Skocz do zawartości

Islands of Peace


łaziii

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety muszę zaparkować opowiadanie na jakiś czas. Niedawno złamałem rękę w nadgarstku i przez kilka tygodni będę miał ją w gipsie. Trudno pisze się jedną dłonią. Dość, że muszę robić to w pracy.

 

Tak więc do zobaczenia za kilka tygodni. Na pewno chciałbym dokończyć przynajmniej ten sezon, bo już go rozegrałem i jest się czym pochwalić ;) No ale z tym muszę poczekać.

Odnośnik do komentarza

Sorki ze sie wetne,

ale mam pytanie techniczne.

 

Aktualnie jestm na stronie 122 z czytaniem :), a chcialem sie dowiedziec jak wyszukujecie pilkarzy ktorym koncza sie kontrakty w najblizszym czasie oraz mlodzikow?

Ustawiacie filtr jakis jakos na rynek transferowy czy tez tylko na pilkarzach ktorych wynajduja skauci?

Bede dzwieczny za odpowiedz, nawet na PW by nie zasmiecac tematu.

Odnośnik do komentarza

Ja bazuję głównie na piłkarzach znalezionych przez skautów. Do tego dochodzą newsy z lokalnej ligi + np. klasyfikacja strzelców mojej ligi, ale wszyscy muszą zostać obejrzani przez skauta. Nie szukam w głównym oknie "lista piłkarzy".

 

Dziś byłem na kontrolnym RTG i niestety gipsik zostanie do 17 maja. Tak więc przerwa w opku będzie długa.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedz :)

Wprowadzam ta strategie.

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy gdzies na forum albo w swiatowej sieci mozna znalezc liste umiejetnosci waznych na poszczegolnych pozycjach? Probowalem uzyc funkcji szukaj, ale niestety bez rezultatu. Bede wdzieczny za jakiegos linka, albo podpowiedz.

 

A chcialem sie jeszcze spytac: czy jak dostajecie raport od scouta, to patrzycie na gwiazdki dla znalezionego pilkarza? Czy tylko na skille?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gips zdjęty więc wracamy do pisania. Grę w FM08 już zakończyłem i powoli przymierzam się do FM11. Chciałbym jednak zakończyć to opowiadanie, choć na pewno mocno przyspieszę i opisów każdego spotkania z osobna raczej nie będzie.

-----------------------------------------

 

Hitem 4. rundy Carling Cup był nasz pojedynek z Liverpoolem. Goście zaliczyli szalenie pechową pierwszą połowę, która ustawiła całe spotkanie. Na samym początku zawodów kontuzji doznał ich najlepszy stoper, a w 43 minucie boisko musiał opuścić węgierski odgrywający Géza Molnár. Później The Reds przyjęli dwa powalające ciosy. W 44. minucie gola po kornerze zdobył Robert Puljic, a krótko po wznowieniu gry Nilsson celnie główkował po wrzutce z rzutu wolnego. To rozłożyło przyjezdnych na łopatki, a dobiły ich późniejsze trafienia Puljica (znów po kornerze) i Nigeryjczyka Ibrahima (jedyny gol z gry).

 

Carling Cup (4. runda), 02.11.2022

[PRM] Chelsea – Liverpool [PRM] 4:0 (1:0)

3’ Magalhães (Liverpool) ktz.

43’ Molnár (Liverpool) ktz.

44’ Puljic 1:0

47’ Nilsson 2:0

65’ Puljic 3:0

78’ Ibrahim 4:0

 

MoM Puljic (D C, Chelsea) – 2 gole, 13 przechwytów, nota 9

 

Widzów – 51 841

 

W ćwierćfinale zmierzymy się na wyjeździe ze Stoke.

Odnośnik do komentarza

Eee tam - jaki storywriter? Więcej w tym opku relacji niż ciekawej historii.

-------------------------------------------------------

 

Popisowe zwycięstwo nad Liverpoolem rozpoczęło perfekcyjny miesiąc w naszym wykonaniu. Z Evertonem uporaliśmy się dzięki geniuszowi Mylesa Dyke’a, który w pierwszej połowie strzelił dwa gole, a w końcówce zainicjował kontrę, po której Don Lee dobił marzących o remisie gości. Tak, tak – znów ten sam scenariusz. Prowadzenie 2:0, utrata gola w drugiej połowie i paniczna obrona rezultatu do końcowego gwizdka. Anglia obnaża braki w moich taktycznych kompetencjach.

