Skocz do zawartości

Take it to the next level


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

— Polej no jeszcze, polej. I przestań już pierdolić o futbolu, wystarczy mi, że w domu stara mi ciągle łeb truje, że marnuję czas, zamiast w kanale robić. Pogadajmy może dla odmiany o dupach, co?

— To nie płacz mi w rękaw, że trenera ci przenieśli służbowo do innego hrabstwa. Ten twój klub to byle cipa byłaby w stanie poprowadzić. Skoro zatrudniacie kolesia, który stoi na zmywaku w McDonaldsie...

— Ych, mocna, podaj to zielone świństwo, jak je nazywacie? Kor... coś tam.

— Kor-nee-SHON-ney, wielki mi prezes, co to prostego słowa wymówić nie potrafi. I nie zmieniaj tematu.

— Odezwał się fachowiec, specjalista od obsługi mopa w kiblu dla klientów. Polej no jeszcze...

— Do prowadzenia tego gówna specjalista ci niepotrzebny, wystarczy opiekacz do frytek z dwucyfrowym IQ. Mówię ci, byle cipa by się sprawdziła.

— No to k***a byś się idealnie nadawał.

— Jasne, akurat mnie te rozgrywki dla paraplegików interesują...

— Hehe, wiedziałem, że się będziesz cykać. Mocny tylko w gębie jak każdy Polak.

— Najpierw byś w nową piłkę zainwestował, słyszałem, że nadal trenujecie świńskim pęcherzem.

— Cipa... cipa...

— k***a, nie prowokuj, bo się jeszcze zdziwisz.

— No, śmiało, pokaż, jaki z ciebie twardziel. Dwa lata na podbój świata. Założę się, że szybciej spękasz.

— To się natniesz, kiedyś będziesz k***a wspominał ten dzień i płakał gorzkimi łzami. Ale za dojazdy na treningi będziesz zwracać.

— Jasne, jesteśmy poważnym klubem. Sto lat tradycji jebania policji i te sprawy.

— No to umowa stoi. A teraz polej, wódka się grzeje...

Odnośnik do komentarza

FM: 10.2.0 93471

DB: Medium (10.0.0)

Ligi PLAYABLE (5/20): Anglia (1-10), Irlandia (1-2), Irlandia Północna (1-3), Szkocja (1-4), Walia (1)

Ligi VIEW ONLY: Brak

Zachowani piłkarze: Aktualni reprezentanci (wszystkie kontynenty)

Dodatkowe pliki: japan_team.edt, Super Bladesman’s English National League System Update Build 067

Zasady: AbHC

 

Swaffham Town F.C. założone zostało w 1892 i jak dotąd był to jedyny sukces klubu z liczącego niespełna siedem tysięcy mieszkańców miasteczka nieopodal Norwich, słynącego z dwóch elektrowni wiatrowych i niczego więcej. Trudno się więc dziwić, że w sezonie 2009/2010 pierwszy zespół rywalizować musiał w Eastern Counties League Division One, czyli na dziesiątym szczeblu angielskiej piramidy futbolowej. Pełna amatorszczyzna — 0Ł na transfery, 0Ł na płace, kontrakty amatorskie, które rozwiązać było można z dnia na dzień i gra za zwrot wydatków na sprzęt i dojazdy.

 

Ze sztabem szkoleniowym znałem się doskonale — mój asystent, Robbie Gooding (32; Anglia), pracował w tym samym McDonaldsie na zmywaku, trener Ryan Bennett (33; Anglia) był miejscowym listonoszem, fizjoterapeuta Daniel King (26; Anglia) jeździł na karetce w lokalnym pogotowiu, a scout Adam Ritchie (37; Anglia) posiadał jedyną w Swaffham taksówkę. Stanowiliśmy więc bardzo zgrany i dobrze się rozumiejący zespół ludzki.

 

O zawodnikach nie mogłem niestety tego powiedzieć. Ta zbieranina uczniów, studentów, robotników i bezrobotnych, nie zasługiwała na miano piłkarzy; mogłem tylko mieć nadzieję, że poziom reszty ligi będzie zbliżony do naszego, gdyż inaczej czekało nas wiele bolesnych rozczarowań. Media widziały nas na 8. miejscu w tabeli, tak więc była jeszcze jakaś nadzieja. Skład zespołu miał się zmieniać niemalże z dnia na dzień, ale na pierwszym treningu zjawili się:

 

Bramkarze: Steve Hull (15, GK; Anglia), Simon Johnson (16, GK; Anglia), Dean Pearce (22, GK; Anglia), Mark Smith (25, GK; Anglia)

 

Obrońcy: Jermaine Brown (27, DRC; Anglia), Neil Collis (24, DLC; Anglia), Martin Gleeson (25, DRLC; Anglia), Michael Hughes (16, DR; Anglia), Paul Jones (16, DC; Anglia), David Locke (16, DL; Anglia), Luke Newton (27, DR; Anglia), James Pugh (25, DRC; Anglia), Neil Shelton (16, DC; Anglia), Wes Smith (16, DLC; Anglia), Paul Till (25, DRL; Anglia), Dan York (15, DRC; Anglia)

 

