Skocz do zawartości

Polskie Ligi Update v0.9


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, po ponad miesięcznej przerwie wracam do pracy, nie wiem kiedy to skończymy zależy ile osób będzie pomagać bezpośrednio i pośrednio. Na pewno nie w tym miesiącu, gdyż w zasadzie prócz transferów, które Gietz wprowadza na bieżąco jeszcze nic nie jest zrobione, bo mieliśmy inne zajęcia. Także gorąco zapraszam do działu Współpraca i zerknięciu czy jesteście w stanie przy czymś pomóc, bo to znacznie przyspieszy nasza pracę.

 

Przyglądam się czasem temu wątkowi i chyba nie w pełni rozumiem mechanizm tworzenia i aktualizowania dodatku z polskimi ligami. Prosze więc o drobne sprecyzowanie, wyjaśnienia odnośnie procedury jego tworzenia.

 

Cały czas piszecie o kolejnych aktualizacjach dotyczących róznych klubów i lig. I fajnie - ale mnie interesuje punkt wyjścia do dokonywania zmian - na czym bazujecie? Z końcem stycznia researcherzy dokonali aktualizacji danych "swoich" klubów. Te dane posłużą do aktualizacji bazy gry i powstanie nowy (trzeci) patch. Myślę, że to własnie powinna być ta baza (przynajmniej w zakresie ekstraklasa - II liga) do dalszych aktualizacji - w tym i w dodatku nad którym pracujecie. A ja odnosze wrażenie że te dwie sprawy toczą się niezależnie. Z jednej strony researczerzy aktualizują kluby pod kolejną bazę a z drugiej wy robicie samodzielnie aktualizacje pod nową wersje dodatku z polskimi ligami.

Odnośnik do komentarza

Stworzenie całej 3 ligi od nowa na patchu 10.3 zajęłoby nam ok. 2 miesięcy, więc łatwiej prościej zwięźlej jest zrobić samemu przynajmniej część tych zmian, które zrobili researcherzy (transfery, znaczące zmiany CA i PA, nowi zawodnicy). Inaczej się po prostu nie da. Połowa osób pracujących nad tym projektem jest jednocześnie researcherami, więc doskonale wiemy, że będzie nowa baza, ale jak mówię nie opłaca nam się jej używać.

Odnośnik do komentarza

Kurde, chciałem dzisiaj nieco pogrzebać przy Polonii/Sparcie Świdnica w edytorze, ale coś mi się baza nie chce wczytać.

 

Włączam edytor, wczytuję domyślną bazę danych. Później daję wczytaj dane edytora i wybieram PLUpdate0.9... zatwierdzam i nic. Wszystko się wiesza, czekam kilka minut i nic. Możliwe, że takie ładowanie trwa aż tak długo? Czy coś źle robię?

 

/Edit: Na bazie 10.2 to samo.

Odnośnik do komentarza

Przyglądam się czasem temu wątkowi i chyba nie w pełni rozumiem mechanizm tworzenia i aktualizowania dodatku z polskimi ligami. Prosze więc o drobne sprecyzowanie, wyjaśnienia odnośnie procedury jego tworzenia.

 

Cały czas piszecie o kolejnych aktualizacjach dotyczących róznych klubów i lig. I fajnie - ale mnie interesuje punkt wyjścia do dokonywania zmian - na czym bazujecie? Z końcem stycznia researcherzy dokonali aktualizacji danych "swoich" klubów. Te dane posłużą do aktualizacji bazy gry i powstanie nowy (trzeci) patch. Myślę, że to właśnie powinna być ta baza (przynajmniej w zakresie ekstraklasa - II liga) do dalszych aktualizacji - w tym i w dodatku nad którym pracujecie. A ja odnosze wrażenie że te dwie sprawy toczą się niezależnie. Z jednej strony researczerzy aktualizują kluby pod kolejną bazę a z drugiej wy robicie samodzielnie aktualizacje pod nową wersje dodatku z polskimi ligami.

 

Bo tak w sumie jest, z przyczyn technicznych. W momencie kiedy zaczynaliśmy nie było nowej bazy a projekt musiał wystartować - dlatego naszą podstawą była baza 10.0. W tej bazie było sporo błędów które postaraliśmy się wyłapać i usunąć, na bieżąco dokonując zmian (transferów, zmian CA i PA itp.). W ten sposób powstała baza którą udostępniliśmy razem z pierwszą ,,edycją'' updatu. Następna edycja też będzie bazować na 10.0, wynika to z konstrukcji gry i nie będzie miała aktualnych składów zagranicznych, tego nie przeskoczymy, ale o aktualność i dokładność polskiej części chyba nie ma się co martwić, jeżeli są zastrzeżenia co do polskich piłkarzy lub klubów na PLU 0.9 to można je zgłaszać.

