Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj się wstrzeliłem wg myfitnesspal niemal idealnie z całym zapotrzebowaniem: http://i.imgur.com/zD6DcC1.jpg (dodałem 260kcal spalonych podczas spaceru, wykaz wg endomondo).

 

Tak tylko się zastanawiam, czy tych węgli nie jest za dużo. Wychodzi ponad 50% z całego zapotrzebowania. Powinienem ściąć?

 

W sumie to może dlatego, że ustawiłem tam na początku utratę wagi 0,5 kg na tydzień z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Te gotowe makra od mfp są trochę chujowe, więc nie ma co tam się bawić w ustawianie sobie np. 0,5kg utraty wagi na tydzień. Jak masz za dużo węgli może je uciąć dodając sobie tłuszcze i zobaczyć czy zwolni/przyspieszy spadek wagi. Z tą rotacją tłuszcze węgle to też jak komu wygodnie, niektórzy np. wolą jeść tak, że mają trochę więcej tłuszczów kosztem węglowodanów. Na redukcji tłuszcze jednak raczej nie powinny przekraczać 1g/kg masy ciała. No i jakbyś sobie dodał białka mógłbyś wtedy uciąć węgle, więc choćby dlatego warto to rozważyć.

Odnośnik do komentarza

Jestem całkowitym amatorem jeśli chodzi o kwestie siłowni i ćwiczeń. Mam cel przytyć z 10kg przed jesienią (byłoby super jakbym przytył przed wakacjami).

Od początku października do 23grudnia ćwiczyłem w domu, od listopada jakoś bardziej ogarnąłem żarcie tz. mniej więcej staram się jeść tak żeby jeść mniej więcej zapotrzebowanie dzienne. Przez 2 miesiące przytyłem 3kg co dla mnie jest dużym sukcesem, wcześniej bez ćwiczeń jak jadlem jak świnia to wszystko i tak szło w kibel.

Jestem ektomorfikiem, obecnie waga 66kg przy 183cm wzrostu (bez tekstów, że z oświęcimia uciekłem bo wiem, że jestem chudy :P) i musze przytyć do tych jakichś 75kg żeby sensowniej wyglądać. U mnie już wyraźnie widać te 3kg co ostatnio przytyłem.

 

Zanim zacząłem ćwiczyć w październiku to się naczytałem różnych poradników i wypowiedzi na forach nt. ćwiczenia w domu i tak jakoś sobie ułożyłem plan ćwiczeń ale nie wiem czy sensownie bo część rzeczy z jednego miejsca miałem, część z innego. Obstawiam, że przy moim planie pewnie część mięśni była pomijana, a część za bardzo obciążona. Nie znam się i jak czytam co i jak w necie to coraz bardziej mi się to wszystko pieprzy.

 

Czy Wy możecie mi napisać jakie ćwiczenia powinienem wykonywać w domu? Mam do dyspozycji hantle 2x15kg i składaną ławeczkę. Na razie chce jeszcze poćwiczyć w domu i w domu osiągnąć maksymalne efekty zanim pójdę na siłownie. Teraz miałem miesięczną przerwę spowodowaną skręconą nogą i do ćwiczeń chce wrócić z sensowniejszym planem.

Jedz 4000+ i zobaczysz, że wcale nie jest aż tak ciężko tyć. Też jestem ektomorfikiem i to level hard ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ostatnio motywacja poleciała w dół, ale czas wrócić do nawyków żywieniowych. Ostatnio zaciekawiła mnie teza Hawkeye'a o jedzeniu trzy razy dziennie. Wyczytałem w internecie, że Frank Zane zalecił jeść ektomorfikom cztery razy dziennie. Git by była taka dieta? Myślę, czy nie za dużo białka :-k

Śniadanie:
Płatki owsiane 100g
Baton 50g
Mleko 3,2% 300ml
Mutant Mass 65g
1035kcal = 36b, 134w, 34t
II Śniadanie:
Twarożek wiejski ze szczypiorkiem 200g
Bułka grahamka 70g
Mleko 3,2% 300ml
Mutant Mass 65g
960kcal = 65b, 97w, 35t
Obiad:
Ryż biały 100g
Pierś z kurczaka 150g
Warzywa
Mleko 3,2% 300ml
Mutant Mass 65g
1150kcal = 66b, 135w, 38t
Kolacja:
Wafle ryżowe 120g
Mleko 3,2% 300ml
Mutant Mass 65g
910kcal = 31b, 153w, 17t
Łącznie: 4055kcal = 198b, 519w, 124t
Odnośnik do komentarza

Jeżeli ważysz ile ważyles to zdecydowanie za dużo białka. 2g na kg masy ciała to raczej maksimum tak jak pisze kacpergawlo (chyba, że jest się na redukcji) . Co do tego ile razy dziennie jeść nie stawialem żadnych tez, badania jasno mówią, że częstotliwość przyjmowania posiłków nie ma wpływu zarówno na utratę jak i zyskiwanie masy. Jedz jak często chcesz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://orbitrek.info/view/1/gfx/produkty/instrukcje/1302_instrukcja_uzytkowania_Orbitrek-BE-6730.pdf

 

Koledzy, dostał mi się taki sprzęt. Jestem raczej fanem leśnych przebieżek, ale nie wykluczam, że kiedyś zechcę użyć. Mam dwa problemy, nie działa pokrętło oporu i ciągle jest jeden poziom ciężkości oraz ruchy pedałów nie są płynne. Potraficie coś doradzić? Miał ktoś do czynienia z konserwacją orbitreka? :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...