Skocz do zawartości

Aquilotti


A_S_O_T

Rekomendowane odpowiedzi

Kontuzja Benounesa okazała się poważna i Algierczyk nie zagra nawet 2 miesiące.

 

Branduani, Cintoi, Gueye, Merida oraz Lacueva znaleźli się w jedenastce tygodnia.

 

W spotkaniu z Legnano, znów wyszliśmy w formacji zwanej potocznie „diamentem” i znów graliśmy atakiem pozycyjnym. Pierwsza połowa to istna kopia poprzedniego meczu i pewna gra w ofensywnie jak i w defensywie. Lacueva znów potwierdził, że jest w nieziemskiej formie, strzelając dwa gole. Podobną formę prezentuje Zahoud, który dostał szansę od pierwszych minut i jej nie zmarnował, zdobywając gola. W drugiej połowie popis swoich błędów dał Branduani i straciliśmy dwa gole. Jednak stracone bramki to nie tylko wina bramkarza, zawiniła też obrona. Legnano w pewnym momencie rozhulało się po boisku, ale szybko zmieniłem zmęczonych graczy i wszystko wróciło do normy. Udało nam się dowieźć zwycięstwo do samego końca i po przegranej Pro Vercelli znów wróciliśmy na fotel lidera.

 

1:0 [`5 O. Lacueva]

Merida wywalczył piłkę na własnej połowie, rozciągnął grę do lewej flanki, podając do Gueye. Lewy pomocnik od razu, bez zastanowienia posłał długą piłkę w kierunku biegnącego Lacuevy. Hiszpanowi pomogli obrońcy, którzy byli zbyt szeroko ustawieni i Octavio jest w takiej formie, że takiego prezentu nie mógł zmarnować.

 

2:0 [`21 M. Zahoud]

El Berkani z prawego skrzydła, dograł w pole karne do swojego rodaka. Ten ładnie wyszedł do tego zagrania i stanął oko w oko z Furlanem. Nie czekał zbyt długi tylko uderzył pewnie i mocno, zmuszając bramkarza do wyjęcia piłki z siatki.

 

3:0 [`31 O. Lacueva]

Ostatnia strzelona przez nas bramka, padła po akcji znanego już duetu Gueye Lacueva. Znów ten pierwszy podawał, a drugi skutecznie wykończył akcję, płaskim strzał w prawy róg bramki.

 

3:1 [`52 A. Lamenza]

Sergio Villanueva z rzutu rożnego, Branudani niepotrzebnie został w bramce, a na dodatek Dika Dika zasłonił mu widok na piłkę i nasz bramkarz musiał skapitulować.

 

3:2 [`60 S. Suciu]

Lacueva zbyt długo zastanawiał się, gdzie zagrać i Suciu odebrał mu piłkę na 30 metrze. Rozpędził się i z ponad 20 metrów, potężnym uderzeniem umieścił piłkę w naszej bramce.

 

21.2.2010

Alberto Picco, La Spezia [3006]

Serie C2/A [25/34]

Spezia [2] - Legnano [7] 3:2 (3:0)

`28 J. Rodrigues ktz.

 

MoM: O. Lacueva [spezai, ST, 8.5]

Branduani – Ingrosso, Dika Dika, Vargas, Cintoi – Plessis – Gueye, El Berkani – Merida [`63 Youssef]– Lacueva [`63 Garcia], Zahoud

Odnośnik do komentarza

Byliśmy w formie, Lacueva nadal był w formie i o tym dobitnie przekonało się Carpendolo. 17 zespół Serie C2/A nie miał absolutnie nic do gadania z naszą rozpędzoną lokomotywą. Gospodarze próbowali coś stworzyć, lecz my byliśmy zawsze o ten jeden ruch pierwsi i rozbijaliśmy ich akcje już w zalążku. Jak już wspomniałem, Lacueva nadal utrzymuje świetną dyspozycje i ustrzelił tym razem dwie bramki. Debiutanckie trafienie w barwach Spezii zaliczył Ivo Bastos. Nie tylko Hiszpański napastnik utrzymuje fantastyczną dyspozycję, wtóruje mu Gueye, który zaliczył dwie asysty i miał ogromny udział w tym zwycięstwie.

 

0:1 [`6 O. Lacueva]

Przy tej bramce Lacuvey asystował nie, kto inny tylko Gueye. Dogranie na 12 metr, Hiszpan minął dryblingiem rosłego obrońcę i strzałem po ziemi, w długi róg otworzył wynik.

 

0:2 [`61 I. Bastos]

Debiutancki gol Portugalczyka, padł po podaniu Gueye. Kapitalne krzyżowe podanie, trafiło pod nogi Bastosa na 7 metr. Ten miał małe problemy z przełożeniem sobie piłki na prawą nogę, ale udało mu się to i tuż przy słupku ulokował swój strzał.