 

Kurde, chciałem dzisiaj nieco pogrzebać przy Polonii/Sparcie Świdnica w edytorze, ale coś mi się baza nie chce wczytać.

 

Włączam edytor, wczytuję domyślną bazę danych. Później daję wczytaj dane edytora i wybieram PLUpdate0.9... zatwierdzam i nic. Wszystko się wiesza, czekam kilka minut i nic. Możliwe, że takie ładowanie trwa aż tak długo? Czy coś źle robię?

 

W edytorze wczytuje się coraz dłużej, nic nie zrobisz, to nie zawieszenie. Śmiało możesz sobie w tym czasie zaparzyć kawkę, potem działa i zapisuje się b. szybko ale wczytuje długo - to już prawie 100 000 zmian. Nie odpalaj nigdy na 10.2 bo nie będzie działało w grze.

Odnośnik do komentarza

Z Ukraińcami mieliśmy dylemat - część tylko transferowaliśmy a część dodawaliśmy i nie do końca było wiadomo jak te nazwiska zapisywać, na 90minut.pl jest polska transkrypcja, w FM angielska. O dublu wiemy, jakoś to poprawimy.

 

No skoro w FM jest angielska, to logiczne, że stosujemy angielską. Jak się pojawi rozgraniczenie na języki przy piłkarzach - jak to ma miejsce przy klubach czy miastach - to wówczas będziemy pisać po polsku. Tak samo w Warmii Grajewo powinien grać Maxym Myrva.

Odnośnik do komentarza

Tutaj kilka transferów z ligi podkarpackiej, myślę że pomogłem.

 

Do Karpat:

Hansen Kumah-Doe (Bieszczady Pamo-Plast Ustrzyki Dolne) -Czarnoskóry pomocnik

Sławomir Sienicki (Strzelec Frysztak)

 

16-letni Jacek Koncewicz -Wychowanek Karpat

 

Damian Garlak- Wychowanek

 

Marcin Łukaczyński(Partyzant Targowiska)

 

Hanson Kumah-Doe

(Bieszczady Ustrzyki Dolne)

 

Paweł Sedlaczek(Stal Mielec)

 

Robert Drąg(Kolejarz Stróże)

 

Paweł Mroczka(Stal Rzeszów)

 

Kamil Prach(Juniorzy Karpat)

 

 

Mateusz Wolański(Bruk-Bet Nieciecza) -Snajper jakich mało, w 3 lidze będzie najlepszym strzelcem

 

Inne drużyny:

 

Mirosław Pokrywka z III-ligowej Wisłoki Dębica przenosi się do Czarnych Jasło, którzy niepodzielnie liderują w krośnieńskiej klasie O.

 

Witold Jakubowski (Resovia) na testach w GKS-ie Tychy

 

Waldemar Sotnicki podpisał wczoraj umowę z II–ligową Resovią. Były bramkarz KSZO Ostrowiec trenował z naszym klubem od dłuższego czasu. Kontrakt będzie ważny do końca sezonu.

 

Borowczyk(Stal Sanok) podpisał kontrakt z Partyzantem Targowiska

Odnośnik do komentarza

W krośnie doszło do rewolucji, 100tys. zł zostało przeznaczone na sport, więc można się spodziewać przypływu gotówki w klubie.

Za to rywale krosna typu Stal Sanok, oraz przyjaciele Glinik Gorlice są wielką niewiadomą w sprawie startów w rundzie wiosennej.

W Stali zawodnicy nie otrzymują wypłat, klub sprzedaje kopaczy, a w Gliniku po wielkim skandalu klub jest zagrożony...Jak będę wiedział więcej napiszę.

Odnośnik do komentarza
I jak wam idzie? Są już jakieś poprawki itp.?

 

Sprecyzuj pytanie ;)

 

Gietz, ale tu chodzi o GKS Tychy

 

Cholera, nie doczytałem ;) Tychy też zadłużę odrobinkę. I przy budżetach płacowych objawiają się dwa następne błędy FMa. Pierwszy to sytuacja w której kluby III ligowe którym pozostałych budżetów płacowych nie ustawialiśmy mają budżet rzędu 70 000 zł miesięcznie i mogą tak naprawdę zebrać drugą jedenastkę z wolnego transferu, drugi to wysoka reputacja i zarobki naszego wirtualnego menadżera. Kiedy obejmujemy klub często dostajemy pensję rzędu 8 - 9 tysięcy złotych i od początku przekraczamy budżet. Pierwszy błąd można poprawić wpisując dane wg schematu - kluby z opóźnieniami w wypłatach od początku na minusie, stabilne mają wolne ~4 000 zł miesięcznie, bogate więcej i tak wpisać kilkuset klubom, na drugi nie mam pomysłu innego niż edytor czasu rzeczywistego.

 

PS. Drugi błąd występuje niezależnie od reputacji wybranej na starcie gry. Czekam na jakieś pomysły poprawek.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...