Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie wiem czy to bug, ale wybrałem ekipę który miała polecieć na MŚ2010. Po czym pojawił mi się komunikat, że manager XX wybrał zespół, ale kilku zawodników było już innych. Dodam, że w "ustawieniach zespołu" oczywiście wyłączyłem opcje by asystent zajmował się pierwszym zespołem. Dziwne to. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Co mam zrobić jeśli musze zgłosić piłkaży do pucharu uefa, i nie moge spełnić wymagania 4 graczy wychowanych w klubie. To znaczy mam 2 według tych kryteriów. Rejestrowanie wychowanków nic nie daje. Nie wiem jaki jest warunek spełnienia tego kryterium, jeśli są to 3 sezony w moim klubie poniżej 21 roku to takiego warunku nie spełniam bo najstarsi wychowankowie grają właśnie trzeci sezon.

 

Znalazłem dwóch piłkaży którzy odemnie odeszli i spełniają ten warunek lecz nie chcą podpisać kontraktu mimo że są dostępni z wolnego transferu.

 

:( jakieś pomysły ?? Da się coś z tym zrobić. ??

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Co mam zrobić jeśli musze zgłosić piłkaży do pucharu uefa, i nie moge spełnić wymagania 4 graczy wychowanych w klubie. To znaczy mam 2 według tych kryteriów. Rejestrowanie wychowanków nic nie daje. Nie wiem jaki jest warunek spełnienia tego kryterium, jeśli są to 3 sezony w moim klubie poniżej 21 roku to takiego warunku nie spełniam bo najstarsi wychowankowie grają właśnie trzeci sezon.

 

Znalazłem dwóch piłkaży którzy odemnie odeszli i spełniają ten warunek lecz nie chcą podpisać kontraktu mimo że są dostępni z wolnego transferu.

 

:( jakieś pomysły ?? Da się coś z tym zrobić. ??

 

a próbowałes kliknąc "automatycznie"? program wtedy dodaje do pierwszej kadry chłopaków z kadry -21 i ich zapisuje do pucharu (co naturalnie zmniejsza pole manewru przy wyborze graczy z pierwszego składu)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ci gra nie pasuje po prostu w nią nie graj, oczekujesz akceptacji czy co...?

 

jedynej akceptacji jakiej oczekuje w ostatnim czasie ,to akceptacja mojej karty kredytowej, ale zgodnie z sugestią wypieprzyłem to największe gówno jakie widziały moje gały z mojego komputera.

 

Jedyne czego mi szkoda to to, że mogłem zjeść dobry obiad, ale naiwnie uwierzyłem po raz zresztą kolejny, że z gówna można zrobić coś dobrego. Niestety po raz kolejny okazało się to gównem tylko, że w ładniejszym opakowaniu.Ja tym panom już dziękuję, ile w końcu czasu można być ładowanym w człona przesz bandę cwaniaczków sprzedających ciągle to samo.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mam problem w trybie meczu 3d. Gdy moja drużyna ma wykonać rzut z autu wszyscy piłkarze z ataku i pomocy ustawiają się w polu karnym rywala. Sytuacja ta się pojawia kiedy aut jest na wysokości pola karnego. Wykonujący rzut z autu wyrzuca piłkę wprost pod ręce bramkarza a nie np. do któregoś z piłkarzy a co gorsza żaden nie podchodzi bliżej aby wykonać krótki rzut z autu: nie ma komu zagrać. Nic nie daje ustawianie w taktyce "krótkie wyrzuty z autu".

Drugi problem często zdarza się że przy rozpoczęciu meczy piłkarze stoją na pozycjach ale wciśnięciu "graj" nic sie nie dzieje jakby się gra wieszała. DODAM ŻE MAM OCZYWIŚCIE ORYGINAŁ.

