Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

1 dm3 wody destylowanej to w przybliżeniu 1000g

Tyle to wiem, ale nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ;)

 

Z roztworu wzorcowego o stezeniu 1g Cd/dm3 mam roztwory robocze o roznych stezeniach kadmu (w kolbach 50cm3), np 10, 50 itd. Np w roztworze 1 gdzie stezenie poczatkowe kadmu wynosilo 10mg/dm3, w procesie adsprcji usunieto 9,68 mg/dm3 - i to co usunieto mam przeliczyc na mg/g

Odnośnik do komentarza

To skoro doszedłeś to wyjaśnij.

okazała się do tego potrzebna sucha masa :P musiałbym więc przytoczyć całe sprawozdanie ;) po krótce: trzeba z proporcji bylo wyliczyc ilosc suchej masy osadu w danej objetosci roztworu, i przez tą liczbę dziliło się stezenia kadmu oznaczone w probie

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam wielką prośbę, czy ktoś mógłby mi zaprogramować stronę internetową? Baba nam to zleciła, ja zrobiłem sobie prostą grafikę bo chociaż trochę to ogarniam, ale nigdy nie miałem styczności z XHTMLem ani CSSem. Chodzi o najprostszą stronkę. Zaleciała użycia Notepada++.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Mam wielką prośbę, czy ktoś mógłby mi zaprogramować stronę internetową? Baba nam to zleciła, ja zrobiłem sobie prostą grafikę bo chociaż trochę to ogarniam, ale nigdy nie miałem styczności z XHTMLem ani CSSem. Chodzi o najprostszą stronkę. Zaleciała użycia Notepada++.

 

z góry dzięki

 

Teraz widzę, że chodzi tutaj o samo podzielenie strony na sekcje (baner, menu, i treść) i zrobienie 3 podstron, CSS będzie później. Proszę :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szukam jakiejś analizy Rzeczpospolitej i Wyborczej - nakłady, profile czytelnika, zawartość, itd. Ktoś może się gdzieś zetknął?

Aktualne dane o nakladach i sprzedazy znajdziesz na Wirtualnych Mediach. Profile pewnie tez, choc trzeba by bylo szukac w badaniach dla WM albo jakiejs pracowni, kto kupuje "Rz" i "GW". No a zawartosc mozna samemu sprawdzic w salonie prasowym. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...