 

0:3 [`80 O. Lacueva]

10 bramkę, Hiszpan zdobył przez dobitkę. Youssef kąśliwie uderzył z głowy, a golkiper gospodarzy nieporadnie sparował futbolówkę do boku i ta padła łupem Lacuevy.

 

28.02.2010

Mundial 82, Carpenedolo [133]

Serie C2/A [26/34]

 

Carpenedolo [17] – Spezia [1] 0:3 (0:1)

 

MoM: O. Lacueva [spezia, ST, 8.5]

 

Branduani – Ingrosso, Dika Dika, Breinburg, Cintoi – Plessis – Gueye, El Berkani [`45 Seasy]– Merida [`75 Youssef]– Lacueva, Zahoud [`45 I. Bastos]

Odnośnik do komentarza

Musisz to przeczekać. W sumie nic dziwnego, pierwsza jedenastka jest totalnie niezgrana, nie zauważyłem żadnego "starego" zawodnika Spezii. Spokojnie, lada moment będziesz święcić triumfy :)

 

:>

racja, racja :P

 

Luty 2010

 

Serie C2/A : 1 pozycja [17-3-6;51:28; -0+]

Puchar Włoch : 1 runda kwal. [W, Novara 1:4]

Puchar Serie C: 2 runda, Ternana 0:3

Stan konta: 36 tys. zł

 

Świat:

Anglia: Liverpool [+3]

Hiszpania: Barcelona [+13]

Polska: Lech [+4]

Włochy: Inter [+1]

 

Transfery:

 

Świat:

A. Malkhaz z Lokomotiw Moskwa do Wolfsburg za 25 mln zł

Raul z Atletico Paranaense do Fluminense za 22 mln zł

A. Nahuelpan z Cortiby do Rapid Bukareszt za 14 mln zł

 

Polska:

I.Astiz z Legii Warszawa do FC Zurych za 5 mln zł

Oh Bum-Seok z Ulsan do Lecha Poznań za 2,1 mln zł

F. Dickoh z FC Utrecht do Wisły Kraków za 1,6 mln zł

 

Ranking FIFA:

1. Brazylia; 2. Hiszpania; 3. Holandia . . . . 43[-3]. Polska

 

 

27 kolejka to jedno z najważniejszych kolejek jaką dotychczas graliśmy w tym sezonie. Naszym rywalem było Pro Vercelli. Zespół, który cały sezon depcze nam po piętach i nie zamierza odpuścić nawet na chwilę. Na dodatek graliśmy na terenie rywala, a w ostatnim czasie gospodarze prezentują wyborną formę, jeśli chodzi o swój teren. Jednak wcale nie zamierzaliśmy się bronić, lecz grać swoje, czyli spokojny atak pozycyjny. Po rozegraniu 90 minut byłem w wyśmienitym nastroju. Rywal okazał się słaby, mało czasu spędzał przy piłce, a na dodatek tego ułatwili nam zadanie. W 29 minucie Pisanie za faul na Lacuevie otrzymał czerwoną kartkę. Lecz, mimo to byliśmy stroną dominującą i to absolutnie. Rywale świetnie kryli dziś Lacuevę i chłopak nie miał łatwego życia. Bardzo dobre spotkanie, zakończone zwycięstwem i zrobiliśmy malutki kroczek do awansu, oby tak dalej, a fotel lidera zostanie w Spezii.

 

0:1 [`37 M. Zahoud]

Całą akcje zapoczątkował Gueye stanowczym rajdem przez środek boiska. Odegrał po ziemi do Lacuevy, a ten z pierwszego kontaktu dograł na 16 metr do Zahouda. Marokańczyk nie kombinował. Mocno podkręcił piłkę, która w ostateczności wylądowała tuż pod poprzeczką, a bliżej w okienku bramki gospodarzy.

 

0:2 [`56 G. Ingrosso k.]

Lewy obrońca wykorzystał karnego, po tym, jak powalono Sesay w polu karnym.

 

1:2 [`85 Anderson]

Rywali stać było tylko na jednego gola, którego znów tracimy po rzucie rożnym. Anderson w zimną krwią wykorzystał niezdecydowanie Branudaniego i precyzyjnym uderzeniem strzelił honorową bramkę.

 

7.3.2010

Silvio Piola, Verelli [2252]

Serie C2/A [27/34]

 

Pro Vercelli [2] – Spezia [1] 1:2 (0:2)

 

`29 G. Pisani CzK.

