Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila skonczylem mecz w MŚ z RPA w 2 rundzie po wyjsciu z grupy i przegralem go 2:1 czyli oczywiscie odpadlem ale po meczu byl podany wynik 2:2 i moja wygrana po rzutach karnych . Obejrzalem jeszcze raz gole i wszystko sie zgadzalo przegralem 2:1 a mimo to napisany jest wynik 2:2 i moj awans mial ktos cos takiego ?:P

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to bug, ale sytuacja jest taka... prowadzę w nowym FMie Los Angeles Galaxy i pewnego dnia dostałem informację, że z reprezentacji WKS zwolniono selekcjonera. Zaproponowałem siebie na to stanowisko i po paru dniach dostałem ofertę... wcisnąłem przycisk "Przyjmij ofertę" i... nic... potem ofertę dostawałem jeszcze ze trzy razy i to samo...

Odnośnik do komentarza

No właśnie, szukałem na necie i nie mogę nic znaleźć żeby ktoś to zgłaszał/poradził sobie z tym, a nie wiem jak teraz szybko znaleźć kogo wystawiłem na sprzedaż.

 

Na dodatek gdy wybiorę w trybie widoku ogólne/status transferowy tutaj również nie pojawia kolumna ze statusem transferowym. Nie wiem czy to błąd gry czy tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza

Bardzo denerwuje mnie zachowanie bramkarza przy rzutach karnych. Albo stoją jak kłody albo (nie wiem co gorsze ) nie rzucają się tylko poprostu przy strzale idą ( wolnym krokiem ) w kierunku słupka gdzie leci piłka.

 

Miałem sytuacje, jak po strzale z karnego mojego przeciwnika piłka trafiła w słupek i odbiła się od bramkarza króty spokojnie sobie szedł w strone słupka, piłka wpadłą do bramki oczywiście.

 

Wogóle zachowanie piłkarzy w silniku meczowym nie jest racjonalne. Często się zdarza że piłka sobie leży na mórawie, a obok stoi kilku piłkarzy, dopierdo jakiś zawodnik który stał dalej podbiega do piłki i ją przychwytuje. To samo się ma z akcjami ofensywnymi, zawodnik przed polem karnym z piłką przy nodze nie jest atakowany przez tego co stoi najbliżej, atakuje go jakiś zawonik który musi podbiec kilka metrów. ( obserwowałem to też w FM 2008 )

 

Nie rozumiem, co roku CM / FM przez X lat ( ja gram od 01/02, ale dokładnie nie pamiętam ) jest kupowany przez mase fanów, nie jedenen producent by pozazdrościł tak wielkiej ilości sprzedaży CO ROKU !!!!, a oni dają nam gierke z takimi bublami które naprawde denerwują. Według mnie co roku powiniśmy widzieć kroki milowego w tworzeniu coraz bardziej podobnego do ralnego świtata rozgrywki . A tu jedna WIELKA KUPA, tak naprawdę to co teraz mamy powinniśmy mieć conajmniej dwa lata temu. Już nie mówie tu o łatkach których ma być 3 !!!! co wogóle jest skandalem.

 

Konkurencja nie śpi, widziałem silnik nowego CM i oni naprawdę pracują nad swoją grą, nie gralem Fifa football Managera ( EA ) ale to już inna bajka...

 

Pozdrawiam.

 

Z tymi strzałami z dystansu chyba rzeczywiście jest problem. Gram sobie ligę portugalską Victorią Guimaraes

i np. taki Moreno prawie w każdym meczu coś z 20+m załaduje;]

 

Co do strzałów to jak zaczynacie rozgrywke to polecam van der Varta, za 10 mln E z realu, strzala bramki nawet z 40 m. Może ma power chłopak ale każdy strzał to strzał z okolic 30 m, mało tego z pierwszej piłki. Nieważne czy po ziemi czy z powietrza, jak tylko ktoś mu podaje piłke to tłucze jak zły, jak narazie 6 meczy 4 bramki jako ofensywny środkowy pomocnik, oczywiście wszystkie strzały tak jak opisałem, na przykładzie jednego meczu 10 takich strzałów, 3 celne, 0 bramek. :D

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak to traktować, ale cholernie ciężko jest wygrać na wyjeździe! Moja drużyna u siebie prezentuje się tak, jak powinna, a na wyjazdach jest koszmar. Próbowałem bardziej defensywnie, ofensywnie, całkiem inną taktyką nic nie skutkuje. Gram na nowym patchu. Ktoś może coś poradzić? Gram Leeds United.

