo takiego wyniku Honka przepuściła jeszcze jedną, dobrą akcję. Lahde faulował w polu karnym Puustinena, a sędzia pokazał na wapno. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił John Weckstrom, ale było już za późno. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie i mogliśmy zaczęliśmy cieszyć się ze zdobycia Pucharu. Kibice, piłkarze i zarząd klubu byli zachwyceni, to mój pierwszy sukces w roli trenera TPS. Mam nadzieję, że ta wygrana pozwoli nam udanie walczyć w ostatnich kolejkach Veikkausliigi

 

25.09.2010, 15:00

Finał Suomen Cup

Finnair Stadium [10770], Helsinki

 

TPS Turku [VL] - [VL] Honka 3:2 (2:0)

 

1-0 Heinikangas 7'

2-0 Wusu 44'

2-1 Vuorinen 48'

3-1 Turpeenniemi 89'

3-2 Weckstrom 92'

 

MoM: Kalle Eerola (8.0, TPS Turku)

 

TPS: Gostomski - Tuominen, Heinikangas, Lindberg (Jowanowić 52'), Eerola - Lahde, Veltheim (Riski 45'), Cleaver - Lomski (Turpeenniemi 45'), Wusu, Aaritalo

Odnośnik do komentarza

Nie mogliśmy zbyt długo cieszyć sięze zwycięstwa w Suomen Cup, ponieważ cztery dni późniejgraliśmy mecz ligowy na własnym obiekcie. Miałem nadzieję, żeznakomita atmosfera w szatni po zdobyciu Pucharu Finlandii pomożenam zwyciężyć, ciągle wierzyłem w mistrzostwo. Na VeritasStadium przyjechało Vaasan Palloseura, które zajmuje 11.miejsce w tabeli Veikkausliigi. Spodziewałem się ciężkiegostarcia, nasi przeciwnicy do samego końca będą walczyć outrzymanie. Obecnie mają 2. punkty przewagi nad MyPą, którazajmuje miejsce gwarantujące baraż. Ostatnio pokonali 1:0 Hakę naHietalahti. Zaczęliśmy fantastycznie. Veltheim prostopadle podałdo Wusu, a Nigeryjczyk pokonał golkipera przyjezdnych. Następnieatakowaliśmy, ponieważ jedna bramka to mała przewaga. Kilka chwilpóźniej nasz snajper zaliczył asystę przy trafieniuTurpeenniemiego. Ville popisał się znakomitym opanowaniem. Podkoniec pierwszej połowy reprezentant fińskiej młodzieżówkiwykreował Veltheima. Ten uniwersalny zawodnik, którywystępował tym razem w środku pomocy wpisał się na listęstrzelców. Po przerwie kontynuowaliśmy swoją grę. Ciągleatakowaliśmy, a rywale ograniczali się tylko do wybijaniafutbolówki za linię środkową. Czwartą bramkę zdobyłAaritalo. Ponownie znakomitym podaniem popisał się Wusu. Ostatecznie wygraliśmy 5:0. Wynik ustalił Turpeenniemi, tymrazem dobrze dograł mu Makinen. Te efektowne zwycięstwo pozwoliłonam wrócić na fotel lidera. Mamy identyczną liczbę punktówjak Inter, trzecie HJK traci 4. oczka, ale rozegrało mecz mniej.

 

29.09.2010, 18:30

[22/26] Veikkausliiga

Veritas Stadium [5033], Turku

 

TPS Turku [2] - [11] VPS Vaasa 5:0 (3:0)

 

1-0 Wusu 3'

2-0 Turpeenniemi 20'

3-0 Veltheim 43'

4-0 Aaritalo 58'

5-0 Turpeenniemi 63'

 

MoM: Ville Turpeenniemi (9.1, TPS Turku)

 

TPS: Gostomski - Jowanowić (Makinen 45'), Heinikangas, Lindberg, Eerola - Veltheim (Tabula 64'), Cleaver, Riski (Alasuutari 77') - Turpeenniemi, Wusu, Aaritalo

 

Pozostałe wyniki 22. kolejki:

 

MyPa - RoPS Rovaniemi 4:0

Tampere United - IFK Mariehamn 3:2

 

Mini tabela: 

 

1. TPS Turku 22|44

2. Inter Turku 22|44

3. HJK Helsinki 21|40

 