 

MoM: G. Ingrosso [spezia, DL, 7.5]

 

Branudani – Ingrosso, Dika Dika, Berinburg, Cintoi – Plessis – Gueye, El Berkani [`45 Sesay]– Youssef – Lacueva [`76 Garcia], Zahoud

Odnośnik do komentarza

Ciężkie zadanie postawili nam zawodnicy Mezzacorony w meczu 28 kolejki Serie C2/A. O dziwo szybko zdobyli bramkę, która nas sparaliżowała niemal na całe spotkanie. W pewnym momencie myślałem, że poniesiemy porażkę i tylko się ośmieszymy i to jeszcze przed własną publicznością. Jednak pokazaliśmy charakter i w przeciągu 7 minut wyszliśmy na prowadzenie. Ogólnie przez cały mecz było widać, kto tu jest liderem, ale goście grali ambitnie i walecznie. Spotkanie to utwierdziło mnie, że od nowego sezonu, priorytetem będzie znalezienie porządnego bramkarza.

 

0:1 [`2 G. Galli]

Napastnik rywali zszedł z lewej flanki w środkową strefę boiska. Rozpędzony napastnik gości, z łatwością oszukał Cintoiego a przed linią oznaczającą 16 metr uderzył mocno i tuż nad nogą Breinburga. Branduani, mimo iż widział cały czas lecącą piłkę, nie był w stanie jej wybronić.

 

1:1 [`70 B. Sesay]

Hugo Garcia ładnie zakręcił kilku graczy przed pole karnym, zszedł do prawej strony i, gdy ściągnął na siebie uwagę dwóch stoperów, zagrał prostopadle do Sesaya. Ten mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył skutecznie, a, zanim piłka wpadła do sitaki odbiła się od prawego słupka.

 

2:1 [`77 O. Lacueva]

Kapitalne, prostopadłe podanie Plessisa z 35 metra. Francuz z dokładnością chirurga obsłużył wybiegającego zza pleców obrońców Lacuevę. Octawio uderzył z pierwszej piłki w długi róg i dał nam upragnione prowadzenie.

 

14.3.2010

Alberto Spezia, La Spezia [4441]

Serie C2/A [28/34]

 

Spezia [1] - Mezzocorona [14] 2:1 (0:1)

 

MoM: G. Galli [Mezzocorona, ST, 7.5]

Branudani – Ingrosso, Dika Dika, Breinburg, Cintoi – Plessis – Gueye [`56 Merida], El Berknai [`56 Sesay]– Youssef – Lacueva, Zahoud [`45 Garcia]

Odnośnik do komentarza

Długo utrzymujący się bezbramkowy remis z 16 Noceto trochę mnie niepokoił. Mimo, iż prawie cały czas to my byliśmy przy piłce i to my dyktowaliśmy tempo gry, to jednak nie potrafiliśmy znaleźć sensownego sposobu na pokonanie Mondiniego. Dopiero w 61 minucie za sprawą Caturano i świetnym dograniu od Lacuevy wyszliśmy na prowadzenie. Potrzebowaliśmy tej bramki jak powietrza. Od razu zaczęliśmy grać bardziej pewnie przed bramka gospodarzy i 10 minut później podwyższyliśmy wynik. Na 2:0 strzelił nasz etatowy wykonawca rzutów karnych – Ingrosso. Szarżującego w polu karnym Gueye brutalnie powalił na ziemię rosły i silny obrońca. Już wiedziałem, że zwycięstwa nie damy sobie odebrać, a graliśmy na tyle dobrze , że na 7 minut przed końcem udało nam się postawić kropkę nad „i”. Lacueva zdobył swoją 12 bramkę w tym sezonie, po mądrym zagraniu od Youssefa. Pro Vercelli niespodziewanie przegrało drugi mecz z rzędu i nasza przewaga nad nimi wzrosła 9 punktów, a nad drugim Rodengo do 8 oczek.

 

21.3.2010

Noce, Noceto [432]

Serie C2/A [29/34]

 

Noceto [16] – Spezia [1] 0:3 (0:0)

 

0:1 – S. Caturano `61

0:2 – G. Ingrosso `71 k.

0:3 – O. Lacueva `83

 

MoM: O. Lacueva [spezia, ST, 8.0]

 

Branudani – Ingrosso, Dika Dika, Aya, Cintoi – Plessis – Gueye , El Berknai [`45 Sesay]– Youssef – Lacueva, Hugo Garcia [`45 Caturano]

 

Wraz z dniem 24 marca, Spezia nawiązała współpracę z Noceto. Od tego dnia klub z naszej ligi będzie naszą filią. Zdziwiło mnie to, gdyż Noceto gra w naszej lidze i nie spodziewałem się właśnie takiego wyboru. Zrobiłem to z myślą o młodych graczach, którzy nie mają szansy na grę w Spezi, a dobrze, by było jak, by grali o ligowe punkty.