Ma ktoś podobne problemy??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

witam

bug nr. 1 - klub chce kupić ode mnie piłkarza, ustala z nim kontrakt, po czym pojawia sie komunikat, że jednak go nie kupi gdyż klub znalazł innego piłkarza; po czym nadal interesuje się moim piłkarzem chce go kupic i tak w koło macieju ;)

bug nr. 2 - crash dump - rok 2012, początek sezonu (lipiec), jak chce wejść do treningu przez menu wykazuje mi crasha (albo jak chce z wiadomości wejść na panel transferowy - ktoś miał coś takiego? (ps. jak wejść w trening poprzez piłkarza nie ma problemu)

 

 

co do Twojego "bugu" nr 1 - sytuacja taka ma miejsce kiedy klubowi za przeproszeniem cholernie zalezy na Twoim pilkarzu, proponujesz mu go powiedzmy za 10mln (bo taka ma wartosc) - zgadzaja sie - transakcja dojdzie do skutku. Zaproponujesz im go za 30mln - też sie zgodza, ale nagle zrezygnuja. Musisz im zaproponowac taka kwote, na ktora bedzie ich stac. Sam to przerabialem. Sprobuj zmniejszac troszke kwote transferu :]

Odnośnik do komentarza

witam

bug nr. 1 - klub chce kupić ode mnie piłkarza, ustala z nim kontrakt, po czym pojawia sie komunikat, że jednak go nie kupi gdyż klub znalazł innego piłkarza; po czym nadal interesuje się moim piłkarzem chce go kupic i tak w koło macieju ;)

bug nr. 2 - crash dump - rok 2012, początek sezonu (lipiec), jak chce wejść do treningu przez menu wykazuje mi crasha (albo jak chce z wiadomości wejść na panel transferowy - ktoś miał coś takiego? (ps. jak wejść w trening poprzez piłkarza nie ma problemu)

 

 

co do Twojego "bugu" nr 1 - sytuacja taka ma miejsce kiedy klubowi za przeproszeniem cholernie zalezy na Twoim pilkarzu, proponujesz mu go powiedzmy za 10mln (bo taka ma wartosc) - zgadzaja sie - transakcja dojdzie do skutku. Zaproponujesz im go za 30mln - też sie zgodza, ale nagle zrezygnuja. Musisz im zaproponowac taka kwote, na ktora bedzie ich stac. Sam to przerabialem. Sprobuj zmniejszac troszke kwote transferu :]

 

myślisz, że nie zmniejaszałam? poza tym nigdy nie taka sytaucja nie miała miejsca w przypadku super drogich piłkarzy... wszystko rozchodziło się o kwoty rzędu 120 - 300 tys. złotych.. a zmniejszanie i tak nie działa, bo jak pisałam juz wszystko ustalone z piłkarzem, a tu wiadomość, że go nie kupują, bo znaleźli innego

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Co mam zrobić jeśli musze zgłosić piłkaży do pucharu uefa, i nie moge spełnić wymagania 4 graczy wychowanych w klubie. To znaczy mam 2 według tych kryteriów. Rejestrowanie wychowanków nic nie daje. Nie wiem jaki jest warunek spełnienia tego kryterium, jeśli są to 3 sezony w moim klubie poniżej 21 roku to takiego warunku nie spełniam bo najstarsi wychowankowie grają właśnie trzeci sezon.

 

Znalazłem dwóch piłkaży którzy odemnie odeszli i spełniają ten warunek lecz nie chcą podpisać kontraktu mimo że są dostępni z wolnego transferu.

 

:( jakieś pomysły ?? Da się coś z tym zrobić. ??

 

a próbowałes kliknąc "automatycznie"? program wtedy dodaje do pierwszej kadry chłopaków z kadry -21 i ich zapisuje do pucharu (co naturalnie zmniejsza pole manewru przy wyborze graczy z pierwszego składu)

 

 

Profesor :

"Albo wybierz do zgłoszenia o tylu zawodników mniej, ilu brakuje Ci do limitu wychowanków (23 zamiast 25)."

 

 

Automatycznie to mi program wybierał tak że miałem 25 i dwóch wychowanków z mojego klubu brakowało.

 

Opcja Profesora rozwiązała problem. Wybrałem 23 zawodników i można było zaakceptować.

