Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ja odagnac.

 

Mozna skorzystac z czegos, co nazywa sie przeszukiwaniem binarnym. Dzialanie tego pokaze na przykladzie:

wybieram liczbe 77

 

1. czy liczba jest wieksza od 50? tak, wiec zmniejszam rozmiar poszukiwan do obszaru 50-100

2. czy liczba jest wieksza od 75? tak, wiec zmniejszam rozmiar poszukiwan do obszaru 75-100

3. czy liczba jest wieksza od 88? nie, wiec zmniejszam rozmiar poszukiwan do obszaru 75-88 (88 bo (75+100)/2 ~ 88)

4. czy liczba jest wieksza od 82? nie, wiec zmniejszam rozmiar poszukiwan do obszaru 75-82 (82, bo (75+88)/2) ~ 82)

5. czy liczba jest wieksza od 79? nie, wiec zmniejszam rozmiar poszukiwan do obszaru 75-79

6. czy liczba jest wieksza od 77 (jako, ze (75+79)/2 = 79) ? nie, jest rowna, zatem konczymy poszukiwanie

 

idea tego polega na tym, ze mozna wykorzystac prosty wzor

x = log(a)b

x = logarytm o podstawie a z b, gdzie a=2 (zawsze dzielimy obszar poszukiwan na pol) a b to gorna granica poczatkowego zakresu liczb

 

mamy zatem x = log(2)100

x ~ 6,8, bo 2^6 < 100 < 2^7

 

zatem siedem przeszukiwan w zupelnosci wystarcza :)

Odnośnik do komentarza

Witam. W imieniu brata proszę o pomoc w zadaniu z ekonomii. Oto treść:

Na początku roku x zasoby siły roboczej w gospodarce wynosiły 40mln, z czego 6 mln stanowili bezrobotni. W ciągu roku na rynku pracy wystąpiły sytuacje:

a) milion osób zostało zwolnionych i zarejestrowało się w urzędach pracy

b) 0,55 milin osób przeszło na emeryturę

c) 0,7mln osób zrezygnowało z pracy i zarejestrowało się w urzędzie pracy

d) 0,4 mln osób zrezygnowało z poszukiwania pracy

e) 0,6 mln absolwentów szkół średnich zostało zatrudnionych

f) 0,6 mln absolwentów szkół średnich nie znalazło zatrudnienia i zarejestrowało się w urzędach pracy

1. Ile osób zasiliło, a ile opuściło w ciągu roku zasób siły roboczej ?

2. Ile osób zasiliło, a ile opuściło w ciągu roku zasób bezrobocia

3. Jaka była wielkość zasobu siły roboczej i zasoby bezrobocia pod koniec roku?

4. Oblicz stopę napływu do zasobu bezrobocia i stopę odpływu zasobu bezrobocia

 

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Mam teraz kolejny problem tym razem z angielskim (zdecydowanie wolę niemiecki). Uczę się dopiero 2 rok i mam problemy. Mam napisać pocztówkę, np. niech będzie z Neapolu. W pierwszej części przydałoby się coś o pogodzie i o wyglądzie miasta, w drugiej o tym co robię tam na co dzień i w końcu na końcu co jeszcze mam zamiar zwiedzić i jakie są zwyczaje (wszystko to wymyślone). Oto kilka zasad po ang jak powinna wyglądać pocztówka:

1. Start the postcard with Dear + the person's name.

2. Say where you are and what you're doing, using the Present Continuous.

3. Write about your past activities using the Past Simple.

4. Write about your plans using going to.

5. Finish with Bye for now or Lots of love and your name.

No i trochę z tego rozumiem, ale z czasami to już u mnie kaplica. Dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

1. Dear Adam,

2. We're in Neapol right now. We are having a lot of fun, walking around and sightseeing all the interesting architecture. The town is very pretty, so we have a lot to see! The weather is perfect, the sun is shining all the time and it is very hot.

3. Two days ago we went to the sea and tanned for most of the day. Later on we ate at a restaurant and at night decided to go out and see the town's nightlife.