 

W 30 kolejce spodziewałem się ciężkiego spotkania przeciwko Pavii. Okazało się w ogóle, inaczej. Rywale musieli uznać naszą wyborną formę jaką ostatnio prezentujemy. Dali sobie wbić aż cztery bramki co było dla mnie lekkim zaskoczeniem, gdyż spodziewałem się większego oporu ze strony rywali. Nie ma co narzekać, a cieszyć się, że w końcówce sezonu jesteśmy w zabójczej dyspozycji i dzięki temu zwycięstwu, zapewniliśmy sobie udział w barażach. Naszym największym rywalem w walce o bezpośredni awans będzie Rodegno, a Pro Vercelli znów poległo i chyba odpadło z tej rywalizacji. Po raz kolejny w tym sezonie, a raczej w tej rundzie swoją skuteczność udowodnił Lacueva. Wbił gościom dwie bramki po ładnych, kombinacyjnych akcjach. Wynik otworzył Caturano, który potwierdził, że jest zdolnym chłopakiem i może kiedyś będą z niego ludzie. Jednak najpiękniejszą bramkę zdobył Youssef. Marokańczyk cudownie przymierzył z 18 metrów wprost w okienko. Pavię stać było tylko na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry.

 

28.3.2010

Alberto Picco, La Spezia [3638]

Serie C2/A [30/34]

 

Spezia [1] - Pavia [7] 4:1 (2:0)

 

1:0 – S. Caturano `14

2:0 – O. Lacueva `18

3:0 – O. Lacueva `50

4:0 – Youssef `69

4:1 – F. Ferrini `90+2

 

MoM: O. Lacueva [spezia, ST, 8.6]

 

Branudani – Ingrosso, Dika Dika, Aya, Cintoi – Plessis – Gueye , El Berknai [`56 Sesay]– Youssef – Lacueva, Caturano [`72 Garcia]

 

Marzec 2010

 

Serie C2/A : 1 pozycja [21-3-6;62:31; +8]

Puchar Włoch : 1 runda kwal. [W, Novara 1:4]

Puchar Serie C: 2 runda, Ternana 0:3

Stan konta: 16 tys. zł

 

Świat:

Anglia: Liverpool [+1]

Hiszpania: Barcelona [+17]

Polska: Legia [+2]

Włochy: Inter [+4]

 

Transfery:

 

Świat:

S. Dominguez z Velez do Saturna za 23 mln zł

Julio z Gaziantepspor do Zenitu Sankt Petersburg za 18 mln zł

R. Piiroja z Fredrikstad do Brann za 14 mln zł

 

Polska:

Brak

 

Ranking FIFA:

1. Brazylia; 2. Hiszpania; 3. Chorwacja . . . . 44[-1]. Polska

 

 

W 31 kolejce na stadionie Marco Druso zmierzyliśmy się z Alto Adige, czyli zespołem, który mógł nam jeszcze zagrozić w walce o bezpośredni awans. Mimo tego, że spotkały się dwie ekipy z czuba tabeli to pierwsza połowa była nudna i nieciekawa. Obraz gry zmienił się po zmianie stron i spotkanie rozpoczęło się na dobre. W 54 minucie po trafieniu Caturano odetchnąłem z ulgą, gdyż sądziłem, że teraz albo utrzymamy jedno bramkową przewagę albo nawet ją powiększymy. Wszystko zepsuł Branudani. W przeciągu 3 minut dwa razy wypuścił piłkę z rąk i rywale wykorzystali to z zimną krwią, w szybkim tempie obejmując prowadzenie. Nie podziałało to na nas mobilizująco, a wręcz przeciwnie i gospodarze mogli podwyższyć wynik. Na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek mamy 5 punktów przewagi nad drugim Rodengo, z którym gramy w ostatniej serii spotkań.

 

3.4.2010

Marco Druso, Bolzano [2473]

Serie C2/A [31/34]

Alto Adige [3] - Spezia [1] 2:1 (0:0)

 

0:1 – S. Caturano `54

1:1 – M. Dalpiaz `68

2:1 – T. Albanese `71

 

MoM: D. Zomer [Alto Adige, GK, 7.6]

Branudani – Ingrosso [`69 Enow], Dika Dika, Aya, Cintoi – Plessis – Gueye , El Berknai – Youssef – Lacueva, Caturano [`69 Garcia]

Odnośnik do komentarza

Sławoj, nie ma co gdybac. Moglo być już po wszystkim, a tu jeszce ten remis (patrz niżej)....;|

 

W związku z fatalną postawą Branduaniego, do bramki powrócił Aprea. I doświadczony bramkarz nie miał łatwego życia w spotkaniu z ostatnim Pro Sesto. Puścił dwa gola, ale to raczej wina nieruchawej defensywny niż samego bramkarza. Dwa stracone gole z takim rywalem jest mizernym wynikiem, a na dodatek tego my także ustrzeliliśmy tylko dwa gole i musieliśmy zadowolić się remisem. Jednak to rywale byli bliżsi odniesienia zwycięstwa, bo w 73 minucie Caprini wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, to rywale natychmiast cofnęli się całym zespołem w głębokiej defensywy. Całe szczęście, że powracający Benounes wykazał się kunsztem strzeleckim i z 14 metrów, strzelił między obrońcami. Bramkarz gości na dodatek tego miał dziś swój dzień i wyłapywał wszystkie strzały lecące w jego kierunku i słusznie został uznany na najlepszego gracza tego spotkania. Na nasze szczęście, Rodengo także zremisowało i w tabeli nic się nie zmieniło.

