Skocz do zawartości

Prawo (lewo) jazdy


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Walnij coś na odwagę (mam na myśli kawę albo coś z kofeiną :P)

Anderwalius, jeżeli nie pijasz niczego z kofeiną tudzież nie wiesz jak na Ciebie działa to nie bierz :] podobnie z innym niesprawdzonymi na sobie środkami.

Ano tyż tak może być, bo mogą zadziałać z odwrotnym skutkiem. Ja jeszcze dzień przed walnąłem na odwagę browara w miłym towarzystwie.

Odnośnik do komentarza
Mnie tam piesi cieszyli. Na kazdych pasach, gdzie ich spotykalem to przepuszczalem, a czas sobie spokojnie mijal. No i jeszcze pokazalem jaki ze mnie gentelman D.gif Z koleji jak zdawalem drugi raz i lalo to tak mi szyby parowaly, ze nic nie widzialem. razz.gif

 

No niby można trochę czasu zyskać jak wejdzie taki na przejście(najlepiej jak stara baba ;) ), ale tez łatwiej oblać, przecież wystarczy, że postawi nogę na pasach a ty przejedziesz i egzaminator ma pretekst do oblania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pojechany ambicją, postanowiłem odnowić mój kurs na prawo jazdy, który przerwałem 8 lat temu. Poszedłem do LOK'u, babka zadzwoniła do WORD'u w Zielonej Górze, żeby przysłać moje papiery do Żagania. Tylko dzięki nim nie musiałem zaczynać wszystkiego od nowa. Wystarczało wyjeździć trochę godzin i jeszcze raz zdać wewnętrzny. Wiadomo - mniej kasy by poszło. Wczoraj minęły 4 tygodnie odkąd wypełniłem papiery które przyszły z Zielonej i zaktualizowałem zdjęcie (na poprzednim byłem młodszy 9 lat i chudszy o 15 kg - wyglądałem jak Leonardo di Caprio :lol: ) W Starostwie obiecali mi że wyślą papiery do LOK. Gdybym wiedział co się święci, zaniósłbym je osobiście - to zaledwie 15 min. z buta.

 

Dzisiaj dzwonię do LOK z pytaniem co z moimi papierami. Babka z LOK mówi mi że Starostwo... zgubiło moje papiery!!! :x Co więcej, nawet nie wiedzieli czy wysłali je, czy zginęły u nich w urzędzie :-o Co za syf! Co za burdel! Co mam teraz robić? Czekać? Chcę jak najszybciej zacząć jazdy i zdać ten cholerny egzamin. W poniedziałek zadzwonię z pracy do Starostwa i tak ich opierdolę że włosy im osiwieją! :x Przede wszystkim zadam pytanie: "Powiedzcie mi teraz co mam robić? Nie mogę czekać, chcę zacząć robić prawko. Macie zrobić wszystko żebym po nowym roku mógł zapłacić i zacząć jeździć! I nie interesuje mnie jak to zrobicie - od stycznia mam zacząć jazdy"

 

Tak mi ciśnienie podnieśli :x

Odnośnik do komentarza

Zgubiłem prawko. Tzn może gdzieś jest w domu, ale nie mam już pomysłu gdzie szukać. Od 3 tygodni jeżdżę bez dokumentu. Co muszę zrobić? Jakie są procedury? Iść na policję, czy od razu do wydziału komunikacji po wtórnik? Co się stanie jeśli zgubię wtórnik? :D

Odnośnik do komentarza
Zgubiłem prawko. Tzn może gdzieś jest w domu, ale nie mam już pomysłu gdzie szukać. Od 3 tygodni jeżdżę bez dokumentu. Co muszę zrobić? Jakie są procedury? Iść na policję, czy od razu do wydziału komunikacji po wtórnik? Co się stanie jeśli zgubię wtórnik? :D

wydadza Ci kolejny wtornik... idz od razu do wydzialu komunikacji, zapewne beda od Ciebie chcieli abys napisal oswiadczenie ze zgubiles... jak Ojca okradli z dokumentow, to zanim dostal "nowe prawko" - wypisali dokument o uprawnieniach na czas okreslony chyba 30 dni, ze wzgledu na "druk" nowego...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie - jak to jest z odbiorem prawa jazdy? Bo z tego co ja zrozumiałem to mój ośrodek egzaminacyjny zajął się wszystkim, wysłał moje dokumenty i teraz powinienem czekać 2-3 tygodnie, aż będzie. Później dowiedziałem się, że mogę sobie zobaczyć status na tej stronie: https://www.kierowca.pwpw.pl/PJAction.do . Jednak jutro mijają 3 tygodnie, a tu cały czas mam takie info: "(11/27/08) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne." Upewniam się, bo coś ostatnio mi znajomi zamotali w głowie, mówiąc, że ja muszę już teraz tam jechać i im płacić 70zł i oni dopiero wtedy zajmą się wyrabianiem... Ale z tego co ja rozumiem to to prawko już się wyrabia i ja pojadę tylko je odebrać :/ (no i chyba zapłacić jeszcze 70zł za wyrobienie go, choć nie jestem pewien czy już tego nie płaciłem... ale będę miał kasę przy sobie na wszelki wypadek ;P).

Odnośnik do komentarza

Zaplacic musisz. Zwykle placi sie przy odbiorze i generalnie jesli wpisano, ze trwa postepowanie administracyjne to Twoj Wydzial Komunikacji wyslal juz dokumenty do Wawy.

 

Niemniej jednak po prostu zadzwon do nich i spytaj sie... Czy wyslali (bo moze sie okazac, ze musisz zaplacic przed wyslaniem dokumentow i sobie leza) i kiedy mniej wiecej bedziesz mogl je odebrac.

Odnośnik do komentarza
Jak widać internet wcale nie jest taki wspaniały - zadzwoniłem i dowiedziałem się, że prawko jest już do odbioru :] Jadę dzisiaj! :D

Miałem to samo :) Na www jest z opóźnieniem, lepiej zadzwonić. Ja dzwoniłem, bo miałem przed tym świętami majowymi, a chciałem jechać na majówkę :P

 

Anderwalius, powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...