Skocz do zawartości

The sixth day is for football


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po klęsce z Ikapa Sporting wróciłem do mojej shortlisty i sprawdziłem, czy któryś z pozostających na wolnym transferze zawodników nie zmienił aby zdania. O dziwo, w aż dwóch przypadkach dokładnie to miało miejsce, dzięki czemu udało mi się w końcu dokonać znaczących wzmocnień i do drużyny dołączyli były gracz Maritzburga Utd Ronald Khumalo (20, DL; RPA) oraz Michael Michailidis (24, GK; RPA), dotychczas trenujący z Moroka Swallows. Niestety przepisy związkowe oznaczały, że obu mogłem zarejestrować dopiero w styczniu. Podpisałem też profesjonalne kontrakty z Salie i Ngobe, którzy ukończyli siedemnaście lat.

 

Po raz kolejny przyszło nam się mierzyć z zespołem z czołówki; zupełnie nie pojmowałem, dlaczego nasi bezpośredni rywale w walce o utrzymanie grali między sobą, a nas czekał jeden łomot za drugim. Cud zdarza się tylko raz i Bay United nie pozwoliło, by powtórzył się sensacyjny wynik z naszego pucharowego pojedynku. Tym razem utrzymaliśmy remis aż do 18. minuty, kiedy to Zakazaka wykorzystał wrzutkę Ntombany z lewego skrzydła. Potem długo broniliśmy się zacięcie, aż niedługo przed przerwą prostopadłe podanie Zakazaki na gola zamienił Ntombana i było po emocjach.

 

Po przerwie oczywiście przeprowadzałem zmiany, ale niewiele z nich wynikało, w ataku byliśmy praktycznie niewidoczni, a w ostatnich dwudziestu minutach dobił nas Kauleza. Najpierw zszedł lewym skrzydłem do linii końcowej i wystawił piłkę Galadzie, który posłał ją pod poprzeczkę naszej bramki, a dwie minuty później ograł Allana i podał piłkę do Zakazaki, który zdobył chyba swojego najłatwiejszego gola w karierze. Znów doznaliśmy wysokiej porażki, a co gorsza nie miałem pomysłu na zmianę tej sytuacji. Pierwszą ofiarą naszej słabej gry padł więc Mngqikana, który został przeze mnie relegowany do rezerw.

 

12.09.2009 Vygieskraal, Cape Town: 173 kibiców

NFDC (4/28) Hanover Park[8.] — Bay Utd [1.] 0:4 (0:2)

 

18. J.Zakazaka 0:1

42. L.Ntombana 0:2

70. M.Galada 0:3

72. J.Zakazaka 0:4

 

Hanover Park: N.Thomas — S.Mondile, Ch.De Weber, C.Edem, J.Allan — M.Mamba (64. D.Isaacs), J.Sibiya, N.Matsau, M.Mngqikana (64. G.Louw) — J.Lakay (73. V.Piedt), S.Phama

 

MVP: Jimmy Zakazaka (ST; Bay Utd) — 8.8

Odnośnik do komentarza

Miotałem się od ściany do ściany, na próżno usiłując znaleźć jakieś cudowne rozwiązanie taktyczne, które dałoby chociaż cień nadziei na utrzymanie. Nasz kolejny rywal był zarazem naszym sąsiadem w tabeli, więc na papierze była szansa na jakąkolwiek zdobycz punktową... tylko na papierze. Thanda Royal Zulu nie musiało się martwić o utrzymanie, Hanover Park odgrywało w lidze rolę San Marino, a bukmacherzy mogli spokojnie przyjmować zakłady na liczbę straconych przez nas bramek, bo o punktach można było zapomnieć. W 11. minucie Leshabane kiwnął Edema, Mhlatha pokonał Thomasa i od tej pory zostało mi już tylko odpalanie jednego papierosa od drugiego, by powstrzymać się od przekleństw. W 20. minucie Leshabane dorzucił drugiego gola strzałem z dystansu, trzy minuty później jego wyczyn skopiował Winstanley, a piłka jeszcze otarła się o De Webera, myląc Thomasa, po pół godzinie na 4:0 podwyższył Studzinski. W drugiej połowie zagraliśmy o klasę lepiej; czytaj: straciliśmy o połowę mniej bramek, ale za to przedniej urody — najpierw De Weber wepchnął do własnej bramki piłkę odbitą przez Thomasa, a w doliczonym czasie gry Edem raz jeszcze odpuścił krycie i na listę strzelców wpisał się Metsi. Wyglądało na to, że ustanowione przez nas w tym sezonie rekordy bardzo ciężko będzie pobić.