 

18.4.2010

Alberto Picco, La Spezia [3138]

Serie C2/A [32/34]

Spezia [1] - Pro Sesto [18] 2:2 (1:0)

 

1:0 – O. Lacueva `8

1:1 – D.B. Fumarolo `47

1:2 – A. Caprini `73

2:2 – K. Benounes `75

 

MoM: M. Anderttonni [Pro Sesto, GK, 8.0]

 

Aprea – Ingrosso, Dika Dika, Aya, Cintoi – Plessis – Gueye, Seasy – Merida [`45 Benounes]– Lacueva, Caturano [`45 Garcia]

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2010

 

Serie C2/A : 1 pozycja [21-4-7;65:35; +5]

Puchar Włoch : 1 runda kwal. [W, Novara 1:4]

Puchar Serie C: 2 runda, Ternana 0:3

Stan konta: 10tys. zł

 

Świat:

Anglia: Man Utd [+1]

Hiszpania: Barcelona [+25;M]

Polska: Legia [+2]

Włochy: Inter [+8]

 

Transfery:

 

Świat:

Indio z Internacionalu do Vasco za 850 tys zł

A. Nefzi z Club African do HJK za 600 tys zł

M. Kizito z SC Villa do Kano Pillars za 500 tys zł

 

Polska:

Brak

 

Ranking FIFA:

1. Brazylia; 2. Hiszpania; 3. Włochy . . . . 46[-2]. Polska

 

Przed ostatnia kolejka, 5 punktów przewagi nad Rodengo i pojedynek z średniakiem ligowym, Villacidrese. Wszyscy wiedzieli, że to spotkanie może rozstrzygnąć losy awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Chłopaków nie trzeba było specjalnie mobilizować, w szatni atmosfera była napięta, ale za razem byliśmy pewni swego. Widzieliśmy co chcemy osiągnąć, każdy zawodnik miał na twarzy skupioną minę i nie było mowy o innym wyniku niż nasze zwycięstwo. Nasza ambicja w tym spotkaniu wygrała, wygrała cała drużyna, nawet wygrali Ci co zagrali w całym sezonie te kilka minut. Każdy się cieszył po pewnym zwycięstwie nad Villacidrese. Bramki zdobyli niezawodny Lacueva, po przepięknej akcji poprzedzonej kilkunastoma podaniami, a wynik ustalił Merida. Moja radość po końcowym gwizdku była nie do opisania. Cieszyłem się, jak małe dziecko, skakałem, krzyczałem i pojawiły się nawet łzy. Niesamowity sukces, mój osobisty, ale też sukces klubu. Gdy przychodziłem do Spezii dawali nam maksymalnie 9 miejsce. Okazało się, inaczej, to my nadawaliśmy ton tym rozgrywkom i graliśmy naprawdę ładnie. Bałem się, że nie poradzimy sobie z atakiem pozycyjnym, chciałem grać jak Barcelona i byliśmy taką mała „Barceloną” na boiskach Serie C2/A. Teraz przed nami kolejna poprzeczka. Utrzymać się w wyższej klasie rozgrywkowej, zakupić kilku młodych graczy, bo o tym zawsze marzyłem. Powiązać grę FC Barcelony, z młodym składem jak Arsenal Londyn. Tego sobie życzę, aby to kiedyś się spełniło i Spezia zagrała w Serie A!

2.5.2010

Comunale, Villacidro [1053]

Serie C2/A [33/34]

 

Villacidrese [11] – Spezia [1] 0:2 (0:2)

 

0:1 – O. Lacueva `20

0:2 – F. Merida `33

 

MoM: F. Merida [spezia, AMC, 8.1]

 

Aprea – Ingrosso, Dika Dika, Aya, Cintoi – Plessis – Gueye, Sesay [`55 Benounes]– Merida – Lacueva, Caturano [`45 Garcia]

 

:king:

Odnośnik do komentarza

Ostatnie spotkanie w lidze zgromadziło tłumy na stadionie. Na fetę zorganizowaną po meczu, przybyło aż 7118 widzów. Rywalem było Rodengo i do tego spotkania wystawiłem lekko rezerwowy skład. Mecz był średnio emocjonujący, ale licznie zgromadzeni kibice obejrzeli aż 5 bramek. Niestety, 3 gole strzelili goście, lecz mimo porażki nastroje na trybunach były wyśmienite. Wreszcie trafienie zaliczył Hugo Garcia, a Zahoud ustrzelił swoją 5 bramkę w sezonie. Co do Marokańczyka i jego przedłużenia kontraktu to jestem za tym aby się rozstać z, nim. Już mam zakontraktowanych dwóch solidnych napastników, a moim zdaniem Marokańczyk nie będzie już tak skuteczny w Serie C1. Sezon zakończyliśmy porażką, lecz, jeśli miał bym oceniać całe rozgrywki w tym roku, to były wyśmienite. Zespół pokazał charakter w trudnych momentach i właśnie tego oczekiwałem.

