Skocz do zawartości

Prawo (lewo) jazdy


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja też się w końcu zapisałem na kurs. Już jakieś 4 lata temu zacząłem, ale nie skończyłem. Niestety trochę dupny termin wybrałem, bo zaraz mykam do Anglii i teraz zacząłem jazdy i dopiero po wakacjach kończę. Nikogo nie przejechałem, po 6 godzinach instruktor mówił, że będą ze mnie ludzie i jeżdżę ok jak na początkującego, więc jestem dobrej myśli :). Gratki Henk :*

Odnośnik do komentarza

Mój szwagier zdawał prawko 3 tygodnie temu /Piotrków trybunalski/ i co ...do tej pory dokumenty nie doszły do miejsca jego zameldowania /Rawa Maz./. Strona Piotrkowska mój, że dokumenty wysłała a w Rawie mówią, że nic nie mają...żal. Co oni wyprawiają. Nie dośc, że sie czeka na sam egzamin grubo ponad miesiąc to jeszcze tyle samo na sam odbiór prawka :/

Jak ja zdawałem /2lata temu/ prawko odebrałem już po 1,5 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Mój szwagier zdawał prawko 3 tygodnie temu /Piotrków trybunalski/ i co ...do tej pory dokumenty nie doszły do miejsca jego zameldowania /Rawa Maz./. Strona Piotrkowska mój, że dokumenty wysłała a w Rawie mówią, że nic nie mają...żal. Co oni wyprawiają. Nie dośc, że sie czeka na sam egzamin grubo ponad miesiąc to jeszcze tyle samo na sam odbiór prawka :/

Jak ja zdawałem /2lata temu/ prawko odebrałem już po 1,5 tygodnia.

Strajk pocztowców był, trzeba się liczyć z opóźnieniami.

 

BTW.

Pytanie techniczne, nadal egzaminatorzy karzą jechać prosto przez skrzyżowanie Dworskiej i Sikorskiego :> (Okolice dawnego WORD`u)

 

(nie można jechać prosto) ;)

Odnośnik do komentarza
BTW.

Pytanie techniczne, nadal egzaminatorzy karzą jechać prosto przez skrzyżowanie Dworskiej i Sikorskiego :> (Okolice dawnego WORD`u)

 

(nie można jechać prosto) ;)

jesli nie mozna to egzaminator nie moze Ci kazac jechac niezgodnie z przepisami :]

Ale mówią często "skręć w prawo, tam gdzie jest to możliwe" i na najbliższym skrzyżowaniu mamy zakaz skrętu w prawo :).

Odnośnik do komentarza
BTW.

Pytanie techniczne, nadal egzaminatorzy karzą jechać prosto przez skrzyżowanie Dworskiej i Sikorskiego :> (Okolice dawnego WORD`u)

 

(nie można jechać prosto) ;)

jesli nie mozna to egzaminator nie moze Ci kazac jechac niezgodnie z przepisami :]

 

Zgodzę się. Aczkolwiek w Siedlcach za moich czasów egzaminatorzy łapali na zakazie skrętu w lewo mówiąc: Na najbliższym skrzyżowaniu skręć w lewo" mając w domyśle "Skręć w lewo na pierwszym skrzyżowaniu, na którym jest dozwolone skręcić" :]

Odnośnik do komentarza
BTW.

Pytanie techniczne, nadal egzaminatorzy karzą jechać prosto przez skrzyżowanie Dworskiej i Sikorskiego :> (Okolice dawnego WORD`u)

 

(nie można jechać prosto) ;)

jesli nie mozna to egzaminator nie moze Ci kazac jechac niezgodnie z przepisami :]

 

Zgodzę się. Aczkolwiek w Siedlcach za moich czasów egzaminatorzy łapali na zakazie skrętu w lewo mówiąc: Na najbliższym skrzyżowaniu skręć w lewo" mając w domyśle "Skręć w lewo na pierwszym skrzyżowaniu, na którym jest dozwolone skręcić" :]

 

Widać, że stosują ją wszędzie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja mam egzamin w poniedziałek i z tego stresu wszystko mi się mota. Mam kilka pytań. Pierwsze - czy ktoś może mi powiedzieć jak się włącza światła przeciwmgielne (przednie i tylne) w peugocie 206 ?? Bo "mój" peugocik takich świateł nie posiadał. Dwa - czy jak wjeżdżam do "strefy zamieszkania" (ogr. do 20km/h, parkowanie tylko w dozwolonych miejscach itd). to skrzyżowanie (np: rondo) nie odwołuje mi tego znaku ? Dopiero znaku odwołujący nam zezwala jechać szybciej (D-41) ?? Trzy - przyjęło się, że jeśli egzaminator nic nie mówi to mamy jechać prosto - ale jak to jest z rondami ? Jedziemy przez rondo prosto czy kręcimy kółeczka (ruch okrężny jest - więc różnie można to interpretować) ?? Cztery - mamy znak ograniczenie do 20km/h, ponieważ jest umieszczony próg zwalniający - więc ta prędkość obowiązuje tylko do tego progu czy do najbliższego skrzyżowania ? Z góry dzięki za odpowiedź chłopaki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
2) Dwa - czy jak wjeżdżam do "strefy zamieszkania" (ogr. do 20km/h, parkowanie tylko w dozwolonych miejscach itd). to skrzyżowanie (np: rondo) nie odwołuje mi tego znaku ? Dopiero znaku odwołujący nam zezwala jechać szybciej (D-41) ??

3) Trzy - przyjęło się, że jeśli egzaminator nic nie mówi to mamy jechać prosto - ale jak to jest z rondami ? Jedziemy przez rondo prosto czy kręcimy kółeczka (ruch okrężny jest - więc różnie można to interpretować) ??

4)Cztery - mamy znak ograniczenie do 20km/h, ponieważ jest umieszczony próg zwalniający - więc ta prędkość obowiązuje tylko do tego progu czy do najbliższego skrzyżowania ? Z góry dzięki za odpowiedź chłopaki, pozdrawiam.

2) Strefa obowiązuje do znaku odwołującego, skrzyżowanie nie odwołuje strefy zamieszkania.

3) Z tego co ja wiem to cały czas prosto, dotyczy to też rond.

4) Obowiązuje do skrzyżowania (a zdrowy rozsądek nakazuje inaczej :P).

Odnośnik do komentarza
Słuchajcie, był u nas w szkole policjant i poruszał kwestię nauki jazdy. I podobno można sobie ćwiczyć jazdę np. z ojcem swoim samochodem po ulicach o małym natężeniu ruchu? Czy wierzyć w to?

w teorii nie mozesz sie poruszac bez prawa jazdy po drogach publicznych.

 

po drograch prywatnych owszem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...