Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zauważyłem dzisiaj, że podczas meczu nie wyświetlają mi się te dwa dolne prostokąciki informujące o piłkarzach drużyn znajdującym się aktualnie przy piłce (lub w pobliżu) wraz z paskiem informującym o ich kondycji. Jeszcze do wczoraj te elementy działały.

Albo to jest bug gry, który dopiero się po pewnym czasie aktywował (dziwne zjawisko) albo jak podejrzewam, te elementy w grze opierają się na kontrolkach ActiveX, gdyż instalowałem dzisiaj aktualizacje systemu Windows, w których była zbiorcza poprawka "Killbit" dla kontrolek ActiveX. Wiem z doświadczenia, że potrafi ona namieszać w aplikacjach tworzonych w środowiskach webowych, a w takim od wersji 2008 jest tworzony FM (przez wzgląd na łatwość przenoszenia rozwiązań z FM Live do FM).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

AI w FM 2010 (10.1) jest czasami wręcz żenująco słabe...Przykład?

 

L.Blanc(wiedza taktyczna 18,kierowanie zespołem 19)

 

Opisywana sytuacja

w przerwie zdejmuje w miarę dobrego bramkarza BEZ ISTOTNEGO powodu - dobra ocena,brak kontuzji,zero konfliktów w drużynie między tym zawodnikiem a kimkolwiek etc. (i de facto przez to wtapia mecz,ponieważ Rame popełnił błąd kończący się stratą bramki) - WTF - takie sytuacje w realnym świecie nie mają miejsca!!!Wiem,że to 'tylko' FM,ale w poprzednich wersjach takich kwiatków nie uświadczyłem...

 

Zauważyłem podobną rzecz w co najmniej trzech meczach. Trener przeciwnika nagle zmienia bramkarza w okolicach 60 - 70 minuty i zastępuje go bramkarzem rezerwowym. Wychodzi, że to BUG.

Odnośnik do komentarza

Gram wisełką, wszystko idzie idealnie, taktyka, liga mistrzów, ale zauważyłem jeden problem. Brożek jest królem strzelców wyceniany na 7 mln euro, ale kiedy próbuje go sprzedać to się nie da.

Dopiero jak zejdę z ceną do 1,5 mln to zgłasza się jakiś klub z 3 ligi hiszpańskiej a i tka oferuje jeszcze mniej kasy!!!

Dodam jeszcze że nie dotyczy to tylko Brożka, ale także innych zawodników.

Co o tym sadzicie.

Spotkaliście się z czymś takim.

Odnośnik do komentarza

Crash dumpy można zlikwidować instalując najnowszy DirectX poprawny z innego źródła niż SI. Na forum SI wyczytałem, że problemem może być prawdopodobnie wadliwa instalka DirectX dołączona do gry.

 

Ja po zainstalowaniu prawidłowego DirectX nie miałem już crash dump'ów.

 

 

 

zainstalowanie directax sierpniowego nie pomaga wyskoczyl mi crush dump juz drugi podczas mojej kariery :( nie wiem co robic gram na laptopie dobrym 4gb ram 2x25ghz 512 mb karta radeon gra smiga nie wiem co z tymi crush dumpami w fm 09 tak nie mialem ( mam oryginalna gre jakby ktos mial watpliwosci )

Odnośnik do komentarza

Ustawiam mojemu asystentowi, panu Kuzmie w Lechu trening taktyczny jako jego zadanie i juz ten rodzaj treningu ma 3 gwiazdki. A wiedzę taktyczną Kuzma ma cale 9. Podobnie z innymi trenerami. Nie rozumiem tego w ogóle. Wcześniej chyba było inaczej, trochę większe atrybuty trener musiał mieć, żeby te 3 gwiazdki były, o ile pamiętam ? :>

Odnośnik do komentarza

ten fm 10 to tragedia jak dla mnie bez kolejnego patcha nie da sie normalnie grac 3 najgorsze bugi WYSOKIE WYNIKI 6-5 4-4 itp. , STRZAŁY Z DYSTANSU NIE WIEM JAK U WAS ALE U MNIE W KAZDYM MECZU PADA CO NAJMIEJ JEDNA BRAMKA Z 20-30 METROW I NAJGORSZY BUG CRASH DUMPS NA KTOREGO SKARZY SIE JUZ SPORO OSOB I CO UNIEMOZLIWIA NORMALNA GRE. Oby ten patch szybko wyszedl :(

Odnośnik do komentarza

Przepraszam bardzo - wyniki są bardzo realistyczne bo 0-0, 1-0, 1-1, 2-1, 2-0 itd sporadycznie mi się zdarzyło mieć 4-4 ale nie powiesz mi, że takich wyników nie ma irl :|

Co do bramek z odległości , u mnie praktycznie raz na 10ty mecz taka pada więc nie widze problemu.

 

Co do crash dumpów to ktoś pisał, że jest to wina zainstalowania directa z plyty od FMa. Ludzie czytajcie i nie bierzcie wszystkiego za bugi bo to co piszecie czasami to jest śmiech na sali - moj pilkarz ma kontuzje to buuuuug, nie widze krateczki w okienku to buuug itd. Proszę Was.