 

9.5.2010

Alberto Picco, La Spezia [7118]

Serie C2/A [34/34]

 

Spezia [1] - Rodengo [4] 2:3 (1:1)

 

0:1 – N. Dal Bosco `13

1:1 – H. Garcia `39

2:1 – M. Zahoud `64

2:2 – N. Dal Bosco `66

2:3 – N. Belotti `71

 

MoM: N. Dal Bosco [Rodengo, ST, 8.5]

 

Aprea – Enow, Aya, Marchetti, Shawkat – Plessis – Kakuta [`45 Gueye], Sesay [`45 Benounes]– Youssef – Garcia, Bastos [`45 Zahoud]

 

Podsumowanie drużyny:

 

Bramkarze:


  1.  
  2. Giuseppe Aprea
  3. Paolo Branduani

 

Początek zdecydowanie należał do Aprey, a dopiero potem został wypożyczony Branduani. Młodszy gracz wskoczył przypadkiem do pierwszego składu i grał niemal cały czas. Prezentował równą formę, lecz pod koniec sezonu zdarzały mu się bardzo niepewne interwencje i fatalne kiksy. Aprea grał równo, ale podobnie jak jego młodszy kompan także i jemu zdarzały się niepewne wyjścia do dośrodkowań. Z przeglądu całej ekipy, to na bramce mamy najsłabszych zawodników. Jeśli marzymy o dobrym miejscu w Serie C1, to trzeba wzmocnić się klasowym graczem.

Odnośnik do komentarza

Obrońcy:


| Wyb   | Inf   | Nazwisko            | Pozycja  | Morale     | Ostatnie 5 wyst. | Kon   | M.    | Br.   | As.   | Śr. Oc. | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Ktz   | Gianmarco Ingrosso  | O L      | Znakomite  |                  | 76%   | 33    | 3     | 4     | 7.14    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Trn   | Jorge Vargas        | LB, O Ś  | Znakomite  |                  | 95%   | 26    | 2     | -     | 7.13    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OŚ    | Trn   | Ramzi Aya           | O Ś      | Dobre      |                  | 86%   | 23 (2)| 2     | 1     | 6.98    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R5    | Int   | Jean II Dika Dika   | O Ś      | Znakomite  |                  | 100%  | 17 (3)| 1     | -     | 6.98    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Trn   | Nicola Cintoi       | O P      | Znakomite  |                  | 99%   | 17    | -     | 2     | 7.12    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R4    | Pmn   | Vinh Long Willemin  | O/WO P   | Znakomite  |                  | 95%   | 15    | 1     | 2     | 7.26    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OL    | Trn   | Solomon Enow        | O PLŚ    | B. dobre   |                  | 72%   | 14 (4)| -     | -     | 7.04    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Int   | Luca Calzolaio      | O PŚ     | W porządku |                  | 69%   | 8 (7) | -     | -     | 6.47    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Ktz   | Ronald Breinburg    | O PŚ     | Znakomite  |                  | 77%   | 6 (1) | -     | -     | 6.83    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OP    | Ktz   | Rang Shawkat        | O PL     | B. dobre   |                  | 74%   | 5 (1) | -     | 1     | 6.83    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OŚ    | Int   | Stefano Marchetti   | O Ś      | Dobre      |                  | 80%   | 4 (1) | -     | -     | 6.18    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wys   | Fabio Buscaroli     | O Ś      | B. dobre   |                  | 95%   | 2     | -     | -     | 6.60    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Davide Scantamburlo | O/WO/P L | B. dobre   |                  | 93%   | 1 (1) | -     | 1     | 6.80    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wys   | Roberto Ronchetti   | O Ś      | B. dobre   |                  | 95%   | -     | -     | -     | -       | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Fabio Ferdani       | WO/P P   | Znakomite  |                  | 94%   | -     | -     | -     | -       | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wys   | Luca Salvalaggio    | O Ś      | Znakomite  |                  | 95%   | -     | -     | -     | -       | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Długo gwiazdą obrony był Vargas, lecz od momentu, gdy za naszymi plecami podpisał kontrakt z inną ekipą stracił w moich oczach. Lecz Jorge naprawdę grał dobrze, ale niekiedy bardzo nierówno. Świetną formę przez cały sezon miał Ingrosso, nie liczę tych słabszych występów, bo przy takiej ilości meczy jest to wkalkulowane. Na środku obrony często grał także Aya i zaprezentował się na tyle dobrze , że podpisałem z, nim kontrakt. Największym zaskoczeniem okazał się w moich oczach Cintoi. Kontuzja Willemina zmusiła mnie do wystawiania tego młodego obrońcy do gry w pierwszym składzie. Opłaciło się Nicola zaprezentował się z bardzo dobrej strony i nie pozwolił się wygryźć już Francuzowi. Właśnie Francuski prawy obrońca nie zdołał już wrócić po kontuzji do pierwszego składu, a na jego miejsce w pierwszej myśli sprowadziłem Shawkata. Niestety, Duńczyk nie zdołał wywalczyć miejsca w składzie, podobnie jak Breinburg i miejsce w Spezii dla tych zawodników jest niepewne. Enow z racji swojej wszechstronności był typowym zapchaj dziurą, ale wiedział od samego początku, że będzie pełnić taką funkcję i nie marudził podczas sezonu. Występu Buscaroliego i Scantamburlo nawet nie podsumowuje. Jeszcze Marchetti mnie zasmucił. Sprowadzałem go z myślą, że się rozwinie i wraz z Vargasem będzie stanowić mur nie do przejścia. Okazało się zupełnie, inaczej. Młody stoper nie przejawiał na treningu zbytniego zaangażowania, a, jak już wystąpił to najczęściej schodził z boiska ze słabą notą.