 

Premiership (kolejka 12/38), 05.11.2022

[2.] Chelsea – Everton [14.] 3:1 (2:0)

34’ Dyke 1:0

38’ Dyke 2:0

75’ Stevens 2:1

90+1’ Lee 3:1

 

MoM Dyke (ST, Chelsea) – 2 gole, 1 asysta, nota 9

 

Widzów – 51 789

 

Będąc „na fali” upokorzyliśmy Olympiakos Pireus na oczach greckich kibiców. Najpierw porywczy fani urządzili nam piekielne powitanie, ale po pierwszej połowie dali nam spokój i wzięli się za rozliczanie własnych piłkarzy. Na boisko leciały butelki, race, telefony komórkowe, a jeden z kiboli wbiegł nawet na murawę i niepokojony przez nikogo spoliczkował prawego obrońcę Hansena. Duńczyk nie dość, że rozgrywał fatalny mecz, to jeszcze śmiał zwracać uwagę protestującym fanom. Nic więc dziwnego, że dosięgła go kara - bo mordę i kibiców trzeba szanować.

 

Liga Mistrzów (grupa G, mecz 4/6), 09.11.2022

[3.] Olympiakos Pireus - Chelsea [1.] 0:6 (0:4)

1’ Marcelo 0:1

13’ Ibrahim 0:2

30’ Forster 0:3

44’ Marcelo 0:4

54’ Nilsson 0:5

68’ Jacobs 0:6

 

MoM Marcelo (AM C, Chelsea) – 2 gole, nota 9

 

Widzów – 33 301

 

 

Fatalny występ innego obrońcy rywali, 18-latka Billy’ego Stylesa, dał nam zaskakująco łatwą wygraną na Villa Park. Gospodarze okupowali wysokie 5. miejsce w tabeli i przed spotkaniem zapowiadali zatrzymanie naszego zwycięskiego marszu. Nic z tego, bo błędy nieopierzonego Styles’a pozwoliły Marcelo zdobyć gola w pierwszej połowie, a w drugiej zaliczyć asysty przy trafieniach Castaignosa.

 

Premiership (kolejka 13/38), 12.11.2022

[5.] Aston Villa - Chelsea [2.] 0:3 (0:1)

37’ Marcelo 0:1

54’ Castaignos 0:2

84’ Castaignos (kar.) 0:3

 

MoM Castaignos (ST, Chelsea) – 2 gole, nota 9

 

Widzów – 53 085

 

W starciu z The Villans lekkiej kontuzji nabawił się Myles Dyke. Nie przeszkodziło mu to jednak w wyjeździe na zgrupowanie reprezentacji Anglii i zdobyciu dwóch goli w towarzyskiej potyczce z Grecją. Nasz snajper wszedł na boisko w 76. minucie przy minimalnym prowadzeniu gospodarzy i skuteczną grą odmienił losy sparingu, który Synowie Albionu wygrali 2:1.

 

Udane występy w narodowych barwach rozegrali też inni moi podopieczni. Do kadry Australii wrócił 19-letni Tony MacDonald i zdobywając dwa gole w spotkaniach z Syrią i Walią zasłużył na kolejne powołania. Na listę strzelców wpisali się także Skandynawowie Per Nilsson (Szwecja) i Kristian Pedersen (Dania). Z kolei prawoskrzydłowy Jean-Claude Lacroix zapewnił Francuzom triumf nad Ukrainą, wypracowując dwie z czterech bramek.

Odnośnik do komentarza

Planuję zacząć karierę w najniższej lidze angielskiej. Takim postanowieniem zaczynałem FM06 i FM08, ale ostatecznie lądowałem na zadupiu w Holandii i Finlandii. Może teraz się uda ;)

---------------------------------

 

Listopad zakończyliśmy spokojnymi zwycięstwami z Fulham i Club Brugge. Ligowy triumf w małych derbach Londynu pozwolił nam zrównać się punktami z Arsenalem, który w tej samej kolejce zremisował ze Stoke. Z kolei spacerek z Belgami dał nam pewny awans z pierwszego miejsca w grupie Champions League.

