Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Opylało wam się iść w tym roku na niewymarzone kierunki? Nie wiem jak jest to w tej nowej ustawie zapisane dokładnie, ale czy przypadkiem nie stracicie przez to jednego, darmowego semestru studiowania (zużycie 30 ECTSów) na drugim kierunku?

mozesz jasniej? mnie w tym roku czeka ten wybor. czyli generalnie sugerujesz, ze powinni byli zrobic sobie rok przerwy od nauki, poprawic mature i dopiero rozpoczac studia?

Odnośnik do komentarza

Sugeruję zapoznanie się z ustawą, która weszła w życie 1 października ub. roku, wprowadziła ona odpłatność drugiego kierunku, z tymże owa odpłatność nie obowiązywała jeszcze w rekrutacjach w bieżącym roku akademickim. Ja z tego skorzystałem, bo po erasmusowych cyrkach obroniłem się dopiero w lipcu, zapisałem na jakieś studia po legitkę, a teraz jestem w trakcie rekrutacji na drugi stopień. Tak więc wiedzę odnośnie ustawy posiadam tylko w tym zakresie bo tylko to mnie interesowało, jedynie napisałem jak "może" to wyglądać, ale przede wszystkim zalecam zapoznanie się z tą ustawą.

Odnośnik do komentarza

No ja jestem na PWSZ w Elblągu, ale od października chcę iść na cokolwiek do Gdańska ;) jak się nie uda z chemią (to znaczy jak nie napisze teraz wystarczająco dobrze) to znajdę coś innego, ale po prostu plan jest taki żeby jechać do Gdańska.

uniwerek czy polibude? :D

 

Uniwerek ;)

 

Sorry, że post pod postem, ale nie mogłem już edytować :/

Odnośnik do komentarza

Witam :)

 

Mamy zadanie z wychowania fizycznego dla chętnych, aby opracować plan treningowy na siłownię do nowicjusza (osoba, która dosłownie 1 raz przychodzi na siłownię). Nie ukrywam, że bardzo chciałbym zrobić tę pracę, bo muszę podciągnąć sobie ocenę, ale niezbyt znam się na siłowni :) Po prostu nie dałbym rady tego zrobić.

Jeśli ktoś zrobiłby mi taki plan, byłbym niezwykle wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

zeby narysowac wykres tej funkcji w tym przedziale, to musisz znac w nim jej ekstrema (do policzenia chocby za pomoca pochodnej); jezeli ekstremum lezy poza punktami granicznymi to tez potrzebujesz znac wartosc w tych punktach no i jeszcze jakies przedzialy monotonicznosci by sie przydaly (to tez do policzenia z pochodnej)

nie wiem, czy nie bedziesz musial jeszcze wyznaczyc sobie punktow przegiecia, bo w sumie trudno mi sobie wyobrazic wykres tej funkcji

Odnośnik do komentarza

Pierwsza pochodna - ekstrema i monotoniczność; druga pochodna - punkty przegięcia i przedziały wypukłości/wklęsłości. Do tego wartości funkcji w punktach charakterystycznych (punkty graniczne, ekstrema, punkty przegięcia). To powinno wystarczyć, by móc w miarę dokładnie wyrysować funkcję i tyle się zwykle wymaga na kolokwium/egzaminie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...