 

Pomocnicy:

| Wyb   | Inf   | Nazwisko            | Kraj  | Pozycja  | Morale    | Ostatnie 5 wyst. | Kon   | M.      | Br.   | As.   | Śr. Oc. | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| DPŚ   |       | Damien Plessis      | FRA   | DP, P Ś  | Niskie    |                  | 81%   | 39      | -     | 4     | 7.18    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Fran Mérida         | ESP   | OP LŚ    | Znakomite |                  | 93%   | 25 (4)  | 5     | 5     | 6.96    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R6    | Int   | Karim Benounes      | ALG   | OP PŚ    | Znakomite |                  | 78%   | 22 (4)  | 5     | 8     | 7.03    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R3    |       | Zakaria Gueye       | SEN   | OP LŚ    | B. dobre  |                  | 89%   | 13 (3)  | 1     | 10    | 7.25    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Int   | Bartosz Wisniewski  | POL   | OP/N Ś   | Znakomite |                  | 88%   | 12 (4)  | 2     | 4     | 6.78    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| PL    |       | Gaël Kakuta         | FRA   | OP LŚ    | B. dobre  |                  | 81%   | 11 (3)  | 4     | 4     | 6.97    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OPŚ   |       | Youssef             | MAR   | OP/N Ś   | B. dobre  |                  | 71%   | 11 (2)  | 1     | 1     | 7.05    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wys   | Manuele Frateschi   | ITA   | OP P     | B. dobre  |                  | 95%   | 11 (2)  | 3     | 5     | 7.00    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| PP    | Int   | Benjamin Sesay      | SLE   | OP P, N  | B. dobre  |                  | 81%   | 10 (11) | 2     | 3     | 6.88    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Ktz   | Mohammed El Berkani | MAR   | OP PŚ    | B. dobre  |                  | 71%   | 10 (2)  | -     | 2     | 6.88    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wys   | Claudio Ferrarese   | ITA   | OP PL    | Dobre     |                  | 94%   | 8 (4)   | -     | 1     | 6.63    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| N     |       | Hugo García         | ESP   | OP/N Ś   | B. dobre  |                  | 64%   | 6 (6)   | 3     | 1     | 6.73    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Nzw   | Nicola Padoin       | ITA   | DP, P PŚ | Znakomite |                  | 95%   | 3       | -     | 1     | 7.03    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| N     |       | Ivo Bastos          | POR   | OP/N Ś   | B. dobre  |                  | 84%   | 1 (2)   | 1     | -     | 6.80    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Davide Scantamburlo | ITA   | O/WO/P L | B. dobre  |                  | 93%   | 1 (1)   | -     | 1     | 6.80    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Gianmarco Dura      | ITA   | P LŚ     | Znakomite |                  | 95%   | 0 (3)   | -     | 1     | 6.80    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wys   | Roberto Bischeri    | ITA   | OP PŚ    | Dobre     |                  | 95%   | 0 (2)   | -     | -     | 6.80    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wys   | Ondrej Herzan       | CZE   | DP, P Ś  | Dobre     |                  | 94%   | 0 (1)   | -     | -     | 6.60    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wys   | Giovanni Capuano    | ITA   | DP, P Ś  | Dobre     |                  | 95%   | 0 (1)   | -     | -     | 6.20    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Lorenzo Lollo       | ITA   | DP, P Ś  | Znakomite |                  | 94%   | -       | -     | -     | -       | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Fabio Ferdani       | ITA   | WO/P P   | Znakomite |                  | 94%   | -       | -     | -     | -       | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wyp   | Alessio Del Padrone | ITA   | DP, P Ś  | Znakomite |                  | 94%   | -       | -     | -     | -       | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Występów takich zawodników jak : Capuano, Herzan, Bischeri, Dura, Bastos czy Padoin nie będę komentować, gdyż to były epizody. Z tej ekipy najbardziej zawiódł mnie jednak Basots, który sprowadzany był z myślą o pierwszej jedenastce, a dobrego słowa nie mogę o, nim powiedzieć. W ilości występów przewodził Plessis, który grał niemal we wszystkich spotkaniach ligowych i to zawsze przez 90 minut. W Serie C1 będzie ciężko znaleźć na tą pozycję takiego znakomitego zawodnika. Merida i Benounes to kolejni zawodnicy, którzy przewodzą, jeśli chodzi o ilość występów w sezonie. Algierczyk miał, by ich więcej, ale często odnawiająca się kontuzja uniemożliwiła mu to. Wypożyczony z Arsenalu Londyn Merida, potwierdził, że ma zadatki na piłkarza klasy światowej. Jego niekonwencjonalne zagranie nie raz doprowadzały kibiców do ekstazy. W liczbie asyst przewodził Gueye, który na początku nie mógł złapać odpowiedniego rytmu gry, lecz, gdy już załapał to grał na bardzo wysokich obrotach. Z początku na miejscu Gueye pogrywał sobie Kakuta i początek miał wyborny, wyśniony, lecz z biegiem czasu było coraz słabiej i tracił miejsce w pierwszym składzie. Sprowadzony Youssef spisał się średnio jak na środkowego, ofensywnego pomocnika. Mało asyst i do Benounesa sporo mu brakuje. Był moment, że na prawej flance wymiatał Frateschi. Spisany na straty przez mojego asystenta zawodnik, prezentował się perfekcyjnie i skutecznie, lecz, gdy przyszedł Sesay i El Berkany stracił swoją pozycję.