 

Premiership (kolejka 14/38), 26.11.2022

[2.] Chelsea – Fulham [13.] 2:1 (2:0)

25’ Dupuy 1:0

45’ Marcelo 2:0

88’ Maduna 2:1

 

MoM Marcelo (AM C, Chelsea) – 1 gol, 1 asysta, nota 8

 

Widzów – 52 256

 

Liga Mistrzów (grupa G, mecz 5/6), 29.11.2022

[1.] Chelsea – Club Brugge [4.] 4:1 (4:0)

29’ van der Vall (kar.) 1:0

35’ Jacobs 2:0

38’ Jacobs 3:0

45+1’ van der Vall (kar.) 4:0

88’ Braem 4:1

 

MoM van der Vall (D L, Chelsea) – 2 gole, 10 przechwytów, nota 9

 

Widzów – 51 216

Odnośnik do komentarza

Nieeeeee - łaziii, czemu to już koniec? :(

 

Eee tam - jaki storywriter? Więcej w tym opku relacji niż ciekawej historii.

 

Ty nie musisz tworzyc jakichś wymyślnych historii, bo i tak jakoś Ci tak wychodzi pisanie, że czuć w tym klimat.

 

I ten... Oby tylko Ci się nie znudził FM 2011. Bo mnie jednak znużył - przytłoczył mnie opcjami.

Odnośnik do komentarza

To jeszcze nie koniec, bo mam rozegrane 1,5 sezonu wprzód i jeśli wystarczy wytrwałości, to opiszę wszystko. Niestety nie pisząc na bieżąco traci się wiele szczegółów i już widzę, że kolejne miesiące opisane będą dość pobieżnie.

---------------------------------------------------------

 

Perfekcyjny listopad nie dał mi pierwszego w sezonie wyróżnienia dla Menedżera Miesiąca. A szkoda, bo tym samym fachowcy nie docenili moich dwóch decyzji, które miały duży wpływ na formę Chelsea w ostatnich tygodniach. Po pierwsze, zdecydowałem się na częstszą rotację w składzie, aby równomiernie rozłożyć obciążenie sezonu. Po drugie, miesiąc temu posadziłem na ławkę pierwszego bramkarza Schippera, zastępując go ściągniętym w lipcu Martinem Wilsonem. Holender był naszą opoką w ubiegłych rozgrywkach, ale w obecnych gra bardzo nierówno, a w dodatku coraz głośniej domaga się transferu. Odważne postawienie na 25-letniego Anglika okazało się strzałem w „dziesiątkę”, a skwaszony Schipper pewnie odejdzie zimą do Juventusu lub Milanu.

 

Listopad 2022

 

Bilans: 6-0-0, 22:3

Premiership: 1. [+0 pkt.], 31 pkt, 37:19

FA Cup: -

Carling Cup: 4. runda: 4:0 z Liverpool

Community Shield: 2:2, 2:3 po karnych z Arsenal

Liga Mistrzów: grupa G - 1. [+5 pkt.], 15 pkt, 21:4

Finanse: - € 11,87M (- € 1,75M)

Budżet transferowy: € 0M (€ 40,47M)

Budżet płac (rocznie): € 80,51M (€ 83,03M)

Nagrody: -

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (świat):

André Machado (25, GK, BRA) [Botafogo -> Malmö FF] - € 2,6M

Gediminas Grigas (21, DC/DM, LTU 6/0) [Tromsø -> Malmö FF] - € 2M

 

Ligi świata:

Anglia: Chelsea [+0]

Finlandia: IFK Mariehamn [+2] M

Francja: Monaco [+5]

Hiszpania: Valencia [+4]

Niemcy: Leverkusen [+2]

Norwegia: Follo [+4] M

Polska: Lech [+1]

Szwecja: GIF Sundsvall [+10] M

Włochy: Sampdoria [+1]

 

Ranking FIFA:

1. Brazylia [+0], 2. Portugalia [+0], 3. Niemcy [+0], …, 40. Polska [+2]

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu 2022 w wybranych ligach skandynawskich:

 

