Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje kogos mocnego z fizyki, musze napisac prace a wlasciwie opowiadanie ( :| ) o 'przygodach uranu 238 i jego mniejszych przyjaciol' (tutaj chodzi o izotopy 233, 235 i 240). Historia ma byc w ok. 200 słowach i zaczynac sie w zlozach geologicznych. Kompletnie nie mam pojecia o tym, a praca jest dla mnie kluczowa. Czasu mam sporo, bo musze oddac po majowce.

Odnośnik do komentarza
Potrzebuje kogos mocnego z fizyki, musze napisac prace a wlasciwie opowiadanie ( :| ) o 'przygodach uranu 238 i jego mniejszych przyjaciol' (tutaj chodzi o izotopy 233, 235 i 240). Historia ma byc w ok. 200 słowach i zaczynac sie w zlozach geologicznych. Kompletnie nie mam pojecia o tym, a praca jest dla mnie kluczowa. Czasu mam sporo, bo musze oddac po majowce.

 

 

tu chodzi o :

 

szereg promieniotwórczy uranowy (rozpoczyna się rozpadem alfa 238U, a kończy na stabilnym 206Pb - łącznie 18 nuklidów, najważniejsze to: 238U, 234U, 226Ra, 222Rn, 210Po, 210Pb)

Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie odnośnie tego zdania:

'It is almost certain that by 2020 people ... to the Moon for their holidays.

I teraz tak - w miejscu wykropkowanym mam wątpliwość - powinno być:

a) are flying

b) will be flying

Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Pare pytan z astronomii ;)

 

1. Co widac na niebie w dzien?

 

Z tego co znalazlem to: Słonce, Ksiezyc, Merkury, Wenus (bo przecinaja tarcze sloneczna) i Syriusz (bo to najjasniejsza gwiazda)

 

2. Co widac w nocy?

 

Gwiazdy, Ksiezyc, Wenus, Merkury, Mars, Jowisz, Saturn.

 

3. Jak sie zmienia niebo w ciagu jednej nocy?

 

4. Jak sie zmienia niebo w ciagu kilku miesiecy?

 

 

Jakies uzupelnienia do pytan 1 i 2? No i mam problem z 3 i 4.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...