 

16.09.2009 Hammersdale Stadium, Durban: 2.089 widzów

NFDC (5/28) Thanda Royal Zulu [7.] — Hanover Park [8.] 6:0 (4:0)

 

11. J.Mhlatha 1:0

20. I.Leshabane 2:0

23. I.Winstanley 3:0

30. D.Studzinski 4:0

82. Ch.De Weber 5:0 sam.

90+1. D.Metsi 6:0

 

Hanover Park: N.Thomas — D.Dicks, Ch.De Weber, C.Edem, K.Salie — M.Mamba (6. D.Isaacs ŻK), J.Sibiya, N.Matsau (46. A.Ndongeni), G.Louw — S.Phama, J.Lakay (69. V.Piedt)

 

MVP: Isaac Leshabane (DR; Thanda Royal Zulu) — 8.7

Odnośnik do komentarza

Meczem ostatniej szansy było dla nas spotkanie z Vasco — ewentualna porażka dowiodłaby, że nie ma w tej lidze zespołu, z którym bylibyśmy w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Przez poprzedzający je tydzień ciężko pracowałem nad taktyką, tak by do maksimum wykorzystać te nieliczne atuty, jakimi dysponowali moi zawodnicy, dokonałem też paru zmian personalnych. Efekt moich zmian przeszedł najśmielsze oczekiwania — tym razem wytrzymaliśmy aż pięć minut bez straty gola, a potem Salie wyrzucił piłkę z autu wprost do stojącego na pozycji spalonej Sserunkumy, który skwapliwie skorzystał z tego prezentu. Kwadrans później Siphika dobił strzał Sisy Nombe, rozpaczliwą robinsonadą obroniony przez Thomasa, w 28. minucie De Weber zignorował podanie Santo do Sisy Nombe, które skończyło się trzecim golem, a w 41. minucie De Weber odpuścił krycie Sserunkumy i na przerwę schodziliśmy z bagażem czterech bramek.

 

Przeprowadzone przeze mnie zmiany nic nie dały, w 53. minucie Kanika strzałem z dystansu podwyższył na 5:0, a kwadrans później wynik ustalił Sisa Nombe po centrze Casnera z rzutu rożnego. O naszej grze trudno było powiedzieć cokolwiek dobrego, stworzyliśmy raptem jedną sytuację bramkową, efektownie zmarnowaną przez Lakay'a.

 

19.09.2009 Vygieskraal, Cape Town: 205 kibiców

NFDC (6/28) Hanover Park [8.] — Vasco [7.] 0:6 (0:4)

 

5. G.Sserunkuma 0:1

19. S.Siphika 0:2

28. Sisa Nombe 0:3

41. G.Sserunkuma 0:4

46. B.Kgafane (V) n.g.

53. M.Kanika 0:5

68. Sisa Nombe 0:6

 

Hanover Park: N.Thomas — S.Mondile, Ch.De Weber, C.Edem, K.Salie (46. D.Dicks) — M.Mamba, J.Sibiya (69. D.Isaacs), A.Ndongeni, D.Tango — J.Lakay, S.Phama (46. V.Piedt)

 

MVP: Sisa Nombe (ST; Vasco) — 8.9

Odnośnik do komentarza

Pierwszą rundę zamykaliśmy wyjazdowym spotkaniem z Nathi Lions, na które przygotowałem kolejne modyfikacje mojej taktyki. Niestety, to, co działo się na murawie stadionu im. króla Zwelithiniego, dowodziło, że moje pomysły taktyczne służą wyłącznie rywalom. Inna sprawa, że zagraliśmy tragicznie w obronie, cztery gole straciliśmy po prostopadłych podaniach między zagubionych jak dzieci we mgle obrońców, trzy kolejne po rzutach rożnych, gdy piłkę miał już na nodze któryś z naszych defensorów, ale nie zdołał jej w porę wybić, dwa po strzałach z dystansu, a jednego po rzucie karnym. Jako zespół nie istnieliśmy i nie widziałem najmniejszej szansy na to, by Hanover Park pod moją wodzą cokolwiek jeszcze w tym sezonie ugrał. Zmierzaliśmy w szybkim tempie ku historycznemu sezonowi 0-0-28.