4. We are going to see one of the biggest cathedrals in the region and also we're going to visit a museum. The people here are very nice to foreigners and love to dance, so we are going to go and see a dance show happening tonight!

5. Lots of love, Bobek.

Odnośnik do komentarza

W trójkącie równoramiennym ABC podstawa AB ma długość 8 cm. W ten trójkąt wpisano okrąg, a punkty D i E oznaczają punkty styczności okręgu odpowiednio z odcinkami AC i BC. Wiemy też że DC + CE = DA + AB + BE. Oblicz pole trójkąta i promień okręgu.

 

Jakby ktoś mógł ;)

Odnośnik do komentarza
Jest tu ktoś dobry z geometrii? :> Moja dziewczyna ma zadanie do zrobienia:

 

W trójkącie równoramiennym ABC podstawa AB ma długość 8 cm. W ten trójkąt wpisano okrąg, a punkty D i E oznaczają punkty styczności okręgu odpowiednio z odcinkami AC i BC. Wiemy też że DC + CE = DA + AB + BE. Oblicz pole trójkąta i promień okręgu.

 

Jakby ktoś mógł :>

No to jest trójkąt ABC

Obwód tego trójkąta to |AB|+|BE|+|EC|+|CD|+|DA|, z czego |AB|=8

z twierdzenia o odcinkach stycznych do promienia

|DA|=1/2|AB|=|BE|=x

|DA|+|AB|+|BE|=4x i |AB|=8

|AB|=2x=8

x=4

|CD|+|CE|=4x=16

|CD|=|CE|=8

|AC|=|BC|=8+x=12

z twierdzenia Pitagorasa

|AC|=|BC|=y

x^2+h^2=y^2

wyliczasz h (nie chce mi sie liczyc)

P=(a*h)/2

r=(2*p)/(obwód)

The end

Odnośnik do komentarza
1. Dear Adam,

2. We're in Neapol right now. We are having a lot of fun, walking around and sightseeing all the interesting architecture. The town is very pretty, so we have a lot to see! The weather is perfect, the sun is shining all the time and it is very hot.

3. Two days ago we went to the sea and tanned for most of the day. Later on we ate at a restaurant and at night decided to go out and see the town's nightlife.

4. We are going to see one of the biggest cathedrals in the region and also we're going to visit a museum. The people here are very nice to foreigners and love to dance, so we are going to go and see a dance show happening tonight!

5. Lots of love, Bobek.

Drogi Adamie,

Jesteśmy właśnie w Neapolu. Świetnie się bawimy, chodzimy dookoła i zwiedzamy interesującą architekturę. Miasto jest bardzo ładne, mamy dużo do zobaczenia! Pogoda jest idealna, słońce świeci cały czas i jest gorąco.

Dwa dni temu poszliśmy nad morze i cały dzień się opalaliśmy. Później jedliśmy w restauracji, a w nocy zdecydowaliśmy, że pójdziemy zobaczymy jak wygląda w tym mieście nocne życie.

Planujemy zobaczyć jedną z największych katedr w okolicy, a także chcemy zobaczyć muzeum. Ludzie tutaj są bardzo mili dla obcokrajowców i uwielbiają tańczyć, więc dzisiaj idziemy zobaczyć show taneczny!

Dużo miłości, Bobek.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno z angielskiego, bo dopiero teraz zauważyłem.

Work in pairs. Write six sentences for visitors to your country. Use must, mustn't, should, shouldn't and don;t have to.

Write about:

-when to visit/not to visit,

-passports and visas,

-bringing things into the country,

-travelling in the country,

-things to do and places to see,

-souvenirs to buy.

Początek:

You should come to Poland in summer becauce ...

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

O to kawałek zadania:

Podaj interpretację geometryczną na płaszczyźnie OXY następujących zbiorów:

a) <-1,1> x <0,1>

Nie wiem jak to dokładnie zrobić, oznaczyć pierwszy zbiór zbiorem A, który jednocześnie jest zawarty w osi X ? A c X i B c Y ? Potrzebuję pomocy, potem już jakoś pójdzie ;>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...