Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś po ludzku wytłumaczyć albo nawet zrobić (:D) to zadanie? Ogólnie to nie kumam chemii hehe.

Zanalizuj w poniższym równaniu stopnie utlenienia pierwiastków i określ, które z pierwiastków uległy utlenieniu, a które redukcji(określić umiem, ale jak zanalizować to nie wiem)

- CuO+H2->Cu+H2O

Odnośnik do komentarza

Mam zrobić na informatykę taki oto program (konkretnie w C++):

 

Napisz funkcję, która dla danego n naturalnego podaje ilość liczb pierwszych w przedziale domkniętym <2 n-1; 2n >.

 

Ogólnie rzecz biorąc rozumiem o co w tym zadaniu chodzi, z tym, że nie wiem jak się za nie zabrać. Jeśli ktoś byłby w stanie je rozwiązać byłbym wielce wdzięczny. Wyślę kwiaty lub coś w tym stylu :keke:

Odnośnik do komentarza
Mógłby mi ktoś po ludzku wytłumaczyć albo nawet zrobić ( :D ) to zadanie? Ogólnie to nie kumam chemii hehe.

Zanalizuj w poniższym równaniu stopnie utlenienia pierwiastków i określ, które z pierwiastków uległy utlenieniu, a które redukcji(określić umiem, ale jak zanalizować to nie wiem)

- CuO+H2->Cu+H2O

 

Jak możesz określić co się utlenia i redukuje jak nie zanalizujesz przykładu?

 

http://img187.imageshack.us/my.php?image=79507033js9.png

Odnośnik do komentarza
Mam na zaliczenie jakiegoś tam przedmiotu zrobić okładkę magazynu. Problem w tym, że moje umiejętności graficzne są zerowe. Może ktoś wykonać mi jakiś projekcik? Temat przewodni "adrenalina, sporty ekstremalne". Magazyn ma mieć tytuł "Adrenalina"

 

Jezeli jeszcze aktualne to prosze bardzo.. Jak będziesz potrzebował pliku PS'a na zaliczenie a nei tylko JPG to pisz ;]

 

wykonane samodzielnie , wzorowane na projekcie gazety muzycznej ;]

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje pomocy przy rozwiązani zadania z matematyki. Nie jestem pewny czy tak to się rozwiązuje dlatego szukam pomocy.

 

Dane są macierze A 3x4=[aik], gdzie aik= 3(k-1)+2i

B 3x4= [bik] gdzie bik= 2*i*(k+1)+3

wyznacz wyraz g24 macierzy G=A+B

 

Czy to dobrze:

G2x4=(-1)^2+4=5

To będzie dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam baaaardzo głupi problem :P potrzebuje pochodną 3 rzędu takiej oto funkcji:

 

 

'pierwiastek 3 stopnia z x "

 

Wstyd się przyznac ale nie potrafie :P pierwsza pochodna policzyłem a dalej nic..... :/

 

 

Edit: Nieaktualne :P mozna to przeciez zapisac jako ułamek.... przez ta sesje to ja juz najprostszych rzeczy nie potrafię :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z tego co pamiętam z analizy matematycznej to ja bym policzył x dla których przyjmują zero (czyli tak jak napisałeś miejsca, w których pochodna nie istnieje), następnie wtedy pojawiłyby mi się przedziały w których mogę liczyć pochodną. W tym wypadku policzyłbym dla przedziału (0,4) i (4, oo) co przy ln da chyba te samą pochodną więc wystarczy policzyć z tego wzoru co podałem. Tak bym myślał ale nie jestem pewien czy to tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam wielką prośbę aby ktoś uprzejmy rozwiązał te o to dwa sprawdziany. Zadania 1 nie trzeba robić bo to sam poszukam, a w zadaniu 4 jest taki sam obrazek jak w linku.

 

Grupa B

1. Podaj jednostkę i symbol: przyśpieszenie, moment siły, kąt, siła, moment pędu, prędkość kątowa, moment bezwładności, przyśpieszenie kątowe

2. Podaj:

a) Związek między prędkością i prędkością kątową

b) Wzór na energię kinetyczną w ruchu obrotowym

3. Oblicz moment bezwładności:

a) Ciała składającego się z 5 punktów masy, każdy 2 kg osadzonych w wierzchołkach ostrosłupa prawidłowego o podstawie kwadratu wiedząc, że oś obrotu jest prostopadła do podstawy zawiera jeden z wierzchołkach podstawy

b) Walca o średnicy 1m i dł. 5m wiedząc, że oś obrotu jest równoległa do ściany walca i przechodzi 1m od środka walca

4. Na ramieniu dźwigni dwustronnej zawieszono w punkcie A i C po lewej stronie po 1 ciężarku o masie 50g. Odstępy pomiędzy haczykami są jednakowe. Gdzie należy powiesić 200g odważnik aby dźwignia wyrównała się.

5. Krążek o promieniu 0,1m może obracać się wokół osi poziomej. Przez krążek przełożono nić, do której końców przywiązano ciężarki 500g i 100g. Masa krążka = 200g

a) Przyśpieszenie ciężarków

 

GRUPA A

Odnośnik do komentarza

Grupa A

Zad 1

Przyspieszenie: a [m/s^2]

Moment siły: M = r x F <iloczyn wektorowy> [m*N]

kąt: alfa? różne są kąty i są w stopniach ;)

Siła: F [N]

Moment pędu: L [m^2/s * kg]

Prędkość kątowa: w <omega> [1/s]

Moment bezwładności: I [kg * m^2]

Przyspieszenie kątowe: e <epsilon> [1/s]

Do grupy B energia kinetyczna: E [J]

Zad 2

Związek między prędkościami:

w * r = V <=> w = V/r

Energia kinetyczna:

E = Iw^2/2

W Zad 3 trzeba raczej zastosować wzór na moment bezwładności I = E<suma> mi * ri^2, gdzie 'i' to indeksy dolne, ilość tych promieni i mas, powinieneś mieć w książce opisane ;) no i na niektóre figury też są gotowe wzory, poszukaj :).

Mam nadzieję, że zrobisz zadania sam, bo jestem zmęczony, wzory podałem do pierwszych zadań, bo są proste ;P.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...