 

Napastnicy:

| Wyb   | Inf   | Nazwisko           | Kraj  | Pozycja | Morale     | Ostatnie 5 wyst. | Kon   | M.      | Br.   | As.   | Śr. Oc. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Marco Moro         | ITA   | N       | W porządku |                  | 94%   | 19 (2)  | 12    | 6     | 7.16    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Salvatore Caturano | ITA   | N       | Znakomite  |                  | 96%   | 17 (3)  | 6     | 2     | 6.96    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R2    |       | Octavio Lacueva    | ESP   | N       | Znakomite  |                  | 99%   | 14 (1)  | 16    | 5     | 7.72    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Int   | Bartosz Wisniewski | POL   | OP/N Ś  | Znakomite  |                  | 88%   | 12 (4)  | 2     | 4     | 6.78    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OPŚ   |       | Youssef            | MAR   | OP/N Ś  | B. dobre   |                  | 71%   | 11 (2)  | 1     | 1     | 7.05    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| PP    | Int   | Benjamin Sesay     | SLE   | OP P, N | B. dobre   |                  | 81%   | 10 (11) | 2     | 3     | 6.88    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Int   | Giacomo Cipriani   | ITA   | N       | Znakomite  |                  | 93%   | 7 (3)   | 1     | 2     | 6.87    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| N     |       | Hugo García        | ESP   | OP/N Ś  | B. dobre   |                  | 64%   | 6 (6)   | 3     | 1     | 6.73    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R1    |       | Mohamed Zahoud     | MAR   | N       | Dobre      |                  | 87%   | 4 (4)   | 5     | 1     | 7.05    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     |       | Matteo Beretta     | ITA   | N       | Znakomite  |                  | 94%   | 3 (6)   | 1     | -     | 6.43    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| N     |       | Ivo Bastos         | POR   | OP/N Ś  | B. dobre   |                  | 84%   | 1 (2)   | 1     | -     | 6.80    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -     | Wys   | Nunzio Lazzaro     | ITA   | N       | Dobre      |                  | 95%   | 0 (1)   | -     | -     | 6.90    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Lacueva to po prostu rzeźnik jakich mało. 15 spotkań i 16 strzelonych bramek, to nawet nie trzeba mówić co myślę o tym graczu. Z początku takim graczem był Moro, ale chyba nie wytrzymał konkurencji i, gdy przyszli nowi zawodnicy to nie potrafił sobie poradzić. Były momenty, gdzie zachwycałem się Caturano, lecz za chwilę przychodziła słaba forma i Salvatore lądował na trybunach. Z Polski sprowadziłem Wiśniewskiego z myślą o skuteczności i dużej ilości zdobytych bramek. Niestety, rzeczywistość okazała się inna i Polski napastnik nie błysnął i wylądował w rezerwie. Myślałem, że sprowadzenie Hugo Garcii z Deportivo będzie strzałem w „10”. 20 latek zapowiadał się dobrze, ale na boisku nie pokazywał tego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...