Finlandia – szósty z rzędu tytuł dla MIFK; spadek możnego Interu Turku

Veikkausliiga IFK Mariehamn, Tampere Utd, TPS Turku, FC Lahti

Spadek Inter Turku, JIPPO Joensuu

Awans FC Hämeenlinna, KooTeePee

Suomen CupTampere Utd (2:0 z WJK Varkaus)

Liigacup AC Oulu (1:0 z TPS Turku)

Piłkarz Roku – Leonardo Varela (27, AML, URU 2/0, Tampere Utd) – 26-6-13-7,15

Król strzelców – Erik Ojanen (19, ST, FIN, FC Lahti) - 18 goli

Manager sezonu – Mika Laurikainen (59, FIN, IFK Mariehamn)

 

Norwegia – pierwsze w historii mistrzostwo dla Follo; obrońca tytułu (Brann) ratuje I-ligowy byt w barażach

Tippeligaen Follo, Rosenborg, Vålerenga, Bryne

Spadek Sogndal, Tromsø

Awans Fredrikstad, SFK Sparta

Cupen Vålerenga (1:0 z Sogndal)

Najlepszy zawodnik – Vojkan Radulovic (26, ST, BIH u21 13/6, Rosenborg) – 25-13-3-7,40

Król strzelców – Rajmundo César (29, ST, BRA, Brann) - 14 goli

Manager sezonu – Ole Gunnar Iversen (53, NOR, Follo)

 

Szwecja – pierwszy w 119-letniej historii tytuł dla GIF Sundsvall; beniaminek Västra wicemistrzem

Allsvenskan GIF Sundsvall, Västra Frölunda, Malmö FF, Örgryte

Spadek Norrköping, Trelleborg

Awans IFK Göteborg, Elfsborg

Svenska CupenÖrgryte (1:0 z Örebro)

Najlepszy zawodnik – Ivo Pekalski (32, AMR, SWE 2/0, GIF Sundsvall) - 15-6-1-7,27

Król strzelców – Richard Susko (29, AM/FC, SVK, Örebro) – 18 goli

Manager sezonu – Tony Gustavsson (48, SWE, GIF Sundsvall)

Odnośnik do komentarza

W pierwszej połowie meczu z WBA działy się cuda. Bramkarz gospodarzy Pierre de Boer łapał wszystkie piłki, a raz pomogła mu boska opatrzność, gdy piłka po strzale Marcelo odbiła się od dwóch słupków i wyszła w pole. W przerwie doszły do nas wieści z Birmingham, gdzie Aston Villa prowadziła z Arsenalem 3:1. Szansa odskoczenia Kanonierom na 3 oczka podziałała na moich podopiecznych niezwykle motywująco i w drugiej połowie wyrwaliśmy gospodarzom zwycięstwo. Niemoc strzelecką przełamaliśmy dzięki stałym fragmentom gry, po których stoper Puljic i rosły snajper Castaignos pokonali wreszcie de Boera. Miejscowi próbowali wrócić do gry dzięki kontaktowej bramce Chińczyka Zhana, ale w końcówce dobiła ich kontra i trafienie Marcelo.

 

Premiership (kolejka 15/38), 03.12.2022

[11.] West Brom - Chelsea [1.] 1:3 (0:0)

54’ Puljic 0:1

75’ Castaignos 0:2

80’ Zhan 1:2

87’ Marcelo 1:3

 

MoM Marcelo (AM C, Chelsea) – 1 gol, 2 asysty, nota 8

 

Widzów – 28 774

 

W Birmingham wynik po pierwszej połowie nie uległ już zmianie, dzięki czemu wypracowaliśmy 3-punktową przewagę nad Arsenalem.

 

| Poz   | Zespół         | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt
| ------------------------------------------------------------------------------------
| 1.    | Chelsea        | 15    | 11    | 1     | 3     | 40    | 20    | +20   | 34
| 2.    | Arsenal        | 15    | 9     | 4     | 2     | 38    | 16    | +22   | 31
| 3.    | Liverpool      | 15    | 7     | 6     | 2     | 32    | 19    | +13   | 27
| 4.    | Aston Villa    | 15    | 8     | 3     | 4     | 27    | 23    | +4    | 27
| 5.    | Wigan          | 15    | 6     | 7     | 2     | 26    | 17    | +9    | 25

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...