Skocz do zawartości

Edytor FM2010


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie zmian bazy danych. Jak właściwie podmienić zespoły w ligach (chodzi mi o uaktualnienie polskiej ligi w kwestii awansów i relegacji), niestety gdy dokonuję tego w edytorze pojawia mi się błąd przy ładowaniu bazy danych. Nie wiem, jak to zrobić, żeby było ok.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich,

Mam pytanie do obeznanych w temacie FM10. Ostatnio lubię sobie pograć na troszeczkę podrasowanych parametrach klubowych w edytorze. Dokładniej Wisła Kraków. Pozmieniałem sobie reputacje na troszkę wyższą zrobiłem większy stadion i oczywiście obiekty treningowe szkółka piłkarska plus akademia na full czyli 20/20 . do tego troszkę podrasowałem kraj Polska i rozgrywki ekstraklasy na wyższy poziom atrakcyjności i reputacji. Przed rozpoczęciem gry oczywiście zmieniam bazę danych na tą z edytora. Zaczynam grę . W informacjach o klubie wszystko się jak najbardziej zgadza czyli stadion na 34,500 miejsc doskonała baza szkoleniowa plus doskonałe obiekty młodzieżowe i akademia piłkarska , reputacja kontynentalna... Skończyłem pierwszy sezon gry w mojej szkółce nie pojawił się żaden fajny młodzian, baaa nie pojawił się nawet średniego kalibru młodzian! Rozegrałem drugi sezon i niestety to samo :( trzeci sezon jeszcze gorzej... Wiem ,że pojawiają się kiepscy zawodnicy bo sprawdzam na programiku skautingowym typy miniscout, geniscout itp. Najlepszy zawodnik w ciągu mojej pięcioletniej kadencji w tym klubie miał PA na poziomie max 149... reszta to nawet szkoda pisać ale zwykle od PA(potencial Ability) 95 do max 139 nie mówiąc o (Curent Ability). Zwykle ci "kopacze" nie załapywali się do pierwszego zespołu a i sprzedać też było bardzo ciężko. Pomyślałem ,że może coś źle się wczytało więc rozpocząłem grę od nowa. Niestety znowu to samo. Postanowiłem pograc innym zespołem już bez żadnych ulepszeń. Wybór padł na Bayer Leverkusen. Po pierwszym sezonie pozwoliłme sobie zerknąć znowu do geniscouta i co widzę?! Gośc o nazwisku miłkowski lat 17 CA- 123 , PA 198!!! , Wartość piłkarza 3 mln zł do wykupienia za 40mln zł , klub WISŁA KRAKÓW zainteresowanie Barca Arsenal man city ,man utd ,milan. Jakby tego było mało kolejny CA 112 PA 180 wiek 18 lat Wisła Kraków wartość 10 mln zł i kolejny CA 110 PA 179 wiek 17 też Wisła Kraków. Reszta wychowanków PA między 130 a 165 Okazało się że zapomniałem sobie zmienić przed wyborem Bayeru i ligi niemieckiej na starą baze danych z edytora i Wisła cały czas była na tych parametrach które wcześniej poustawiałem. Kolejne sezony obfitowały w kolejne perełki piłkarskie i rodziły się tam kolejne potencjalne przyszłe gwiazdy piłkarskie z PA na poziomie między 180 a 199! I tak co sezon... Zmeiniłem na Barce i znowu to samo. W barcelonie zero jakiś fajnych utalentowanych piłkarzy a w Wiśle dalej kuźnia talentów z czego 5 wykupiłem do Barcy i od kopa wskoczyli do pierwszego składu. Moje pytanie w związku z tym brzmi. Czy jest to kolejny głupi błąd Football Managera 2010 czy to ja coś źle robię? Może trzeba zatrudniać więcej skautów i trenerów młodzieży w zespole? A może jest to kwestia ustawień sztabu szkoleniowego już podczas gry ? Piszę o tym bo nie daje mi to niestety spokoju jak to widzę. Liczę na jakieś odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ktoś wyżej pytał o usunięcie Jadze kary punktowej - można przez FMRTE po rozpoczęciu rozgrywki w każdym momencie przed ostatnią kolejką.

 

A do kolegi wyżej: gra na "podrasowanych" parametrach szybko się nudzi...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, zacząłem się bawić troche w edytorze. Usunąłem 15 mało znaczących państw europesjkich i Polskę, zamiast tego zrobiłem ligi i reprezentacje Małpolski, Mazowsza, Ślaska itp. itd. Nie wchodziłem jeszcze do gry i nie wiem czy to zadziała, ale pewnie nie bo nie jest do końca zrobione. Dlatego chce to najp[ierw dopracować. Moje pytania są takie:

1. Czy da się zrobić Puchar Polski z 16 województw, które teraz są osobnymi państwami?

2. Co zrobić, aby do europesjkich pucharów z każdej ligi awansowało po kilka drużyn?

3. Czy istnieje możliwość zmienienia europejskich pucharów tz. Chciałbym zmienić sytsem rozgrywki w Lidzę Mistrzów. Chciałbym podzielić Europę na 8 stref. W rundzie jesiennej w kazdej ze stref byłoby 5 zespołów, które grałyby ze sobą, a do rundy wiosennej wychodziłyby dwa zespoły.

 

Dwa pytania nie dotyczące dodatk., który opsiałem wyżej.

1.Czy moge zwiększyć ilość drużyn reprezentujacych polskę w europejskich pucharach w pierwszym sezonie, tak żeby po właczeniu gry w lidze mistrzów pojawiła sie Wisła i Lech, a w Lidze Europy 4 inne zespoły?

2. Czy mogę edytować rozgrywki ligi mistrzów, tzn. żeby do fazy grupowej wchodzili tylko mistrzowie 8 najlepszych państw, a o pozoostałe miejsce w eliminacjach walczyliby tylko mistrzowie pozostałych państw europejskich. Chodzi równiez o to by zmniejszyćligę mistrzów do 16 państw.

Odnośnik do komentarza

Poza tym:

 

1.Czy moge zwiększyć ilość drużyn reprezentujacych polskę w europejskich pucharach w pierwszym sezonie, tak żeby po właczeniu gry w lidze mistrzów pojawiła sie Wisła i Lech, a w Lidze Europy 4 inne zespoły?

 

bo to da się ustawić majstrując w coefficients i drużynach zarejestrowanych do rozgrywek, tak pozostałe nie są do ogarnięcia w edytorze w sposób ogólnie przyjęty.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie! Gdzie i czym da się zmienić ulubione zagrania piłkarza? Gram 11sty sezon, mój napastnik ma w ulubionych zagraniach grę tyłem do bramki i nie chce się tego oduczyć. Nigdy nie korzystałem z edytorów i nie bardzo się potrafię w tym znaleźć. Ewentualnie dajcie jakiś link do tutoriala gdzie się takie coś robi ;) Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

bOozz- FMRTE edytor czasu rzeczywistego (np na Cmrev jest).

jak masz odpaloną grę to włączasz edytor, robisz wczytaj i potem szukasz klubu/ grajka, który Cię interesuje. w którejś zakładce jego profilu powinno być o ulubionych zgraniach. odhaczasz co interesuje i zapisujesz. "wchodzisz w piłkarzyka" w grze i już masz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...