Terminarz:

 

TPS: 

 

KuPS Kuopio [8, D], Viikingit [14, W], Tampere United [4, W], HJK Helsinki [3, D]

 

Inter:

 

RoPS Rovaniemi [13, W], FC Lahti [7, D], IFK Mariehamn [6, D], Honka [5, W]

 

HJK:

 

Viikingit [14, D], Honka [5, W], FC Lahti [7, W], RoPS Rovaniemi [13, D], TPS [1, W]

Odnośnik do komentarza

Dziękować :)

---

Wrzesień 2010:

 

Bilans: 3-2-1, 15:7

Veikkausliiga: 1 [+0], 44 pkt, 60:31

Suomen Cup: Wygrana

Liigacup: Ćwierćfinał

Finanse: 1.543.451£ (-295£)

Budżet transferowy: 0£ (0£)

Budżet płac(roczny): 8.556£ (11.750£)

Nagrody: Jedenastka Miesiąca: Juho Lahde, Chris Cleaver, Mika Aaritalo

 

Transfery (Polska):

 

-

 

Transfery(Świat):

Gregory Bourllon (26 l., O Ś, DP, P Ś, FRA) [FC Lorient -> Stade Rennes] - 3.300.000£

Sashi Chalwe (27 l., O Ś, ZAM 19/0) [CS Sfax -> Al-Alhy] - 3.000.000£

Bira Dembele (22 l., O LŚ, MAL 1/0) [stade Rennes -> RC Strasbourg] - 2.900.000£

 

Ligi Świata:

 

Anglia: Manchester United [+0]

Dania: Midtjylland [+3]

Finlandia: TPS Turku [+0]

Francja: Saint-Etienne [+0]

Grecja: Skoda [+3]

Hiszpania: Atletico [+1]

Holandia: Ajax [+3]

Islandia: Fimleikafelag Hafnarfjardur [+10] M

Niemcy: Wolfsburg [+1]

Norwegia: Lillestrom [+0]

Polska: Wisła Kraków [+2]

Portugalia: Porto [+2]

Rosja: Rubin [+2]

Szwecja: AIK [+1]

USA: W: Chicago Fire [+0], Z: Los Angeles Galaxy [+1]

Włochy: Milan [+0]

 

Ranking FIFA:

 

1. USA [+0], 2. Argentyna [+0], 3. Hiszpania [+1],....., 53. Polska [-8]

Odnośnik do komentarza

Dzięki

---

Październik rozpoczynaliśmy od starcia na Veritas Stadium z KuPS. Liczyłem oczywiście na zwycięstwo, bo jeśli chcemy zdobyć mistrzostwo to musimy wygrywać już do samego końca. Do tego spotkania przystępowaliśmy we wspaniałych nastrojach, gdyż po zdobyciu Suomen Cup dostaliśmy skrzydeł i rozgromiliśmy 5:0 VPS Vaasa. W dodatku dzień wcześniej zarząd klubu zaoferował mi nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30.11.2012. Dostałem również podwyżkę, moja pensja wynosi obecnie 900£ tygodniowo. Tradycyjnie już miałem sporo problemów ze składem, ponieważ limit żółtych kartek przekroczył będący w znakomitej formie Babatunde Wusu. Przyjezdni polegli ostatnio w Helsinkach 0:3. Ich fani nie mają teraz łatwego życia, bo to będzie już ich 4. mecz wyjazdowy z rzędu. W dodatku grają z ligową czołówką Honką, Tampere, HJK i teraz z nami. Zajmują 8. pozycję w Veikkausliidze, zgromadzili 31. punktów. Nie grozi im degradacja do Ykkonen, ale w europejskich pucharach też raczej nie będą występować. Zaczęliśmy zgodnie z planem, ofensywnie. Szybko udało nam się też pokonać golkipera. Lomski znakomicie wypatrzył w polu karnym Aaritalo, Mika znakomicie opanował piłkę i uderzył nie do obrony. Mimo wielu ataków nie potrafiliśmy podwyższyć rezultatu. Co gorsze tuż przed przerwą kontuzji doznał Abubakari Tabula, za którego na placu gry zameldował się Jowanowić. Po przerwie graliśmy swoje. Tym razem nie udało nam się strzelić tylu bramek, ostatecznie wygraliśmy 2:0. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Turpeenniemi, to już 14. trafienie tego zawodnika w tym sezonie.