 

Dzięki wielkie za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Niestety muszę przyznać, że nie jest to zbyt udana gra. Grałem we wszystkie części Football Managera ale tylu błędów, głupich sytuacji jeszcze nie widziałem. Wg mnie błędem było pisanie od nowa gry, wystarczyło ulepszyć silnik Football Managera 2009 i było by po problemie. A tak błędów w tej grze co niemiara. Denerwuje również fakt o którym wspominali już tutaj co niektórzy czyli po stracie bramki przeciwnik w 80% odpowiada zaraz po wznowieniu i nie pomagają tutaj żadne zmiany stylów gry czy taktyki. Kiedyś zrobiłem nawet eksperyment i po strzeleniu bramki dałem 5 obrońców i resztę defensywnych pomocników, styl gry na przetrzymywanie i... straciłem zaraz po wznowieniu bramkę:) Przypadek...? Również sytuacja z grą w europejskich pucharach jest lekko denerwująca. Gram Górnikiem w Lidze Europy, wychodzę z grupy, przechodzę 1 fazę eliminacyjną a w między czasie w lidze albo remisuję albo przegrywam i w konsekwencji jestem 6 w lidze. I nagle sytuacja się zmienia po odpadnięciu z UEFA bo zaczynam wygrywać wysoko mecze w lidze. To samo tyczy się komputera bo i on ma problemy z wygraniem meczu u siebie z ostatnią drużyna w tabeli. Trochę to wszystko dziwne. Albo sytuacja w której zarząd mi mówi że w klubie panuje fatalna atmosfera a każdy z zawodników ma znakomite morale... Moim zdaniem mimo tego "poprawionego" trybu 3D dużo temu managerowi brakuje do poprzednika. Tam to wszystko było jakoś bardziej naturalne i bardziej rzeczywiste. W tym managerze wydaje mi się, że za bardzo postawiono na zaskakujące zwroty akcji i niespodzianki. Wymienię tylko Puchar Polski i to co się w nim dzieje z najmocniejszymi polskimi drużynami. Jestem za niespodziankami i odpadaniem faworytów ale nie w taki nagminny sposób jaki ma miejsce w FM 2010. A jak ktoś się z tym nie zgadza to niech mi pokaże sezon w którym 4 czołowe polskie drużyny odpadają w 1 rundzie z zespołami z poza ligi :) Nie ukrywam, że bardzo się zawiodłem na tym managerze co nie zmienia faktu, że dalej będę w niego grał. A wystarczyło tylko trochę zmodernizować starszą wersję i chyba każdy byłby szczęśliwy... Ciekawi mnie jeszcze jedno... Czy te błędy, nieścisłości, dziwne sytuacje są przesyłane do twórców tej gry w celu ich wyeliminowania czy po prostu piszemy sobie tak sami dla siebie?

Odnośnik do komentarza
po stracie bramki przeciwnik w 80% odpowiada zaraz po wznowieniu i nie pomagają tutaj żadne zmiany stylów gry czy taktyki. Kiedyś zrobiłem nawet eksperyment i po strzeleniu bramki dałem 5 obrońców i resztę defensywnych pomocników, styl gry na przetrzymywanie i... straciłem zaraz po wznowieniu bramkę

 

Nieprawda. To wynika ze złego ustawienia drużyny i tyle. Ja tak nie mam, a wbrew pozorom nie wystarczy tylko cofnąć się do obrony - zawężenie pola gry, nękanie rywala, indywidualne polecenia; to tylko kilka opcji zmiany sposobu gry bez głębokich zmian w ustawieniu czy sposobie gry.

 

przechodzę 1 fazę eliminacyjną a w między czasie w lidze albo remisuję albo przegrywam i w konsekwencji jestem 6 w lidze. I nagle sytuacja się zmienia po odpadnięciu z UEFA bo zaczynam wygrywać wysoko mecze w lidze.

 

Dziwna sytuacja, ale to raczej znowu błąd użytkownika niż programu (rozmowy motywacyjne, rotacja, i co oczywiste - inna taktyka na silnych, inna na "znane i lubiane" polskie podwórko). U mnie jest ok, mogę podać przykłady.

 

panuje fatalna atmosfera a każdy z zawodników ma znakomite morale...

 

 

Morale to nie wszystko. Sprawdzałeś w osobistych, czy nie są zniechęceni brakiem harmonii w klubie, ktoś koniecznie chce odejść? Zresztą, nawet jeśli tak jest, to czy to aż taki błąd, że tak Cię bulwersuje? Eeee tam.