Odnośnik do komentarza

Ja też znalazłem może ni bugi ale na pewno bardzo denerwujące rzeczy a mianowicie:

1. Negocjacji transferowych praktycznie nie ma. Jeżeli klub żąda 600 tys zł za zawodnika kosztującego np. 100 tys euro to niestety jeżeli dajemy kwotę 590 tys zł jest ona odrzucana... trochę to dziwne... Przez to gra staję się trochę śmieszna bo nie można w żaden sposób wynegocjować mniejszej kwoty pieniędzy.

2. Problemy ze sprzedażą zawodników. Miałem zawodnika który strzelił mi w sezonie 16 bramek, został wybrany najlepszym piłkarzem roku itp. Jak go wystawiłem na sprzedaż to nikt się nim nie interesował, nawet jak proponowałem go za 0 euro.

 

Mam nadzieję że producenci poprawią jakoś to w nowym patchu bo trochę dziwnie się tak gra...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem w gierce jest za duzo niecelnych dosrodkowan. Zazwyczaj nie przekracza 30%. Jak jest ok. 25% to juz jest dobrze. Tez tak macie czy to wina mojej taksy?

niestety nie pamiętam już kto i w którym temacie podawał, ale 30% celnych dośrodkowań pokrywa się - podobno - z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem w gierce jest za duzo niecelnych dosrodkowan. Zazwyczaj nie przekracza 30%. Jak jest ok. 25% to juz jest dobrze. Tez tak macie czy to wina mojej taksy?

niestety nie pamiętam już kto i w którym temacie podawał, ale 30% celnych dośrodkowań pokrywa się - podobno - z rzeczywistością.

 

 

To nieźle, ale to chyba w polskiej lidze :P Chociaz jak sie zastanowic to rzeczywiscie co trzecie dosrodkowanie to jak np. wlasnie na polska to jest niezle, a ze gram Legia ktora ma zalosne dosrodkowania (przynajmniej w rzeczywistosci moim zdaniem) to ta statystyka wyglada w miare realistycznie. Tylko ciekawe czy w lepszych druzynach tez tak jest. Bo u mnie 30% to naprawde juz jest max. Ale przeciez Man Utd czy Barca powinny miewac mecze z duza wiekszym % celnych dosrodkowan.

Odnośnik do komentarza
Ale przeciez Man Utd czy Barca powinny miewac mecze z duza wiekszym % celnych dosrodkowan.

 

Musisz im to powiedzieć, żeby się poprawili :>.

 

Finał LM 2006

Milan: 21%

Liverpool: 24%

 

http://www.forumforfootball.com/index.cgi?board=europe&action=display&thread=10719

 

Końcówka sezonu 2008/2009 w Premiership

Man Utd 25%

Chelsea 23%

 

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/2300760/Champions-League-Manchester-United-and-Chelsea-managers-left-with-difficult-decisions.html

 

Końcówka sezonu 2007/2008 w Premiership

Cristiano Ronaldo 19%

Joe Cole 35%

 

http://www.telegraph.co.uk/sport/columnists/henrywinter/2300949/Champions-League-final-Jury-is-still-out-on-Cristiano-Ronaldos-simply-the-best-claim.html

 

Starczy?

Odnośnik do komentarza

Jestem usatysfakcjonowany :]Jednak mimo wszystko to sa mecze na szczycie, a mi chodzilo tylko o jakis pojedynczy mecz raz na jakis czas. Tylko wlasnie mialem napisac ze jednak cos musi byc z moimi ustawieniami bo gralem mecz z Lechem przed chwila i Lech mial 50% celnych dosrodkowan (5/10), a ja 22% (5/22) wiec wychodzi na to ze w FM-ie tez wyskoki sie zdarzaja tylko ze nie mi a komputerowi :)

Odnośnik do komentarza

Ja też znalazłem może ni bugi ale na pewno bardzo denerwujące rzeczy a mianowicie:

1. Negocjacji transferowych praktycznie nie ma. Jeżeli klub żąda 600 tys zł za zawodnika kosztującego np. 100 tys euro to niestety jeżeli dajemy kwotę 590 tys zł jest ona odrzucana... trochę to dziwne... Przez to gra staję się trochę śmieszna bo nie można w żaden sposób wynegocjować mniejszej kwoty pieniędzy.

2. Problemy ze sprzedażą zawodników. Miałem zawodnika który strzelił mi w sezonie 16 bramek, został wybrany najlepszym piłkarzem roku itp. Jak go wystawiłem na sprzedaż to nikt się nim nie interesował, nawet jak proponowałem go za 0 euro.

 

Mam nadzieję że producenci poprawią jakoś to w nowym patchu bo trochę dziwnie się tak gra...

 

1. Nie zauważyłem takiego czegoś, u mnie jak chce kupić gościa powiedzmy za 40 mln zł, team zawodnika chce 60 mln zł a ja dam 50-55 mln zł to oni to akceptują więc nie wiem co jest ;> Przykłady w milionach natomiast tak jak podałeś w tysiącach też tak mam , że nawet o te 10k odpuszczą.

2. Wystawiłem 3 piłkarzy na sprzedaż - Palopa, Konko i Chevantona z Sevilli. Konko poszedł za 7 mln (wyceniany na 10), Palop (wycenianay na 16) za 6 mln a Chevanton przez kontuzje został. W innych zespołach też sprzedawałem bez problemu :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...