Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mało szkolne pytanie, ale jednak związane ze szkołą.

 

Nie mam swojego dokumentu ukończenia szkoły (i odzyskać go nie dam rady), mam świadectwo maturalne, ale moim pracodawcom potrzebny jest tamten dokument - czy szkoła (liceum), którą ukończyłem ma moja świadectwo w jakimś archiwum i jak pojadę do nich to mi je (kopię) wydadzą?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W jaki sposób stworzyć przypis w pracy, dot. wypowiedzi z cytatu? Konkretnie muszę stworzyć przypis do tego fragmentu:

 

Jerzy Bralczyk w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” mówi:

Czasem opuszczamy je z powodu wygody. Tak samo jest z mówieniem. Łatwiej jest nie wypowiadać wyraźnie niektórych głosek, jeśli i tak wiadomo, że zostaniemy zrozumiani. Ta zasada zawsze odgrywała rolę w komunikacji.

 

Obecnie przypis wygląda tak:

Marta Strzelecka, „Nie rozumiem esemesów erotycznych” [w:] Gazeta Wyborcza, 14.12.2007.

(celowo zmieniłem rozmiar czcionki! Myślę, że to uzasadniony przypadek)

Odnośnik do komentarza

Mało szkolne pytanie, ale jednak związane ze szkołą.

 

Nie mam swojego dokumentu ukończenia szkoły (i odzyskać go nie dam rady), mam świadectwo maturalne, ale moim pracodawcom potrzebny jest tamten dokument - czy szkoła (liceum), którą ukończyłem ma moja świadectwo w jakimś archiwum i jak pojadę do nich to mi je (kopię) wydadzą?

 

Nie wiem czy już rozwiązałeś swój problem ale ze szkoły dostaniesz odpis świadectwa. Miałem podobną sytuację i taki odpis dostałem bez problemów. Tylko, że teraz są wakacje a na tym musi się podpisać dyrektor (lub wicedyrektor) a teraz to może być różnie z dostępnością takich osób :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam dużą zagwozdkę. Do napisania mam esej nt.

"Życie dla samego siebie jest korozją osobowości" Rozważając

to zagadnienie, skomentuj swój sąd wieloma argumentami, wykorzystując własne doświadczenia, przykłady z literatury i filmu, historie znane bądź zasłyszane.

Zamierzam podać przykłady potwierdzające cytat. Na razie wymyśliłem Adasia Miauczyńskiego i Martina Edena, błagam, pomóżcie wymyślić jeszcze jakieś! Pilne.
Odnośnik do komentarza

W jaki sposób stworzyć przypis w pracy, dot. wypowiedzi z cytatu? Konkretnie muszę stworzyć przypis do tego fragmentu:

 

Jerzy Bralczyk w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” mówi:

Czasem opuszczamy je z powodu wygody. Tak samo jest z mówieniem. Łatwiej jest nie wypowiadać wyraźnie niektórych głosek, jeśli i tak wiadomo, że zostaniemy zrozumiani. Ta zasada zawsze odgrywała rolę w komunikacji.

 

Obecnie przypis wygląda tak:

Marta Strzelecka, „Nie rozumiem esemesów erotycznych” [w:] Gazeta Wyborcza, 14.12.2007.

(celowo zmieniłem rozmiar czcionki! Myślę, że to uzasadniony przypadek)

 

Jeśli masz Worda 2007, to klikasz zakładkę "Odwołania" i masz "Wstaw przypis dolny". Ewentualnie wciskasz kombinację "Alt+d" i też masz przypis.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...