 

26.09.2009 King Zwelithini Stadium, Durban: 3.899 widzów

NFDC (7/28) Nathi Lions [6.] — Hanover Park [8.] 9:0 (3:0)

 

7. M.Mkhize 1:0

22. N.Mathebula 2:0 rz.k.

28. K.Makhanaya 3:0

52. Ph.Fumede 4:0

56. M.Mkhize 5:0

60. K.Makhanaya 6:0

67. K.Makhanaya 7:0

84. M.Mkhize 8:0

88. Ch.De Weber 9:0 sam.

 

Hanover Park: N.Thomas — S.Mondile, Ch.De Weber, C.Edem, J.Allan — M.Mamba, A.Ndongeni, N.Matsau (30. J.Sibiya), D.Tango (59. G.Louw) — J.Lakay, M.Nongcula (59. V.Piedt)

 

MVP: Manqoba Mkhize (MR; Nathi Lions) — 9.5

 

Pos   | Inf   | Team              | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | G.D.  | Pts   
1st   |       | Bay Utd           | 7     | 5     | 1     | 1     | 14    | 3     | +11   | 16    
2nd   |       | FC Cape Town      | 7     | 5     | 1     | 1     | 17    | 8     | +9    | 16    
3rd   |       | Ikapa Sporting    | 6     | 3     | 2     | 1     | 10    | 4     | +6    | 11    
4th   |       | Nathi Lions       | 6     | 3     | 1     | 2     | 16    | 8     | +8    | 10    
5th   |       | Thanda Royal Zulu | 7     | 2     | 2     | 3     | 11    | 9     | +2    | 8     
6th   |       | Vasco (RSA)       | 7     | 2     | 2     | 3     | 12    | 12    | 0     | 8     
7th   |       | Carara Kicks      | 5     | 1     | 1     | 3     | 7     | 10    | -3    | 4     
8th   |       | Hanover Park      | 7     | 0     | 0     | 7     | 2     | 35    | -33   | 0     

Odnośnik do komentarza

Na wyjazdowe spotkanie z FC Cape Town odszedłem od mojego standardowego 4-4-2, szukając w taktyce sposobu na zaskoczenie rywali i zdobycie gola. Defensywny wariant 4-5-1 pomógł o tyle, że pierwszego gola straciliśmy dopiero w 21. minucie, ale potem worek z bramkami rozwiązał się w nader przewidywalny sposób. Do przerwy hat-tricka zaliczył Mokopandu, potem strzałami z dystansu naszego bramkarza pokonali Lesch i Fransch, a w 65. minucie Edem wyciął Franscha na linii pola karnego i mecz kończyliśmy w dziesięciu. Gospodarze w pełni wykorzystali atut własnego boiska i gdyby nie pomocne słupki i poprzeczka, poprawilibyśmy własny rekord z poprzedniej kolejki. Tak zaś po koszmarnej grze przegraliśmy 0:9, a Zulu katastrofalną grą w drugiej połowie zamknął przynajmniej usta kibicom, którzy od paru tygodni domagali się, by zastąpił Thomasa na bramce Hanover Park.

