Skocz do zawartości

Edytor FM2010


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest za opcja w edytorze Połącz dane Edytora ?

 

 

Ta opcja jest do łączenia plików xml z danymi z edytora, ale ogólnie przynosi opłakane skutki (przynajmniej w moim przypadku), bo w teorii ma to przesortować dodane dane z takimi samymi numerami ID, ale w praktyce to dało totalny miszmasz w rozgrywkach dodanych z obydwu plików xml.

 

 

W sumie to jest dobre jeśli sam robisz ligę za ligą i zawodników. W innym wypadku jeśli ściągasz pliki xml. z innych źródeł wtedy ci się właśnie dublują ligi bądź nakrywają na siebie, tak jak zawodnicy i wychodzą błędy wtedy.

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie...Jak wchodzę w edytor i np wybieram jakąś ligę to nie mogę np brać i zaglądać ile dany kraj ma nogrody na pierwsze miejsce na drugie...ile z praw do Tv itd....??

 

Czy da się tak zrobić żebym mógł tam poszperać?

 

Niestety jak wybierzesz ligę która z góry już jest w FM-ie to nie możesz tego zobaczyć

Odnośnik do komentarza

mam kilka pytań;

1 od jakiego parametru zależy to jak dobrych nowych piłkarzy (talenty) generuje FM chodzi mi o to żeby w polskich klubach "rodziły się" tak samo dobre talenty jak np. w serbi albo w chorwacji

2 jaki parametr odpowiada za maksymalną reputację klubu w danym kraju (polskie kluby raczej się nie zbliżają do 6000 np. jak grałem ruchem to po trzech mistrzostwach z rzędu miałem 5300) reputacja kraju (polska - 6250) reputacja ligi (ekstraklasa - 11) czy reputacja rozgrywek (polska - 9)

3 czy można zmienić wysokość opłat za prawa telewizyjne w edytorze FM i FMRATE

Odnośnik do komentarza

odnośnie pytania 2

 

reputacja rośnie nieznacznie za poszczególne wyniki (mecze) lub gwałtownie za sukcesy (awans, puchar itp. na koniec sezonu) ale jezeli w pierwszym sezonie zdobędziesz beniaminkiem mistrzostwo hiszpanii albo anglii (bez edytora niewykonalne) to temu klubowi reputacja podskoczy nawet o 1000 - 1500 pkt. jak to samo zrobisz w polsce to wzrośnie o ok 300 (liczby podaje z pamieci nie chodzi o ich wielkosc ale o roznice). Wydaje mi się że tak jest ponieważ największe ligi nie mają ograniczenia pkt reputacji ewentualnie za mistrzostwo lub puchar przyznawane jest więcej pkt. reputacji. Moje pytanie brzmi jakie parametry z edytora odpowiadają za przyznawanie pkt. rep. za poszczególne sukcesy: rep. kraju, rep. ligi, rep. rozgryweg ligowych (wszystkich), czy może coś innego

Odnośnik do komentarza

Bawiłem się długo w edytorze bazą danych. W większości z polską ligą, w większości na plus(zmiany reputacji, finansów, stadionów, umiejętności ludzi, zmiany atrakcyjności i wielkości miast). Do własnego widzi mi się. I po pozamienianiu wielu klubów miejscami w ligach i zmian w reputacji wczytywałem polską ligę i było ok. Potem pozmieniałem większości klubom reputację, stadiony, finanse, personel ludzki, dodałem dość sporo piłkarzy do bazy, podrasowałem atrakcyjność i wielkość niektórych polskich miast. I teraz przy tworzeniu nowej gry, z wybraną ligą polską przy około 3/4 paska przy konfiguracji bazy danych, wyskakuje crash dumb. Jeżeli wczytam podstawową bazę danych, bez tego pliku który zmieniałem, też się wysypuje. Bez wybierania polskiej ligi gra ładuje się normalnie. Jeżeli plik z moimi zmianami usunę z folderu, polska liga wczytuje się normalnie. Ktoś wie czy istnieje jakiś sposób co powoduje ten błąd? Czy muszę spróbować przegrzebać bazę w edytorze z nadzieją że coś powodującego błąd znajdę?

Odnośnik do komentarza

Mam identyczny problem co filip133. Pobawiłem się w edytorze zapisałem baze i gdy włączam grę przy 3/4 "konfiguracja bazy danych" wywala grę z crash dumbs. Gdy odpalam standardową bazę danych bez moich edytowanych plików wszytko działa. Nie wiem czy to wina edytora czy konkretnej pojedynczej zmiany. Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić ??

Odnośnik do komentarza

Witam.

Ja również mam problem z crash dumbs. Bawilem sie w edytorze, stworzylem zespol i wszystkich potrzebnych ludzi do niego. Po właczeniu gry zaznaczam te dodatki z edytora. Nastepnie zaznaczam lige i kiedy konfiguruje mi baze danych wyswietla sie ze jest blad w folderze crash dumbs i gra sie wylacza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

U mnie błąd prawdopodobnie powodowało namieszanie w reputacji lig polskich, szczególnie drugiej ligi i podzielonych na wschodnią i zachodnią :P Zmiana tego i budżetów kilku klubów(podejrzewam że z tymi budżetami i tak nie miało wpływu tylko ta reputacja) i nowa gra z ligą polską ładuje się bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...