Pomocnicy: Ian Banfield (26, MLC; Anglia), Danny Bingham (16, MR; Anglia), Robbie Buckley (16, MC; Anglia), David Craig (16, AMRLC; Anglia/Irlandia Północna), John Dillon (27, MRL; Anglia), Andy Fuller (26, MLC; Anglia), Craig Heller (16, ML; Anglia), Ronnie Kennedy (23, MRLC; Anglia), Oliver Lehmann (16, AMR; Anglia/Niemcy), Adam McArdle (24, MR; Anglia), Rhys Merry (25, MRL; Anglia), Michael Moseley (16, MRC; Anglia), Ben Turner (25, DM/MC; Anglia), Peter Walker (16, DM/MC; Anglia)

 

Napastnicy: Nick Cox (23, ST; Anglia), Matthew Coyle (26, ST; Anglia), Chris Gilligan (16, AM/FC; Anglia), Chris Madin (16, AMR/ST; Anglia), Dale Pearce (15, ST; Anglia)

Odnośnik do komentarza

Trochę się dziwnie czułem, prowadząc moje pierwsze zajęcia z ludźmi, których dobrze znałem towarzysko. Również i oni mieli problemy z zachowaniem powagi, zwłaszcza gdy na pożyczonej z miejscowej szkoły tablicy rozrysowałem im nowe ustawienie — asymetryczne 4-3-2-1. Sugestie, że zatrułem się zjełczałym olejem do smażenia należały do najłagodniejszych.

 

Aby uciąć dyskusję, na wieczór zarządziłem gierkę wewnętrzną — pierwszy zespół w moim ustawieniu, rezerwy w standardowym 4-4-2. Po dziewięćdziesięciu minutach złośliwe komentarze ucichły; wybrany przeze mnie skład okazał się wyraźnie lepszy i skuteczniejszy.

 

08.07.2009 Shoemakers Lane, Swaffham: 0 kibiców

TOW Swaffham [ECLD1] — Swaffham II [NL] 3:0 (1:0)

 

16. A.Fuller 1:0

51. R.Kennedy 2:0

60. Ch.Madin 3:0

Odnośnik do komentarza

Musiałem przyznać, że na tym poziomie rozgrywek transfery przeprowadzało się łatwo i przyjemnie. Gdy tylko scout znalazł kogoś obiecującego, składało mu się propozycję i jeśli tylko udało się przekonać samego piłkarza, następnego dnia trenował już na Shoemakers Lane. Oczywiście działało to w obie strony, ale na szczęście póki co nie mieliśmy w składzie następców Cristiano Ronaldo.

 

Miałem w składzie pozycje mniej i bardziej newralgiczne. Nieciekawie wyglądała sytuacja na środku defensywy i tam wzmocnienia były najbardziej potrzebne. W ciągu tygodnia udało mi się namówić do gry w Swaffham dwóch środkowych obrońców, byłego zawodnika Radcliffe Boro Craiga Richardsa (24, DC; Anglia) — w cywilu sąsiada mojego asystenta, który osobiście mi go polecił — oraz gracza rezerw Braintree, Craiga Butlera (17, DC; Anglia). W tym samym klubie znalazłem też przyzwoitego rozgrywającego, młodego Petera Falco (17, AMC; Anglia). Cała trójka oczywiście z miejsca dostała szansę w pierwszym z czterech sparingów, które wyłonić miały kadrę zespołu na ligę. Bramek nie straciliśmy, Falco zaliczył asystę, więc do ich gry nie mogłem mieć zastrzeżeń.

 

18.07.2009 Shoemakers Lane, Swaffham: 47 kibiców

TOW Swaffham [ECLD1] — Hayes Gate [NL] 4:0 (1:0)

 

33. M.Coyle 1:0

37. Ph.Barlow (HG) cz.k.

51. N.Cox 2:0

68. M.Gleeson 3:0

84. R.Kennedy 4:0

Odnośnik do komentarza

21 lipca poczułem się w obowiązku zwołać moją pierwszą konferencję prasową, czyli spotkać się w The Greyhound Pub na piwie z dziennikarzem Non-League Paper. Parę dni wcześniej wysłałem bowiem asystenta na dzień testów, by przyjrzał się szukającym zatrudnienia angielskim piłkarzom, on zaś wypatrzył tam byłego zawodnika szkockiej Gretny, Nathana Wrighta (19, GK; Anglia). Jak na nasze warunki Nathan prezentował kosmiczne umiejętności, a że był bardzo zainteresowany grą w Swaffham, udało się nam podpisać z nim kontrakt, zanim zwiedziała się o tym konkurencja.

 

W drugim sparingu zmierzyliśmy się z mniej więcej równorzędnym przeciwnikiem w postaci zespołu Tadcaster. Zwichrowane celowniki nie pozwoliły nam na odniesienie drugiego zwycięstwa i po mało emocjonującym meczu padł bezbramkowy remis.

 

25.07.2009 Shoemakers Lane, Swaffham: 56 kibiców

TOW Swaffham [ECLD1] — Tadcaster [NCED1] 0:0 (0:0)

 

Lipiec 2009

 

Bilans (Swaffham Town): —

Bilans (Swaffham Town; sparingi): 2-1-0, 7:0

Eastern Counties League Division 1: —

FA Cup: —

FA Vase: —

Eastern Counties League Cup: —

Norfolk County FA Senior Cup: —

Finanse: +726Ł (w ostatnim miesiącu -837Ł)

Budżet transferowy: 0Ł (0% z transferów)

Budżet płac: 0Ł (wykorzystane 0Ł)

Nagrody: —

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...