 

Puchar Polski i to co się w nim dzieje z najmocniejszymi polskimi drużynami. Jestem za niespodziankami i odpadaniem faworytów ale nie w taki nagminny sposób jaki ma miejsce w FM 2010

 

A tu się zgodzę. SI chciało chyba oddać to, że w pierwszych rundach pucharu "słabiaki" się spinają na faworytów, a Ci z kolei lubią odpuszczać. Mam wrażenie jednak, że spory wpływ na taką sytuację ma też nasza "świeżość" jako managera - na piłkarzy nie działa nasza motywacja - mają nas po prostu w dupie i tyle:P. Ale to przez pierwsze, myślę, dwa, trzy sezony. Potem powinno być git:D.

 

piszemy sobie tak sami dla siebie?

 

Ja naiwnie wierzę, że jednak nie dla siebie:P. Chociaż z drugiej strony... Ech...bo się pochlastam:).

Mimo wszystko ja uważam, że ten FM jest sporo fajniejszy od poprzednika, na pewno bardziej "miodny", a chyba o to chodzi. O tym świadczy chyba choćby fakt, że mimo tylu, wg Ciebie, błędów, nadal będziesz grał:D. I tym optymistycznym akcentem kończę... Pozdrawiam i sukcesów życzę.

Odnośnik do komentarza

 

a próbowałes kliknąc "automatycznie"? program wtedy dodaje do pierwszej kadry chłopaków z kadry -21 i ich zapisuje do pucharu (co naturalnie zmniejsza pole manewru przy wyborze graczy z pierwszego składu)

 

 

Profesor :

"Albo wybierz do zgłoszenia o tylu zawodników mniej, ilu brakuje Ci do limitu wychowanków (23 zamiast 25)."

 

 

Automatycznie to mi program wybierał tak że miałem 25 i dwóch wychowanków z mojego klubu brakowało.

 

Opcja Profesora rozwiązała problem. Wybrałem 23 zawodników i można było zaakceptować.

 

Dzięki wielkie za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

dziwne, ja ostatnio to moja wersje sprawdzalam, i było okey ;) zreszta grunt, że u Ciebie dobrze

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź do Lonio :)

Gdzieś mi się obiło o uszy, że gra z całkowicie nowym interfejsem i silnikiem meczowym. Ale mogę się mylić:P Fakt faktem, że jest w tej grze parę rzeczy które zostały "okrojone" względem wersji poprzedniej. Chociażby taki ranking klubów (w FM 2010 jest tylko nazwa drużyny i współczynnik a w FM 09 było miejsce drużyny w rankingu, nazwa drużyny i współczynniki na przekroju 5 lat o ile dobrze pamiętam. Trochę mi tego brakuję bo wg mnie było to bardziej przejrzyste).

 

Odpowiedź do pooh77 :)

 

Ja:

po stracie bramki przeciwnik w 80% odpowiada zaraz po wznowieniu i nie pomagają tutaj żadne zmiany stylów gry czy taktyki. Kiedyś zrobiłem nawet eksperyment i po strzeleniu bramki dałem 5 obrońców i resztę defensywnych pomocników, styl gry na przetrzymywanie i... straciłem zaraz po wznowieniu bramkę

Pooh77:

Nieprawda. To wynika ze złego ustawienia drużyny i tyle. Ja tak nie mam, a wbrew pozorom nie wystarczy tylko cofnąć się do obrony - zawężenie pola gry, nękanie rywala, indywidualne polecenia; to tylko kilka opcji zmiany sposobu gry bez głębokich zmian w ustawieniu czy sposobie gry.

Komentarz:

No może i masz rację, tego jeszcze nie próbowałem. Wiem tylko, że strasznie wkurzające jest np to, że grając z jakimiś słabeuszami z ostatniego miejsca w lidze strzelasz bramkę np. w 80 minucie i nagle następuje jakiś dziwne przebudzenie drużyny przeciwnika i zaczynają Cie "cisnąć".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja:

przechodzę 1 fazę eliminacyjną a w między czasie w lidze albo remisuję albo przegrywam i w konsekwencji jestem 6 w lidze. I nagle sytuacja się zmienia po odpadnięciu z UEFA bo zaczynam wygrywać wysoko mecze w lidze.

