Skocz do zawartości

Edytor FM2010


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się długo w edytorze bazą danych. W większości z polską ligą, w większości na plus(zmiany reputacji, finansów, stadionów, umiejętności ludzi, zmiany atrakcyjności i wielkości miast). Do własnego widzi mi się. I po pozamienianiu wielu klubów miejscami w ligach i zmian w reputacji wczytywałem polską ligę i było ok. Potem pozmieniałem większości klubom reputację, stadiony, finanse, personel ludzki, dodałem dość sporo piłkarzy do bazy, podrasowałem atrakcyjność i wielkość niektórych polskich miast. I teraz przy tworzeniu nowej gry, z wybraną ligą polską przy około 3/4 paska przy konfiguracji bazy danych, wyskakuje crash dumb. Jeżeli wczytam podstawową bazę danych, bez tego pliku który zmieniałem, też się wysypuje. Bez wybierania polskiej ligi gra ładuje się normalnie. Jeżeli plik z moimi zmianami usunę z folderu, polska liga wczytuje się normalnie. Ktoś wie czy istnieje jakiś sposób co powoduje ten błąd? Czy muszę spróbować przegrzebać bazę w edytorze z nadzieją że coś powodującego błąd znajdę?

 

 

Wydaje mi się, a raczej mam pewność, że w takim wypadku błąd Crash Dumb powoduje to, że najpierw stworzyłeś jeden dodatek który wpisywał numery ID piłkarzy,klubów itp. po kolei od momentu podstawowej bazy danych. Za to kolejny dodatek robi dokładnie to samo i ID piłkarzy, klubów itp. pokrywają się. Myśle że to powoduje błąd Crash Dumb. Także myślę, że dobrym sposobem na pokonanie tego problemu jest opcja w Edytorze "Połącz dane Edytora (tylko zmiany w bazie danych)" poprzez to możesz łączyć ligi itp.

Odnośnik do komentarza

Oto kraje: WNP, Czechosłowacja, NRD, RFN, ZSRR, Zair, Kraj Basków, Wielka Brytania, Wietnam Południowy, Birma, Monako, Irlandia (pre-1921)

 

Ja mam inny problem.. mianowicie stworzyłem sobie ligę śląska (Państwo, 5 lig, puchary, język, obywatelstwo) na podstawie Andory (wiadomo, nie ma możliwości dodania nowego państwa). Wszystko działa bardzo dobrze, tylko jeden mały problemik... nazwiska "Szarych" grajków są andorskie, tak samo jak newgeni. W którym pliku, można to zmienić ?

Odnośnik do komentarza

Oto kraje: WNP, Czechosłowacja, NRD, RFN, ZSRR, Zair, Kraj Basków, Wielka Brytania, Wietnam Południowy, Birma, Monako, Irlandia (pre-1921)

 

Ja mam inny problem.. mianowicie stworzyłem sobie ligę śląska (Państwo, 5 lig, puchary, język, obywatelstwo) na podstawie Andory (wiadomo, nie ma możliwości dodania nowego państwa). Wszystko działa bardzo dobrze, tylko jeden mały problemik... nazwiska "Szarych" grajków są andorskie, tak samo jak newgeni. W którym pliku, można to zmienić ?

Może przez zmianę domyślnego języka :-k

Odnośnik do komentarza

najprawdopodobniej w C:\Program Files\Football Manager 2010\tools\editor

 

lub

 

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2010\tools\editor

 

nie jestem przekonany czy fm podczas instalacji tworzy folder [sports Interactive]

 

 

 

mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie kilka postów wyżej ?? jeśli ktoś wie oczywiście ;] z góry dzięki ;]

Odnośnik do komentarza

Raczej zmiana domyślnego języka nic nie da... Języki mam ustawione następująco: polski 100, śląski 80 (jako nowo stworzony język), angielski 75, niemiecki 50, czeski 6, słowacki 4

 

Bodajże w FM06 był taki bug, że w polskiej lidze newgeni mieli dziwne arabskie nazwiska ;D Wtedy wystarczyło wyedytować odpowiedni plik, w którym był podane nazwiska dla danych krajów. Jest coś takiego w FM10 ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...