 

02.10.2010, 19:00

[23/26] Veikkausliiga

Veritas Stadium [7119], Turku

 

TPS Turku [1] - [8] KuPS Kuopio 2:0 (1:0)

 

1-0 Aaritalo 7'

2-0 Turpeenniemi 91'

 

MoM: Jarno Heinikangas (8.0, TPS Turku)

 

TPS: Gostomski - Eerola, Heinikangas, Veltheim, Tabula (Jowanowić 42') - Lahde, Cleaver, Alasuutari (Riski 45') - Lomski, Turpeenniemi, Aaritalo

 

Pozostałe wyniki 23. kolejki:

 

JJK Jyvaskyla - MyPa 5:3

RoPS Rovaniemi - Inter Turku 1:2

HJK Helsinki - Viikingit 2:0

IFK Mariehamn - Haka 3:1

VPS Vaasa - Tampere United 0:2

 

Mini tabela:

 

1. TPS Turku 23|47

2. Inter Turku 23|47

3. HJK Helsinki 22|43

Odnośnik do komentarza

Kilka dni później musieliśmy wyjechać do stolicy Finlandii. Tym razem nie będziemy grali z walczączym razem z nami o mistrzostwo kraju HJK, bo podejmie nas beniaminek Veikkausliigi Viikingit. Gospodarze na 99% w przyszłym sezonie znowu grać będą w Ykkonen, bo na 3. kolejki przed końcem do pozycji barażowej tracą 9. punktów. Ostatnio polegli 0:2 w Derbach Helsinek, ich katem okazał się Anthony Laffor. Jeszcze przed wyjazdem byłem niesamowicie zły na Suomen Palloliitto, czyli fiński odpowiednik PZPN. Tradycyjnie już miałem problemy z kontuzjami, ponieważ urazy leczyli Abubakari Tabula, Sami Rahmonen, Jukke Lehtovaara i Peter Enckelman. Do różnych roczników reprezentacji Finlandii powołania otrzymali Juuso Tuominen, Ville Turpeennniemi, Riku Riski, Patrik Lomski, Mika Aaritalo, Juho Lahde i Santeri Makinen, a na zgrupowanie serbskiego zespołu wyjachał Igor Jowanowić. Mimo tych wyjazdów nasze spotkanie nie zostało przełożone i musiałem wystawić tych, którzy zostali w klubie i gorszych zawodników z TPS U-19, ponieważ Ci lepsi dostali powołania do młodszych drużyn Suomi. Mimo tej fatalnej sytuacji kadrowej liczyłem na zwycięstwo i ustawiłem moich podopiecznych ofensywnie. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszych 45. minutach. Cleaver pokazał, że mimo swojego wieku ciągle jest znakomitym graczem. Precyzyjnie podał do Wusu, a Babatunde wykorzystał akcję sam na sam z golkiperem. Wynik na 2:0 ustalił Roope Riski. Teraz byłem już znacznie pewniejszy mistrzostwa, bo nawet tak głupia decyzja federacji piłkarskiej nie odebrała nam punktów. Będziemy do końca walczyli z Interem, HJK i SP.

 

10.10.2010, 18:30

[24/26] Veikkausliiga

Hetenitty [2360], Helsinki

 

Viikingit [14] - [1] TPS Turku 0:2 (0:2)

 

0-1 Wusu 33'

0-2 Riski 45'

 

MoM: Kalle Eerola (7.7, TPS Turku)

 

TPS: Gostomski - Lindberg, Heinikangas, Carter (Liespuu 73'), Eerola - Veltheim, Cleaver, Alasuutari (Jokinen 73') - Riski, Wusu, Laine (Myyra 80')

 

Pozostałe wyniki 24. kolejki:

 

Haka - RoPS Rovaniemi 2:0

Inter Turku - FC Lahti 2:0

KuPS Kuopio - VPS Vaasa 1:0

MyPa - IFK Mariehamn 0:6

Tampere United - JJK Jyvaskyla 1:1

Honka - HJK Helsinki 2:2

 

Mini tabela:

 

1. TPS Turku 24|50

2. Inter Turku 24|50

3. HJK Helsinki 23|44

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...