Pooh77:

Dziwna sytuacja, ale to raczej znowu błąd użytkownika niż programu (rozmowy motywacyjne, rotacja, i co oczywiste - inna taktyka na silnych, inna na "znane i lubiane" polskie podwórko). U mnie jest ok, mogę podać przykłady.

Komentarz:

No tu się niestety nie zgodzę. Gram mecz z Marsylią na wyjeździe, która rok temu wygrała Puchar Uefa. Ustawiłem ofensywną mentalność i mało brakło a bym wygrał mecz 2:1 (w 90 min straciłem na 2:2), taka sama sytuacja miała miejsce gdy grałem z Dortmundem. Stwarzałem dużo sytuacji itp. Ale już np. podejmując u siebie Cracovie robię dokładnie to samo i... przegrywam:> Chyba trochę się tu proporcje komuś pomyliły. A co do tej różnej formy zawodników (Liga i UEFA) to wydaję mi się że może na to mieć wppływ zmęczenie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja:

panuje fatalna atmosfera a każdy z zawodników ma znakomite morale...

Pooh77:

Morale to nie wszystko. Sprawdzałeś w osobistych, czy nie są zniechęceni brakiem harmonii w klubie, ktoś koniecznie chce odejść? Zresztą, nawet jeśli tak jest, to czy to aż taki błąd, że tak Cię bulwersuje? Eeee tam.

Komentarz:

No i tu się zgodzę
:)
Dobrze, że to napisałem bo właśnie jest taka sytuacja jak napisałeś czyli brak harmonii. I teraz mam takie pytanie: jak można to poprawić? I o co im chodzi?
:D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja:

Puchar Polski i to co się w nim dzieje z najmocniejszymi polskimi drużynami. Jestem za niespodziankami i odpadaniem faworytów ale nie w taki nagminny sposób jaki ma miejsce w FM 2010

Pooh77:

A tu się zgodzę. SI chciało chyba oddać to, że w pierwszych rundach pucharu "słabiaki" się spinają na faworytów, a Ci z kolei lubią odpuszczać. Mam wrażenie jednak, że spory wpływ na taką sytuację ma też nasza "świeżość" jako managera - na piłkarzy nie działa nasza motywacja - mają nas po prostu w dupie i tyle:P. Ale to przez pierwsze, myślę, dwa, trzy sezony. Potem powinno być git:D.

Komentarz:

Niestety to nie tylko przez pierwsze sezony. Ogólnie puchar polski to droga przez mękę (aż do ćwierćfinałów).

Odnośnik do komentarza

Z ta harmonią to albo zmienić instrument, na gitarę :_kidra: albo wyrzucić (sprzedać) 2, 3 sapiących :cisza: . Nie dopuszczaj po prostu do takich sytuacji; opierdzielaj gdy trzeba, zabieraj nawet 2-tygodniówki jak trzeba, chwal też tylko gdy zasługują.

Nie wiem, co Ty masz z tymi słabszymi:P... U mnie jest odwrotnie, czyli...tak jak powinno być:D. Z mocnymi daję radę, z bardzo mocnymi rzadko, a z burakami pogrom. Gdzieś tam nawet przykład dałem (link). Na własnym podwórku właściwie beniaminki sprawiaja faktycznie największy problem, z resztą dajemy radę...I naprawdę, u mnie nie ma cudownych przebudzeń w lidze...

Odnośnik do komentarza

po zainstalowaniu patcha fm jak mi przycinał tak mi przycina. szczególnie w trakcie meczu, co jakieś 30 sekund na 5 sekund się zawiesza. znika kursor. poza meczem tak samo. zamiast "łapki" pojawia się strzałka i nic nie można przez 5-10 sekund zrobić. przy ustawieniach wydajności komputera jak i płynności rozgrywki na cztery gwiazdki. myślałem, że to może skutek wycieku pamięci, ale problem leży chyba gdzie indziej.

dziwne bo sprzęt jest w miarę dobry:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200

2048MB RAM

NVIDIA GeForce 9600 GT 1024.0 MB

fm09 śmigał aż miło, pes10 lata na najwyższych ustawieniach, nawet w gtaIV da się bez bólu grać

ma ktoś może podobny problem albo wie gdzie leży tego przyczyna?

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...