 

Jak gracz Leeds United to nie powinienes miec problemu z kazdym w lidze :doh!: ja wlasnie skonczylem 1 sezon z 5 porazkami chyba tylko, strzelilem 104 bramki i zdobylem 104 punkty :D a Beckford strzelil 50 bramek w lidze :-k Gram 442 ustawione kontrola, i generalnie w Lids masz takich pilkarzy ze nie ma zespolu w D1 ktory moglby Cie zmusic do solidnej defensywy ( no chyba ze plaga kontuzji itp )

 

 

Po 1 sezonie stwierdzam ze FM 10 to najlatwiejszy z serii :/ mam nadzieje ze to tylko wina Lids i mocnego skladu jak na D1 :)

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem, co roku CM / FM przez X lat ( ja gram od 01/02, ale dokładnie nie pamiętam ) jest kupowany przez mase fanów, nie jedenen producent by pozazdrościł tak wielkiej ilości sprzedaży CO ROKU !!!!, a oni dają nam gierke z takimi bublami które naprawde denerwują. Według mnie co roku powiniśmy widzieć kroki milowego w tworzeniu coraz bardziej podobnego do ralnego świtata rozgrywki . A tu jedna WIELKA KUPA, tak naprawdę to co teraz mamy powinniśmy mieć conajmniej dwa lata temu. Już nie mówie tu o łatkach których ma być 3 !!!! co wogóle jest skandalem.

 

Nie sądzisz, że stworzenie takiego meczu, jak widzisz w telewizji albo na żywo jest nierealne? Jak popatrzysz dobrze na to co zrobili w CM10 to zauważysz, że poza animacjami ich silnik meczowy nie dorasta FM-owi do pięt.

Odnośnik do komentarza

Bo zawsze było tyle błędów, że nie było na to czasu? Nie mówię o jakiś wielkich zmianach, ale lekkie małe pierdołki, w stylu dodania np. apteczki fizjoterapeucie na ekranie meczowym(to tylko taki przykład). Chodziło mi o to, że założenie zrobienia 3 patchy nie oznacza, że gra ma dużo bugów, tylko jest ich planem.

Odnośnik do komentarza

Kto powiedział, że łatki tylko naprawiają błędy, a nie np. dodają jakieś nowe funkcje?

No akurat nie przypominam sobie, aby jakiś patch do CM/FM dodawał jakieś nowe opcje.

Bodajże 9.3(?) dodawał możliwość zminimalizowania okienek z ocenami piłkarzy itp. (w trybie TV) oraz opcję "wyczyść wszystko" w rozmowach motywacyjnych.

Odnośnik do komentarza

Bo zawsze było tyle błędów, że nie było na to czasu?

Poniekąd pewnie tak. Trzeba wziąć również pod uwagę, że dodanie jakiejś nowej funkcji, czy jak piszesz pierdółki, niesie za sobą ryzyko powstania nowych błędów. A na testowanie zapewne nie ma czasu.

 

Zgadzam się, że obecny plan z 3 łatkami, nie oznacza, że gra nie zabugowana i nie grywalna po wyjściu z tłoczni. Zresztą w dzień premiery mieliśmy już pierwszą łatkę, która usunęła kilka ważniejszych błędów. I chwała twórcom za to, iż tak sprawnie im to poszło. Nie ma co ukrywać, ta gra jest tak rozbudowana, że chyba nawet jest niewykonalnym usunąć wszystkie błędy.

Odnośnik do komentarza
Poniekąd pewnie tak. Trzeba wziąć również pod uwagę, że dodanie jakiejś nowej funkcji, czy jak piszesz pierdółki, niesie za sobą ryzyko powstania nowych błędów. A na testowanie zapewne nie ma czasu.

 

To jest tak, że oni mają jeszcze cała masę bugów do poprawy. Rozpisują sobie zapewne co pokolei będą robić - od najważniejszych problemów do tych mniej ważnych (jak np. liczba obcokrajowców w polskiej lidze). I jest właśnie tak jak mówisz - jak jedną rzecz poprawiają to przy okazji zazwyczaj pierdzieli się 10 innych, z czego 5 to błędy, które kiedyś były naprawione, a znów wracają do kodu. Chciałbym żeby kiedyś poświęcili jeden rok na naprawienie wszystkich starych błędów i wygładzenie całej gry zamiast pracy nad nowymi funkcjami ale jak widać mają inną strategię, zapewne bardziej opłacalną finansowo.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym żeby kiedyś poświęcili jeden rok na naprawienie wszystkich starych błędów i wygładzenie całej gry zamiast pracy nad nowymi funkcjami ale jak widać mają inną strategię, zapewne bardziej opłacalną finansowo.

Dokładnie. Ale jak mówi stare przysłowie: kasa, misiu, kasa ;) Musieliby poświęcić zapewne cały rok, tak jak zrobili twórcy obecnego CMa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...