 

30.09.2009 Blue Downs Stadium, Cape Town: 2.206 widzów

NFDC (8/28) FC Cape Town [2.] — Hanover Park [8.] 9:0 (3:0)

 

4. K.Lesch (CT) n.g.

21. M.Mokopandu 1:0

31. M.Mokopandu 2:0

41. M.Mokopandu 3:0

51. K.Lesch 4:0

58. D.Laka (CT) n.g.

64. N.Fransch 5:0

65. C.Edem (HP) cz.k.

67. M.Johnson 6:0

69. K.Lesch 7:0

77. K.Lesch 8:0 rz.k.

84. J.Mabosho 9:0

 

Hanover Park: N.Thomas (46. E.Zulu) — S.Mondile, Ch.De Weber, C.Edem, J.Allan ŻK — M.Mamba, A.Ndongeni (60. J.Sibiya), N.Matsau ŻK, G.Jassman (66. K.Salie), D.Tango ŻK — J.Lakay

 

MVP: Mohau Mokopandu (MR; FC Cape Town) — 9.4

Odnośnik do komentarza

Ekhm, suma wartości atrybutu Passing wyjściowej jedenastki Hanover Park wynosi 37, wyobrażasz sobie agresywne 4-3-3 z takimi mistrzami techniki?

 

Wrzesień 2009

 

Bilans (Hanover Park): 0-0-6, 0:38

NFD Coastal: 8. [—]; 0 pkt 2:44

Puchar 1. Ligi: ćwierćfinał (Bay Utd 1:1k — FC Cape Town 0:4)

Finanse: +45.525€ (w ostatnim miesiącu -7.233€)

Budżet transferowy: 10.303€ (40% z transferów)

Budżet płac: 379€ (wykorzystane 527€ (w tym 68€ grantu))

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Valentin Stocker (20, AMLC; Szwajcaria: 4/2) z Basel do Sampdorii za 2.600.000€

2. Rusłan Rotan (27, DM/AMLC; Ukraina: 39/6) z Dnipro do Sunderlandu za 1.900.000€

3. Magaye Gueye (19, AML; Francja) z RC Strasbourg do Dnipro za 1.800.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Tottenham (Harry Redknapp) [+1]

Argentyna: San Lorenzo (Diego Simeone) [+5]

Belgia: Genk (Hein Vanhaezebrouck) [+0]

Brazylia: Santos (Wanderley Luxemburgo) [+0]

Francja: Olympique Lyonnais (Claude Puel) [+3]

Hiszpania: Villarreal (Ernesto Valverde) [+0]

Holandia: AZ (Ronald Koeman) [+2]

Niemcy: Leverkusen (Jupp Heynckes) [+1]

Polska: Śląsk (Ryszard Tarasiewicz) [+6]

Portugalia: Sporting CP (Paulo Bento) [+1]

Rosja: CSKA Moskwa (Juande Ramos) [+7]

RPA: Bloem Celtic (Owen da Gama) [+1]

Szkocja: Rangers (Walter Smith) [+3]

Ukraina: Dynamo Kijów (Walerij Gazajew) [+0]

Włochy: Roma (Claudio Ranieri) [+3]

 

Lech Poznań: 5. [+3]; 12 pkt, 13:10; Ekstraklasa (Jacek Zieliński)

 

Ranking FIFA: 1. [—] Brazylia (1541; Dunga); 2. [—] Hiszpania (1498; Vicente Del Bosque), 3. [—] Holandia (1295; Bert van Marwijk), 30. [+6] Polska (801; Stefan Majewski)

Odnośnik do komentarza

Ekhm, suma wartości atrybutu Passing wyjściowej jedenastki Hanover Park wynosi 37, wyobrażasz sobie agresywne 4-3-3 z takimi mistrzami techniki?

OJP...

 

Dodajmy, że 1/3 z tego to Lakay z Passing = 11.

 

kurde, ale masz wreszcie prawdziwe hardcore :P

 

Gdybym był w stanie chociażby wypożyczyć paru zawodników, byłaby jakaś szansa na parę bramek. Tak to zanim otworzy się zimowe okno transferowe, kwestia spadku będzie rozstrzygnięta.

Odnośnik do komentarza

Ekhm, suma wartości atrybutu Passing wyjściowej jedenastki Hanover Park wynosi 37, wyobrażasz sobie agresywne 4-3-3 z takimi mistrzami techniki?

 

Ja to rozumiem ale spójrz na tabelę i odpowiedz sobie co tracisz? Podpowiem... nic... no może kolejne bramki :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...